Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн

Select Forum Language:

Hot topics:
Aktuelles Datum und Uhrzeit: Mi 02 Dez 2020, 08:35
Alle Zeiten sind UTC + 2
 Forum-Index » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » Оръжия и военни конфликти през 21 век
Конфликт между Армения и Азербайджан в Нагорни Карабах
ModeratorenSuper Flanker
Neues Thema erцffnen   Neue Antwort erstellen Vorheriges Thema anzeigen :: Nдchstes Thema anzeigen
Seite 20 von 23 [340 Beitrдge]   Gehe zu Seite: Zurьck 1, 2, 3, ..., 18, 19, 20, 21, 22, 23 Weiter
Autor Nachricht
КОТ БЕГЕМОТ

Beitrдge: 283

BeitragVerfasst am: Di 17 Nov 2020, 19:15    Titel:  

Golator hat Folgendes geschrieben:
КОТ БЕГЕМОТ hat Folgendes geschrieben:
Личнопаз, не разбирам и да, не приемам за правилно това откровено злорадство, което се вижда в публикуваните внения на част от форумните потребители, пишещи по темата. Говоря за злорадстването, по отношение на поражението и трагедията на Армения и арменците във Втората война за Арцах(Карабах), която приключи официално миналата седмица. Съжалявам, но не го приемам за нормално! Все пак, арменците са християнски, православен народ, при това древен християнски народ, който е претърпял огромни злини и е жертва на тежки престъпления (визирам погромите, кланетата на арменци, в рамките на Османското империя и разбира се Арменският геноцид от 1915-1918г.). Армения и арменците имат дори по-тежка историческа съдба, в сравнение с нас българите! Сега, след като загубиха тази предварително обречена война, арменското етническо пространство се свива, териториите, обитавани от еетнически арминци, намаляват. Лично аз, не намирам смисъл да се злорадства на арменското поражение, което прераства в ТРАГЕДИЯ за цялпедин народ и най-вече за семействата на убитите и на арменските бежанци от Арцах!
Разбира се, на политическо, на дипломатическо ниво и дори на мисто военно-тактическо ниво, Ереван и арменците допуснаха много сериозно грешки! Непростимо подцениха военните приготовления на Азербайджан. Също така, нипростимо, арменският генералитет, прояви силнопнадценяванепнапсочсвените сили и съответно подценяване на качествата на армията на Азербайджан. А не беше само и Азербайджан, но и регионалната сила Турция. От чисто тактическа страна, арменският генералитет допусна много грешки и не беше адекватен на методите и прийомите за водене на модерна война, които бяха използвани от Азербайджан.
Както по горе бях писал, да яд ме е че паднаха да изнервиха ме по какъв глупав начин загубиха, но чак да злорадстваме ми се вижда тъпо, все пак Армения може да е всичко но ни е близка страна още от Османско време, а че тука се злорадства под носа си е типично Българска черта, имам чуството че се кефят че полумесеца как бие кръста, аз не виждам нищо яко в това ,даже е притеснително да виждаш имперските желания на нашата съседка ,която има не малко енически люде в долината на широките гащи, но ме възмути че и в не малко западни форуми също забелязах че се злорадства се едно пари раздават за това, доста са им е под нивото такива неща, но "Разни хора, разни идеали".

Злорадстванетоспрямо арменското поражение във Втората война в Карабах 2020г., не е само в западни форуми, но и в руски и рускоезични форуми! Определено обикновените руснаци не са простили и не могат да простят, изгорените флагове на Руската федерация на централния площад в Ереван през април 2018г., нито квалификациите за руският континтгент в 11-та база, като цитирам: "российские окупанты". Това руско възущение е разбираемо, но не е разбираемо и не подлежи на опраднаване ОТКРОВЕНОТО ЗЛОРАДСТВАНЕ на много руснаци, за това, което се случи на арменците в Арцах и в самата Армения.
Benutzer-Profile anzeigen Private Nachricht senden E-Mail senden 
Golator

Beitrдge: 186

BeitragVerfasst am: Di 17 Nov 2020, 20:22    Titel:  

Личнопаз, не разбирам и да, не приемам за правилно това откровено злорадство, което се вижда в публикуваните внения на част от форумните потребители, пишещи по темата. Говоря за злорадстването, по отношение на поражението и трагедията на Армения и арменците във Втората война за Арцах(Карабах), която приключи официално миналата седмица. Съжалявам, но не го приемам за нормално! Все пак, арменците са християнски, православен народ, при това древен християнски народ, който е претърпял огромни злини и е жертва на тежки престъпления (визирам погромите, кланетата на арменци, в рамките на Османското империя и разбира се Арменският геноцид от 1915-1918г.). Армения и арменците имат дори по-тежка историческа съдба, в сравнение с нас българите! Сега, след като загубиха тази предварително обречена война, арменското етническо пространство се свива, териториите, обитавани от еетнически арминци, намаляват. Лично аз, не намирам смисъл да се злорадства на арменското поражение, което прераства в ТРАГЕДИЯ за цялпедин народ и най-вече за семействата на убитите и на арменските бежанци от Арцах!
Разбира се, на политическо, на дипломатическо ниво и дори на мисто военно-тактическо ниво, Ереван и арменците допуснаха много сериозно грешки! Непростимо подцениха военните приготовления на Азербайджан. Също така, нипростимо, арменският генералитет, прояви силнопнадценяванепнапсочсвените сили и съответно подценяване на качествата на армията на Азербайджан. А не беше само и Азербайджан, но и регионалната сила Турция. От чисто тактическа страна, арменският генералитет допусна много грешки и не беше адекватен на методите и прийомите за водене на модерна война, които бяха използвани от Азербайджан.
Както по горе бях писал, да яд ме е че паднаха да изнервиха ме по какъв глупав начин загубиха, но чак да злорадстваме ми се вижда тъпо, все пак Армения може да е всичко но ни е близка страна още от Османско време, а че тука се злорадства под носа си е типично Българска черта, имам чуството че се кефят че полумесеца как бие кръста, аз не виждам нищо яко в това ,даже е притеснително да виждаш имперските желания на нашата съседка ,която има не малко енически люде в долината на широките гащи, но ме възмути че и в не малко западни форуми също забелязах че се злорадства се едно пари раздават за това, доста са им е под нивото такива неща, но "Разни хора, разни идеали".

Злорадстванетоспрямо арменското поражение във Втората война в Карабах 2020г., не е само в западни форуми, но и в руски и рускоезични форуми! Определено обикновените руснаци не са простили и не могат да простят, изгорените флагове на Руската федерация на централния площад в Ереван през април 2018г., нито квалификациите за руският континтгент в 11-та база, като цитирам: "российские окупанты". Това руско възущение е разбираемо, но не е разбираемо и не подлежи на опраднаване ОТКРОВЕНОТО ЗЛОРАДСТВАНЕ на много руснаци, за това, което се случи на арменците в Арцах и в самата Армения.
Прав си не се изразих правилно, и в Руските форуми четох доста обиди по адрес на Армения, но и Арменците както казваш не постъпиха правилно 2018 а и сега не псотъпват правилно, вървят слухове че има провокации да точно. не от Азерска а от Арменска страна към Руските миротворци в Арцах. едва ли не Руснаците помагат на Азерите. според мен това ще се задълбочава може би Западните сили постигнаха нещо, близки народи се намразват както беше с Грузинците. надявам се да не се случи и с малка Армения. щото трябва да осъзнаят че в тоя район други приятели нямат,не могат да обвиняват Русия за собствените си грешки.
Flankerivo
[Admin]

Beitrдge: 11091

BeitragVerfasst am: Do 19 Nov 2020, 09:51    Titel:  

Никой не е бил арменците по главата да избират първосигнален човек за Изпълнителен Директор на държавата си. Направиха го със сърцато желание. Съответно резултатът е такъв, какъвто е. Освен това се оказа, че Пашинян в разгара на конфликта е отказал подялба на земите, за да се избегне кръвопролитието впоследствие. Брадатият грозник си мислел, че по подобие на предходните сблъсъци, армията на Арцах ще надделее над азерите. Сега признавал своята вина и мъжки я поемал. Shocked Баце, след такива дела бесилки следват.

Click to see if image is larger
Benutzer-Profile anzeigen Private Nachricht senden Yahoo Messenger 
Golator

BeitragVerfasst am: Do 19 Nov 2020, 17:33    Titel:  

Flankerivo hat Folgendes geschrieben:
Никой не е бил арменците по главата да избират първосигнален човек за Изпълнителен Директор на държавата си. Направиха го със сърцато желание. Съответно резултатът е такъв, какъвто е. Освен това се оказа, че Пашинян в разгара на конфликта е отказал подялба на земите, за да се избегне кръвопролитието впоследствие. Брадатият грозник си мислел, че по подобие на предходните сблъсъци, армията на Арцах ще надделее над азерите. Сега признавал своята вина и мъжки я поемал. Shocked Баце, след такива дела бесилки следват.

Click to see if image is larger
Тия ако са народ, е сега ще го изкарат напред с краката от народното им сабрани,е ама ме съмнява, ще търпят кат нас.
Golator

BeitragVerfasst am: Do 19 Nov 2020, 18:54    Titel:  

Са като гледам клипчета от Арцах е почти непрогледна мъгла, само още малко ако бяха задържали фронта ,ептем щеха да замлъкнат дроновете.
калло

Beitrдge: 7805

BeitragVerfasst am: Do 19 Nov 2020, 20:38    Titel:  

Са като гледам клипчета от Арцах е почти непрогледна мъгла, само още малко ако бяха задържали фронта ,ептем щеха да замлъкнат дроновете.

Ъхъ, щото и Ереван щеше да е паднал вече...
Benutzer-Profile anzeigen Private Nachricht senden 
Golator

BeitragVerfasst am: Do 19 Nov 2020, 22:38    Titel:  

калло hat Folgendes geschrieben:

Ъхъ, щото и Ереван щеше да е паднал вече...
Тва е друг въпрос Smile
Flankerivo
[Admin]

BeitragVerfasst am: Fr 20 Nov 2020, 09:23    Titel:  

Мъглата нямаше да ги спаси. Дроновете не бяха единственото ядро на проблема. Азерската пехота количествено на терен е в пъти повече от арменската. Така че краят бе предопределен. Ако, ако... Из тия планински склонове можеха цяла година да се отбраняват при еднакви количествени параметри, но колкото повече, толкова повече, количеството и качеството (разбира се) надделяха. Армения има жестоки проблеми и те са у дома, в столицата. Подобни ДНК проблеми имат Грузия, т.нар. Украйна и други постсъветски недоносчета.
Fuzzy_Logic

Beitrдge: 2323

BeitragVerfasst am: Fr 20 Nov 2020, 19:07    Titel:  

Макар и ситуацията да е доста по-различна, могат да се направят някой паралели със съседната тема в която бай Хут
доста добре се отбранява, а тук-там даже и контраатакува, при пълно количествено и качествено (без пехотата) превъзходство на
сауди.
Венци

Beitrдge: 508

BeitragVerfasst am: So 22 Nov 2020, 21:55    Titel:  

След като утихна патакламата нека попитам съфорумците няколко въпроса и да подискутираме.

1) Постигна ли Азербайджан стратегическа изненада ката започна войната преди два месеца? Трябваше ли Армения да очаква нападение точно тогава?

2) Предвидимо ли беше турското участие посредством техника и съветници?

3) Отношението на РФ спрямо Армения същото ли щеше да бъде, ако 2018та нямаше протести и Пашинян не беше на власт?

4) Кой постигна медийно надмощие - азерите с цензурата на интернет и клипове от дрони или арменците със смартфоните и независимите репортажи.

5) Кое беше решаващо за победата на Азербайджан - дронове, количество, качество, боен дух?

6) Използваха ли арменците рационално наличната си техника, макар и стара? Тактически или технологични грешки допуснаха? Какви?

7) Защо арменците не използваха Искандери, Буковете и ВВС след като азерите задействаха цялата си военна машина и техника?

Бъдещето? Нова война или траен мир?
Golator

BeitragVerfasst am: Mo 23 Nov 2020, 16:39    Titel:  

Венци hat Folgendes geschrieben:

1) Постигна ли Азербайджан стратегическа изненада ката започна войната преди два месеца? Трябваше ли Армения да очаква нападение точно тогава?
Напълно изненадата за Арменците беше пълна, може и да е имало сводки но явно правителсвтото на некадърния Пашинян не се е вслушало в тях, има и голяма вероятност Руското разузнаване да е знаело, но след 2018 са си замълчали, нали искаха да са независими.

2) Предвидимо ли беше турското участие посредством техника и съветници?
Това и децата го знаеха, първо Азерите и те са мюсолмани, второ Турция има стратегически цели в региона, никак не и се нрави Русия да е силна там, особено след Сирия, мисля че искаха да им го върнат ,нищо че дори не участваха Руснаците пряко в конфликта, макар че Турците тайно се надяваха да я вкарат в плана, но както винаги Руското стратегически мислене е особено и не им се получи.

3) Отношението на РФ спрямо Армения същото ли щеше да бъде, ако 2018та нямаше протести и Пашинян не беше на власт?
Определено нямаше да са същите, особено ако бяха избрали нормален лидер и не бяха горили знамена, иначе за конфликта според мен пак нямаше да е много по различно положението, Руснаците нямаше да се намесят военно, по горе описах защо, най много да бяха бутналипо някоя друга бройка техника от огромните запаси и муниции, след 2014 когато почти ножа опря до кокала, Руснаците си дадоха сметка че играта е голяма и никой няма да и прости, ако Русия се беше включила в войната добре дошло за Запада, и без това имат политически проблеми, и Русията щеше да е удобен буфер за тях, особено за Турците който щяха да имат оправдание за политическите си цели пред Запада и пред НАТО, особено за едно петанце на картата, което не е изгодна за нищо на Русия, защо да рискуват за Армения, заради едната вярност, същото и САЩ биха направили с нас ако стане някакъв конфликт, обещанията нищо няма да значат.

4) Кой постигна медийно надмощие - азерите с цензурата на интернет и клипове от дрони или арменците със смартфоните и независимите репортажи.
Донякъде и двете страни в конфликта, Азерите с тяхните епични клипове с дрончета зарадваха Ердо доста, и подкрепящите ги, така бяха направени че като ги гледаш едва ли не с Ф-35 стрелят, а и за реклама на Байрактар разбира с, а пък Арменците от своя страна с клиповете от телефона си спечелиха симпатии, вижте ни Азерите ни обстрелват а ние героично се защитаваме, но Азерската пропаганда надделя ,разбира се Арменците и тук не бяха подготвени, можеха поне добри видеоматеряли за контрапропаганда да побликуват.

5) Кое беше решаващо за победата на Азербайджан - дронове, количество, качество, боен дух?
50/50, последното го махни от уравнението, Дроновете спечелиха въздуха, и от там бая техника изгоря, но дори да държиш небето, не стъпне ли войнишки крак не си победил, другото беше по голямо числено превъзходство над Арменците, безплатно пушечно месо дарено от Турците от Идлибския резерв и голяма своя армия, когато армията губеше пехотни битки, дроновете реваншираха ,и после в гадните дни обратното, но да не остаяваме с впечатление че само Арменците загубиха повече хора, в последните дни на войнта, Азерите и те бая хора загубиха в битките, особено за Шуша, нищо чего премълчаха.

6) Използваха ли арменците рационално наличната си техника, макар и стара? Тактически или технологични грешки допуснаха? Какви?
Не разбира се ,за това толкова лесно спечелиха Азерите,Арменците имаха не лоша техника макар вече за музея ,но при едно добро тактическо използване щеше да е ефективна, осбоне ако знаеха как да маскират техника при предвижване, и вместо дроновете да удряд истинска техника, можеха като Сирииските колеги да правят копия които Азерските дронове да шият.

7) Защо арменците не използваха Искандери, Буковете и ВВС след като азерите задействаха цялата си военна машина и техника?
Това вече беше коментирано по назад в темата, първо за "Искандерите" ,те се намират условно на Арменска територия, но не си милси че са Арменски, Руснаците ги наглеждат, и според мен ги натиснаха въобще да не си помислят да ги използват, щото те и не могат, сигурен съм че кодовете са при Руснаците, и само след тяхно разрешение могат да стрелят, както с нашите бивши ракети "Скъд", можели сме да стреляме на учения само на СССР-ски полигони, а и да бяха ги използва ли, едва ли дълго щяха да са цели, при пълно въздушно превъзходство на Азерите, шанса им е нулев, само щяха да бастисат хубавите ОТРК, за Буковете същата история, помним какво стана с една от най хубавите ПВО системи за близък бой, когато е оставена в ръцете на некъдърници, и за ВВС както писах беше коментирано че Армения е малка, и Турски ДРЛО сигурно денонощтно са следили въздуха над Армения, и над Карабах, а и отделно Азерското ПВО също не е за подценяване, Арменците имат 4 хубави истребителя модерни и тях щяха да ги бастисат, щото 4 истребителя дори от класа на "СУ-30СМ", няма как да се справят с числено превъзходство на ДРЛО и дузина ф-16, с сигурност по подготвени от Арменските пилоти.

Бъдещето? Нова война или траен мир?
Още един замръзен конфликт, както в Украйна.
Flankerivo
[Admin]

BeitragVerfasst am: Mo 23 Nov 2020, 18:50    Titel:  

Според мен се гони мир в дългосрочен план. Армения с оглед на икономиката си няма да може да помисли за реванш от краткосрочен чак до дългосрочен план. Проблемите във вътрешнополитически и социално-икономически план изхвърлят този казус накрая на опашката от задачи за решаване. Вероятно 20-30 години няма да има версия 3.0 на конфликта. Ако успеят да преформатират амбициите на двете страни може би никога няма да има повторение. Омразата е лошо нещо. Подклаждането на огъня от външни страни също.
Fuzzy_Logic

Beitrдge: 2323

BeitragVerfasst am: Mo 23 Nov 2020, 19:28    Titel:  

И аз съм на мнение, че по-скоро се готви дългосрочен мир, но независимо от останалите фактори, териториалния фактор, имам предвид супер тънкия коридор м-у Армения и Арцах, ще кара и двете страни да търсят конфликт в дългосрочна перспектива, при подходяща геополит. обстановка. Арменците след като натрупат оръжие и смелост да укрепят връзката, а азерите след като се позабрави сегашния конфликт да я отрежат напълно, освен това имат и анклав.
В тази ситуация, струва ми се, е невъзможно да се преформатира мисленето и на двете страни, а в такъв случай траен мир ще изисква постоянно наличие на миротворци. Руснаците, а и турците, ще са доволни от такова дългосрочно решение.
Golator

BeitragVerfasst am: Mo 23 Nov 2020, 20:32    Titel:  

Fuzzy_Logic hat Folgendes geschrieben:
А в такъв случай траен мир ще изисква постоянно наличие на миротворци. Руснаците, а и турците, ще са доволни от такова дългосрочно решение.
Руснаците така като ги гледам, скоро няма да си тръгнат, миротворците от там ще си останат както в Грузия, а може би всичко е било договороне между Азерите и Руснаците ,още преди края на войната, щото нещо много бързо се настаниха там, като ги гледам колко техника изпратиха, може и да са се разбрали че ако Азерите спечелят там да има миротворци, и само тогава Русия няма да ги закача в войната.
Sharana

Beitrдge: 593

BeitragVerfasst am: Mo 23 Nov 2020, 20:43    Titel:  

Азерите, но най-вече заради абсолютно бездарния подход на арменците към информационната съставляваща. Да азерските клипчета бяха ефектни, особено за не следящите конфликта, но предимно неадекватната арменска пропаганда по време на войната доведе до това, че азерите имаха медийно надмошеие

Според мен на първо място арменците (абсолютно шапкозакидателско настроение, тотално подценяване на противника, с една дума жертви на собствената си пропаганда), на второ дроните, спецчастите и тактическото им представяне, на трето чак количествено и качествено по-добра армия + явна подготовка за война за разлика от арменците. Тия дни ми попадна добро обобщение на хода на войната, ще го копна в края на поста.

Искандер ползваха, поне 2.
Няколкото стари Бук-а освен да станат звезди в ютуб друго нямаше да постигнат. Това не са Бук М2 като в Сирия, които могат да се борят с безпилотниците.
ВВС се оказа, че са били без ракети за Су-тата, но и да имаха пак нямаше да участват - 4 бройки с неясна подготовка на пилотите пролет не правят, ако не ПВО или турски Ф-16 можеше да ги свали и азерски МиГ-29 ако бяха пробвали да летят над НК в опит да търсят и свалят байрактари.

Zitat:
Забавно наблюдать, как всевозможные эксперты остаются совершенно неспособными трезво анализировать 2-ю карабахскую войну. Напротив, теперь связанные с этим отчеты наполнены «анализом» того, что азербайджанские спецназ и беспилотники выиграли эту войну в одиночку, в то время как азербайджанские «обычные» силы провалились, провели лобовые атаки и все остальное.
На самом деле ситуация является (или являлась) очень простой: армяне построили свою «линию Мажино / Гинденбург» и стали одержимы ее удержанием. По крайней мере, так, что во время этой войны они оставались одержимыми тем же, обманывая себя своими историями о «маленьких саботажных бандах» - пока не стало слишком поздно.
Армянская линия Мажино / Гинденбург представляла собой полосу глубокой обороны длиной 2-5 км, местами глубиной 10 км, за которой, как они думали, они будут в безопасности. И да, они были в относительной безопасности: они укрепляли каждую доминирующую вершину, каждую с круговой обороной. Поскольку передняя часть этой линии обороны состояла из минных полей глубиной 2–5 км, их опорные пункты можно было поразить только артиллерией; редко прямой наводкой. Из этих опорных пунктов армяне могли не только видеть, но и подвергать обстрелу азербайджанские войска, выставленные на равнинах внизу, когда они только двигались на свои исходные позиции, не говоря уже о приближении к армянским минным полям. Они также могли вызывать артиллерийские удары и точно их направлять. Поэтому, большую часть потерь в танках азербайджанцы понесли на ранних этапах войны.
Однако с самого начала азербайджанцы даже не пробовали «лобовую атаку»: вместо этого они эксплуатировали одержимость армян своей линией защиты. В поисках уязвимого места они обстреливали армянские опорные пункты заградительным артиллерийским огнем. Они начали проникать на линию фронта, а затем пытались окружить, изолировать и уничтожить определенные опорные пункты. Это обходилось дорого, потому что они не могли прикрывать все такие усилия с помощью БПЛА круглосуточно, некоторые из задействованных подразделений попадали в засады, маневрируя внутри и за армянскими опорными пунктами, другие подвергались фланговым контратакам и т. д.
Затем, когда были взяты определенные опорные пункты, линия обороны Армении была прорвана, азербайджанцы ввели механизированные силы для зачистки и обеспечения безопасности. Это действие повторялось до тех пор, пока они не пробились на всем протяжении, около 5 км, в определенных местах до 10 км глубиной. Случайно или намеренно (возможно, армянское верховное командование действительно было настолько глупо, что оставило свой южный фланг слишком незащищенным?) они прорвались на юге.
Это вполне устраивало азербайджанцев по причинам, изложенным ниже.
В тот момент (примерно 4-8 октября) армяне допустили ошибку на оперативном уровне. Они были настолько убеждены, что азербайджанцы не смогут пройти через их линию Мажино / Гинденбург, что, когда азербайджанцы сделали это, армяне были шокированы. Или пали жертвой комплексов своего превосходства. Таким образом, вместо того, чтобы бросить туда свою первую дивизию подкреплений, чтобы установить новую линию обороны для защиты Гадрута, они бросились в контратаку к югу от Гадрута, которую азербайджанцы разбили, поскольку к тому времени они прошли линию обороны Армении и могли свободно маневрировать, плюс обладали гораздо более высокой ситуационной осведомленностью.
С этого момента армяне потеряли контроль над этой войной. Неудивительно, что как только азербайджанцы проникли в Гадрут, их войска были сломлены и обратились в бегство...
И вот, примерно 11-12 октября, у азербайджанцев было два варианта: продолжать движение на север или обмануть армян, продвигаясь на запад. Поскольку армяне продолжали настаивать на сохранении пояса обороны на востоке, выбор азербайджанцев был довольно простым. Они двинулись на запад, а затем на север, к Лачину. Армяне запаниковали и подкрепили Лачин. Однако вместо того, чтобы начать «лобовую атаку» на Лачин, азербайджанцы затем сделали «шаг назад», перегруппировали свои подразделения и начали многократные проникновения в район Шуши.
... и тогда армяне совершили роковую ошибку. Вместо того, чтобы серьезно отнестись к ситуации, они объявили азербайджанское проникновение «малыми диверсионными группами». Они ввели свежую дивизию из Армении, но затем направили ее к своей линии Мажино / Гинденбург - только для того, чтобы ее разбили с помощью БПЛА.
... в то время как азербайджанцы завершили свое дело, взяв Шушу, угрожая Степанакерту / Ханкенди и угрожая отрезать все лучшие армянские подразделения, все еще удерживающие линию обороны на востоке.
Теперь, если кому то становится легче, от заявления, что азербайджанцы «проявили себя слабо» или что-то в этом роде: меня устраивает. Если хотите, оставайтесь в восторге от БПЛА и СПН. Но никакие БПЛА и никакие СПН не могли бы возместить полный провал азербайджанских «обычных» войск, если бы таковой имел место. На самом же деле, азербайджанцы перехитрили армян на оперативном уровне, держали их за нос, пиная ногами в живот. Их классическая пехота также превосходила армян на тактическом уровне: она оказалась способной передвигаться намного быстрее, независимо от местности.
Ни то ни другое не возможно, если войска «плохо работают», особенно в местных географических условиях.
Beitrдge der letzten Zeit anzeigen:   Sortieren nach:   
Seite 20 von 23 [340 Beitrдge]   Gehe zu Seite: Zurьck 1, 2, 3, ..., 18, 19, 20, 21, 22, 23 Weiter
Neues Thema erцffnen   Neue Antwort erstellen Vorheriges Thema anzeigen :: Nдchstes Thema anzeigen
 Forum-Index » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » Оръжия и военни конфликти през 21 век
Gehe zu:  

Du kannst keine Beitrдge in dieses Forum schreiben.
Du kannst auf Beitrдge in diesem Forum nicht antworten.
Du kannst deine Beitrдge in diesem Forum nicht bearbeiten.
Du kannst deine Beitrдge in diesem Forum nicht lцschen.
Du kannst an Umfragen in diesem Forum nicht teilnehmen.

[ Time: 0.0813s ][ Queries: 13 (0.0092s) ][ Debug Ein ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker