Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Райчев: Нямаше наказателен вот · Две експлозии убиха трима в Катманду! Петима са ранени · Хамид Хамид: Мустафа Карадайъ ще се откаже от мястото си в ЕП! Пеевски ще реши дали да отиде евродепутат · Радан Кънев: Показахме, че в България има истинска алтернатива на ГЕРБ · Джамбазки се надява на два мандата за ВМРО · Каракачанов не знае какво да очаква от малката коалиция вече ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Пон 27 Май 2019, 05:03
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Стендов моделизъм
Чалъми
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 1 от 49 [724 Мнения]   Иди на страница: 1, 2, 3, ..., 47, 48, 49 Следваща
Автор Съобщение
eagle1

Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Съб 03 Яну 2004, 18:00    Заглавие:  Чалъми  

Тая тема я имаше преди.
Сега да започна с едно линкче към сайта на един чичо дето май разбира какво говори. Всичко е във вид на филмчета. Намерих го случайно и за сега съм гледал само едно, но пък може после да поразнищим темата. Само дето май става дума за работа с продукти на Тесторс разбирай модел мастър а те не са много разпростарнени у нас
http://www.scaleworkshop.com/

Последната промяна е направена от eagle1 на Пон 06 Сеп 2004, 20:52; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
ICQ Номер 
Гост
Гост

МнениеПуснато на: Пон 12 Яну 2004, 16:21    Заглавие:  

Не си съвсем прав, боички се намират, на мене са ми любими, първо поради качеството, второ поради съдинката, бурканчетата се затварят многог по добре и боята не съхне.
Върнете се в началото
Gaden Gogi

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон 12 Яну 2004, 16:37    Заглавие:  

това бях пак аз, форумът нещо се дъни.
Върнете се в началото
Thunderchief

МнениеПуснато на: Нед 25 Яну 2004, 12:52    Заглавие:  

Аз имам питане.
Можете ли да ми препоръчате лепило за прозрачните части щото с моя "Ревел конакта" вчера така наклепах фанара на един Спит, че пилота вътре не се вижда. И второто има ли нещо което чисти наклепано лепило(на същия тоя Спит не му разчетох схемата кат света и се наложи малко силово разделяне на полузасъхнало лепило и повторно лепене).

Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Yahoo Messenger 
King_Rat

Местожителство: Пазарджик

МнениеПуснато на: Нед 25 Яну 2004, 21:15    Заглавие:  

Ситна шкурка и после шлайфаш с плат. Не очаквай чудеса!
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
ICQ Номер 
Thunderchief

МнениеПуснато на: Пон 26 Яну 2004, 11:05    Заглавие:  

King_Rat написа:
Ситна шкурка и после шлайфаш с плат. Не очаквай чудеса!

Все пак благодаря

Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.
Върнете се в началото
HORNISE

МнениеПуснато на: Пон 26 Яну 2004, 11:25    Заглавие: banned!  

DELETED!

http://airliners...
Върнете се в началото
ICQ Номер 
harrier

Местожителство: София/Nuernberg

МнениеПуснато на: Пон 26 Яну 2004, 11:33    Заглавие:  

Има ли някакви чалъми при закачането на колесниците? На мен това ми е най-трудната част.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
ICQ Номер 
Thunderchief

МнениеПуснато на: Пон 26 Яну 2004, 11:38    Заглавие:  

harrier написа:
Има ли някакви чалъми при закачането на колесниците? На мен това ми е най-трудната част.

Всичко зависи от колесника.
Едно мога да ти препоръчам - голяма пинсета, като тези, които ползват докторите. По възможност с плоски краища. Много помага ако се работи между или около двигатели(аз порядъчно се изпотих с основните стойки на един МиГ-29). С нея можеш да хващаш стойките и капаците и да ги окачаш в малки пространства.

Върнете се в началото
eagle1

МнениеПуснато на: Пон 26 Яну 2004, 11:57    Заглавие:  

Thunderchief написа:
Аз имам питане.
Можете ли да ми препоръчате лепило за прозрачните части щото с моя "Ревел конакта" вчера така наклепах фанара на един Спит, че пилота вътре не се вижда. И второто има ли нещо което чисти наклепано лепило(на същия тоя Спит не му разчетох схемата кат света и се наложи малко силово разделяне на полузасъхнало лепило и повторно лепене).

Aз ползвам Ц-200 и сродните му. Като изсъхне остава прозрано, подлежи на разлепяне без проблем.

ICQ Номер 
King_Rat

Местожителство: Пазарджик

МнениеПуснато на: Вто 27 Яну 2004, 01:47    Заглавие:  

harrier написа:

Във Военна болница има едно магазинче с инструменти за инквизиции или садо-мазо. Има голямо разнообразие на щипци и фиксатори и разни криви пинсети, с които можеш да бръкнеш където се сетиш.

Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
ICQ Номер 
eagle1

МнениеПуснато на: Вто 27 Яну 2004, 11:08    Заглавие:  

Разни клатушкащи се и трудни за фиксиране в определена "поза" чаркове, най-лесно се закрепят с разните лепила от типа на канокнлита. Или иначе казано циано-акрилатни лепила. Те фиксират в рамките на 10-15 секунди, така че отпада проблема със разместването в процеса на съхнене. Трябва да се има в предвид обаче, че тези лепила са смърт за прозрачните части.
ICQ Номер 
Thunderchief

МнениеПуснато на: Вто 27 Яну 2004, 11:22    Заглавие:  

eagle1 написа:
Разни клатушкащи се и трудни за фиксиране в определена "поза" чаркове, най-лесно се закрепят с разните лепила от типа на канокнлита. Или иначе казано циано-акрилатни лепила. Те фиксират в рамките на 10-15 секунди, така че отпада проблема със разместването в процеса на съхнене. Трябва да се има в предвид обаче, че тези лепила са смърт за прозрачните части.

В това отношение мога да препоръчам ревелските лепила. Аз ползвам Контакта(има го във всеки Бонжур) и наистина съхне бързо.

Върнете се в началото
eagle1

МнениеПуснато на: Вто 27 Яну 2004, 11:26    Заглавие:  

Te размекват пластмасата (за това и лепят добре) и става кошмарно ако лепиш примерно подпори на биплани....
ICQ Номер 
Fighterland

МнениеПуснато на: Чет 29 Яну 2004, 13:41    Заглавие:  

eagle1, много добре си се постарал за Ме-109. Не се впрягай за прахта, аз ако не ги бърша редовно, направо втори камуфлаж отгоре получава. А сега по същество - как го правиш номера със "състаряването" и "изхабяването" на камуфлажа?

Последната промяна е направена от Fighterland на Сря 08 Сеп 2004, 13:18; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
ICQ Номер 
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 1 от 49 [724 Мнения]   Иди на страница: 1, 2, 3, ..., 47, 48, 49 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Стендов моделизъм
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0674s ][ Queries: 12 (0.0062s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker