Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
В групировката на американските ВМС близо до Иран има най-малко 300 крилати ракети Tomahawk · Зеленски няма да преговаря с Русия! Готви реформа в армията · Пациенти събират пари за линейка · Каракачанов: Възможен е Костинброд-2 · Индийският опозиционен лидер Рахул Ганди губи депутатското си място в бастиона на фамилията · Ford пусна специален и бърз полицейски джип за преследвания (ВИДЕО) ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Пет 24 Май 2019, 01:24
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » krile.net - ПЪРВИЯТ БЪЛГАРСКИ ВОЕНЕН АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Военна авиация - ПО СВЕТА
ПАК-ФА СУХОЙ Т-50 ИЗЛЕТЯ!
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 3 от 130 [1937 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, ..., 128, 129, 130 Следваща
Автор Съобщение
Super Flanker
Гост

МнениеПуснато на: Чет 22 Юли 2004, 22:00    Заглавие:  

Ups,tova e mnenie po-druga tema,moly da me izvinite.
Върнете се в началото
Red_Baron
Гост

МнениеПуснато на: Пет 23 Юли 2004, 12:37    Заглавие:  

Какъвто и да е новият самолет, ще има радар "отзад", въртящи се пилони ( възможност за пуск на ракета в задната полусфера) и аеродинамика и ЕДСУ, позволяващи на редовите пилоти да връткат тия чудесии, като изпитателите по шоутата. Аналогия отпреди 20 години - ФАР и нашлемен прицел, малки, но решаващи преимущества.
Върнете се в началото
Han Solo
[Moderator]

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет 23 Юли 2004, 19:28    Заглавие:  

Red_Baron написа:
Какъвто и да е новият самолет, ще има радар "отзад", въртящи се пилони ( възможност за пуск на ракета в задната полусфера) и аеродинамика и ЕДСУ, позволяващи на редовите пилоти да връткат тия чудесии, като изпитателите по шоутата. Аналогия отпреди 20 години - ФАР и нашлемен прицел, малки, но решаващи преимущества.
Shocked Shocked Shocked Въртящи се пилони Exclamation Mr. Green Mr. Green Mr. Green Искам да го видя Мооооооооооля Very Happy
piko1

Местожителство: sofia(червеното село)

МнениеПуснато на: Пет 23 Юли 2004, 20:55    Заглавие:  

ще се на куково лято вартят ама от упор стрелят по своите Laughing Wink Wink Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
ICQ Номер 
калло

МнениеПуснато на: Съб 24 Юли 2004, 09:12    Заглавие:  

действително е изпробван Су-27 със завъртащи се назад пилони. май се отказаха от тази идея, сега Р-73РМД2 просто прави завой на 180 градуса (поне така е предвидено и изпробвано при Су-35, Су-34)
Върнете се в началото
калло

МнениеПуснато на: Съб 24 Юли 2004, 09:14    Заглавие:  

сигурно обаче ГСН на Р-73 захваща целта след пуска, щото доколкото знам ракетата след изстрелване няма връзка със самолета. предполагам, ама само ИМХО, че задният радар дава някво предварително целеуказване, пък после ГСН само търси целта (след изпълнение на завъртането в указания сектор)
Върнете се в началото
калло

МнениеПуснато на: Съб 24 Юли 2004, 09:16    Заглавие:  

колкото до ЕДСУ - в новата такава, засега само в 5-6 Су-35 наистина са предвидени като редови маньоври всички видове Кобри, Чакри е т.н. - тоест след много изпитания, всеки пилот може да ги изпълни, защото са заложени в компа
Върнете се в началото
Han Solo
[Moderator]

МнениеПуснато на: Съб 24 Юли 2004, 15:21    Заглавие:  

Добрв бе Калло, я ми обясни тогава как е решен въпроса с изменящото се челно съпротивление при завъртането на пилона, когато е завъртял се на 90 градуса не действа ли като аеродинамична спирачка и не трябва ли да се предвиди изключителен запас якост на възела който "завърта" ракетата.... друг е въпроса че може лесно да се направи ракета с обратен старт: просто при пуска, се отварят аеродинамични спирачки на самата ракета които я забавят бързо за да излезе 20м назад, след това пали двигателя и нататък е ясно, друг е въпроса че в такъв случай ще има 2 ракети /например/ мъртъв товар - ако пилота е добър и не допусне никой да му излезе на 6 часа
калло

МнениеПуснато на: Съб 24 Юли 2004, 15:40    Заглавие:  

не бих могъл да обясня, щото не съм спец, но фактът си е факт - такива опити са правени
Върнете се в началото
COMMANDER_KEEN

МнениеПуснато на: Съб 24 Юли 2004, 15:43    Заглавие:  

Абе аз питах вече ведъж, ама никой не ми отговори... до колкото знам на всяка ракета и трябва някаква начална скорост за да литне като хората. Именно поради това се счита че неможе да се използва ракетно оръжие при изпълнение на кобри/камбани и подобни. Как, аджеба, е разлизиран обратния старт, като при него, по време на пуска ракетата даже ще лети със задника напред?!?!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
ICQ Номер 
калло

МнениеПуснато на: Съб 24 Юли 2004, 15:47    Заглавие:  

на ракетата й трябва определена начална скорост, за да бъдат ефективни аеродинамичните й управляващи повърхности. обаче ракети В-В се изстрелват и от вертолети, нали?
при добро ускорение обаче и УВТ (какъвто е случаят с Р-73), позволяващ маневриране веднага след старта, едва ли скоростта на носителя е от чак такова значение (може би се отразява на далечината на стрелба с изгледи за успех)
Върнете се в началото
калло

МнениеПуснато на: Съб 24 Юли 2004, 15:48    Заглавие:  

предполагам, че ограничение за стрелба при Кобра има не заради скоростта, а заради ъгъла на атака
Върнете се в началото
Han Solo
[Moderator]

МнениеПуснато на: Съб 24 Юли 2004, 15:53    Заглавие:  

COMMANDER_KEEN написа:
Абе аз питах вече ведъж, ама никой не ми отговори... до колкото знам на всяка ракета и трябва някаква начална скорост за да литне като хората. Именно поради това се счита че неможе да се използва ракетно оръжие при изпълнение на кобри/камбани и подобни. Как, аджеба, е разлизиран обратния старт, като при него, по време на пуска ракетата даже ще лети със задника напред?!?!

В щатската зенитна система Чапраал се използва Саидуиндър от наземна установка повечето западни кораби имат системата Сий Спероу с RIM-7.... каква начална скорост , какви 5 лева Shocked даже братята сърби бяха сглобили самоделка, с Р73 май беше, по време на Косовската криза... а аз не знам как би бил решен инжинерно обратния старт затова предположих че ракетата с такъв ще има аеродинамични спирачки, които да я забавят от 600км в час с които лети самолета до примерно 50 и тогава ще и се задейства двигателя

Сашо

МнениеПуснато на: Съб 24 Юли 2004, 15:57    Заглавие:  

Вероятно е така - има комбинация от голямо съпротивление и скорост на следене на целта от координатора на ГСН (а също така, и максимално ъглово отклонение на координатора).
Върнете се в началото
COMMANDER_KEEN

МнениеПуснато на: Съб 24 Юли 2004, 16:00    Заглавие:  

Мда.. В такъ случай значи прочетеното от мен е bullshit... беше в някаква статия за кобрите и камбаните, затова ги дадох и за пример. Ставаше дума, че при тез фигури ракетата, тъй като нямала достатъчна начална скорост, пропадала под самолета и губела захват... За Чапрал- а не се сетих... Сий Спероу няма ли ускорител?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
ICQ Номер 
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 3 от 130 [1937 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, ..., 128, 129, 130 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » krile.net - ПЪРВИЯТ БЪЛГАРСКИ ВОЕНЕН АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Военна авиация - ПО СВЕТА
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0758s ][ Queries: 12 (0.0099s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker