Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Нетаняху: "Израел ще действа срещу иранската агресия · Началникът на НСО не издържал с двама шефове: президента и съпругата му · Двама водолази загинаха край гръцки остров · Тръмп искал Гренландия заради руски суперрадар · Турция ликвидира 24-ма кюрдски бойци по въздух · Сравнение на ядрения потенциал на САЩ и Русия! Кой с какво разполага: ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Пон 26 Авг 2019, 02:14
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » krile.net - ПЪРВИЯТ БЪЛГАРСКИ ВОЕНЕН АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Българските военни самолети
Су-25 в България
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 3 от 68 [1015 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, ..., 66, 67, 68 Следваща
Автор Съобщение
Fox Mulder

Местожителство: София/Димитровград

МнениеПуснато на: Вто 15 Юни 2004, 03:52    Заглавие:  

Няма А в натоската класификация на самолетите /на вероятният противник/?
F получават изтребителите /Flanker, Fulcrum, Foxhound/, изтребителите-бомбардировачи /Fitter, Fencer/ и щурмоваците /Frogfood/
H - всички вертолети, без значение от предназначение им /Hind, Hip, Helix/
B - бомбардировачи /Bear, Backfire, Blackjack/
C - транспортните /Cub, Colt, Condor/
M - тези с по-специално предназначение /Moss, May, Midas/

A - Attack, което не е точно щурмовик. Всички ударни самолети влизат там, тоест тези дето основната им задача е удари по земни цели, но да не са и бомбардировачи.

Иначе има не един и два самолета със сбъркано означение. Най-ярък пример - F-117.

Ето нещо по темата Су-25:

Click to see if image is larger

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
ICQ Номер 
BACKFIRE

Местожителство: Северен Далекоизточен военен окръг

МнениеПуснато на: Вто 15 Юни 2004, 19:07    Заглавие:  

Не ми се отваря нова тема.
Преди малко в 20.00 на 15.06 над Варна мисля че премина Су-25(такъв поне мисля). Първо помислих, че е пътник, но бързо скочих и го видях да отлита с десен вираж над Галата в посока Юг-Югозапад. Някой ямболия да знае дали днес правят дневно-нощни полети?
Върнете се в началото
ICQ Номер 
grim reaper

МнениеПуснато на: Пон 28 Юни 2004, 20:18    Заглавие:  

съжеявам 4е видях постати толкова късно.
Да, летим.

Върнете се в началото
Сашо

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто 29 Юни 2004, 17:25    Заглавие:  

По морското учение ли летите?
Как е живота в Безмер?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
Airfan

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Вто 29 Юни 2004, 20:55    Заглавие: banned!  

DELETED!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя 
ICQ Номер 
super flanker
Гост

МнениеПуснато на: Пет 02 Юли 2004, 15:59    Заглавие:  

Tova Frogfoot znachi jabeshki krak davat na su-25 tova nazvanie za formata na nosovia kolesnik.A inache za modernizaciata mu trybva da se napravi,misly che sm-standarta e edin dobur i neskup variant a ama edvali she stane shot kakto izglejda i toy samolet she batarysat.
Върнете се в началото
Fox Mulder

Местожителство: София/Димитровград

МнениеПуснато на: Чет 23 Сеп 2004, 00:51    Заглавие:  

Прекръстихме я темата и в нея ще се занимаваме със службата на Су-25 в България.

Ето нещо от новия брой на "Българска Армия":

Самолетите и пилотите в Безмер са готови за "Съвместни усилия 2004"

Авиобаза "Безмер" ще участва в предстоящото учение "Съвместни усилия 2004" с целия си личен състав и 10 самолета, каза нейният командир бригаден генерал Васил Димитров. Част от авиационната техника и от личния състав ще бъдат базирани на летище Балчик. Задачите на авиобазата са осигуряване изпълнението на бойните стрелби на зенитен полигон "Шабла" за нуждите на Командване ПВО, визуално откриване и въздушно прикритие на бежанци по море, въздушно разузнаване за осигуряване периметъра на бежански лагер и авиационна поддръжка на Сухопътните войски в борбата с паравоенни и терористични формирования.

Целенасочената подготовка за това учение започнахме преди месец, казва командирът. В момента, продължи той, извършваме допуск на летателен, инженерно-технически, тилов и свързочен състав за участие в учението. Бригаден генерал Димитров е уверен, че авиобазата ще изпълни поставените задачи, така както е било на всички досегашни учения. Това, посочва той, не са само приказки. Гордея се, че при нас служат добре подготвени в професионално отношение, които се отнасят изключително сериозно към своите задължения, летци, техници, свързочни и тилови специалисти, каза още командирът на базата.

Наблюдавахме тренировката на заместник-командира на базата по летателната подготовка подполковник Валентин Иванов и капитан Георги Янков Георгиев. Те отработиха маньовъра за зенитно-ракетни войски. По-късно майор Михайлов и капитан Кърджев отработиха маньовъра за изтребителната авиация. Ще изпълняваме спускане на светещи бомби за нуждите на изтребителната авиация и на зенитно-ракетни войски, каза майор Михайлов, непосредствено след тренировъчния полет. И продължи по-нататък: "За този тип самолет такава задача се изпълнява за първи път. Не е обаче нещо особено, нормално ще бъде всичко." Старши инженерът на полетите майор Красимир Кунев смята, че от гледна точка на техниката и на "Шабла", и на "Ново село" отговорността ще бъде еднакво голяма. Ние си вършим стриктно работата по документацията, ако се открие неизправност, самолетът не се пуска за полет, така че сме спокойни, казва майор Кънев.

По подготовката за участие в учението всичко е приключило, уточнява майор Бисер Бонев, началник на служба "Авиационна техника и въоръжение". Протоколите за допускане на личния състав са готови. Заповяданите изпити и занятия са проведени. Доволни сме от показаните резултати, казва майор Бонев. Смятам, прогнозира той, че ще изпълним задачата, дори имаме резерв от 30 процента на самолети. Не съм притеснен за изпълнението на задачата, бе категоричен майор Бонев.

Подполковник Спирдон Спирдонов

Върнете се в началото
ICQ Номер 
Yahiko

МнениеПуснато на: Пет 24 Сеп 2004, 20:34    Заглавие:  

Доколкото знам, Су-25 в момента е най-използван по разните съвместни учени. Слагали са му разни джаджи за съвместимост с НАТО.

А що се отнася до това, дали радара на Су-25ТМ има В-В режим: ми не му трябва, нали има изстребители да го прикриват.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
103_
Гост

МнениеПуснато на: Пет 24 Сеп 2004, 22:05    Заглавие:  

А нещо по използването му срещу въртолети? Дали са правени учения?
Върнете се в началото
b5rov

Местожителство: bs/sf

МнениеПуснато на: Съб 25 Сеп 2004, 19:45    Заглавие:  

103 представи си срещата между Су и гарга Smile ...се едно аз да се боксирам с Майк Тайсън.
ICQ Номер 
Han Solo
[Moderator]

МнениеПуснато на: Съб 25 Сеп 2004, 19:55    Заглавие:  

b5rov написа:
103 представи си срещата между Су и гарга Smile ...се едно аз да се боксирам с Майк Тайсън.

Ехе, то това зависи от въртолета Wink Я си представи АН-64 лонгбоу или Ми-28Н които са с радар, Су-то няма, освен ако не става дума за новите модели, а такъв хелкикоптер открие ли го първи нещата стават малко неясни

BACKFIRE

Местожителство: Северен Далекоизточен военен окръг

МнениеПуснато на: Съб 25 Сеп 2004, 19:58    Заглавие:  

Ако гаргата влезе във въздухозабордника особенно при излитане или кацане много вероятно Су-то да полети към земята.
Върнете се в началото
ICQ Номер 
b5rov

Местожителство: bs/sf

МнениеПуснато на: Съб 25 Сеп 2004, 20:09    Заглавие:  

Е успокои ме...значи все пак имам шансове срещу Майк Тайсън Cool
Това са си все руски машини...не виждам за кво биха се пуцали една друга, но както и да е все пак си мисля, че при един dogfight самолета си е с всяко предимство.

ICQ Номер 
Han Solo
[Moderator]

МнениеПуснато на: Съб 25 Сеп 2004, 20:14    Заглавие:  

b5rov написа:
Е успокои ме...значи все пак имам шансове срещу Майк Тайсън Cool
Това са си все руски машини...не виждам за кво биха се пуцали една друга, но както и да е все пак си мисля, че при един dogfight самолета си е с всяко предимство.

Биха се пуцали - пример Су-27 срещу МиГ-29 в Еритрейския конфликт, сега руснаците продават оръжие на всеки който може да си плаща, интересното е че май за сега няма клиенти за Су-39, а последните битки на Су-25 май бяха съвсем близо до нас -Македония и операциите срещу радетелите за велика Албания.
Освен това битка между Су-25 и хеликоптер не е типичен въздушен бой, просто тактиките на двете машини са различни, а и като писах много зависи кой-кого ще види пръв

борден

МнениеПуснато на: Нед 26 Сеп 2004, 22:12    Заглавие:  

Хане, защо ми се струва, че радарите на AH-64D и Ми-28Н са абсолютно безполезна вещ? Confused
Принципно унищожаването на сериозен самолет (летящ) от вертолет е на практика невъзможно. Единственият случаен пример е по-скоро потвърждение на думите ми, ИМХО.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 3 от 68 [1015 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, ..., 66, 67, 68 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » krile.net - ПЪРВИЯТ БЪЛГАРСКИ ВОЕНЕН АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Българските военни самолети
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0953s ][ Queries: 12 (0.0070s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker