Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Нетаняху: Връзките със САЩ никога не са били толкова силни! Тръмп ще приеме Нетаняху в Белия дом · Усещането за щастие в България е като в Камерун и Гана · Каракачанов с горещ коментар за договорката между ГЕРБ и СДС за евровота · Полицейски робот открил трупа на убиеца на Камелия · Украйна с нови санкции срещу Русия · Прокуратурата обеща още акции срещу кметове ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Сря 20 Мар 2019, 21:23
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Стендов моделизъм
модели от дърво и хартия
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 12 от 14 [208 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, ..., 10, 11, 12, 13, 14 Следваща
Автор Съобщение
emohom

МнениеПуснато на: Вто 02 Яну 2007, 18:11    Заглавие:  

Чудничко!!! Cool
retvizan

МнениеПуснато на: Вто 21 Авг 2007, 21:43    Заглавие:  

много интересно (за съжеление) немско сайтче за хартиени модели

http://www.kartonist.de/wbb2/index.php
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
wolf4o

МнениеПуснато на: Чет 30 Авг 2007, 00:41    Заглавие:  

От къде мога да сваля хартиен модел на цялата Международна Космическа Станция, търсих къде ли не ,но я има само частична, а аз търся пълният вариант , както би изглеждала завършена (със всичките си модули и слънчеви панели.
Благодаря предварително.

П.П. От видяното до тук във форума съм очарован Smile , скоро ще покажа и нещо от мен.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
pach

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет 30 Авг 2007, 09:06    Заглавие:  

Ба , те тия дето я строят не са сигурни така ли ще е , а ти искаш цялата! Laughing В най - добрия случай , може да намериш първоначалния проект , но и той вече е променен заради срокове , участници , наука и т. н . Cool
wolf4o

МнениеПуснато на: Чет 30 Авг 2007, 11:52    Заглавие:  

e да , търся първоначалния проект.
Правих и Мир ,добре се получи, но преди да се сетя да я снимам стана злополука (откачи се от въженцата , за които беше закачена и се "разби". Crying or Very sad
Върнете се в началото
retvizan

МнениеПуснато на: Пет 07 Сеп 2007, 15:40    Заглавие:  

имах такъв хартиен на Мир , провери мисля че в мулето ги има с тонове, и на Мир си я свалих от там
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
emohom

МнениеПуснато на: Пон 17 Сеп 2007, 18:50    Заглавие:  

За wolf4o

ТОВА е дирекния линк към страницата с модели от хартия на Mars Center. Доколкото мога да преценя (защото нямам почти никакви познания в този вид техника) разработките са хубави като някои от тях са са направо тежки за сглобяване. Имам предвид космическата совалка. Има отделни разработки за Ендевър, Атлантис, Дискавъри, Чаленджър и Колумбия, като са предвидили 17 страници базови детайли + от 2 до 7 страници специфики на различните совалки. Ще намериш и ракетите носител Съюз, капсулите Съюз и Прогрес и други интересни модели. А събирането на International Space Station ще си е преживяване. Като цяло си струва. Още повече, че всички модели са свободни.

Друг сайт съдържащ космическа техника е Classic Paper Space Models който трябва да се погледне не заради дизайна на самия сайт, той е абсолютно любителски, колкото заради свободните модели е него. Доколкото изобщо може да е съди от некачествените фотографии, моделите са добри.

Надничай понякога във форума на моя сайт, появява се интересни сайтове.

emohom

МнениеПуснато на: Пон 17 Сеп 2007, 18:53    Заглавие:  

Още един сайт с космическа техника

Cardmodels-r не блести с върхови постижения в областта на web дизайна, но моделите са впечатляващи. Имах време да разгледам космическите совалки и с удоволствие намерих векторни файлове с перфектно компютърно проектиране и детайлировка. Моделите се състоят от по 30-тина страници и са истинско предизвикателство.

TIG

Местожителство: София България

МнениеПуснато на: Пон 10 Мар 2008, 15:19    Заглавие:  

Един тиизър от последния ми модел (1г работа):

Click to see if image is larger

ICQ Номер 
pach

МнениеПуснато на: Сря 12 Мар 2008, 12:17    Заглавие:  

Уф като гледам , то и тук си иска майсторлък - хартията въобще не е за подценяване !
Харесва ми , но да попитам - нещо реално съществува-ло/що е тази крепост или фентъзи.
Добре изглежда , а фигурки на бойниците ще имали ? Или поне един пазач пред южната порта Laughing

TIG

Местожителство: София България

МнениеПуснато на: Чет 13 Мар 2008, 12:30    Заглавие:  

има и комплект кръстоносци от звезда... а иначе е фентъзи. малко заимствано от замъка Харлек(Harlech) в Шотландия
ICQ Номер 
eagle1

Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Пет 14 Мар 2008, 15:46    Заглавие:  

Впечатляващо! Наистина съм изумен от хартиен макет изглеждащ така!
ICQ Номер 
Sergo

МнениеПуснато на: Чет 27 Мар 2008, 13:23    Заглавие:  

Здравейте колеги-моделисти ! Very Happy Нов съм във форума. Първо, искам да благодаря на всички юзъри за предоставяната информация, много е полезна. Занимавам се с моделиране от 2 години, започнах от пластик, бях купил доста най-различни модели, предимно авиация, Звезда, Ревел, Трумпетер и т.н...., после случайно попаднах на http://www.mm-archive.narod.ru/ и се запалих по хартиени модели. Причините са: мащабът за авиацията, например, е 1:33, което позволява да се пресъздаде макета доста реалистично, с подвижни елерони, детайлизиран кокпит и т.н.. Следващата причина - разгъвките могат да се редактират в компютъра и по този начин може да се създаде камуфлаж с най-малките подробности, което според мен е много трудно, а понякога е невъзможно да се направи в пластик (това е факт). А и модела в 33-ти мащаб изглежда доста "солидно" поради размерите си. Разбира се, има и пластик в 32-ри мащаб, но такива модели са малко за разлика от хартиените. Използвам мастилено-струен принтер НР, картон 160 гр. предимно. Малко е сложно положението с лепилото за хартия, защото С-200 е доста течно (аз ползвам руското ПВА, което е доста по-гъсто, затова пиша така за С-200). Също така понякога ползвам лепилото Декстрин.
За последната година съм събрал 5 модела, 3 от които ги подарих на приятели, 2 останаха при мен: Bf-109G-6 от Maly Modelarz 2002 и МиГ-3 от др. Зарков (МоделАрт), в момента работя върху Spitfire Mk.Vb от Maly Modelarz 2005 година.
Не съм попадал на такъв магазин в София, където се продават модели (а доставката на списанията от Картонная Армия до България според мен ще излезе доста скъпо, иска ми се да имам някои модели в оригинал).

P.S. Съжалявам, ако има граматични грешки, понеже съм живял от 25 години в Русия и последните няколко години живея в БГ, така че все още допускам подобни грешки Rolling Eyes

Поздрави на всички и приятно моделиране! Very Happy
С уважение,
Сергей.

Последната промяна е направена от Sergo на Вто 01 Апр 2008, 10:48; мнението е било променяно общо 8 пъти
Върнете се в началото
UNIOR

МнениеПуснато на: Чет 27 Мар 2008, 13:37    Заглавие:  

Здравей, И добре дошъл Very Happy
Върнете се в началото
Sergo

МнениеПуснато на: Чет 27 Мар 2008, 16:26    Заглавие:  

To: UNIOR Very Happy Здравей
Very Happy Моделите, които са готови и запазих за себе си, може да видите във форума на Картонная Армия тук

Процеса на сглобяване на Spitfire Mk.Vb тук

Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 12 от 14 [208 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, ..., 10, 11, 12, 13, 14 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Стендов моделизъм
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0632s ][ Queries: 12 (0.0049s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker