Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн

Select Forum Language:

Hot topics:
The time now is Mon 01 Jun 2020, 04:49
All times are UTC + 2
 Forum index » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » Оръжейна
AK-47 vs M-16(всички да си дадат мнението)
Moderators: Super Flanker
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
Page 5 of 27 [399 Posts]   Goto page: Previous 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, ..., 25, 26, 27 Next
Author Message
mg42

PostPosted: Tue 15 Jun 2004, 12:12    Post subject:  

калло wrote:
зарязвали са М-16, защото първоначално не всички са били с комплекти за почистване (понеже са ги рекламирали като оръжието, дето само му изливаш спец-течност в цевта и то само се изчиства). резултатът е стотици убити войници, защото в решаващ момент М-16 просто е засичала, обикновено още след първия пълнител, или след по-дълъг преход, включващ малко дъжд, пясък или кал. Цевта е прегрявала по-бързо от тази на АК и пушката е ставала неспособна за точна стрелба. Повечето от тези недостатъци са избегнати при А2 и А3, но капризите към замърсяване си остават (значително повече отколкото при АК и АК-74). ПРегряването на цевта е проблем, който се появи сега при новите модификации на М-4 (спецчастите се оплаквали масово от тях в Афганистан и Ирак)

абе специалисти, я се разровете да видите какъв е ресурса на цевта на Ак и М16 и да се млъкне на тая тема вече..
Ако нямате данните обърнете се за помощ в клуб Оръжие на dir.bg там това е дъвкано и плюто от хора от бранша
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website 
ICQ Number 
калло

PostPosted: Tue 15 Jun 2004, 12:16    Post subject:  

това като критика ли да го разбирам????!!!
Ресурсът на цевта на произведен в СССР АК е от 12 до 15 000 изстрела (в зависимост от интензитета на употреба и условията, в които се използва), което е значително повече от М-16. ресурсът на българските е почти толкова. на румънските, китайските и т.н. - почти два пъти по-нисък. Последните варианти на 16-ката се доближават в това отношение до АК
Back to top
View user's profile Send private message 
mg42

PostPosted: Tue 15 Jun 2004, 12:21    Post subject:  

калло wrote:
това като критика ли да го разбирам????!!!
Ресурсът на цевта на произведен в СССР АК е от 12 до 15 000 изстрела (в зависимост от интензитета на употреба и условията, в които се използва), което е значително повече от М-16. ресурсът на българските е почти толкова. на румънските, китайските и т.н. - почти два пъти по-нисък. Последните варианти на 16-ката се доближават в това отношение до АК
нее критика беSmile
Остава и да споменеш от коя година са последните варианти на М ките и да сравниш едно прието на въоръжение в края на 40 те години оръжие и "космическите технологии", нали?Smile)))))
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website 
ICQ Number 
калло

PostPosted: Tue 15 Jun 2004, 12:27    Post subject:  

ъхъ Laughing
Back to top
hotblooded

PostPosted: Wed 16 Jun 2004, 14:09    Post subject:  

Малко встрани от темата: има ли вариант на Ак с дисков пълнител? Щото докато си цъках из кабелната попаднах на една филмова патаклама при която един лош батко пуцаше чичко полицаи с нещо което изглежда точно като Ак ама с дисков пълнител? Ако това не е било АК то какво подяволите е било?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail 
Studenta ot sofiq
Guest

PostPosted: Wed 16 Jun 2004, 14:11    Post subject:  

Pulniteli ot 40, 45 i 70(diskov) -abe mai tolkova bjaha-sa za RPK i estestveno stavat za Kala6nikov... Laughing
Back to top
Studenta
Guest

PostPosted: Wed 16 Jun 2004, 14:13    Post subject:  

Da ne si gledal slu4aino SWAT ???
45-e za 5.45..vizdal sum Osama s AK-74U s po-dulug ot normalnoto pulnitel (verojatno su6tija)! Mislja, 4e ima diskov i za 5.45!
Njakoi s dopulnitelno info??
Back to top
SVDS

PostPosted: Fri 16 Jul 2004, 20:46    Post subject:  

Studenta wrote:
Da ne si gledal slu4aino SWAT ???
45-e za 5.45..vizdal sum Osama s AK-74U s po-dulug ot normalnoto pulnitel (verojatno su6tija)! Mislja, 4e ima diskov i za 5.45!
Njakoi s dopulnitelno info??

Чел бях някъде за 90 патронен барабан за 5.45 Shocked Сигурен съм, че има 75 патронен както за РПК, така и за РПК-74. А тези с 45 патрона се явяват основни за РПК и РПК-74

Иван
[Moderator]

PostPosted: Fri 16 Jul 2004, 21:37    Post subject:  

Миналата година гледах някакъв полски справочник за ръчно огнестрелно оръжие и в него имаше точно "Калашников" (7,62) с дисков пълнител, стои леко под ъгъл спрямо ос-каналната линия на цевта, не перпендикулярно като при "Томпсън", "Дегтерьов" и "Шпагин". Имам спомен, сякаш и цевта му беше по-дълга от обикновено, но не като на картечницата "Калашников". Но може и да се лъжа, все пак беше отдавна... Razz
Idea Мисля, че справочникът беше в Еър ГРУП 2000, затова питайте Любо Дойчинов.

Иван
[Moderator]

PostPosted: Fri 16 Jul 2004, 21:49    Post subject:  

На много места по света, в държави, които не биха могли да се наричат просъветски, и където въоръжението е или американско, или английско, съм виждал въоръжени с "Калашников" войници от РЕДОВНАТА армия. Включително и в Израел. Бях много изненадан :o , когато в Йерусалим видях група млади израелски войници, въоръжени с АК-47 с дървен приклад, при това от най-стария вариант. Дори на едно момче "Калашникът" беше ... хромиран Shocked
103

PostPosted: Fri 16 Jul 2004, 22:10    Post subject:  

На Осама бин Ладен автоматът (АКСУ-74) беше с пълнител (рогче) от РПК-74 - често го даваха по телевизията как седи до някаква камина и до стената е подпрян автоматът.
Дисковият пълнител от РПК става за АКМ, виждал съм ги по телевизията в Чечня например.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail 
Alexxx

PostPosted: Mon 19 Jul 2004, 22:38    Post subject:  

Иван wrote:
На много места по света, в държави, които не биха могли да се наричат просъветски, и където въоръжението е или американско, или английско, съм виждал въоръжени с "Калашников" войници от РЕДОВНАТА армия. Включително и в Израел. Бях много изненадан :o , когато в Йерусалим видях група млади израелски войници, въоръжени с АК-47 с дървен приклад, при това от най-стария вариант. Дори на едно момче "Калашникът" беше ... хромиран Shocked

В Турция охраната на 1 поделение беше с "Калашников", първоначално не ми направи впечатление, но чак вечерта се усетих, че не съм в София Wink
Back to top
(DRAGUNOV)
Guest

PostPosted: Tue 20 Jul 2004, 09:35    Post subject:  

момчета много искам да ви питам нещо.
в книгата на крум джоргов оръжието на 20 век той пише
че има варианти с двоен куршум и дори с калибър 14.5.
90% съм сигурен че е фантазия на автора ама за всеки случай питам.
то като се прочете книгата му само грешки ама
заради нея се запалих по оръжията.
Back to top
103_
Guest

PostPosted: Tue 20 Jul 2004, 10:23    Post subject:  

Тука има малко описание на РПК и РПК-74, малко снимки и инструкции за непълно разглобяване. За съжаление няма снимка на дисковия магазин.
http://arms2.narod.ru/Info/Pulemet/Russia/04.htm
За РПК магазините са за 40 (извит) и 75 патрона (дисков). За РПК-74 има само извит за 45 патрона. Стават за АК и АК-74 съответно.
Драгунов, варианти на какво - на АК ли? За 14,5 мм калибър знам само картечница "Владимиров" (КПВТ, ЗПУ, сдвоени установки на торпедни катери, БТР-60, ... )
Back to top
калло

PostPosted: Tue 20 Jul 2004, 12:07    Post subject:  

За АК (и 5,45, и 7,62, и 5,56) има огромно разнообразие от магазини. Основният е за 30 патрона (метален, полимерен, полимерен полупрозрачен), има 45 и 40 патронен (основно за РПК- метален или полимерен), има 75 патронен дисков (пак за РПК - метален). могат да се използват и магазините за Сайга. един руски спецназовец препоръчва 20 или 10 патронен особено за стрелба лежешком с използване на ПБС и дозвукови куршуми - при това положение авт. стрелба не е препоръчителна, така че и малък магазин върши работа, че и не пречи при залягане.
На въоръжение в руската армия е приет (в малки бройки) сдвоен (2 по 30) полимерен пълнител, макар почти същата работа да върши и лента изолирбанд
Back to top
Page 5 of 27 [399 Posts]   Goto page: Previous 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, ..., 25, 26, 27 Next
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
 Forum index » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » Оръжейна
Jump to:  

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum

[ Time: 0.0822s ][ Queries: 13 (0.0074s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker