Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Радев: Кой реши, че на Безмер ще разтоварват бежанци, че убиваме поминъка заради мигранти .... · Ръководителят на МВР на Италия: Майданът в Украйна беше платена отвън псевдореволюция · Да си спомним за Людмила Живкова · Израел с нови удари по Сирия · От Посейдон до Сармат: Министерството на отбраната на Русия проведе изпитания на най-новото въоръжение · Това ни убива. Бавно, но сигурно. ·

Select Forum Language:

Hot topics: hot СНИМКИ: УЧЕНИЕ БРИЗ 2018 С УЧАСТИЕТО НА ВМС, ВВС И СВ(21)
The time now is Mon 23 Jul 2018, 06:12
All times are UTC + 2
 Forum index » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » Българските поделения и формирования
53 МСП - поделение 22210 -Грудово
Moderators: Super Flanker
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
Page 6 of 6 [80 Posts]   Goto page: Previous 1, 2, 3, 4, 5, 6
Author Message
Феро

PostPosted: Fri 22 Sep 2017, 20:27    Post subject:  

Пичове , за съжаление всичко е приключило .
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail 
Вал

PostPosted: Fri 09 Feb 2018, 10:05    Post subject:  

Служил съм там през 1985-87 г. в 1 батарея.
Командир на батареята беше ст. л-т Илиев -(Обитака), командир на взвод ми беше л-т Ангелов (Плачко).
Л-т Жеков дойде по-късно мисля през 86 г. Тогава дойде и Вълчев. За Вълчев помня, че веднъж го бяха били циганите - ходеше с насинено око. Л-т Банов го помня още от школата в Търговище. Една нощ, пиян, решил да си вземе цигари и разбил някакъв магазин. За наказание го бяха пратили в Грудово (86 г.) Майтапеше се, че ако го пратят по на юг, ще му плащат в турски лири. Правеше се на каратист и беше пич.
Помня добре и Курти - карал ме е да пълзя в кенефа на новото караулно. Помня и случката с кемафите - как на нова година подреждаха спалното на плаца и изнасяха горящата печка навън. Тогава бях наряд на поста пред парка и всичко се виждаше добре. Учудвам се, че е станал генерал. Говореше се, че са го пратили да учи в СССР, но от там са го изгонили за пиянство.
Кап. Христов по мое време беше нач. щаб на дивизиона. Той ме прати на школа в Търговище. После ми разказваше, че веднъж , някъде на 4 - 5 месец служба, ме видял как спя прав, подпрян на една лопата. Явно съм имал много сдухан вид, защото му станало жал и ме включил в списъците.

Успех на всички!
Back to top
Вал

PostPosted: Fri 09 Feb 2018, 10:46    Post subject:  

И още спомени:
През първите 6 м. беше кошмарно, имаше какви ли не простотии и чанч. Офицерите си отиваха към 17.ч. и оставахме във властта на старите. Който е бил там сигурно си спомня за т.н. бомби – издълбан хляб, пълен с храна, които вечер носехме на старите, щото ги мързеше да ходят на вечеря. През нощта са ме пращали да им купувам ракия точно от циганската махала. Сещам се и за проблемите с отоплението зимата – ходехме да сечем дърва в горичката под „Баба Велика“. Помня, че постоянно бяхме гладни и мръсни. В мазетата под учебния корпус имаше складове с консерви. през прозорците с помощта на дълга летва с пирон накрая крадяхме каквото можехме да докопаме и го изяждахме на място. Къпали сме се в миячното във ваните преди да почнем да мием чиниите. Помня зимните лагери на палатка в Ново село и още много други неща. Някои не издържаха. Едно момче от Перник се самоуби малко след като го пратиха в батальона в Болярово. Един пък успя да избяга през границата в Турция.
И все пак, въпреки всички простотии, мисля че бяхме готови да се сражаваме за България. Сега май няма за какво.
Сега като гледам разрухата на поделението ми става тъжно. Показах снимки на сина ми. Беше най-впечатлен от кенефите. Не можеше да повярва, че съоръжението с ниски стенички всъщност е тоалетна и всичко се вижда.
Back to top
Кашикът

PostPosted: Fri 16 Feb 2018, 12:08    Post subject:  

Вал,това което си описал си беше точно така.
Даже си малко скромен в разказите си
Back to top
Феро

PostPosted: Mon 16 Jul 2018, 21:19    Post subject:  

По мое време нашият батальон отговаряше за кенефите .
Като новобранец ме пращаха вечер да ги мия.
Гадост беше.
Свикнах - даже след като ги измия скатавах час- два, за да не ме засмучат старите кучета.

По стеничките на сепаретата ходихме с една метална тръба за да отпушваме дупките.Следва маркуч и хлорна вар.

Ужас.

Сега на моите синове като им разказвам си мислят , че ги лъжа.
Back to top
Page 6 of 6 [80 Posts]   Goto page: Previous 1, 2, 3, 4, 5, 6
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
 Forum index » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » Българските поделения и формирования
Jump to:  

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum

[ Time: 0.0705s ][ Queries: 15 (0.0085s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker