Private Colleger of transportation  
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Киев: бързото преминаване към стандартите на НАТО е невъзможно · ПРИСТАНИЩЕ СВЕТИ ВЛАС - НОЩНИ СНИМКИ! · 5 самолета на ВВС на Северна Корея са по-стари от лидера Ким Чен Ун (СНИМКИ) · С-400 Tриумф: Москва отговори за трансфера на технологии в Турция · ТОКУ ЩО: СТОТИЦИ ПОЛИЦАИ НА МОТОРИ ПРЕМИНАХА ПРЕЗ СОФИЯ! СНИМКИ... · 5 загинаха при катастрофа с вертолрет Н125 в Кения (снимки) ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Пон 23 Окт 2017, 13:49
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » krile.net - ГРАЖДАНСКИ АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Космонавтика
България и Космосът
Модератори: Елемаг
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 19 от 19 [283 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, ..., 17, 18, 19
Автор Съобщение
pach

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб 24 Юни 2017, 18:37    Заглавие:  

Вместо трудолюбие и почтеност, новите български национални черти са злоба и завист!
Добре все пак, че не всички българи са такива!!!
Дори рубльовките си мълчаха вчера!!!

Фирмата съществува от 1997 г.
Конкретно по този проект работи от 2007 г.
Сателита е горе в 2017г.
Да не влизам в пустословие обаче, само ще кажа, че с това "отписване" и предстоящ "фалит",
"доброжелателите" я атакуват още от 1997г!!! Добре, ама тя продължава да гради и просперира
въпреки всичките "анализаторски" прокоби и вричания от българските разбирачи!
Ама то така... В България всичко се анализира и разбира от всички...от футбола и жените,
та чак и във фирменото управление, банково дело и ...дори космически проекти.
Така де...тря`ааа да сме в крак с времето!!!! ( Не е цитат от Левски!)

Няма друга чисто българска компания която да работи на пазара от тогава и да си осигури
собствено финансиране от европейски банки, без дори да продаде нещо от себе си.

Не знам точно какви анализи правиш на пазара, но се огледай за нова работа,
защото тази може и да не ти Я предложат при поредната препродажба,
ако вникнат в това което вършиш...или не...

ПП. Забелязал съм, че когато се почувства слабост в аргументирано, винаги
в българските форуми се стига до правопис и словоред. Но с това само се разбърква
темата почти по хейтърски. Извинете ме моля, за което разбълбукване...

CsO

МнениеПуснато на: Съб 24 Юни 2017, 19:00    Заглавие:  

Ти кажи, че ми стана интересно, пък беше казал, че е първия в източна Европа, Flankerivo каза, че не е, аз пък прочетох "С извеждането му в космоса страната ни се нарежда сред 12-те европейски държави със свой геостационарен телекомуникационен сателит и е единствена от страните от Централна и Източна Европа.", че е дори и за централна Европа, в крайна сметка как е?
Flankerivo
[Admin]

МнениеПуснато на: Съб 24 Юни 2017, 20:58    Заглавие:  

Имаме геостационарен телекомуникационен Belintersat на Беларус, изстрелян миналата година. Имаме Azerspace 1 от 2013 г. И няколко други източно-европейски телекомуникационни, сред които и Turksat. Ок, Азербайджан е в Азия. Laughing Имаме много спътници Експрес-А и АМ. Абе не е да сме първите и единствените.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Yahoo Messenger 
pach

МнениеПуснато на: Нед 25 Юни 2017, 08:37    Заглавие:  

Сам си намерил отговора.
Хубаво е, че сравнявате български ЧАСТЕН сателит,
с различни правителствени програми. Който разбрал...разбрал.
Който не ...да продължи все така. А материали има достатъчно в мрежата.
Иначе първият български правителствен сателит си остава "Интеркосмос-България 1300", па макар и вдигнат само на 900 км.
височина. Той за там си беше с апаратите на борда все пак.

Впрочем точно за това е избрана и "СпейсЕкс' (създадена 2006) за оператор
по извеждането на сателита в орбита.
Също 100% частна компания, която е на разрешителен режим.

НАСА като видя конкуренцията, опищя
правителството си и сега тя е тази която раздава разрешенията
за достъп до космоса и техническа изправност на оборудването!
Стартова позиция 39А пъке отдадена под наем за 20 години! Все пак оборудвани или не, точките за икономично изстрелване на носители,
които трябва да развият скорост за висока орбита
от планетата не са толкова много
Ако това е явна или тайна правителствена помощ за фирмата на Елън Мъск,
до сега щеше да има разследване в конгреса (най-малко)!!!

ПП.Нали не се прави опит да се убеди страната, че тук у нас,
може да се управлява спътник, без съответния телепорт!?!
Ами ако са повече от един!? Телепорти, сателити, оператори...български разбира се!?
Very Happy

CsO

МнениеПуснато на: Нед 25 Юни 2017, 09:16    Заглавие:  

Аз мисля, че сравнението по-скоро е правено като са изключени държавите от бившия СССР.
Flankerivo
[Admin]

МнениеПуснато на: Нед 25 Юни 2017, 09:21    Заглавие:  

Частен, държавен. Няма разлика. Фирмата, било то частна или държавна, продава честоти. И Газпром дори има телекомуникационен сателит, чиито свободни честоти продава. На Експрес-ите циркулират стотици телевизионни канали например. Във всички случаи не е първият телекомуникационен на геостационарна в Източна и Централна Европа.

Избрал е човекът да инвестира в dth. В епохата на наземната оптика съмнителна инвестиция, което трите големи на нашия пазар от години са го разбрали. Затова досега нито Виваком, нито МТел, нито бившия Глобул са си и помисляли да инвестират. Сега се печели от бъндели от услуги. Пазарът на телекомуникации в общоевропейски план е толкова изстискан, че за да оцелееш, трябва да предлагаш още и още допълнителни услуги, да добавиш към пакета от Интернет, телевизия, мобилна телефония и мобилен Интернет нещо ново. Булсатком продава основно телевизия през сателит, old school service. Факт е, че гастарбайтерите купуват комплекта, защото и на полето в Испания могат да гледат битивиту през Булсаткома. Хубаво, но и Виваком, и МТел с Близуто, и трети, и четвърти участници постепенно и неуморно отнемат от пазарния дял на Максим. Идеята му за собствен спътник бе отпреди 8 години, но оттогава технологиите за пренос се промениха и оптиката като капацитет и качество е ненадмината. Да, селските райони ще почакат за оптика, но основната част от населението е концентрирана по градовете. Появи се 4G, изключително бърз мобилен Интернет, оптиката стана лидер по разпространение. Просто Максим закъсня с няколко години. Ако можеше да го направи по-рано, щеше да е с по-добри стартови позиции. Шансът сега е да продава честоти на родните телевизии, на гърци, румънци, на сърби, македонци, евентуално турци. Дано успее.

Не съм злобен разбирач от футбол, жени, самолети, коли и всичкология. Пазарната логика засега е против него. Иначе е яко. Първият български телекомуникационен спътник.

Имаш ли идея къде ще е телепортът/телепортите? Предполагам хора от НУРТС ще отидат там. Много специалисти с опит в бранша няма.
Върнете се в началото
pach

МнениеПуснато на: Нед 25 Юни 2017, 12:33    Заглавие:  

Ти сериозно ли казваш, че няма разлика между държавен и частен проект!?!

Да проекта е започнат преди десет години. И веднага света бе вкаран във финансова криза,
точно от анализатори и лакоми разбирачи, които надуваха балона на виртуалните пари,
пък както се разбра са били само в техните компютри.
Това странно как ми напомня на разни местни анализи в сферата на комуникациите!

Та посочи ми друго правителство или частна фирма в Източна Европа, което инвестира в такъв проект,
през последвалите почти 10 години на световна криза. Шапка ще сваля на всяка фирма (а на българска и
поклон ще направя) която във времена на световна криза продължила два пъти повече от световните война на 20 век,
продължава да се развива, да инвестира в бъдещето си и дори да стане първа включително по пазарна капитализация,
когато всички други се движат по ръба и стават все по-евтини и губещи (най-вече по непредвидени от тях външни причини)!
При това Булсатком междувременно постепенно си извоюва име
и място на пазара като най-големия оператор в страната и региона.!!!
Точно за това е и над Балканския полуостров, а не над Иберийския например.
И това е не само в разни анализи, ами официално признато от останалите, които не инвестираха в
бъдещо развитие по простата причина, че бяха и са собственост на прекупвачи. Впрочем над Испания, не е нашата
точка от геостанционарна орбита. Ида се позонаваш, че видите ли българите в Испания (да добавим и останалите по Европа),
или шофьорите на тирове, формират пазарния дял на оператора и много насериозно!
И адвокатите на норвежкия сателит (а познай чий беше като собственост) подкараха бентлита,
докато успее Булсатком да стигне до освобождаване на нашата си позиция горе. От тук също се генерира известно забавяне
и добре, че оня чужденец горе му свърши и живота, че то иначе адвокатите щяха да станат и космически туристи с хонорарите
си. А иначе норвежците са против пиратството....

Както казах, по-горе и там, и тук повечето телекомуникационни компании гонят макс.печалба за мин.време,
но това често им изиграва лош номер, защото докато се препродават, безнадеждно изостават ( начини бол за това) и накрая
отпадат от реалността. Защото те гонят бързи печалби, но не и бъдещо развитие. Насочват някакви дребни парични потоци,
само за да вдигнат пазарната стойност с цел, последваща продажба на печалба.

Но тук наистина почва да се превръща в хейтърство и кой по-по-най ще може да омаловажи
реалните резултати на конкуренцията.
Сякаш стана форум на телекомуникациите с/у сателита на БългарияСат!!!

Не съм служител на Булсатком, но стръвта която те гони срещу тях е може би,
я че си кандидатствал за работа там...я че си бил освободен от там...но това не ме засяга.
Впрочем още ли не си прочел в мрежата къде ще са (вече) телепортите и кои ще работят в тях!!!
При това доколкото знам, те са там назначени поне от година и само около десет са чужденци - не трябва да
се омаловажава българската инженерно и мисъл и опит, въпреки стремежа и на рубльовките и сорос-сите.

И спирам всякакви писания по несъществуващи причини за спор, защото този форум не е за това.

Никой тук не е длъжен да чете някакви измислени спорове и глупосттите ни, за което моля отново да бъда извинен!

Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Сря 05 Юли 2017, 09:26    Заглавие:  

Сателитът на "Булсатом" BulgariaSat-1 показва истинските предимства
https://www.pan.bg/view_article-1-391855-Satelityt-na-Bulsatom-BulgariaSat-1-pokazva-istinskite-predimst.html
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
ayahuasca

МнениеПуснато на: Вто 18 Юли 2017, 09:54    Заглавие:  

Комай комай,Фланкера отново е бил с най-точно виждане по въпроса за "първия български" сателит

АФЕРАТА “БУЛСАТКОМ”! Истината за “първия български сателит в Космоса”

SOSНОВИНИ.bg

http://sosnovini.bg/%D0%B0%D1%84%D0%B5%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B1%D1%83%D0%BB%D1%81%D0%B0%D1%82%D0%BA%D0%BE%D0%BC-%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D1%8A%D1%80%D0%B2%D0%B8%D1%8F-%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D1%81%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D1%82-%D0%B2-%D0%BA%D0%BE%D1%81%D0%BC%D0%BE%D1%81%D0%B0-39846.html
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
Елемаг
[Moderator]

МнениеПуснато на: Пон 24 Юли 2017, 19:55    Заглавие:  

Cool Cool Cool
Абсолютно неграмотна статия!!!

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
Flankerivo
[Admin]

МнениеПуснато на: Пет 04 Авг 2017, 12:15    Заглавие:  

Е, оставаше и да нямам информация по такива родни телекомуникационни въпроси (имам и за чужди тук таме инфо). Това ми е задължение, ако искам да се чувствам комфортно на работното си място. Информираността е винаги адски важна. Работя в тази сфера и не съм кон с капак. Нямаше да влизам в спора напразно. Нито съм антагонист, нито съм фен на караниците. И без туй ми бе писнало от честите мазания с лайна във форума в името уж на диалога и целевото генериране на безсмислен трафик.

Oт гледна точка на изказа и техническата част статията може би е неграмотна, тъй като по обективни причини в България няма човек, достатъчно технически подготвен, за да пише по космическа тематика.

Но по отношение на финансите на Булсатком авторът не си криви душата. Булсатком се гърчи поради:

- преди години съдбовно недоглеждане на неотложната необходимост от диверсификация на услугите, което доведе в наши дни до
- съответно липса на широко портфолио,
- поради проспиване на едни пазарни браншови неминуеми процеси при голямата тройка,
- неотговаряне на новите предизвикателства,
- в немалка степен поради самоизхвърляне на собственика, който се възприе като новатор и филмов герой и по този начин стана нарицателно на палячо в средите на родния телекомуникационен мениджмънт.

В крайна сметка чужденците изстреляха спътника под името BulgariaSat срещу кредитно финансиране и рефинансиране, изпълнено с компромиси. След като още преди 3 години, нашият усети, че е прекалил с мечтите и е нагазил лайната до уши, се опита да върне на задна... Въпреки двугодишното предлагане на платформата на други потенциални клиенти, не се намери друг желаещ за специфичното оборудване. Всеки клиент сам избира колко транспондера, в какви диапазони и десетки други специфики на техниката. Ама бунаци няма. Като ще даваш стотици милиони за телекомуникационен спътник и като ти предлагат готов такъв, по-добре да поръчаш нов спрямо своите технически изисквания, а не да даваш същите пари за чужд компромисен за твоите нужди спътник.

*
P.S. Упс. Сега го виждам това и се чувствам длъжен да дам разяснение.

pach написа:
Не съм служител на Булсатком, но стръвта която те гони срещу тях е може би, я че си кандидатствал за работа там...я че си бил освободен от там...но това не ме засяга.

Ще кажа следното. Досега съм работил и все още работя само в една от трите големи телекомуникационни компании. Няма как да имам желание да се преместя в телеком извън този списък, тъй като той е обречен в краткосрочна или средносрочна перспектива, поради изброените от мен по-горе причини за неминуемо "погиване на малките".
Върнете се в началото
Елемаг
[Moderator]

МнениеПуснато на: Пет 04 Авг 2017, 19:49    Заглавие:  

Cool Cool Cool
Можеш да бъдеш сигурен че съм достатъчно компетентен да коментирам космическата техника.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
Flankerivo
[Admin]

МнениеПуснато на: Пет 04 Авг 2017, 20:54    Заглавие:  

Тони, имах предвид журналистите.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 19 от 19 [283 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, ..., 17, 18, 19
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » krile.net - ГРАЖДАНСКИ АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Космонавтика
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.2723s ][ Queries: 15 (0.0064s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker