Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Русия ще достави плаващи бронетранспортери на Индонезия · Американски генерал: НАТО да скрие "слабото си място" от руснаците · Двама братя от богато семейство в основата на атаките в Шри Ланка · Коя държава е по-голяма от Плутон и още изумителни факти за пътешественици · Нетаняху готов да кръсти еврейско селище от Голанските възвишения на Тръмп · След 24 години: Спипаха пилот, че не може да пилотира ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Сря 24 Апр 2019, 08:37
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Действащи модели
ЛЕТЯЩИ АВИОМОДЕЛИ
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 2 от 25 [368 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, ..., 23, 24, 25 Следваща
Автор Съобщение
plamby

Местожителство: Разград

МнениеПуснато на: Нед 24 Окт 2004, 17:45    Заглавие: помощ  

Ако ви трябват материали - вижте немската фирма Конрад. Има магазини в София (май бяха два), Пловдив, Варна, Русе. Цените им си ги бива, но поне работят, а не говорят. Каталози има на www.conrad.de , като се поразрови човек се дръпват - като pdf. Каталози има и в офисите им - купуват се, а има и безплатни. Имат и разпродажби. Лично аз пазарувам по телефона от Русе. Хората си имат банкова сметка в Булбанк. Има си и куриери за доставка. А и да ви попитам дали мислите, че тяхната двуканална апаратура е най-евтина. Дали са цена от 49.95 евро, плюс мито и ДДС става към 132 лв. А след нова година, ако намалят ДДС-то - към 130 лв?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
ICQ Номер 
svetlio

Местожителство: Pleven&Internet

МнениеПуснато на: Пон 25 Окт 2004, 14:57    Заглавие:  

Abe da vi pitam ako ima nqkoi ot pleven ili da go poznava po dobre ot men da mi kaje kade moga da si kupia dvigatel4eta,gorivo i izob6to takiva raboti
svetlio

Местожителство: Pleven&Internet

МнениеПуснато на: Пон 25 Окт 2004, 14:58    Заглавие:  

Niakoi 4uval li e za gorivoto ot gaz,eter i ma6inno maslo 6to naskoro 4etoh ne6to podobno i malko se usamnih
ketal

Местожителство: БЪЛГАРИЯ-Плевен

МнениеПуснато на: Пон 25 Окт 2004, 15:03    Заглавие:  

Аз те такова животно не съм чувал дано другите да знаят

Психоатаката е лайно, плуващо в облаците наречени наша душевност!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
Barona

МнениеПуснато на: Пон 25 Окт 2004, 19:45    Заглавие:  

да има такова двигателче,понеже няма свещ и горивото му е етер и рициново масло;второто е за смазване
но имат много кратък живот 4 5 мото часа
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
Simeon

МнениеПуснато на: Вто 26 Окт 2004, 05:00    Заглавие:  

Нека да разясня мъничко.В момента горивата за двигатели с вътрешно горене за авиомоделизъм са читри вида.
Първи вид-Етер, рициново масло и газ в пропорции 25%,25%,50%
Втори вид- Метанол и рициново масло в пропорции 80% към 20%
Трети вид-бензин-най-обикновен за чатиритактовите микролитражни двигатели-има и такива
Четвърти вид-Керосин-за микролитражните реактивни двигатели. В последно време се наблюдава небивал интерес към последните, защото те са си истински умалени копия едно към едно на големите реактивни двигатели. Обаче ресурсът им е само 100 часа, а цената им в момента е 2000$. След изработването на ресурсът моделиста връща двигателят във фирамата производител, която му прави основен ремонт-смяна на лопатките на турбината, и още куп други работи, за което си плащаш съответно.

plamby

Местожителство: Разград

МнениеПуснато на: Пон 15 Ное 2004, 10:16    Заглавие: Treniraite !  

Здравейте пичове. Силната ми страна не са самолетите, но от сайт за кораби има интересна програмка за самолети. Става дума за така нареченият Flying-Model-Simulator. Това може би ще ви прилича по-скоро на игричка, но симулира радиоуправление на самолети. Предполагам, че първо човек трябва да се научи на тренажор да управлява самолет, а после ако му стиска и на радиоуправляем… Та дръпнете си я и тренирайте. Основната цел, заради която пиша са така наречените микроконтролери – в случая използват: “Интерфейсный кабель содержит микроконтроллер фирмы Microchip, который и делает всю работу. Было сделано 2 модификации кабеля, та микроконтроллере PIC16F84 (PIC16C84) и PIC12C508. ” Тоест са направили връзка между радиопредавателя и компютъра. И при тренировка използват същото дистанционно, с което се управлява самолета. И да ви попитам има ли някой, който се занимава с разработването на едночипови микроконтролери – използват се за това, но и са в основата на спиид контролерите за тяговите електромотори в авио, корабо и авто моделизъм. Не, че ги няма да се продават, но имат соленички цени. Не, че и аз немога да си ги направя сам – но ги правя с хардуерно – с няколко интеграли. Друго си е с един дребен микропроцесор и със софтуерно решение. Ето и линковете:
http://www.rcdesign.ru/
http://fms.rcdesign.ru
http://simulator.home.pages.de/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
ICQ Номер 
sirius-а
Гост

МнениеПуснато на: Пет 26 Ное 2004, 17:46    Заглавие:  

случайно прегледах този форум та..
един приятел от варна си е направил сам такъв контролер и си играе със комп.симулатор направо с RC-то. той последно време не стои много в нета ако ви интересува icq-то ми е 118069267
Върнете се в началото
sim
Гост

МнениеПуснато на: Съб 27 Ное 2004, 09:44    Заглавие:  

При влаковете става но при самолетите не знам. На моделен локомотив в 1М87 сложих пробно мини камера и работи идеално - малко скъпо но ефектът е страхотен. А някой слагал ли е на самолет от авиомодели летящи такава. В Конрад се продават за 90 лв броя.
Върнете се в началото
Гого55

МнениеПуснато на: Нед 26 Дек 2004, 01:55    Заглавие:  

аз го имам този симулатор ФМС ама без чипа командвам си самолетите от клавиатурата много ми харесва като изпълнение е почти едно към едно, лошото е че не мога да си намеря тези чипове и да си напиша към тех драивери или кото там трябва нещо да се пише и въвежда от компютъра((((Имам и схемите /няколко са/.Ако някои знае как става това писане и въвеждане на тези неща и напише тук ще е добре.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя 
ICQ Номер 
Гого55

МнениеПуснато на: Нед 16 Яну 2005, 22:13    Заглавие:  

кои от тук пишещите има летяшти радиоуправляеми модели да вземем да направим една сбирка някъде и да полетим с различни моделчета да си направим малко шоу аз и още един приятел ще участваме с два планера и два акробата и ако съм свършил с едно КА-52 то и с него.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя 
ICQ Номер 
Aragorn

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто 18 Яну 2005, 13:45    Заглавие:  

Имам въпроси относно електродвигателите за летящи авиомодели.
Първо малко предисловие... Намерих си страхотен двигател 12 В с размерите на Speed 400, с бронзови лагери, графитени четки, доста отворен и с добро охлаждане, на външен вид страшно прилича на SPEED 280. Да де, но там където го намерих нямаха никаква друга информация за него, а аз не искам да го захвърлям настрани... та въпросите
1. как могат да им бъдат измерени оборотите без натоварване, респ. без пропелер (не ми е проблем да направя схема за електронен оборотомер, проблема ми е как да снема данните от самия двигател без да го натоварвам.)
2. Каква е нормалната тяговъоръженост за тренировъчен (по-скоро учебен) модел задвижван с електродвигател?

Върнете се в началото
ICQ Номер 
Aragorn

МнениеПуснато на: Сря 19 Яну 2005, 17:00    Заглавие:  

Ок, няма значение вече, открих всички данни за него - Mabuchi RE(RS) 360 с обороти без натоварване - 11 000 ... има дори въртящите моменти за него ...
Върнете се в началото
ICQ Номер 
Гого55

МнениеПуснато на: Сря 19 Яну 2005, 23:53    Заглавие:  

били пояснил защо ти трябваха оборотите при ненатоварен двигател-този въпрос го срещам тук за първи път и ми е много чудно?просто любопитсво.
Върнете се в началото
ICQ Номер 
Aragorn

МнениеПуснато на: Чет 20 Яну 2005, 09:16    Заглавие:  

Ами тъй като аз, като програмист съм мързелив човек, и ако може някой друг да смята вместо мен е чудесно, та имам тук една програмка motocalc, с която мога да изчислявам параметрите на дадена конфигурация (батерии, speed control, двигател, редуктор пропелер) или да бъде съставена такава по дадени изисквания... та за да добавя нов двигател ми трябват токовете и напреженията на работа без товар и на работа с най-добра ефективност. Е, след това му проверявам сметките, тъй като пък на други програмисти-мързели не вярвам твърде много ... в крайна сметка motocalc-a изкарва системата малко по-немощна от колкото наистина е ...
Върнете се в началото
ICQ Номер 
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 2 от 25 [368 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, ..., 23, 24, 25 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Действащи модели
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0635s ][ Queries: 12 (0.0036s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker