Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
АМЕРИКАНСКИЯТ БОМБАРДИРОВАЧ B1 Lancer ДЕМОНСТРИРА МОЩ ВИДЕО · ДАМИ КАНЯТ : СЪБОТА, СЪБОТА ВЕЧЕР... · Сърбин подал фалшив сигнал за бомба в самолет, за да излезе със стюардеса · Танк стреля по джип Hummer, ето какво се случи (ВИДЕО) · Иран промени курса на втори алжирски танкер · НАПРЕЖЕНИЕ: Виетнам обвини Китай в нарушаване на морската граница ·

Select Forum Language:

Hot topics:
The time now is Sun 21 Jul 2019, 04:25
All times are UTC + 2
 Forum index » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Действащи модели
ЛЕТЯЩИ АВИОМОДЕЛИ
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
Page 23 of 25 [368 Posts]   Goto page: Previous 1, 2, 3, ..., 21, 22, 23, 24, 25 Next
Author Message
Aragorn

PostPosted: Sat 08 Jul 2006, 21:49    Post subject:  

Малка забележка - това е първият ми депронен модел, както и първият ми "scratch-build" RC модел. Никой не се е родил научен, дори ТИ. И няма нужда да взимаш нещата толкова навътре Wink
Back to top
View user's profile Send private message 
ICQ Number 
ivailo stefanov

PostPosted: Sun 09 Jul 2006, 13:11    Post subject:  

Пичове всички ни тресе една и съща треска стига сме спамвали темата с разправии я кажете некой има ли чертеж за Р-51 от снимката?
Click to see if image is larger
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website 
Aragorn

PostPosted: Thu 13 Jul 2006, 09:53    Post subject:  

Тази сутрин реших да ползвам безветрието та да облетя Щорха. Лоша идея. Първия полет (по-точно облитане) беше много кратък и успешен. ОБАЧЕ... малко след като излетя за втори полет изведнъж двигателя започна да прекъсва и самолета стана абсолютно неуправляем. Щетите не са твърде големи, ще се оправят бързо. Като си тръгвах видях причината - от близката кабеларка правеха нещо и се бяха събрали 5 човека с радиостанции (аз съм на 49 MHz) , кабели и стълби точно до оградата на училището.
Ето и клипче:
http://info.datacom.bg/aragorn_i/dva_poleta.wmv

Иначе самолета има тенденция леко да завива на ляво, ще трябва да го коригирам.

Back to top
ICQ Number 
Гого55

PostPosted: Thu 13 Jul 2006, 10:59    Post subject:  

много гадно това със смущенията,по принцип разрешен любителски обхват за радиостанции и уоки токита има в 27мхц,и в 460 някъде,ама знае ли човек.....по приницп аз винаги преди полет пуша една цигара и правя последен оглед на нещата и в това време някъде 3-4 мин включвам едно серво към приемника и захранването но така че да виждам кръстачката на сервото без да е включен предавателя и гледам умно кръстачката-ако има някви смущения тя постоянно прави някви движение докато да се включи предавателя когато спира и всичко изглежда че е наред до разбира се докато вдигнеш самолета във въздуха.Отделно че всеки един кабел на кабеларка е източник на всякакви ел магнитни вълни в целия честотен диапазон-с радио скенер се хваща звука на всеки един телевизионен канал с идеално качество.
Back to top
ICQ Number 
Aragorn

PostPosted: Thu 13 Jul 2006, 11:36    Post subject:  

Абе като отивах натам, тези ги нямаше. Проверих си обхвата - в рамките на училището беше идеален и чак тогава реших да летя. Първия полет мина без смущения и началото на втория също. Между двата рулирах от там където кацна първия път обратно до мен, също без проблеми... Просто тогава са си включили станциите тия при втория полет. Добре че не беше на височина, ами само на метър.
Back to top
ICQ Number 
foxyflyer

PostPosted: Thu 13 Jul 2006, 21:23    Post subject:  

Гого55 wrote:
...включвам едно серво към приемника и захранването но така че да виждам кръстачката на сервото без да е включен предавателя и гледам умно кръстачката-ако има някви смущения тя постоянно прави някви движение докато да се включи предавателя

Е това вече не е много умно - във всяко упътване пише че се включва първо предавателя, после приемника и се изключва по обратния ред....... Сигурно има защо да е така...
Back to top
Aragorn

PostPosted: Thu 13 Jul 2006, 21:34    Post subject:  

Да, за да не ти тръгне самолета неуправляем на някъде, ако някой друг предава на тази честота. Това е единствената причина.
Back to top
ICQ Number 
FOCKE

PostPosted: Fri 14 Jul 2006, 07:21    Post subject:  

Да има и още една причина ,да не ти се разтримоват машинките като пуснеш пьрво приемника Wink
Aragorn

PostPosted: Fri 14 Jul 2006, 08:25    Post subject:  

E, но това е само ако са цифрови...
Back to top
ICQ Number 
Гого55

PostPosted: Fri 14 Jul 2006, 13:58    Post subject:  

не се занимаваите да умувате за глупости,казах по горе че включвам в приемника едно серво което не е от модела/да му гледам кръстачката/, така че няма никво значение горните постове
Back to top
ICQ Number 
FOCKE

PostPosted: Fri 14 Jul 2006, 14:32    Post subject:  

Естествено ,че и горните постове имат значение Evil or Very Mad
foxyflyer

PostPosted: Fri 14 Jul 2006, 15:52    Post subject:  

Трепкането на машинката не може да се приеме за показател дали има смущения или не, а крайният вариант е да изпуши - моите познания се простират дотук........ аз съм ограничен човек, бивш партиен или комсомолски секретар???????!!!!!!!!! и др. - защо ме четете и коментирате.........
Back to top
FOCKE

PostPosted: Fri 14 Jul 2006, 15:59    Post subject:  

........

Last edited by FOCKE on Fri 14 Jul 2006, 16:01; edited 1 time in total
Back to top
FOCKE

PostPosted: Fri 14 Jul 2006, 16:00    Post subject:  

Фокси ,реагираш като малките деца.....трепкането на машинките не е показател, защото това може да е признак на паднали батерии , ,механични проблеми с предаватела или приемника ,и още много други неща ,така че това не е показател.Хората четат твоите постове защото има доста информация която не е достьпна или не понятна за някои хора ,но и твоите реакции са меко казано детински !!!!Всеки пише и прави изказвания според знанията и вьзможностите си ,така че какьв е проблема Very Happy
foxyflyer

PostPosted: Sat 15 Jul 2006, 09:16    Post subject:  

FOCKE, пиша заради хлапетата и начинещите, защото форумът е пълен с наивни мнения, а като напиша нещо за тях, все се намира някой всезнайко да ме иронизира или оплюва. Никого няма да науча на високо спортно майсторство - стремя се да дам от това което знам - а, б, в-то на хобито точно за тия които сега навлизат и имат нужда да им се даде рамо, а не грешни или половинчати съвети... Личните квалификации губят място, време, усилия - кому са нужни. Не ги приемам като обида за мен - над тия неща съм, но не са полезни за форума........
Back to top
Page 23 of 25 [368 Posts]   Goto page: Previous 1, 2, 3, ..., 21, 22, 23, 24, 25 Next
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
 Forum index » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Действащи модели
Jump to:  

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum

[ Time: 0.0687s ][ Queries: 12 (0.0038s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker