Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Апаратурата за радиотехническо разузнаване оборудване CARABAS · Най-високата цена за предлаган глас давали от ДПС, а след това ГЕРБ и БСП · Шведският самолет за въздушно разузнаване Tp-86 Sabreliner · Цветанов: В сложната ситуация избрахме стабилността · Регатата "Тол шипс" в Черно море, спонсорирана от руската "Совкомфлот", беше отменена без обяснения · Непознат досега комплекс за ПВО на базата на КамАЗ ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Съб 23 Фев 2019, 12:43
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Стендов моделизъм
Камуфлажни схеми, цветови стандарти и др. от сорта
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 22 от 23 [344 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, ..., 20, 21, 22, 23 Следваща
Автор Съобщение
fanthom

Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Нед 25 Ное 2007, 19:48    Заглавие:  

Някои да има снимки на машината на Списаревски? Комуфлаж и т.н.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
WhiteWolf

Местожителство: Провадия

МнениеПуснато на: Нед 25 Ное 2007, 22:12    Заглавие:  

fanthom написа:
Някои да има снимки на машината на Списаревски? Комуфлаж и т.н.

Като за тебе НИКОЙ НЯМА!

Майтап си правя разбира се. Ето го месерчето!

Click to see if image is larger

Само отстрани е, но мисля че ще свърши малко работа. Само запомни - бордният номер "2", който тук е бял, най-вероятно трябва да е жълт!
Първи полет - бордният номер е Бял, след това, втори полет - Зелен. трети полет - Червен, четвърти и нататък - Жълт!

fanthom

МнениеПуснато на: Пон 26 Ное 2007, 05:39    Заглавие:  

Много,много БЛАГОДАРСКО!!!
Върнете се в началото
eagle1

Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Пон 26 Ное 2007, 09:07    Заглавие:  

Само дето тоя камуфлаж е много ама много спорен
Rolling Eyes

ICQ Номер 
WhiteWolf

МнениеПуснато на: Пон 26 Ное 2007, 13:06    Заглавие:  

eagle1 написа:
Само дето тоя камуфлаж е много ама много спорен
Rolling Eyes

Дали? Shocked Като го намерих описанието беше, че именно това е самолета на Д.Списаревски. Ако не е този - какъв може да е? Освен да е с такъв камуфлаж

Arrow Click to see if image is larger

Но борда е "2", ако и той е грешен (леле мале, к'ва излагация)! Eagle1 ти имаш ли някаква информация?

Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Пон 26 Ное 2007, 13:17    Заглавие:  

Този последния, от коя книга е?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
eagle1

МнениеПуснато на: Пон 26 Ное 2007, 14:18    Заглавие:  

Проблема с камуфлажите на българските месери сме го бистрили многократно, но да преговорим накратко. Нямам пред себе си нужната литература, но в общи линии става дума за следното:
1. По принцип се твърди (по спомени на наши летци) че са били зелени. А това горе е стандартен немски камуфлаж RLM.
2. Също се твърди че подарените от Хитлер машини (не съм сигурен но мисля че бяха G6) са си дошли с немския, т.е. сив. Евентуално може да се предположи че са били със по-късния RLM80/82, но пък до колкото знам този камуфлаж е използван от G10 насетне. Изобщо положенито е ясно като софийска м'гла Wink

ICQ Номер 
WhiteWolf

МнениеПуснато на: Пон 26 Ное 2007, 18:09    Заглавие:  

Preslav написа:
Този последния, от коя книга е?

От книгата "Въздушните на Негово Величество Войски 1935-1945 г." част II. На задната корица е самолета!

Aragorn

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто 27 Ное 2007, 09:41    Заглавие:  

Цитат:

Първи полет - бордният номер е Бял, след това, втори полет - Зелен. трети полет - Червен, четвърти и нататък - Жълт!

Ъммм.... няма такова нещо. Цветовите кодове са на различните ята (4 на брой) в орляка. И вероятно са били на опашната лента + върха на крилата а не на номера, но е възможно и номера да е с такова оцветяване.

Върнете се в началото
ICQ Номер 
fanthom

МнениеПуснато на: Вто 27 Ное 2007, 10:00    Заглавие:  

Нещо тотално се обърках.И аз се рових къде ли не и нищо не откривам.
Върнете се в началото
eagle1

МнениеПуснато на: Вто 27 Ное 2007, 14:42    Заглавие:  

А когато откриеш, веднага излиза няква питанка... Rolling Eyes Аз много се рових когато правих модела който ми е в подписа. И накрая реших че е зелен в цветов RLM65/70/71. Samo deto togawa se dowerih `e zelenite otgowarqt na humbrol 30/91 а се оказа че май не е баш така според последните изследвания на разни хора навътре с материала тъмно зеленото всъчщност има кафенеещ отенък... Но това е друга тема... Rolling Eyes
ICQ Номер 
WhiteWolf

МнениеПуснато на: Вто 27 Ное 2007, 16:17    Заглавие:  

eagle1 написа:
според последните изследвания на разни хора навътре с материала тъмно зеленото всъчщност има кафенеещ отенък... Но това е друга тема... Rolling Eyes

Нищо, че е за друга тема! И аз така съм чувал, дори съм го и виждал в една камуфлажна схема описано. Я вземи виж този линк, не е самолета на Списаревски, а на Чудомир Топлодолски.

http://www.master194.com/maquettes/theo/bf109/index.html

Също посети и този линк -> http://www.aircraftresourcecenter.com/
От тук отиваш на "Gallery"-"Propeller"-"Me109"-"Page5" оттам турсиш отгоре-надолу 6-ти ред - първата картинка, пише "Bulgarian Top Ace byCarmel J. Attard" Картинката е на 2 Месера български, единият (на преден план) е "Е" и до него е G-версията ни!

eagle1

МнениеПуснато на: Сря 28 Ное 2007, 08:42    Заглавие:  

Tова че всички западняци правят българските машини сиви, нищо не доказва Smile И е съвсем нормално - те нямат никакъв достъп до автентична българска информация и карат по аналогия с немските стандарти. Апропо на един български конкурс преди години, месер в 1/48 не стана първи само заради сивия камуфлаж. А модела беше много добре направен. А не е станал, щото по случайност в журито (или в близост до него) е имало точно пилот от на На Негово Величество Въздушни Войски, който е заявил че тоя камуфлаж не е верен. Не съм присъствал лично, разказваха ми го доста след случката, но човека който ми го разказа, отдавна е заслужил пълното ми доверие.
Всъщност има една много интресна подробност по отношение немските камуфлжи въобще. Считало се е че сивият е по-подходящ за настъпателна кампания, а зеленият при отбрана. Ние сме си били все в отбрана, така че е логично да сме си ги вапцали зелени. Това обаче пак да кажа съвсем не е за тази тема. Ако някой има желание да продължим бистренето на темата, може в нова тема в новия форум Smile
P.S. На първия линк, тия неправилни петна пък хич не са верни. Има снимки правени от кабината на наши самолети, на които ясно се виждат начупените линии на камуфлажните петна Wink Втория е доста по близо до истината, но пък е доста светъл по тялото. От снимките които съм гледал съм с впечатлението че нашите са били доста по-тъмни. Абе перфектен модел няма Smile

ICQ Номер 
fanthom

МнениеПуснато на: Пет 07 Дек 2007, 09:52    Заглавие:  

Май всички сме затруднени по въпроса.Егати майтапа,а?БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ все пак за помоща!!!
Върнете се в началото
fulrum

МнениеПуснато на: Сря 02 Яну 2008, 22:10    Заглавие:
Описание на темата: kamuflaji

takaaa edin takyv wapros- namerih tuka edni kamuflaji na bylg mig 29 ot grafa
tam sa dali cvetovete ot gamata na humbrol oba4e za da gi polu4at me6at po dva osnovni
ta se pitam niakoi vijdal li go e tva kamuflaj4e i znae li kolko kam kolko se me6at dvata cviata - blagodria ot sega
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 22 от 23 [344 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, ..., 20, 21, 22, 23 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Стендов моделизъм
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0688s ][ Queries: 12 (0.0053s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker