Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Великобритания настоява Русия да сътрудничи на делото за MH17 · Борис Джонсън води и след третия кръг на изборите за приемник на Тереза Мей · Индонезия строи нова столица · Борисов ще участва в заседанието на Европейския съвет · 100 000 са жертвите на войната в Йемен · Задържаха мъж за злоупотреба с дарения ·

Select Forum Language:

Hot topics:
The time now is Thu 20 Jun 2019, 07:13
All times are UTC + 2
 Forum index » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Стендов моделизъм
модели от дърво и хартия
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
Page 12 of 14 [208 Posts]   Goto page: Previous 1, 2, 3, ..., 10, 11, 12, 13, 14 Next
Author Message
emohom

PostPosted: Tue 02 Jan 2007, 18:11    Post subject:  

Чудничко!!! Cool
retvizan

PostPosted: Tue 21 Aug 2007, 21:43    Post subject:  

много интересно (за съжеление) немско сайтче за хартиени модели

http://www.kartonist.de/wbb2/index.php
Back to top
View user's profile Send private message 
wolf4o

PostPosted: Thu 30 Aug 2007, 00:41    Post subject:  

От къде мога да сваля хартиен модел на цялата Международна Космическа Станция, търсих къде ли не ,но я има само частична, а аз търся пълният вариант , както би изглеждала завършена (със всичките си модули и слънчеви панели.
Благодаря предварително.

П.П. От видяното до тук във форума съм очарован Smile , скоро ще покажа и нещо от мен.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail 
pach

PostPosted: Thu 30 Aug 2007, 09:06    Post subject:  

Ба , те тия дето я строят не са сигурни така ли ще е , а ти искаш цялата! Laughing В най - добрия случай , може да намериш първоначалния проект , но и той вече е променен заради срокове , участници , наука и т. н . Cool
wolf4o

PostPosted: Thu 30 Aug 2007, 11:52    Post subject:  

e да , търся първоначалния проект.
Правих и Мир ,добре се получи, но преди да се сетя да я снимам стана злополука (откачи се от въженцата , за които беше закачена и се "разби". Crying or Very sad
Back to top
retvizan

PostPosted: Fri 07 Sep 2007, 15:40    Post subject:  

имах такъв хартиен на Мир , провери мисля че в мулето ги има с тонове, и на Мир си я свалих от там
Back to top
View user's profile Send private message 
emohom

PostPosted: Mon 17 Sep 2007, 18:50    Post subject:  

За wolf4o

ТОВА е дирекния линк към страницата с модели от хартия на Mars Center. Доколкото мога да преценя (защото нямам почти никакви познания в този вид техника) разработките са хубави като някои от тях са са направо тежки за сглобяване. Имам предвид космическата совалка. Има отделни разработки за Ендевър, Атлантис, Дискавъри, Чаленджър и Колумбия, като са предвидили 17 страници базови детайли + от 2 до 7 страници специфики на различните совалки. Ще намериш и ракетите носител Съюз, капсулите Съюз и Прогрес и други интересни модели. А събирането на International Space Station ще си е преживяване. Като цяло си струва. Още повече, че всички модели са свободни.

Друг сайт съдържащ космическа техника е Classic Paper Space Models който трябва да се погледне не заради дизайна на самия сайт, той е абсолютно любителски, колкото заради свободните модели е него. Доколкото изобщо може да е съди от некачествените фотографии, моделите са добри.

Надничай понякога във форума на моя сайт, появява се интересни сайтове.

emohom

PostPosted: Mon 17 Sep 2007, 18:53    Post subject:  

Още един сайт с космическа техника

Cardmodels-r не блести с върхови постижения в областта на web дизайна, но моделите са впечатляващи. Имах време да разгледам космическите совалки и с удоволствие намерих векторни файлове с перфектно компютърно проектиране и детайлировка. Моделите се състоят от по 30-тина страници и са истинско предизвикателство.

TIG

PostPosted: Mon 10 Mar 2008, 15:19    Post subject:  

Един тиизър от последния ми модел (1г работа):

Click to see if image is larger

ICQ Number 
pach

PostPosted: Wed 12 Mar 2008, 12:17    Post subject:  

Уф като гледам , то и тук си иска майсторлък - хартията въобще не е за подценяване !
Харесва ми , но да попитам - нещо реално съществува-ло/що е тази крепост или фентъзи.
Добре изглежда , а фигурки на бойниците ще имали ? Или поне един пазач пред южната порта Laughing

TIG

PostPosted: Thu 13 Mar 2008, 12:30    Post subject:  

има и комплект кръстоносци от звезда... а иначе е фентъзи. малко заимствано от замъка Харлек(Harlech) в Шотландия
ICQ Number 
eagle1

PostPosted: Fri 14 Mar 2008, 15:46    Post subject:  

Впечатляващо! Наистина съм изумен от хартиен макет изглеждащ така!
ICQ Number 
Sergo

PostPosted: Thu 27 Mar 2008, 13:23    Post subject:  

Здравейте колеги-моделисти ! Very Happy Нов съм във форума. Първо, искам да благодаря на всички юзъри за предоставяната информация, много е полезна. Занимавам се с моделиране от 2 години, започнах от пластик, бях купил доста най-различни модели, предимно авиация, Звезда, Ревел, Трумпетер и т.н...., после случайно попаднах на http://www.mm-archive.narod.ru/ и се запалих по хартиени модели. Причините са: мащабът за авиацията, например, е 1:33, което позволява да се пресъздаде макета доста реалистично, с подвижни елерони, детайлизиран кокпит и т.н.. Следващата причина - разгъвките могат да се редактират в компютъра и по този начин може да се създаде камуфлаж с най-малките подробности, което според мен е много трудно, а понякога е невъзможно да се направи в пластик (това е факт). А и модела в 33-ти мащаб изглежда доста "солидно" поради размерите си. Разбира се, има и пластик в 32-ри мащаб, но такива модели са малко за разлика от хартиените. Използвам мастилено-струен принтер НР, картон 160 гр. предимно. Малко е сложно положението с лепилото за хартия, защото С-200 е доста течно (аз ползвам руското ПВА, което е доста по-гъсто, затова пиша така за С-200). Също така понякога ползвам лепилото Декстрин.
За последната година съм събрал 5 модела, 3 от които ги подарих на приятели, 2 останаха при мен: Bf-109G-6 от Maly Modelarz 2002 и МиГ-3 от др. Зарков (МоделАрт), в момента работя върху Spitfire Mk.Vb от Maly Modelarz 2005 година.
Не съм попадал на такъв магазин в София, където се продават модели (а доставката на списанията от Картонная Армия до България според мен ще излезе доста скъпо, иска ми се да имам някои модели в оригинал).

P.S. Съжалявам, ако има граматични грешки, понеже съм живял от 25 години в Русия и последните няколко години живея в БГ, така че все още допускам подобни грешки Rolling Eyes

Поздрави на всички и приятно моделиране! Very Happy
С уважение,
Сергей.

Last edited by Sergo on Tue 01 Apr 2008, 10:48; edited 8 times in total
Back to top
UNIOR

PostPosted: Thu 27 Mar 2008, 13:37    Post subject:  

Здравей, И добре дошъл Very Happy
Back to top
Sergo

PostPosted: Thu 27 Mar 2008, 16:26    Post subject:  

To: UNIOR Very Happy Здравей
Very Happy Моделите, които са готови и запазих за себе си, може да видите във форума на Картонная Армия тук

Процеса на сглобяване на Spitfire Mk.Vb тук

Page 12 of 14 [208 Posts]   Goto page: Previous 1, 2, 3, ..., 10, 11, 12, 13, 14 Next
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
 Forum index » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Стендов моделизъм
Jump to:  

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum

[ Time: 0.0722s ][ Queries: 12 (0.0066s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker