Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Милионер пусна частния си самолет на автопилот заради секс с ученичка · Претендентите за поста на Мей · Bloomberg : Ясни са двамата финалисти за новия завод на Volkswagen на Балканите! · Обсъдиха операциите на ЕС и НАТО · Деца играят на войници · Дежурни прокурори приемат сигнали за евроизборите от днес до неделя ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Пет 24 Май 2019, 14:53
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Действащи модели
ЛЕТЯЩИ АВИОМОДЕЛИ
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 3 от 25 [368 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, ..., 23, 24, 25 Следваща
Автор Съобщение
Гого55

МнениеПуснато на: Чет 20 Яну 2005, 14:35    Заглавие:  

хубаво нещо са електричките и аз имам няколко моторчета за тях,но лошото е че искат мини сервото да му се не види.А относно мотокалка ще дадеш ли повече инфо, и аз съм я дръпнал тази програмка но още не съм и разкрил всичките екстри ,иначе я хвалят много.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя 
ICQ Номер 
Aragorn

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет 20 Яну 2005, 17:40    Заглавие:  

А аз искам да попитам откъде могат да се намерят части на старо... машинки, спийд контролери ... такива неща ?

Колкото до мотокалка ... ами програмката определя с приближение при дадения двигател, пропелер и/или редуктор, спийд контрол, батерии и размери на самолета (ето тука приближението е доста далечно) какви показатели ще имаш като скорост, консумирана мощност, тяга, обороти и т.н. ... Библиотеките на пропелерите обаче или са стари или са много бедни ...

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
ICQ Номер 
Гого55

МнениеПуснато на: Чет 20 Яну 2005, 18:23    Заглавие:  

ся тук с частите на старо въпроса е много труден щото аз не знам някои да си продава старите неща тъи като сме много малко маниаците на тази тема аз всички видове мошинки сервота съм ги купвал от конрад магазина в берлин където са по 4,9евро стандартните а мини машинките са над 30 евро като хубавите отиват между50 и 60 евро което ми енепосилно за 6 машинки да дам 300евро))) и затова нямам мини сервота и не мога да правя електрични моделчета , и ти ако искаш да правиш мини моделчета с ел.двигател ще стигнеш до същата дилема лесно и бързо изработване на модела и поради липса на сервомашинки никакво летене,или купване на мини сервота.Тогава отиваш на двигателчета от 2,5 кубика нагоре и си правиш нормален модел с размери над 1,5 метра за да може да вдига всичките тези тегла от сервото приемника и батериите и да има необходимата тяга.Освен в конрад незнам никъв друг магазин /в София маи имало и друг но аз не съм ходил да видя какво има там/.А сега ми върни ако искаш повече инфо за тази програмка по добре на лично съобщение да не пълним тук форума с неща които може би не интересуват по голямата част от четяштите.Основните неща за мотокалка ги знам, не знам подробностите ако не те затруднява даи ми повече подробности и екстри за тази програмка.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя 
ICQ Номер 
eagle1

Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Пет 21 Яну 2005, 08:44    Заглавие:  

Темата си е за летящи модели и понеже вие явно сте най-навътре в нещата, мисля можете да я пълните с каквото намерите за нужно! Така може пък и ние да понаучим туй онуй Wink
ICQ Номер 
Aragorn

МнениеПуснато на: Пон 24 Яну 2005, 16:00    Заглавие:  

Ами за мотокалка тънкости ... де да знам, питай нещо, ако го знам ще го кажа, ако не ... аз също не съм специалист Very Happy
Върнете се в началото
ICQ Номер 
Гого55

МнениеПуснато на: Пон 24 Яну 2005, 17:08    Заглавие:  

вече няма никво значение за мотокалка разгледах я обстоино и след няколко опита стигнах до заключението че няма да ми върши никва работа тъи като това което го дава аз си го знам и без нея ,и затова я изтрих вече да не ми пълни компа.
Върнете се в началото
ICQ Номер 
Aragorn

МнениеПуснато на: Пон 24 Яну 2005, 19:09    Заглавие:  

Общо взето е така, с тази разлика, че смята вместо теб... което е доста за един мързел като мен Smile
Върнете се в началото
ICQ Номер 
Aragorn

МнениеПуснато на: Сря 26 Яну 2005, 11:59    Заглавие:  

Следващ въпрос - Тъй като двигателя все пак е маломощен, след голямо проучване на профили и поляри на такива се спрях на Althaus AH 6-407 , който е вдлъбнато изпъкнал, относително тънък (7%). Проекто-самолета е лек, бавен, с голямо удължение на крилото (7.8), високоплощник ... с две думи - учебен модел.
На теория всичко точно... но
Някой има ли опит с крила с подобни профили? Как се държат реално при полет?

Върнете се в началото
ICQ Номер 
Гост
Гост

МнениеПуснато на: Чет 27 Яну 2005, 16:45    Заглавие:  

Откаде мога да си намеря ел двигател за летящ модел и колко ще струва?
Върнете се в началото
ivo2721
Гост

МнениеПуснато на: Чет 27 Яну 2005, 16:47    Заглавие:  

Откаде мога да си намеря ел двигател за летящ модел и колко ще струва?
Върнете се в началото
Aragorn

МнениеПуснато на: Чет 27 Яну 2005, 17:10    Заглавие:  

Какъв двигател ? с вътрешно горене или електрически ??? Ти в кой град живееш ? Дай малко повече подробности...
Върнете се в началото
ICQ Номер 
Гого55

МнениеПуснато на: Чет 27 Яну 2005, 20:33    Заглавие:  

ел двигател за летяш модел аз съм виждал само в конрад и то в германия на цени от 40 евро нагоре,но интересното е че тук в българия има много автомобилни прахосмукачки с акумолатор които са с същите ел.двигателчета тип600,и наи вече се намират на килограми в склада на ТСМ в пловдив на цена от 1лв за броика цяла прахосмукачка комплект с двигателя и акумолатора,акумолатора ако се случи хубав върти над 10мин добре но става само за корабомодел щото е тежък.двигателчето тип 600 дава достатъчна тяга за самолет с разпареност до 1,2 метря някъде и тегло до макс.800гр,но тук вече ще трябват акумолаторни леки батерии, и мини серво машинки за да литне този модел.
Върнете се в началото
ICQ Номер 
Aragorn

МнениеПуснато на: Чет 27 Яну 2005, 23:35    Заглавие:  

Електродвигатели за самолети има и в София в малкия ЦУМ, както и в Овча Купел ... В малкия цум Speed 500 e 30 лв, a 600 май към 40 ...
Интересното е че тези двигателчета които си купих се продаваха в железария, на цена 6 лв ... Чудесни са, само че са 12 волтови, което означава повече акумулатори, от там повече тегло ... Но предвид че смятам да използвам единия за Щорх (полу-скаларен модел), който е с голямо удължение, високо качество на крилото и т.н. ... няма проблеми. Но трябва много внимателно да разгледам останалите им двигатели, защото май мернах един Mabuchi 280, което си е 100% аналог на Speed 280.

Гого, ползвал ли си вдлъбнало-изпъкнали ("бавни") профили? Как се държат при различни ъгли на атака ?

Върнете се в началото
ICQ Номер 
Гого55

МнениеПуснато на: Пет 28 Яну 2005, 01:14    Заглавие:  

не никога не съм ползвал такива профили,затова и не отговорих на по горния ти пост.По принцип като чета какво крило искаш да правиш се сещам за някъв супер планер с качество над 20 но само това.При тях имаше някво друго обтичане и критичните ъгли на атака беха доколкото знам по малки маи от нормалните профили, но всичко ми е тъмна индия за тези профили.Мисля че също така с такива профили се правят и летящите крила,или тези тип делта,или рогало.Не знам ,нито за модел с такова крило съм чувал.Защо не си ползваш някои стар и добре известен "кларк" от някоя от модификациите му,доколкото знам те дават наи голяма подемна сила, и също не са за гръбен полет но мисля че за планер са достатъчно добри.По принцип е хубаво да се експериментира ама специално аз сам чупил няколко опитни модела и вече не си прая експерименти с неизвестни за мене неща Laughing
Върнете се в началото
ICQ Номер 
Aragorn

МнениеПуснато на: Пет 28 Яну 2005, 10:05    Заглавие:  

Всъщност точно този профил дава теоретично най-много подемна сила, в комбинация с малко челно съпротивление. Проблемът е друг - момента на този профил също е много голям при по-голям ъгъл на атака, което може да доведе до доста по-малка устойчивост... Мога да приложа графиките на този профил и на Clark Y например ...
А крайния продукт не е планер а по-скоро тренировъчно полу-копие на немския Щорх (имали сме го на въоръжение тук, мисля под името Дрозд).
А за чупенето - така е, затова първо питам тук Very Happy

Върнете се в началото
ICQ Номер 
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 3 от 25 [368 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, ..., 23, 24, 25 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Действащи модели
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0730s ][ Queries: 12 (0.0058s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker