Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн

Select Forum Language:

Hot topics:
Aktuelles Datum und Uhrzeit: Mo 01 Jun 2020, 05:05
Alle Zeiten sind UTC + 2
 Forum-Index » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » Оръжейна
AK-47 vs M-16(всички да си дадат мнението)
ModeratorenSuper Flanker
Neues Thema erцffnen   Neue Antwort erstellen Vorheriges Thema anzeigen :: Nдchstes Thema anzeigen
Seite 5 von 27 [399 Beitrдge]   Gehe zu Seite: Zurьck 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, ..., 25, 26, 27 Weiter
Autor Nachricht
mg42

Beitrдge: 417

BeitragVerfasst am: Di 15 Jun 2004, 12:12    Titel:  

калло hat Folgendes geschrieben:
зарязвали са М-16, защото първоначално не всички са били с комплекти за почистване (понеже са ги рекламирали като оръжието, дето само му изливаш спец-течност в цевта и то само се изчиства). резултатът е стотици убити войници, защото в решаващ момент М-16 просто е засичала, обикновено още след първия пълнител, или след по-дълъг преход, включващ малко дъжд, пясък или кал. Цевта е прегрявала по-бързо от тази на АК и пушката е ставала неспособна за точна стрелба. Повечето от тези недостатъци са избегнати при А2 и А3, но капризите към замърсяване си остават (значително повече отколкото при АК и АК-74). ПРегряването на цевта е проблем, който се появи сега при новите модификации на М-4 (спецчастите се оплаквали масово от тях в Афганистан и Ирак)

абе специалисти, я се разровете да видите какъв е ресурса на цевта на Ак и М16 и да се млъкне на тая тема вече..
Ако нямате данните обърнете се за помощ в клуб Оръжие на dir.bg там това е дъвкано и плюто от хора от бранша
Benutzer-Profile anzeigen Private Nachricht senden E-Mail senden Website dieses Benutzers besuchen 
ICQ-Nummer 
калло

Beitrдge: 7760

BeitragVerfasst am: Di 15 Jun 2004, 12:16    Titel:  

това като критика ли да го разбирам????!!!
Ресурсът на цевта на произведен в СССР АК е от 12 до 15 000 изстрела (в зависимост от интензитета на употреба и условията, в които се използва), което е значително повече от М-16. ресурсът на българските е почти толкова. на румънските, китайските и т.н. - почти два пъти по-нисък. Последните варианти на 16-ката се доближават в това отношение до АК
Benutzer-Profile anzeigen Private Nachricht senden 
mg42

Beitrдge: 417

BeitragVerfasst am: Di 15 Jun 2004, 12:21    Titel:  

калло hat Folgendes geschrieben:
това като критика ли да го разбирам????!!!
Ресурсът на цевта на произведен в СССР АК е от 12 до 15 000 изстрела (в зависимост от интензитета на употреба и условията, в които се използва), което е значително повече от М-16. ресурсът на българските е почти толкова. на румънските, китайските и т.н. - почти два пъти по-нисък. Последните варианти на 16-ката се доближават в това отношение до АК
нее критика беSmile
Остава и да споменеш от коя година са последните варианти на М ките и да сравниш едно прието на въоръжение в края на 40 те години оръжие и "космическите технологии", нали?Smile)))))
Benutzer-Profile anzeigen Private Nachricht senden E-Mail senden Website dieses Benutzers besuchen 
ICQ-Nummer 
калло

BeitragVerfasst am: Di 15 Jun 2004, 12:27    Titel:  

ъхъ Laughing
hotblooded

Beitrдge: 109

BeitragVerfasst am: Mi 16 Jun 2004, 14:09    Titel:  

Малко встрани от темата: има ли вариант на Ак с дисков пълнител? Щото докато си цъках из кабелната попаднах на една филмова патаклама при която един лош батко пуцаше чичко полицаи с нещо което изглежда точно като Ак ама с дисков пълнител? Ако това не е било АК то какво подяволите е било?
Benutzer-Profile anzeigen Private Nachricht senden E-Mail senden 
Studenta ot sofiq
Gast

BeitragVerfasst am: Mi 16 Jun 2004, 14:11    Titel:  

Pulniteli ot 40, 45 i 70(diskov) -abe mai tolkova bjaha-sa za RPK i estestveno stavat za Kala6nikov... Laughing
Studenta
Gast

BeitragVerfasst am: Mi 16 Jun 2004, 14:13    Titel:  

Da ne si gledal slu4aino SWAT ???
45-e za 5.45..vizdal sum Osama s AK-74U s po-dulug ot normalnoto pulnitel (verojatno su6tija)! Mislja, 4e ima diskov i za 5.45!
Njakoi s dopulnitelno info??
SVDS

Beitrдge: 7

BeitragVerfasst am: Fr 16 Jul 2004, 20:46    Titel:  

Studenta hat Folgendes geschrieben:
Da ne si gledal slu4aino SWAT ???
45-e za 5.45..vizdal sum Osama s AK-74U s po-dulug ot normalnoto pulnitel (verojatno su6tija)! Mislja, 4e ima diskov i za 5.45!
Njakoi s dopulnitelno info??

Чел бях някъде за 90 патронен барабан за 5.45 Shocked Сигурен съм, че има 75 патронен както за РПК, така и за РПК-74. А тези с 45 патрона се явяват основни за РПК и РПК-74

Иван
[Moderator]

Beitrдge: 1930

BeitragVerfasst am: Fr 16 Jul 2004, 21:37    Titel:  

Миналата година гледах някакъв полски справочник за ръчно огнестрелно оръжие и в него имаше точно "Калашников" (7,62) с дисков пълнител, стои леко под ъгъл спрямо ос-каналната линия на цевта, не перпендикулярно като при "Томпсън", "Дегтерьов" и "Шпагин". Имам спомен, сякаш и цевта му беше по-дълга от обикновено, но не като на картечницата "Калашников". Но може и да се лъжа, все пак беше отдавна... Razz
Idea Мисля, че справочникът беше в Еър ГРУП 2000, затова питайте Любо Дойчинов.

Иван
[Moderator]

Beitrдge: 1930

BeitragVerfasst am: Fr 16 Jul 2004, 21:49    Titel:  

На много места по света, в държави, които не биха могли да се наричат просъветски, и където въоръжението е или американско, или английско, съм виждал въоръжени с "Калашников" войници от РЕДОВНАТА армия. Включително и в Израел. Бях много изненадан :o , когато в Йерусалим видях група млади израелски войници, въоръжени с АК-47 с дървен приклад, при това от най-стария вариант. Дори на едно момче "Калашникът" беше ... хромиран Shocked
103

Beitrдge: 727

BeitragVerfasst am: Fr 16 Jul 2004, 22:10    Titel:  

На Осама бин Ладен автоматът (АКСУ-74) беше с пълнител (рогче) от РПК-74 - често го даваха по телевизията как седи до някаква камина и до стената е подпрян автоматът.
Дисковият пълнител от РПК става за АКМ, виждал съм ги по телевизията в Чечня например.
Benutzer-Profile anzeigen Private Nachricht senden E-Mail senden 
Alexxx

Beitrдge: 778

BeitragVerfasst am: Mo 19 Jul 2004, 22:38    Titel:  

Иван hat Folgendes geschrieben:
На много места по света, в държави, които не биха могли да се наричат просъветски, и където въоръжението е или американско, или английско, съм виждал въоръжени с "Калашников" войници от РЕДОВНАТА армия. Включително и в Израел. Бях много изненадан :o , когато в Йерусалим видях група млади израелски войници, въоръжени с АК-47 с дървен приклад, при това от най-стария вариант. Дори на едно момче "Калашникът" беше ... хромиран Shocked

В Турция охраната на 1 поделение беше с "Калашников", първоначално не ми направи впечатление, но чак вечерта се усетих, че не съм в София Wink
(DRAGUNOV)
Gast

BeitragVerfasst am: Di 20 Jul 2004, 09:35    Titel:  

момчета много искам да ви питам нещо.
в книгата на крум джоргов оръжието на 20 век той пише
че има варианти с двоен куршум и дори с калибър 14.5.
90% съм сигурен че е фантазия на автора ама за всеки случай питам.
то като се прочете книгата му само грешки ама
заради нея се запалих по оръжията.
103_
Gast

BeitragVerfasst am: Di 20 Jul 2004, 10:23    Titel:  

Тука има малко описание на РПК и РПК-74, малко снимки и инструкции за непълно разглобяване. За съжаление няма снимка на дисковия магазин.
http://arms2.narod.ru/Info/Pulemet/Russia/04.htm
За РПК магазините са за 40 (извит) и 75 патрона (дисков). За РПК-74 има само извит за 45 патрона. Стават за АК и АК-74 съответно.
Драгунов, варианти на какво - на АК ли? За 14,5 мм калибър знам само картечница "Владимиров" (КПВТ, ЗПУ, сдвоени установки на торпедни катери, БТР-60, ... )
калло

BeitragVerfasst am: Di 20 Jul 2004, 12:07    Titel:  

За АК (и 5,45, и 7,62, и 5,56) има огромно разнообразие от магазини. Основният е за 30 патрона (метален, полимерен, полимерен полупрозрачен), има 45 и 40 патронен (основно за РПК- метален или полимерен), има 75 патронен дисков (пак за РПК - метален). могат да се използват и магазините за Сайга. един руски спецназовец препоръчва 20 или 10 патронен особено за стрелба лежешком с използване на ПБС и дозвукови куршуми - при това положение авт. стрелба не е препоръчителна, така че и малък магазин върши работа, че и не пречи при залягане.
На въоръжение в руската армия е приет (в малки бройки) сдвоен (2 по 30) полимерен пълнител, макар почти същата работа да върши и лента изолирбанд
Beitrдge der letzten Zeit anzeigen:   Sortieren nach:   
Seite 5 von 27 [399 Beitrдge]   Gehe zu Seite: Zurьck 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, ..., 25, 26, 27 Weiter
Neues Thema erцffnen   Neue Antwort erstellen Vorheriges Thema anzeigen :: Nдchstes Thema anzeigen
 Forum-Index » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » Оръжейна
Gehe zu:  

Du kannst keine Beitrдge in dieses Forum schreiben.
Du kannst auf Beitrдge in diesem Forum nicht antworten.
Du kannst deine Beitrдge in diesem Forum nicht bearbeiten.
Du kannst deine Beitrдge in diesem Forum nicht lцschen.
Du kannst an Umfragen in diesem Forum nicht teilnehmen.

[ Time: 0.0750s ][ Queries: 13 (0.0063s) ][ Debug Ein ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker