Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Пазарлък: САЩ жертват кюрдите, Ердоган се отказва от С-400? · Арестуваха американци за дрон над Генералния щаб в Белград · Новата ядрена политика на САЩ · Руската намеса в САЩ е заглушител за тоталното следене при Обама* · Путин и Ердоган обсъдиха кризата в Сирия · В Сърбия задържаха 8 чужденци, опитали да проникнат във военен обект ·

Select Forum Language:

Hot topics: hot Falcon Heavy(45)
В момента е: Вто 20 Фев 2018, 07:34
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » Българските поделения и формирования
53 МСП - поделение 22210 -Грудово
Модератори: Super Flanker
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 6 от 6 [79 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, 6
Автор Съобщение
Феро

МнениеПуснато на: Пет 22 Сеп 2017, 20:27    Заглавие:  

Пичове , за съжаление всичко е приключило .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
Вал

МнениеПуснато на: Пет 09 Фев 2018, 10:05    Заглавие:  

Служил съм там през 1985-87 г. в 1 батарея.
Командир на батареята беше ст. л-т Илиев -(Обитака), командир на взвод ми беше л-т Ангелов (Плачко).
Л-т Жеков дойде по-късно мисля през 86 г. Тогава дойде и Вълчев. За Вълчев помня, че веднъж го бяха били циганите - ходеше с насинено око. Л-т Банов го помня още от школата в Търговище. Една нощ, пиян, решил да си вземе цигари и разбил някакъв магазин. За наказание го бяха пратили в Грудово (86 г.) Майтапеше се, че ако го пратят по на юг, ще му плащат в турски лири. Правеше се на каратист и беше пич.
Помня добре и Курти - карал ме е да пълзя в кенефа на новото караулно. Помня и случката с кемафите - как на нова година подреждаха спалното на плаца и изнасяха горящата печка навън. Тогава бях наряд на поста пред парка и всичко се виждаше добре. Учудвам се, че е станал генерал. Говореше се, че са го пратили да учи в СССР, но от там са го изгонили за пиянство.
Кап. Христов по мое време беше нач. щаб на дивизиона. Той ме прати на школа в Търговище. После ми разказваше, че веднъж , някъде на 4 - 5 месец служба, ме видял как спя прав, подпрян на една лопата. Явно съм имал много сдухан вид, защото му станало жал и ме включил в списъците.

Успех на всички!
Върнете се в началото
Вал

МнениеПуснато на: Пет 09 Фев 2018, 10:46    Заглавие:  

И още спомени:
През първите 6 м. беше кошмарно, имаше какви ли не простотии и чанч. Офицерите си отиваха към 17.ч. и оставахме във властта на старите. Който е бил там сигурно си спомня за т.н. бомби – издълбан хляб, пълен с храна, които вечер носехме на старите, щото ги мързеше да ходят на вечеря. През нощта са ме пращали да им купувам ракия точно от циганската махала. Сещам се и за проблемите с отоплението зимата – ходехме да сечем дърва в горичката под „Баба Велика“. Помня, че постоянно бяхме гладни и мръсни. В мазетата под учебния корпус имаше складове с консерви. през прозорците с помощта на дълга летва с пирон накрая крадяхме каквото можехме да докопаме и го изяждахме на място. Къпали сме се в миячното във ваните преди да почнем да мием чиниите. Помня зимните лагери на палатка в Ново село и още много други неща. Някои не издържаха. Едно момче от Перник се самоуби малко след като го пратиха в батальона в Болярово. Един пък успя да избяга през границата в Турция.
И все пак, въпреки всички простотии, мисля че бяхме готови да се сражаваме за България. Сега май няма за какво.
Сега като гледам разрухата на поделението ми става тъжно. Показах снимки на сина ми. Беше най-впечатлен от кенефите. Не можеше да повярва, че съоръжението с ниски стенички всъщност е тоалетна и всичко се вижда.
Върнете се в началото
Кашикът

Местожителство: Ловеч

МнениеПуснато на: Пет 16 Фев 2018, 12:08    Заглавие:  

Вал,това което си описал си беше точно така.
Даже си малко скромен в разказите си
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 6 от 6 [79 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, 6
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » Българските поделения и формирования
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.2604s ][ Queries: 15 (0.0049s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker