Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Дълбока пропаст зейна в София и погълна стълб, коли висят на ръба! · Джеф Безос с нов успех за своя космически кораб · Успореден тест на руския АК-12 и американския М4 (ВИДЕО) · Парламентът реши да продаде моторния ферибот "Героите на Одеса" · Заради стената на границата с Мексико забраниха на Тръмп да бърка в джоба на Пентагона · Руският посланик очаква България да завърши "Турски поток" навреме ·

Select Forum Language:

Hot topics:
The time now is Thu 12 Dec 2019, 12:41
All times are UTC + 2
 Forum index » krile.net - ПЪРВИЯТ БЪЛГАРСКИ ВОЕНЕН АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Българските военни самолети
Су-25 в България
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
Page 2 of 68 [1018 Posts]   Goto page: Previous 1, 2, 3, 4, ..., 66, 67, 68 Next
Author Message
hotblooded

PostPosted: Fri 11 Jun 2004, 07:57    Post subject:  

Всичко това е много хубаво но някои хора вече измъдриха - 20 боини самолета (Дъщерите им на 15 години близанци да родят дано)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail 
Han Solo
[Moderator]

PostPosted: Fri 11 Jun 2004, 19:55    Post subject:  

калло wrote:
контейнерно, радарът вече не е Копье-25, а Копье-М (с 25% по-голяма далечина на откриване, по-сигурен захват при В-В, по-висока разделителна способност при В-З, говореше се нещо за едновременен захват на две наземни цели)

Добре де аз винаги съм се чудел, когато радарът е в контейнер под тялото особено при щурмови самолет като Су-25 и където носът е скосен надолу /за да има добра видимост/ Та не се ли ограничава видимоста в посока нагоре . Все пак щурмовите действат по-ниско от другите и ако има въздушна заплаха тя е обикновено по-високо

калло

PostPosted: Fri 11 Jun 2004, 19:59    Post subject:  

най-вероятно е така, но от друга страна радарът ли едва му трябва да работи в режим В-В (по-скоро, ако Пастелът изписука, тогава ще заработи и В-В)
Back to top
View user's profile Send private message 
Han Solo
[Moderator]

PostPosted: Fri 11 Jun 2004, 21:04    Post subject:  

калло wrote:
най-вероятно е така, но от друга страна радарът ли едва му трябва да работи в режим В-В (по-скоро, ако Пастелът изписука, тогава ще заработи и В-В)
А не се ли използваше Су-25 като прехващач в Латинска Америка? Май гонеха с него самолетите на наркотрафикантите... а и на по-бедните авиации все пак би могъл да служи като допълнение към недостигащите прехващачи.... сетих се за оня откъс от рекламната брошура където пишеше че Су-39 въоръжен с модерните Р-77 може да противостои спокойно на прехващачите в дуелна ситуажия Laughing ама а де, като няма риба може и със сушка да се гонят негрите из небесата на Африка Wink
Fox Mulder

PostPosted: Sun 13 Jun 2004, 02:43    Post subject:  

hotblooded wrote:
Всичко това е много хубаво но някои хора вече измъдриха - 20 боини самолета (Дъщерите им на 15 години близанци да родят дано)

Не съм много съгласен с реализма на това "измъдряне".
Ето какво написах преди месеци по същия повод, все още съм на същото мнение.

Quote:
борден, помня какво каза Свинаров - 20 бойни самолета. Което разбира се са глупости. Приказва си ги човека, за това е учил - адвокат. А помните ли Бойко Ноев какви ги приказваше? Ако някой е забравил ето тук едно негово култово интервю от 07.07.2000 публикувано във вестник "Българска Армия": http://bgarmy.eamci.bg/Scripts/isapiVWB.dll/doc?THEMEID=11494 .Класика в жанра. Както виждате в момента F-16 нямаме, а МиГ-29 си лети. Ноев май беше казал и нещо за F/A-18...

Та министрите си говорят, ама нещата си вървят. Така и сега с тия 20 бойни самолета. Е няма да го бъде според мен.

Иначе ако се нелъжа Копье-25 е оптимизиран за използване в режим въздух-повърхност. Същото важи и за Копье-М.
Руснаците по-скоро се стараят да подобрят възможностите на Су-25 при борба с наземни цели, отколкото се опитват да го направят многоцелев самолет.

А в Перу Су-25УБК беше свалил няколко леки самолети използвани за наркотрафик. Използването му там е много специфична история.

Back to top
ICQ Number 
Mr_stanchev
Guest

PostPosted: Sun 13 Jun 2004, 10:57    Post subject:  

И аз да кажа нещо момчета.Според мен дните на малкото су са проброени...............Много приказки се изприказваха по адрес и на него,но за кой ли самолет в РБ България не се изприказваха сумати НЕНУЖНИ приказки.......?С това изказване на Свинаров пълноценният живот на малкото и много """"""""грозно"""""""" "су" още повече намаля!Колкото да не ни се иска.Свинаров не за пръв път намеква за многоцелеви.Ноев преди време и тои каза голяма дума...........Е първият път ако са послъгали,вторият път пак то на третият или най-късно на четвъртия ти щт се се случи ще ми купят многоцелеви и ще ни преебат авиацията с извинение!
Back to top
Han Solo
[Moderator]

PostPosted: Sun 13 Jun 2004, 20:07    Post subject:  

Преброени..... може би, ама си мисля че е идеален за преследване на талибани и непосредствена поддръжка при ....ммм нека кажем мироопазващи мисии като тая в Ирак. Защото по-подходящо е само нещо от рода на Ми-28 или АН-64, ама само ако го бронират малко повече
oHua c koHq

PostPosted: Sun 13 Jun 2004, 20:16    Post subject:  

Редно е с тази модерниация,да се направи едно удължаване на ресурса с поне 10 години.Щото назначения от 20 години ресурс почти изтече.Иначе за това което е сделан самолета е отличен.
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website 
ICQ Number 
Fox Mulder

PostPosted: Mon 14 Jun 2004, 04:19    Post subject:  

Интересното е, че около Су-25 най-малко се шуми и май точно той ще надживее МиГ-21, МиГ-29 и Су-22.

А многоцелевите самолети са нещо много хубаво, стига да имаш пари да си ги купиш.

Back to top
ICQ Number 
Студента от София
Guest

PostPosted: Mon 14 Jun 2004, 13:36    Post subject:  

Интересно ми е за6то по натовско озна4ение Су-25 е Frogfoot ? те не слагат ли първата буква за типа на самолета-F-Fighter, B-Bomber, A-Atack, C- Carrier, H-Helicopter......например МиГ29-Fulkrum Su-27-Flanker, Tu-95-Bear, Tu-160-Black Jack, Ka-50-Hokum????
Озна4ава ли това, 4е смятат Су-то за Изтребител????
Back to top
eagle1

PostPosted: Mon 14 Jun 2004, 13:40    Post subject:  

Не се сещам за руска машина която нато да е класифицирала със А-нещо си... Rolling Eyes Традиция може би...
Back to top
ICQ Number 
Студента
Guest

PostPosted: Mon 14 Jun 2004, 13:56    Post subject:  

Ами те май нямат много други А-та...Ил 102?
Back to top
eagle1

PostPosted: Mon 14 Jun 2004, 14:09    Post subject:  

И ти си прав... Ама пък като погледнеш те май освен А-10 друго истинско "А" нямат... А-4 и А-6 не се покриват особенно с представата ми за щурмовици... Нито пък А-1... Ама си им викат А и това е... В тоя смисъл какъв Ф е Ф-111? или Ф-105?
Back to top
ICQ Number 
Студента
Guest

PostPosted: Mon 14 Jun 2004, 14:11    Post subject:  

Е да де, ама деистват по земни цели предимно....абе исках да кажа, 4е го оценяват високо Су-то Embarassed
Back to top
eagle1

PostPosted: Mon 14 Jun 2004, 14:14    Post subject:  

И има защо май. Дано и нашенците го оценят, като полезен. В този смисъл съм напълно съгласен с Han Solo
Back to top
ICQ Number 
Page 2 of 68 [1018 Posts]   Goto page: Previous 1, 2, 3, 4, ..., 66, 67, 68 Next
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
 Forum index » krile.net - ПЪРВИЯТ БЪЛГАРСКИ ВОЕНЕН АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Българските военни самолети
Jump to:  

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum

[ Time: 0.0692s ][ Queries: 12 (0.0031s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker