Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
САЩ заплашва Египет със санкции, ако купи руски изтребители (Обновена) · Със силата на 17 Хирошими: Ядрен тест в Китай преместил цяла планина · Белград предупреди: Новият премиер на Косово е опасност Европа · ВЧЕРА : Американските бомбардировачи B-1B Lancer отиват в Саудитска Арабия · САЩ плашат със санкции заради руски изтребители · Не е за вярване какво си подари 16-годишна ученичка от Стара Загора за рождения ден ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Вто 19 Ное 2019, 02:49
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » krile.net - ГРАЖДАНСКИ АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Лека авиация и любителско летене
Двигатели (Dvigateli)
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 2 от 41 [601 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, ..., 39, 40, 41 Следваща
Автор Съобщение
Гост
Гост

МнениеПуснато на: Пет 03 Дек 2004, 20:52    Заглавие:  

Гого55 написа:
много от кросовите мотоциклети са без маховик но те се карат почти винаги и само на пълна газ което доста скъсява ресурса им,........ескцентричен съединител на коляновия вал ..... сгъстен кислород и да пускаш от време на време във въздушния филтър и некво гориво с повисок октан от рода наметилов алкохол или нещо друго има много варианти но требва дазнаеш какво тяга ти требва и каква мощност или първо ще видиш какво имаш като тяга и мощност и тогава ще правиш изчисленията на самата конструкция????

брато що ми се струва , че се поувличаш с фантазиите- това дето го пишеш е нереално а някои твърдения за мотоциклетите са грубо неверни
мисля че първо трябва да си го направил и чак тогава да говориш че е възможно/студио фантастика/
Върнете се в началото
Гост
Гост

МнениеПуснато на: Пет 03 Дек 2004, 20:57    Заглавие:  

Гого55 написа:
izifly-наи добре се свържи с некои стар и опитен състезател на лека кола или на мотоциклет те правят направо магии с някои видове мотори!!

да определено Laughing
аз съм виждал техни магии дето се показват от картера /биели/
Laughing Laughing
Върнете се в началото
Гого55

МнениеПуснато на: Пет 03 Дек 2004, 22:36    Заглавие:  

биела от картера съм изкарвал от фабрично рено фуего без никви подобрения преди 9-10 год.и то при съвсем слаба гонка а от хонда акорд колкото и да се мъчех не успях,даже нищо не можах да счупя по хондовия двигател, така че има голямо значение от какъв мотор излиза тази биела и кои го кара също,а това дето го мисли госта за нереално и научно фантастично нека да каже точно кое е, и да го обясни тои по подробно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя 
ICQ Номер 
sky captain

МнениеПуснато на: Пет 03 Дек 2004, 23:07    Заглавие:  

ами например (не)научно-фантастично звучи предложението ти да се впръсква сгъстен кислород в двигателя... каквито и "магии" да му правиш на двигателя, ако го "почерпиш" с кислород, автоматично го изстрелваш на Луната... барабар със себе си, ако си в радиус от няколко метра около двигателя Laughing

Хората впръскват азотен оксид (NOx), което е съвсем друга работа Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
virago

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Съб 04 Дек 2004, 02:19    Заглавие:  

Very Happy
Играта определено загрубява- " Бързи и Яростни 2 и 1/2-ра" Laughing Laughing
Гого я ми обясни защо мотоциклетите които" винаги или почти винагисе карат на пълна газ" както казваш имат по 6 предавки .
Също ми обясни какво да правя с статора на динамомагнита които изпълнява ролята на маховик и 98 % от мотоциклетите сериино производство , като и повечето за състезания са конструктивно така устроени . /на накои състезаниа някои бягат само с акумолатор като са махнали , ротора и статора на генератора както и други карантиии от двигателя ,но това е за наколко обиколки и не винаги се прави, и зависи от вида на състезанието/
Какво ти дава това ,че махаш маховика освен че двигателя става по динамичен /бързо се вдигат и падат оборотите нищо повече и малко килограми които са оправдани в общиа сбор с останалите карантии които си махнал от двигателя /
Върнете се в началото
Гост
Гост

МнениеПуснато на: Съб 04 Дек 2004, 21:43    Заглавие: Re: Dvigateli  

virago написа:
Wseki koito ima jelanie , moje da slaga tuka linkove za namereniv internet linkve , za awio dvigateli
Kato zanchalo shte sloja edna snimka na dvigatel , /niamam napredstava da lie awiodvigatel/
no me machi edno-koe e nakarolo konstruktora na tozi dwigatel da wzeme takova reshenia , za konstrukciata mu- vseki koito imajelanie i mnenie da go spodeli
Click to see if image is larger

Celta na tova re6enie e :
da se premaxne kolkoto moje trieneto na butaloto vyrhu cilindara,porodeno ot deistvieto na motovilkata(osobenno pri takta rabota)
Taka natovarvaneto vurhu butaloto e 'edinstvenno' aksialno ne radialno kakto kogato e s edin kolianov val.
Върнете се в началото
Гост
Гост

МнениеПуснато на: Съб 04 Дек 2004, 22:03    Заглавие:  

Гого55 написа:
биела от картера съм изкарвал от фабрично рено фуего без никви подобрения преди 9-10 год.и то при съвсем слаба гонка а от хонда акорд колкото и да се мъчех не успях,даже нищо не можах да счупя по хондовия двигател, така че има голямо значение от какъв мотор излиза тази биела и кои го кара също,а това дето го мисли госта за нереално и научно фантастично нека да каже точно кое е, и да го обясни тои по подробно.

Ot vsi4kite ti napisani mnenia Go6ko55 ostanah s vpe4atlenie 4e ti si nai golemia fantazior i me4tatel.Edno 5 godi6no mom4e misli po realno ot teb.
kazvam ti vsi4ko tova ,za da ti pomogna,to az ne moga de ama nekoj psihiatar moje i da uspee.Govori6 kato 4ovek koito nikoga ne se e ka4val na let.aparat. i vsi4kite ti 'znania' i vpe4atlenia sa ot filmi i kartinki.
Preporu4vam ti :
1. Predi da napi6e6 ne6to da se prsveti6 malko po dadenata tema.
2. Saberi malko pari i gi dai na nekoe Av. u4ili6te da te povozi na samolet .(obarni se kam skydanser-naprimer)
3.Ako 6te si pravi6 samolet(E-12), opitai da sreje6 to4no duralova traba,da ia probie6 i da ia suedini6 s nekoia druga.
Bez lo6i 4uvstva o9t men Very Happy
Върнете се в началото
Speedy Gonzales

МнениеПуснато на: Нед 05 Дек 2004, 01:32    Заглавие:  

Гого извиниме брато но именно поради тази причина спрях да комуникирам с тебе а да участвам в форума от известно време защото за ТЕБ а и за някои участници в форума фсичко е фасулска работа-а това ме плаши когато накои мисли по този начин/въпреки че аз лично сам много длеееееееееече от авиациата и самоле сам виждал от 50 метра/
Virago - домързия ме да влизам с парола
И Speedy Gonzales също Very Happy
Върнете се в началото
Гого55

МнениеПуснато на: Нед 05 Дек 2004, 03:23    Заглавие:  

БРЕХ
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя 
ICQ Номер 
Гого55

МнениеПуснато на: Нед 05 Дек 2004, 04:30    Заглавие:  

. /на накои състезаниа някои бягат само с акумолатор като са махнали , ротора и статора на генератора както и други карантиии от двигателя ,но това е за наколко обиколки и не винаги се прави, и зависи от вида на състезанието/
Какво ти дава това ,че махаш маховика освен че двигателя става по динамичен /бързо се вдигат и падат оборотите нищо повече и малко килограми които са оправдани в общиа сбор с останалите карантии които си махнал от двигателя /-това го написа вираго по горе......значи и според него се маха маховика доколкото чета тук, а в другото му мнение не се маха ,добре де аз какво написах че може да се мане може и да несе мане, може и само да се олекоти ,и че требват изпитания на място нали така- къде е тук грешката сега???караи няма голямо значение има си учебници и дебели книжки където всичко си пише как и какво може да стане то е измислено още преди повече от 50 години някои хора са го учили на времето ,за други е фантазия. относно летенето съм летял 96-97 година още на МИ-8 и МИ-17,влизъл съм в кабина на Ф-18 когато беха тук даправят шоу ,от 2000 год до сега имам параплан и си летя с него когато времето позволява и настроението ми е добро ,преди да си купя параплана изкарах и курс за него Twisted Evil на психиатър ходя през 3 години по график ,коефициента ми на интелегентност е малко над 160 Cool всичко написано по горе мога да го докажа със съответните документи ако искам, и т.н.това за двигателя с двете биели дето госта написа защо са две- съм го казал на вираго още същия ден като пусна снимката по кюто му,само едно нещо не можах да разбера какво толкоз има чудно тук че госта и вираго дадоха такива отзиви това по принцип са елементарни неща които почти всеки завършил Д.В.Г. би требвало да ги знае ако е завършил преди 1990год де ,след това не знам - щото има слухове че образованието нещо много се е влошило през последните 12-15 години ама дали е така аз лично не знам просто така съм чул Laughing пък и в краина сметка не ме интересува изобщо ,а щех да забравя дуралова тръба съм срязвал на няколко пъти и също няколко пъти съм съединявал кагато си правех мотоколичката за параплана ,и чрез няколко такива срязвания и снаждания на дуралова тръба с един лист от ресъор на москвич и три гуми си направих някъде през 2002год мотоколичка за параплана ,която с две големи парчета стириопор я използвам лятото и като лодка също така съм направил и някои други рационализации които за мене са си били прости като конструкция и изчисление и не ми е било проблем да си ги направя.те си ми стоят в гаража и сума ти народ ги е виждал Razz
Върнете се в началото
ICQ Номер 
Гого55

МнениеПуснато на: Нед 05 Дек 2004, 04:48    Заглавие:  

с това горното не искам да откривам повторно топлата вода или да се правя на много умен просто това са факти, не съм обидил никои ,нито съм казал че нещо требва да се прави точно по "еди кои си начин ",имаше въпрос и си казах мнението
Върнете се в началото
ICQ Номер 
Гост
Гост

МнениеПуснато на: Нед 05 Дек 2004, 10:08    Заглавие:  

чрез няколко такива срязвания и снаждания на дуралова тръба с един лист от ресъор на москвич и три гуми си направих някъде през 2002год мотоколичка за параплана ,която с две големи парчета стириопор я използвам лятото и като лодка ....... - DA za moriak opredeleno stava6. Very Happy
Zna4i poznah,4e ne si se ka4val na s-t. Dobre de ka4val si se ama ne si letial .Tozi paraplan niama mnogo ob6to sus samoleta i negovoto povedenie.
SHto ne izprati6 snimka na tazi motokoli4ka za paraplaner,koiato moje i da pluva prez liatoto. Mislil li si da i postavi6 ski za prez zimata-taka 6te bude mnogofunkcionalna :za vseki sezon. Wink
Върнете се в началото
Assen Andonov
Гост

МнениеПуснато на: Нед 05 Дек 2004, 14:52    Заглавие:  

Zdraveite pi4ove! mnogo se zabavlqvam sys korespondenciqta vi, no ne misl1 4e doprinasq za uveli4avaneto na znaniqta na nqkogo.
Predi izvestno vreme napisah nqkolko mneniq vyv foruma i vypreki 4e sym srqzal mnogo pove4e ot edna tryba, i sym ogynal ne edin i dva lista dural (a za nitovaneto da ne govorim) razbrah 4e ne sam dostaty4no kompetenten za da davam syveti ili da uprekvam nqkogo. Hubavo e da si mislim 4e znaem ama kolko ot nas sa sedqli vyv vyzduha na ne6to koeto te sa napravili?
az ne sym!
letq na paraplaner ot 1996. - Da, ne e mnogo blizko do samolet, no pak iztrypva6 kogato ne6to ne e nared ili nqma6 pylen kontrol nad situaciqta.
Tova e ob6toto - straha ot neznanieto ako u vas go nqma togava e razbiraemo 4e se pravite na veliki ama az sym sturgal dostaty4no bairi za da imam respect kym vyzduha.
Vseki ot nas znae po ne6to pove4e ot drugite. Ako se syberem 6te mojem da imame solidna osnova za diskusiq a mojebi i ne6to po-seriozno.
Pozdravi
Върнете се в началото
Пламен

МнениеПуснато на: Нед 05 Дек 2004, 14:59    Заглавие:  

Госте , много си прав !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
ICQ Номер 
flydreamer

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Нед 05 Дек 2004, 15:02    Заглавие: е-12н  

Е, вного знаят тези гости!
Мисля, че е някой от тези специалисти, които постоянно коментират суперсамолетите,но сега ги е страх да влезнат във форума с "нин-нейма" си, защото е логично човек да ги попита, "А Вие откъде сте така вещи? А-а, измислили сте ги тези неща и сте летяли, летяли-и".
Оставете човека на мира! Той поне има желание да научи нещо и да направи нещо , пък било то и погрешно или не дотам "супер". Просто пита и разсъждава по темата. Ако на някой не му харесва не чете.
Мисля, че човек, който се държи като "даскал" със сигурност има нужда от психиатър, или от личен опит препоръчва на другите и те да опитат.

Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 2 от 41 [601 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, ..., 39, 40, 41 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » krile.net - ГРАЖДАНСКИ АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Лека авиация и любителско летене
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0796s ][ Queries: 12 (0.0045s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker