Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Индийските ВВС проведоха втори успешен пуск на крилата ракета с въздушно базиране BrahMos · Какви конвенционални оръжия е изнесла и внесла Украйна през 2018 г. · 96 години от рождението на военния парашутист подоф. Петър Томов · 21 държави гласуват утре на Евроизборите · Германия се отчете пред НАТО за увеличаването на разходите си за отбрана · Ново нападение на ислямисти в Нигерия ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Нед 26 Май 2019, 09:02
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » krile.net - ГРАЖДАНСКИ АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Гражданска авиация - летища, снимки и коментари
Най-бързия полет от Варна до София или София-Варна
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 1 от 2 [25 Мнения]   Иди на страница: 1, 2 Следваща
Автор Съобщение
VS11

Местожителство: Бостън, Варна

МнениеПуснато на: Пон 05 Юли 2004, 00:11    Заглавие:  Най-бързия полет от Варна до София или София-Варна  

Някой да има инфо за най-бързия полет от Варна до София или София-Варна, който досега е бил регистриран? Става дума за цивилни полети.

Благодаря предварително.

VS11
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
Гост
Гост

МнениеПуснато на: Пон 05 Юли 2004, 02:00    Заглавие:  

35мин с Ту-154 по времето на Балкан
Върнете се в началото
скипаджията

МнениеПуснато на: Пон 05 Юли 2004, 03:57    Заглавие:  

"35мин с Ту-154 по времето на Балкан"

Точно така! Помня как с чисто нов Ту-154Б-2 летях в началото на септември 1982 г. Варна-София. Докато се наместиш в седалката и време да слизаш. Не го мерих точно по часовник, но там-там -- половин час. При това с прелитания над Варна и София. По по-пряк път, под половин час със сигурност.
Върнете се в началото
борден*
Гост

МнениеПуснато на: Пон 05 Юли 2004, 11:57    Заглавие:  

А на какъв ешелон се вдига в случая?
Върнете се в началото
скипаджията

МнениеПуснато на: Пон 05 Юли 2004, 14:36    Заглавие:  

Те имаха една формула "950 км/ч и десет км височина", която изпяха и него път, ама аз не се хващам. То целият полет май беше изкачване, малко време на -- така на око -- 7000м и после обичайното дългичко спускане на пресекулки.
Върнете се в началото
VS11

МнениеПуснато на: Пон 05 Юли 2004, 20:09    Заглавие:  

Благодаря много за отговорите. Малко ми е сранно, да са летели на 10км, това са си 30 000 фута, че и повече, според мен те няма да има време да се приземят от такава височина в рамките на 30 мин, като се има предвид че трявбва да се изкачат първо до нея.

Ако стандартния ръст на набиране на скорост е 1500 фута, което според мен е много, това са си 20 мин изкачване, абсурд да слязат за 10 мин от такава височина. Аз дори не зная дали е икономично да се издигат на такава височина за такъв кратък полет.

Колко полета на ден е имал преди Балкан между Варна и София? Ту-154 редовно ли е бил по тези полети? Малко голям ми се вижда за токъб полет.

Преди 3 години пътувах с An-24 от София до Варна и бяхме на 4 км. Беше много интересно да се гледа Стара Планина от самолета.
Върнете се в началото
Гост
Гост

МнениеПуснато на: Пон 05 Юли 2004, 21:20    Заглавие:  

той именно това казва човека, че гласа обажда някакви дежурни цифри, които не е задължително да са верни, важното е лаф да става.
Върнете се в началото
скипаджията

МнениеПуснато на: Пон 05 Юли 2004, 21:49    Заглавие:  

по соц време Балкан летеше 15-20 пъти на ден от София до черноморието. И това само според разписанията! На практика редовно съм виждал на гишетата на летището дублиращи и даже триплиращи полети (напр LZ095В, LZ095С и т. н.).

И пак не межеше да се намерят билети, освен ако не си купиш много напред! Кви опашки бяха, кви кавги, кво чудо! Ще се избие народът за самолетни билети! То лятос чак на самото летище с часове се редяха хора с куфари, белким намерили билет в последния момент. Други пък, отменили пътуването си по разни причини си сдаваха билетите...

Пак според разписанията почти всички полети бяха с Ан-24, като еднъж дневно да кажем имаше и по някой Ту-134. Но на практика се летеше с всичко подръчно, което в случая значи по-голямо от Ан-24 (е, и с Як-40 летяха -- бе с квото хванеха, летяха). Тоя Ту-154Б-2 помня беше чистак нов, с разни синкави пластмасови ципички още необелени от детайли по интериора. Май летците даже бяха руснаци, но тук вече не съм сигурен. Идеална възможност да се облети и отчупи самолета в експлоатация, докато си остава близо до базата по всяко време.

И беше пълен до-го-ре!
Върнете се в началото
popay_the_sailor
[Admin]

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пон 05 Юли 2004, 22:05    Заглавие:  

Навремето, значи през далечната 1983г. летях с Ту-154Б в 7:30 сутринта, казаха, че ще летим на 7000 метра. Стигнахме за 35 минути. На врьщане на другия ден бяхме с ИЛ-18, стигнахме за около 50 минути на височина 6000 метра. Седнахме до крилото и ибахти гюрултията дето вдигат двигателите му. Но като минахме над В. Тьрново беше невероятна красота.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
ICQ Номер 
delyan

МнениеПуснато на: Пон 05 Юли 2004, 22:26    Заглавие:  

А, може ли да си представите полет от София до Г. Оряховица с Ту-134 за около 25 мин.
Върнете се в началото
VS11

МнениеПуснато на: Вто 06 Юли 2004, 07:59    Заглавие:  

Ami na moja Flight Simulator letja ot Gorna do Varna za okolo 15 min s Learjet 45.
Върнете се в началото
Attila

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто 06 Юли 2004, 11:31    Заглавие:  

До Горна Оряховица имаше 3 полета дневно с Ан-24. Цената в средата на 80-те беше 12 лева. Билети се купуваха предварително(поне аз така правех), понеже винаги летях в пълен самолет. Балкан имаше бюра в Горна и във Велико Търново. Полета траеше около 35 минути. Спомням си, че през 1983 а и по-късно, се случваше сутрешния полет от София до Горна да е с Ту-154. Сега ми се вижда невероятно, но съм сигурен - самолетите минаваха точно над мен. Cool
Е, то сега невероятно звучи и 3 Ил-76 дневно на летище Горна Оряховица (натоварени с плодове и зеленчуци за СССР). Wink
Върнете се в началото
Гост
Гост

МнениеПуснато на: Вто 06 Юли 2004, 12:20    Заглавие:  

През 1984-а летях София-Русе (по-точно Щръклево) с Ан-24 за 40 минути. Цена - 16 лева, за деца (каквото бях тогава Wink ) - 8 лева.
Казаха, че ще се вдигнем на 8000 метра, което като се замисля сега не може да сме го направили. Над цялата страна обаче беше облачно и земята не се виждаше.
Първи полет - помни се цял живот! Very Happy
Върнете се в началото
борден*
Гост

МнениеПуснато на: Вто 06 Юли 2004, 12:21    Заглавие:  

Туй горното - аз.
Върнете се в началото
delyan

МнениеПуснато на: Вто 06 Юли 2004, 16:51    Заглавие:  

Attila написа:
До Горна Оряховица имаше 3 полета дневно с Ан-24. Цената в средата на 80-те беше 12 лева. Билети се купуваха предварително(поне аз така правех), понеже винаги летях в пълен самолет. Балкан имаше бюра в Горна и във Велико Търново. Полета траеше около 35 минути. Спомням си, че през 1983 а и по-късно, се случваше сутрешния полет от София до Горна да е с Ту-154. Сега ми се вижда невероятно, но съм сигурен - самолетите минаваха точно над мен. Cool
Е, то сега невероятно звучи и 3 Ил-76 дневно на летище Горна Оряховица (натоварени с плодове и зеленчуци за СССР). Wink

6 лв. беше за деца. Веднъж дори с Як-40 пътувах от Горна до София
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 1 от 2 [25 Мнения]   Иди на страница: 1, 2 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » krile.net - ГРАЖДАНСКИ АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Гражданска авиация - летища, снимки и коментари
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0575s ][ Queries: 12 (0.0047s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker