Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Великобритания настоява Русия да сътрудничи на делото за MH17 · Борис Джонсън води и след третия кръг на изборите за приемник на Тереза Мей · Индонезия строи нова столица · Борисов ще участва в заседанието на Европейския съвет · 100 000 са жертвите на войната в Йемен · Задържаха мъж за злоупотреба с дарения ·

Select Forum Language:

Hot topics:
The time now is Thu 20 Jun 2019, 06:56
All times are UTC + 2
 Forum index » ОКЕАН - МОРСКИ ФОРУМ » Дредноут
Айова срещу Ямато
Moderators: Sea Dog
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
Page 1 of 1 [14 Posts]  
Author Message
Revenge

PostPosted: Mon 10 May 2004, 16:15    Post subject:  Айова срещу Ямато  

Тъй като в този форум има доста фенове на Ямато и на Айова /аз съм фен на Бисмарк/ и ще запазя относителен неутралитет/ ще ги пуснем тези два колоса един сруще друг.Данните на Айова съм поместил по-горе и не искам да ги поствам втори път.Ямато има 410мм борд наклонен под 20 градуса от VН стоманас 25мм СNC ламинация.Кулите са 650мм чела, 270мм покрив, 380-270мм страни, 190 задна част.Рубка 500мм Палуба 200мм, на наклоните 230мм горна палуба на места 50мм, на други 25, противоосколочна 10мм.ОБщо 246-283мм.ПТЗ- 7.15м в най широката част.Мах скорост 27.46 далечина на плаване 7200/16.Спомагателно въоръжение 24х127 и 150х25мм 4х13мм
Радар Мод 21 въздушно поисков и Мод 22 усъвршенстван - края на 44 г.
Back to top
View user's profile Send private message 
Thunderchief

PostPosted: Mon 10 May 2004, 16:20    Post subject:  

Toва е малко в сферата на фантастиката(научната). Вероятно Айова ще се намира на 150-200 км. от Ямато до CV-9 и сестрички и основната и грижа ще е да не налети някое камикадзе на самолетоносачите. А Ямато ще се нада да издържи още малко след петнайстото торпедо и десетата бомба и да гръмне веднъж по американците
Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger 
Revenge

PostPosted: Mon 10 May 2004, 16:27    Post subject:  

Да речем, че в боя в залив Лейте американците, които са излъгани от диверсионното съединение на Одзава не отиват толкова на север, а успяват да се върнат с Айова при протока Бернардино и започва бой.
Back to top
Thunderchief

PostPosted: Mon 10 May 2004, 16:31    Post subject:  

Revenge wrote:
Да речем, че в боя в залив Лейте американците, които са излъгани от диверсионното съединение на Одзава не отиват толкова на север, а успяват да се върнат с Айова при протока Бернардино и започва бой.

Aз лично на мястото на "Бика" Холси щях да се пазя надалеч от Яматото доколкото мога и да викам самолетите на адмирал Спрюънс. Няма смисъл да се натрисам в директен бой при потресаващо въздушно господство

Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.
Back to top
Gaden Gogi

PostPosted: Tue 11 May 2004, 08:01    Post subject:  

Като изключим тегленето на локуми ка да избегнем битката, и се съсредточим върху самата нея, аз залагам на Айова, колкото и да не го харесвам този кораб
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail 
Revenge

PostPosted: Tue 11 May 2004, 09:20    Post subject:  

Поне кажи защо би залоижил на него?По-добър радар ли, скорост, оръдия ли, броня ли, що ли?
Back to top
Gaden Gogi

PostPosted: Tue 11 May 2004, 10:00    Post subject:  

Зона на маневриране. мога да си избера зона където ще сме еднакво уязвими и да разчитам на по-добрата си артилерия и оборудване.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail 
Revenge

PostPosted: Tue 11 May 2004, 12:08    Post subject:  

Независимо от многото си минуси оптиката на Ямато е отлична и при ясна видимост дневно време Айова няма шанс, освен ако не слезе под 18 000м.Но Тежките оръдия на Ямато имат преимущество на всяка дистанция, а той е по-добре защитен.
Друг е въпроса, ако съм на Айова и го следвам на радаране контакт и му навържа нощен бой от 15 000м - ще го направя на купчина металолом за нула време
Back to top
Любител
Guest

PostPosted: Wed 12 May 2004, 09:32    Post subject:  

Нали не забравяте, че ако се случи сражението да е само/предимно между артилерийси кораби(ЛК) то най-първо (условия на Пасифик, а не северен Атлантик ) при сближаване е чрез фугасни снаряди да се извадят от строя надстройките , включително оптични и радарни постове.
Back to top
Revenge

PostPosted: Wed 12 May 2004, 13:36    Post subject:  

Като знам колко фугасни снаряди е карал Ямато при Сан Бернардино - той и затова не е потопил нито един ескортик, защото ги е прошивал
Back to top
Thunderchief

PostPosted: Wed 12 May 2004, 13:59    Post subject:  

Поне не бих хвърлил Айова сама в такъв бой. Щях да гледам да му пусна минимум два кораба с 406 мм. оръдия на Ямато - все ще ми е по-лесно да го заглавичквам с единия, а с другия да гледам да го пипна по бели гащи. В случая фугасни няма да помогнат. Направо бих подхванал жълтура с бронебойни. Евентуално ще гледам докато ВВ-63 примерно му се мотае на 15-20 000 м. за да го дразни, ВВ-61 да заеме свестна позиция и в един красив момент с помощта на радарите за управление на огъня да го подпукаме от две страни
Back to top
Revenge

PostPosted: Wed 12 May 2004, 14:05    Post subject:  

Ееее, Сашо то номера е кораб срещу кораб.Иначе аз и Норт Каролина или дори Пенсилвания да му пратя ще го довършим.2:1 е лошо съотношение срещу които и да е кораб
Back to top
Thunderchief

PostPosted: Wed 12 May 2004, 14:15    Post subject:  

Revenge wrote:
Ееее, Сашо то номера е кораб срещу кораб.Иначе аз и Норт Каролина или дори Пенсилвания да му пратя ще го довършим.2:1 е лошо съотношение срещу които и да е кораб

Oпасявам се че от 1:1 има реалната опасност да изляза с много убити и ранени и 1/2 екипаж заседнал на водоотлините средства ако ме нацели дори само залпа на една 460 мм кула

Back to top
Revenge

PostPosted: Wed 12 May 2004, 14:29    Post subject:  

Аз пък мисля, че ти премного надценяваш бронепробиваемостта на японските снаряди
НА 20 000 ярда = 18 288м Японсският 460/45 тежащ 1460 кг пробива 445мм вертикална броня ефективно /британска/
Айова пробива на същата дистанция с 1225 кг снаряд 421мм броня пак британска.Разликата е само 1 инч.
За сравнение ща кажа, че Бисмарк с 800кг снаряд, но по-висока начална скорост пробива на същата дистанция ефективно 414мм
Back to top
Page 1 of 1 [14 Posts]  
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
 Forum index » ОКЕАН - МОРСКИ ФОРУМ » Дредноут
Jump to:  

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum

[ Time: 0.0837s ][ Queries: 14 (0.0093s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker