Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн

Select Forum Language:

Hot topics:
Aktuelles Datum und Uhrzeit: Di 26 Mai 2020, 08:13
Alle Zeiten sind UTC + 2
 Forum-Index » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Стендов моделизъм
Камуфлажни схеми, цветови стандарти и др. от сорта
Neues Thema erцffnen   Neue Antwort erstellen Vorheriges Thema anzeigen :: Nдchstes Thema anzeigen
Seite 22 von 23 [344 Beitrдge]   Gehe zu Seite: Zurьck 1, 2, 3, ..., 20, 21, 22, 23 Weiter
Autor Nachricht
fanthom

Beitrдge: 110

BeitragVerfasst am: So 25 Nov 2007, 19:48    Titel:  

Някои да има снимки на машината на Списаревски? Комуфлаж и т.н.
Benutzer-Profile anzeigen Private Nachricht senden 
WhiteWolf

Beitrдge: 655

BeitragVerfasst am: So 25 Nov 2007, 22:12    Titel:  

fanthom hat Folgendes geschrieben:
Някои да има снимки на машината на Списаревски? Комуфлаж и т.н.

Като за тебе НИКОЙ НЯМА!

Майтап си правя разбира се. Ето го месерчето!

Click to see if image is larger

Само отстрани е, но мисля че ще свърши малко работа. Само запомни - бордният номер "2", който тук е бял, най-вероятно трябва да е жълт!
Първи полет - бордният номер е Бял, след това, втори полет - Зелен. трети полет - Червен, четвърти и нататък - Жълт!

fanthom

BeitragVerfasst am: Mo 26 Nov 2007, 05:39    Titel:  

Много,много БЛАГОДАРСКО!!!
eagle1

Beitrдge: 1696

BeitragVerfasst am: Mo 26 Nov 2007, 09:07    Titel:  

Само дето тоя камуфлаж е много ама много спорен
Rolling Eyes

ICQ-Nummer 
WhiteWolf

BeitragVerfasst am: Mo 26 Nov 2007, 13:06    Titel:  

eagle1 hat Folgendes geschrieben:
Само дето тоя камуфлаж е много ама много спорен
Rolling Eyes

Дали? Shocked Като го намерих описанието беше, че именно това е самолета на Д.Списаревски. Ако не е този - какъв може да е? Освен да е с такъв камуфлаж

Arrow Click to see if image is larger

Но борда е "2", ако и той е грешен (леле мале, к'ва излагация)! Eagle1 ти имаш ли някаква информация?

Preslav
[Admin]

Beitrдge: 42500

BeitragVerfasst am: Mo 26 Nov 2007, 13:17    Titel:  

Този последния, от коя книга е?
Benutzer-Profile anzeigen Private Nachricht senden E-Mail senden Website dieses Benutzers besuchen 
eagle1

BeitragVerfasst am: Mo 26 Nov 2007, 14:18    Titel:  

Проблема с камуфлажите на българските месери сме го бистрили многократно, но да преговорим накратко. Нямам пред себе си нужната литература, но в общи линии става дума за следното:
1. По принцип се твърди (по спомени на наши летци) че са били зелени. А това горе е стандартен немски камуфлаж RLM.
2. Също се твърди че подарените от Хитлер машини (не съм сигурен но мисля че бяха G6) са си дошли с немския, т.е. сив. Евентуално може да се предположи че са били със по-късния RLM80/82, но пък до колкото знам този камуфлаж е използван от G10 насетне. Изобщо положенито е ясно като софийска м'гла Wink

ICQ-Nummer 
WhiteWolf

BeitragVerfasst am: Mo 26 Nov 2007, 18:09    Titel:  

Preslav hat Folgendes geschrieben:
Този последния, от коя книга е?

От книгата "Въздушните на Негово Величество Войски 1935-1945 г." част II. На задната корица е самолета!

Aragorn

Beitrдge: 951

BeitragVerfasst am: Di 27 Nov 2007, 09:41    Titel:  

Zitat:

Първи полет - бордният номер е Бял, след това, втори полет - Зелен. трети полет - Червен, четвърти и нататък - Жълт!

Ъммм.... няма такова нещо. Цветовите кодове са на различните ята (4 на брой) в орляка. И вероятно са били на опашната лента + върха на крилата а не на номера, но е възможно и номера да е с такова оцветяване.

ICQ-Nummer 
fanthom

BeitragVerfasst am: Di 27 Nov 2007, 10:00    Titel:  

Нещо тотално се обърках.И аз се рових къде ли не и нищо не откривам.
eagle1

BeitragVerfasst am: Di 27 Nov 2007, 14:42    Titel:  

А когато откриеш, веднага излиза няква питанка... Rolling Eyes Аз много се рових когато правих модела който ми е в подписа. И накрая реших че е зелен в цветов RLM65/70/71. Samo deto togawa se dowerih `e zelenite otgowarqt na humbrol 30/91 а се оказа че май не е баш така според последните изследвания на разни хора навътре с материала тъмно зеленото всъчщност има кафенеещ отенък... Но това е друга тема... Rolling Eyes
ICQ-Nummer 
WhiteWolf

BeitragVerfasst am: Di 27 Nov 2007, 16:17    Titel:  

eagle1 hat Folgendes geschrieben:
според последните изследвания на разни хора навътре с материала тъмно зеленото всъчщност има кафенеещ отенък... Но това е друга тема... Rolling Eyes

Нищо, че е за друга тема! И аз така съм чувал, дори съм го и виждал в една камуфлажна схема описано. Я вземи виж този линк, не е самолета на Списаревски, а на Чудомир Топлодолски.

http://www.master194.com/maquettes/theo/bf109/index.html

Също посети и този линк -> http://www.aircraftresourcecenter.com/
От тук отиваш на "Gallery"-"Propeller"-"Me109"-"Page5" оттам турсиш отгоре-надолу 6-ти ред - първата картинка, пише "Bulgarian Top Ace byCarmel J. Attard" Картинката е на 2 Месера български, единият (на преден план) е "Е" и до него е G-версията ни!

eagle1

BeitragVerfasst am: Mi 28 Nov 2007, 08:42    Titel:  

Tова че всички западняци правят българските машини сиви, нищо не доказва Smile И е съвсем нормално - те нямат никакъв достъп до автентична българска информация и карат по аналогия с немските стандарти. Апропо на един български конкурс преди години, месер в 1/48 не стана първи само заради сивия камуфлаж. А модела беше много добре направен. А не е станал, щото по случайност в журито (или в близост до него) е имало точно пилот от на На Негово Величество Въздушни Войски, който е заявил че тоя камуфлаж не е верен. Не съм присъствал лично, разказваха ми го доста след случката, но човека който ми го разказа, отдавна е заслужил пълното ми доверие.
Всъщност има една много интресна подробност по отношение немските камуфлжи въобще. Считало се е че сивият е по-подходящ за настъпателна кампания, а зеленият при отбрана. Ние сме си били все в отбрана, така че е логично да сме си ги вапцали зелени. Това обаче пак да кажа съвсем не е за тази тема. Ако някой има желание да продължим бистренето на темата, може в нова тема в новия форум Smile
P.S. На първия линк, тия неправилни петна пък хич не са верни. Има снимки правени от кабината на наши самолети, на които ясно се виждат начупените линии на камуфлажните петна Wink Втория е доста по близо до истината, но пък е доста светъл по тялото. От снимките които съм гледал съм с впечатлението че нашите са били доста по-тъмни. Абе перфектен модел няма Smile

ICQ-Nummer 
fanthom

BeitragVerfasst am: Fr 07 Dez 2007, 09:52    Titel:  

Май всички сме затруднени по въпроса.Егати майтапа,а?БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ все пак за помоща!!!
fulrum

Beitrдge: 7

BeitragVerfasst am: Mi 02 Jan 2008, 22:10    Titel:
Themen-Beschreibung: kamuflaji

takaaa edin takyv wapros- namerih tuka edni kamuflaji na bylg mig 29 ot grafa
tam sa dali cvetovete ot gamata na humbrol oba4e za da gi polu4at me6at po dva osnovni
ta se pitam niakoi vijdal li go e tva kamuflaj4e i znae li kolko kam kolko se me6at dvata cviata - blagodria ot sega
Benutzer-Profile anzeigen Private Nachricht senden E-Mail senden 
Beitrдge der letzten Zeit anzeigen:   Sortieren nach:   
Seite 22 von 23 [344 Beitrдge]   Gehe zu Seite: Zurьck 1, 2, 3, ..., 20, 21, 22, 23 Weiter
Neues Thema erцffnen   Neue Antwort erstellen Vorheriges Thema anzeigen :: Nдchstes Thema anzeigen
 Forum-Index » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Стендов моделизъм
Gehe zu:  

Du kannst keine Beitrдge in dieses Forum schreiben.
Du kannst auf Beitrдge in diesem Forum nicht antworten.
Du kannst deine Beitrдge in diesem Forum nicht bearbeiten.
Du kannst deine Beitrдge in diesem Forum nicht lцschen.
Du kannst an Umfragen in diesem Forum nicht teilnehmen.

[ Time: 0.0826s ][ Queries: 12 (0.0058s) ][ Debug Ein ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker