Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Тръмп е разрешил отпускането на петрол от стратегическия резерв · Русия разположи в Арктика модерни системи за противовъздушна отбрана · Саудитският Пърл Харбър · Мобилните части са в готовност при евентуален бежански натиск, увери военният министър · САЩ към сърбите: Гледайте по-широко към бомбардировките на НАТО · Руският газ за Европа ·

Select Forum Language:

Hot topics:
Aktuelles Datum und Uhrzeit: Mo 16 Sep 2019, 22:13
Alle Zeiten sind UTC + 2
 Forum-Index » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Стендов моделизъм
Модели и производители
Neues Thema erцffnen   Neue Antwort erstellen Vorheriges Thema anzeigen :: Nдchstes Thema anzeigen
Seite 4 von 36 [532 Beitrдge]   Gehe zu Seite: Zurьck 1, 2, 3, 4, 5, 6, ..., 34, 35, 36 Weiter
Autor Nachricht
miro

Beitrдge: 213

BeitragVerfasst am: Fr 16 Apr 2004, 13:27    Titel:  

eagle1 hat Folgendes geschrieben:
Ме-109G6 Аcademy 1/72
Доста време бях търсил свестен модел на този самолет в 1/72. Дори бях се сдобил с отмъщението на Intech (май така се казваше полската фирма) по темата. Леенето е на ниво типично като за тази корейска фирма - много чисто с много ясна и подробна вдлъмната разшивка. Казано на кратко, онова което намерих в кутията ме накара да се замисля за направата на нещо по така. А ми се щеше и да е на нещо родно по възможност. Така стигнах до закупуването на смолен комплект за ъпгрейд произведен от чешката фирма Aires. Оригинално този комплект е предназначен за модела на Hasegawa, но се запретнах да го напъхам в наличния. Направо ме заболя сърцето като се захванах да режа прекрасната отливка, но не толкова колкото като започнах да сглобявам чарковете на чехите... Направо са ювелирни - свидеше ми да ги напъхам в модела!
Сглабянето си е направо песен. Всичко пасва идеално. Покрай рязането на "излишните" елементи, се престраших и отделих и всички управляващи плоскости, с намерение да ги "раздвижа" на готовия модел. Напънах се да направя светлините в краищата на крилото прозвачни, но за съжеление това не е много видно, а така се старах... Най-голям проблем възникна при поставянето на смолната кабина. Може би заради това, че е предназначена за модела на Hasegawa се наложи да истъня доста стените в мястото на монтажа. Но пък напъните мисля че си струваха. За ваденките... Технологичните надписи са от комплекта, а опознавателните знаци и спиралата на кока са боядисвани. В този смисъл май нещото в този кит, което куца са ваденките - малко трудно хващат и трудничко се справих със заличаването на уликите, че това са ваденки Razz Тука малко снимки на модела и малко от времето на работата по него:
Click to see if image is larger
Извинявам се закчеството на някои - явно ми треперят ръцете, а отблизои явно и гадния прах се вижда Embarassed

Кажете ми моля, как мога да се сдобия с такъв модел? И на каква цена? Тук в Шумен е безумие да намериш такова нещо....
Благодаря предварително Smile
Benutzer-Profile anzeigen Private Nachricht senden 
ICQ-Nummer 
eagle1

Beitrдge: 1696

BeitragVerfasst am: Fr 16 Apr 2004, 21:13    Titel:  

Виж тук. Там има цена и изпращат на адрес със наложен платеж. Това е точно модела който използвах.
ICQ-Nummer 
Super Tomcat

Beitrдge: 295

BeitragVerfasst am: Sa 17 Apr 2004, 20:28    Titel:  

Моля пуснете една статиика със снимки за добрия стар МиГ-29 9-12 Laughing
miro

Beitrдge: 213

BeitragVerfasst am: Sa 17 Apr 2004, 23:06    Titel:  

Благодаря eagle1 Very Happy
ICQ-Nummer 
ARTU

Beitrдge: 509

BeitragVerfasst am: Mo 19 Apr 2004, 06:51    Titel: banned!  

DELETED!
eagle1

BeitragVerfasst am: Mo 03 Mai 2004, 09:20    Titel:  

Super Tomcat hat Folgendes geschrieben:
Моля пуснете една статиика със снимки за добрия стар МиГ-29 9-12 Laughing
Доста работи сме изписали в темата за МиГ-29, погледни там
Benutzer-Profile anzeigen Private Nachricht senden E-Mail senden 
ICQ-Nummer 
Dead Fox

Beitrдge: 234

BeitragVerfasst am: Sa 08 Mai 2004, 04:23    Titel:  

Приятели(надявам се че нямате нищо против че ви наричам така),манията ми от дете по сглобяване на модели нещо се завърна и ме удари с пълна сила!!!
Моля ви тези които са от София да ми кажат има ли някакви специализиран магазин за модели, където да се продават и необходимите аксесоари като бои декали и т.н. защото все попадам на някакви малки магазинчета и книжарници в които лелките и хал-хабер си нямят от тази работа. А и да ми кажете кои фирми произвеждат качествени модели.
В момента сглобявам един МиГ-27 на Звезда и не съм много доволен даже никак а ми взеха 21 кинта за негоSad

= 2-ра Изтребителна Авиационна Ескадрила =
Dead Fox

Beitrдge: 234

BeitragVerfasst am: Sa 08 Mai 2004, 04:32    Titel:  

Май вече няма нужда да ми отговаряте,попаднах на един линк който отговори на повечето ми въпроси.

= 2-ра Изтребителна Авиационна Ескадрила =
Super Tomcat

Beitrдge: 295

BeitragVerfasst am: Sa 08 Mai 2004, 19:05    Titel:  

Само да кажа,4е Режелл-ските модели са ка4ествени,но понякога солени.Та ако искаш добра цена (горе долу 10лв.) и приемливо ка4ество(вдлъбната разшивка,малко пилене и леко изтъняване)моделите на intech са за тебе. Wink
eagle1

BeitragVerfasst am: Mo 10 Mai 2004, 08:58    Titel:  

Само не и Intech! Имам един техен модел, виждал съм още два - качество ала зората на вдлъбнатата разшивка с безбожно много литъци. МиГ-27 на звезда е великолепен в сравнение Ме-109G6 на поляците!
P.S. Ако се докопаш до комплекта фотоецвани части на Eduard за МиГ-23/27 на Звезда и коригираш тук там нещата, можеш да се сдобиеш с отличен модел на този самолет Wink
Benutzer-Profile anzeigen Private Nachricht senden E-Mail senden 
ICQ-Nummer 
Fighterland

Beitrдge: 1246

BeitragVerfasst am: Sa 29 Mai 2004, 14:50    Titel:  

Flanker, откъде си се сдобил с това:
Click to see if image is larger
И какво можеш да кажеш като качество и изработка на модела

Zuletzt bearbeitet von Fighterland am So 30 Mai 2004, 14:57, insgesamt einmal bearbeitet
Benutzer-Profile anzeigen Private Nachricht senden Yahoo Messenger 
ICQ-Nummer 
ketal 1

Beitrдge: 188

BeitragVerfasst am: Sa 29 Mai 2004, 20:44    Titel:  

Как си направил камуфлажа на кобрата щото ще си вземам някакъв макет ако няма кораб ще е Су 34 на италери и се интересувам как да му направя кмуфлжа без да излизам от мястото където трябва да нанеса.Ако можете да ми намерите някое модерно руско или америкамско кораб4е кажете Razz
Fighterland

Beitrдge: 1246

BeitragVerfasst am: So 30 Mai 2004, 21:26    Titel:  

В малкия ЦУМ /на третия етаж/ имаше доста кораби, влкючително руски и американски. Лично аз се впечатлих от изделието на "Моделист" - Оса ІІ (май Embarassed ) в прилично голям мащаб, за качество не знам, а цената бе 53 лв. Но не беше тия дни, може да са го взели. Най-добре е сам да ги видиш.
Benutzer-Profile anzeigen Private Nachricht senden Yahoo Messenger 
ICQ-Nummer 
Flanker

Beitrдge: 1793

BeitragVerfasst am: Fr 18 Jun 2004, 12:18    Titel:  

Spomniam si niakoi tuka tarseshe model na Tu-154. Eto edin model:
http://de.f2.pg.photos.yahoo.com/ph/arzamas51/detail?.dir=/eb10&.dnm=a274.jpg
Flanker

Beitrдge: 1793

BeitragVerfasst am: Fr 18 Jun 2004, 12:20    Titel:  

Greshkaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11 Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Evil or Very Mad eto go tuka:
http://de.f2.pg.photos.yahoo.com/ph/arzamas51/detail?.dir=/cdf8&.dnm=2826.jpg
Beitrдge der letzten Zeit anzeigen:   Sortieren nach:   
Seite 4 von 36 [532 Beitrдge]   Gehe zu Seite: Zurьck 1, 2, 3, 4, 5, 6, ..., 34, 35, 36 Weiter
Neues Thema erцffnen   Neue Antwort erstellen Vorheriges Thema anzeigen :: Nдchstes Thema anzeigen
 Forum-Index » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Стендов моделизъм
Gehe zu:  

Du kannst keine Beitrдge in dieses Forum schreiben.
Du kannst auf Beitrдge in diesem Forum nicht antworten.
Du kannst deine Beitrдge in diesem Forum nicht bearbeiten.
Du kannst deine Beitrдge in diesem Forum nicht lцschen.
Du kannst an Umfragen in diesem Forum nicht teilnehmen.

[ Time: 0.0839s ][ Queries: 12 (0.0055s) ][ Debug Ein ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker