Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Съб 11 Юли 2020, 07:46
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Действащи модели
ЛЕТЯЩИ АВИОМОДЕЛИ
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 22 от 25 [368 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, ..., 20, 21, 22, 23, 24, 25 Следваща
Автор Съобщение
Aragorn

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря 21 Юни 2006, 11:25    Заглавие:  

web@modvsvivendi.org
Мойта апаратура на практика е също самоделна и спийда е със 12c509. Но определено ще ми бъде интересно да видя още такива разработки.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
ICQ Номер 
chwor

Местожителство: Софиq

МнениеПуснато на: Сря 21 Юни 2006, 20:06    Заглавие:  

За V.RASHEV

Това предложение не е ли за темата електроника Wink

Не разбрах само твои разработки ли са тези схеми или само направени от теб.
Лично аз бих се заинтересувал от приемник със синтезатор на честота на базата на MC3361/mc3371 и LMX2306 и управлявани от някое PIC-че(16F628 или 16F630). Намерил съм някакви разработки(firmware и схеми), но не съм на много "ти" с програмирането(особено на асемблер), за да си преправя програмата(макар че една май преправих, но още не съм я пробвал а и е за фиксирана честота което не ме устройва). Освен това бих се радвал да чуя мнението ти за LTC6905 като алтернатива на кварцовете.

e-mail: kbandr@abv.bg
Върнете се в началото
Niki

Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Сря 21 Юни 2006, 21:31    Заглавие:  

На мен също би ми било интересно да разгледам приемника.Speed контролерче съм си направил ( смъкнал от нета Very Happy ) и ми върши много добра работа.
xaxo2@abv.bg
Върнете се в началото
Гого55

МнениеПуснато на: Сря 21 Юни 2006, 23:40    Заглавие:  

Niki трифазно спеед контролерче ли си направил?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя 
ICQ Номер 
V.RASHEV

Местожителство: sliven

МнениеПуснато на: Чет 22 Юни 2006, 06:49    Заглавие:  

не приемника е от rc дизаин разработен основно ор мс иван маринов и от части от мен sprd контролера е по готова схема,която аь даже срешнах тук.регулатора е без реверс,но работи имам и миксер разработка на филип сун от тайван.относно програмирането аз също съм на ниво ВИЕ г.н асемблер,но поне усоях да си наоравя доста сносен програматор тип jdm по една публикация в сп.радио.търся и някаде да направя една малка страничка защото искам да сложа някой неща,които биха зинтересовали моделист/електрончиците.относно синтезаторите нямям мнение защото не съм ползвал такива,но мисля,че мога да намеря схема с мц и синтезатор,но не съм много сигурен довечера ще поровя из архива.ако някой се интерисува от горива за ДВГ(МОДЕЛНИ)мога да дам рецепти публикувани в сп.млад конструктор 1971г
Niki

МнениеПуснато на: Чет 22 Юни 2006, 07:24    Заглавие: За Гого  

Не е трифазен,а за колекторен двигател.За трифазен не ми е останало време да си поиграя,а и по писанията по форумите излиза ,че няма да е много лесно Crying or Very sad. Като им пристигне стоката в servo-expert мисля да си купя ето това:

http://www.servo-expert.com/catalog/product_info.php?products_id=39&osCsid=b0057d3f4bab0e7f80c2ac1048787f7d

за да експериментирам.По този начин ще съм сигурен поне в двигателя.Защото много от правилите самоделни контролери коментират , че се държат много различно в зависимост от двигателя който ползват.
Върнете се в началото
FOCKE

МнениеПуснато на: Чет 22 Юни 2006, 21:46    Заглавие:  

Според мен има тема за електроника ...............
chwor

МнениеПуснато на: Чет 22 Юни 2006, 22:15    Заглавие: Re: За Гого  

Niki написа:
За трифазен не ми е останало време да си поиграя,а и по писанията по форумите излиза ,че няма да е много лесно Crying or Very sad. Като им пристигне стоката в servo-expert мисля да си купя ето това:

http://www.servo-expert.com/catalog/product_info.php?products_id=39&osCsid=b0057d3f4bab0e7f80c2ac1048787f7d

за да експериментирам.

На този поне цената му е сносна и аз си го бях харесал.
Но някой има ли отзиви за него: с какво напрежение работи( на мен ми трябва за контролер захранван от една полимерка дето още не съм го довършил), колко тежи, какви габарити има, какви обороти/волт, каква мощност. Честно не съм имал време да търся на сайта на производителя.
А ми трябва за този Atmopod:Click to see if image is larger,

който спретнах по време на технологичните престои по време на ремонта в къщи. Още не е довършен - липсва ми една сервомашинка(утре отивам да поръчам от Конрад). Не съм сигурен дали ще виси с този двигател(китайски noname) и тази перка. Те вървят в комплект към едно фриифлайт самолетче с директ драйв, захранвано от 2 металхидридни батерии. Аз ще го захранвам с 1 Li-Ion така че ще му вдигна оборотите. При мен се получава да тежи не повече от 100 гр. В момента заедно с двигателя и перката, батерията и 2 сервомашинки тежи 69 гр. За сега мисля да го пускам на закрито с инфраред управление докато си направя предавател и приемник по моите изиквания.
Иначе това чудо ме впечатли с простотата и възможностите си.
Погледнете клипчетата http://www.atmocraft.com/atmopod.htm
Върнете се в началото
Niki

МнениеПуснато на: Пет 23 Юни 2006, 08:10    Заглавие:  

Съгласен съм ,че последните постове са за раздел електроника,но Aragorn трябва да ги премести там.Едва ли някой друг може да направи това Wink .
Chwor,хвърчилото е супер.Като се прибера от работа ще го разгледам подробно.И един въпрос.Подкара ли кодера на Focus и имаш ли някакви впечатления от него?Че нещо почва да ми идва муза Very Happy .
Върнете се в началото
chwor

МнениеПуснато на: Пет 23 Юни 2006, 12:02    Заглавие:  

Кодера(първия вариант) на focus работи добре. В раздел електроника съм дал малко (лоши) снимки на платката и дисплея. Нещо ми се омаза контролера и сега работи само на 4 MHz вътрешен такт като 12 MHz външен, но иначе е напълно работоспособен. Ако изкаш изчакай няколко ентусиасти около focus сега разработват нова версия с програмируеми миксери и експоненти, настройки на честотни обхвати, което предполага синтезатор на честота и др. на MEGA128. Лично аз предпочитам синтезатора да ми е независим от софтуера и затова е към RF модула и честотите се задават с ключета(още не съм го довършил и него).
Върнете се в началото
Aragorn

МнениеПуснато на: Съб 24 Юни 2006, 00:02    Заглавие:  

Моля, пишете в другата тема относно електрониката. не мога да го прехвърля, мога само да разделя темата.
Върнете се в началото
ICQ Номер 
kazey

Местожителство: Bulgaria, за съжаление

МнениеПуснато на: Съб 24 Юни 2006, 11:06    Заглавие:  

Можеш, но не можеш да работиш с MySQL database Razz
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя 
ICQ Номер 
Aragorn

МнениеПуснато на: Съб 24 Юни 2006, 11:49    Заглавие:  

Е, да де, не съм админ. Пък и дори тогава е малко тегаво. Имам предвид, че самата система phpBB не го позволява, макар да има един mod, който е разработен точно с тази цел, но е много калпав и се инсталира трудно.
Върнете се в началото
ICQ Номер 
Aragorn

МнениеПуснато на: Пет 07 Юли 2006, 16:33    Заглавие:  

След като преди седмица и половина пак разбих Щорха поради прекалено голямо положително претоварване при опит за лупинг (казано иначе, крилата се събраха), най накрая отново е готов. Този път капотът е още по-детайлен от преди. Обаче.... Пиньона на редуктора беше останал без един зъб, и се наложи да го заменя с друг. За съжаление другия не е абсолютно съвпадащ по дължина (диаметър и брой зъби са еднакви) така че натоварването върху него ще е по-голямо. Някой знае ли откъде мога да си намеря редуктори на Robbe ?
Върнете се в началото
ICQ Номер 
foxyflyer

МнениеПуснато на: Пет 07 Юли 2006, 21:57    Заглавие:  

От какъв зор разби Щорха, и то два пъти - питам и отговор не чакам, защото, а кажа нещо и ме оплювате. Ама аз не съм сгъвал криле - внимавал съм в конструктивните подробности и като са ми обяснявали нещо - „купувал“ съм - и съм расъждавал, не съм философствал. Купища чертежи съм изучавал не за да ги реализирам, а да се уча на конструктивно мислене. И не мога да ти развия теоретични въпроси, а и повечето разработки на самолети са останали завинаги на земята не от грешки в теорията, а от приложенито на грешни идеи и конструкции....
Няма да чуеш повече и дума от „леля ти“ по твой адрес, защото ми писна от наивници на средна възраст.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 22 от 25 [368 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, ..., 20, 21, 22, 23, 24, 25 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Действащи модели
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0717s ][ Queries: 12 (0.0087s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker