Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Тръмп е разрешил отпускането на петрол от стратегическия резерв · Русия разположи в Арктика модерни системи за противовъздушна отбрана · Саудитският Пърл Харбър · Мобилните части са в готовност при евентуален бежански натиск, увери военният министър · САЩ към сърбите: Гледайте по-широко към бомбардировките на НАТО · Руският газ за Европа ·

Select Forum Language:

Hot topics:
Aktuelles Datum und Uhrzeit: Mo 16 Sep 2019, 22:18
Alle Zeiten sind UTC + 2
 Forum-Index » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Стендов моделизъм
Модели и производители
Neues Thema erцffnen   Neue Antwort erstellen Vorheriges Thema anzeigen :: Nдchstes Thema anzeigen
Seite 35 von 36 [532 Beitrдge]   Gehe zu Seite: Zurьck 1, 2, 3, ..., 33, 34, 35, 36 Weiter
Autor Nachricht
dimovlz

Beitrдge: 306

BeitragVerfasst am: Do 02 Aug 2007, 14:09    Titel:  

Много благодаря!

Разбрах, че е Авиация и Время бр.2/2003 г. За съжаление не можах да го намеря сканирано в нета.

А какво означава "сухи декали"? Как се правят?

Благодаря,

Димо

eve

Beitrдge: 66

BeitragVerfasst am: Do 02 Aug 2007, 14:44    Titel:  

[quote="dimovlz"]Купих го от магазинчето на Вискяр Планина в София. Двайсетина лева беше.

Благодаря, Димо! Ще намеря начин да си го купя, желанието ми е голямо. Пловдив в това отношение е пълна скръб не се намират фирми различни от Италери и Ревел. Не си ли мислил за вариант на ВВС на България. Аз лично мисля за такова оцветяване, дори в последните години имахме и камофлажен Ан-2.

valko-bg

Beitrдge: 1041

BeitragVerfasst am: Do 02 Aug 2007, 16:20    Titel:  

Буквените и цифрови обозначения по РС клавиатурите са сухи декали. Самата буква е отпечатана върху прозрачна твърда повърхност, обратно, така, че като се положи върху повърхността, където трябва да се залепи да е по правилният начин. След като се постави върху повърхността, твърдата повърхност се натиска с твърд, но неръбест предмет (или нокът) в границите на инициала, така че той да се отдели от тази повърхност и прилепне към мястото, където се поставя. Не е сложно, но трябва да се опита за да се добие представа. Срещал съм такива в Офис- 1, но съм виждал преди години различни букви и цифри, с различен размер. Питай там, може да ти помогнат. В София, в "Нирахоби" в Младост съм виждал и за модели, но предимно за бронетехника.
Benutzer-Profile anzeigen Private Nachricht senden Website dieses Benutzers besuchen 
ICQ-Nummer 
valko-bg

Beitrдge: 1041

BeitragVerfasst am: Do 02 Aug 2007, 16:21    Titel:  

Чертежи за Ан- 2 не разбрах, трябват ли ти?
Benutzer-Profile anzeigen Private Nachricht senden Website dieses Benutzers besuchen 
ICQ-Nummer 
eve

BeitragVerfasst am: Sa 04 Aug 2007, 16:46    Titel:  

Вече и аз имам модел на Ан-2, моят е на ски,но в комплекта има и колесник. Производство е на Трумпетер. Благодаря на dimovlz, че сподели за придобивката си, та и аз да се сдобия с така желаният модел на Баба Ана.
dimovlz

Beitrдge: 306

BeitragVerfasst am: Mo 06 Aug 2007, 08:49    Titel:  

Така и не успях да си намеря чертежи в мащаб.

Валко, ще съм благодарен ако можеш да ги постнеш.

В събота започнах майсторлъка.

Ето някои първи впечатления:

1/ Остъклението на кабината е доста различно от истината.
2/ От дясно на борд има 5 големи илюминатора. В Бълггария не знам да е имало такива машини - всикчи, които съм виждал са с четири.
3/ Илюминаторите са изпъкнали - всички които съм виждал са плоски.
4/ Тримерът на кормилото за посока е мнго високо. Трябва да се премести една дължина надолу (точно между шарнирите на кормилото)
5/ Липсва централния панел с РУД'а, стъпката на витлото и т.н. Измайсторих я от епоксиден клей
6/ Разшивката не е особено точна - личи особено силно от дясно на борд зад малкото илюминаторче. Сравнете снимки с моделчето.
7/ Витлото е оправено по отношение на размера.

Като цяло прави впечатление много доброто качество на изработка на елементите, с много малки изключения.

За сега съм на етап разглеждане и "почистване" на чарковете. ПО-натам ще пиша пак.

Поздрави,

Димо

eve

BeitragVerfasst am: Mo 06 Aug 2007, 18:52    Titel:  

Моят още не съм го погледнал, брат ми не ми го е донесъл от София. Предполагам че същите неща ще са и при него, все пак производителя е същият. Въпреки това се радвам че го имам това моделче. Явно ще трябва да се поработи върху него, но нали в това е удоволствието от моделизма. Още веднъж благодаря на Димо, че сподели.
Pirin

Beitrдge: 2297

BeitragVerfasst am: Mo 26 Okt 2009, 11:37    Titel:  

Момчета, понеже се запалих по една много яка игра - симулатор на ПЛ кажете ми моля за някави модели на подводниците от Втората Световна, масщаба 1:72 или 1:144?
Benutzer-Profile anzeigen Private Nachricht senden 
Thunderchief

Beitrдge: 6311

BeitragVerfasst am: Mo 26 Okt 2009, 13:30    Titel:  

Pirin hat Folgendes geschrieben:
Момчета, понеже се запалих по една много яка игра - симулатор на ПЛ кажете ми моля за някави модели на подводниците от Втората Световна, масщаба 1:72 или 1:144?

Такова би струвало доста сериозни пари и предполага да имаш много място в наличност щото е бая голямшко. В 1/144 май има главно модели на съвременни подводници. Виж обаче ако ти се занимава с по-малки мащаби от типа на 1/700 може да се намери това онова, ето виж
http://www.modelhobbies.co.uk/shop/plastic-model-kits-boat-ship-model-kits-c-27_36.html?page=2&filter_id=97

модели на тая фирма редовно се появяват в един магазин на пазара на Младост 1.
А преди доста време от апокрифен молдовски производител са ми попадали една Щ, една Д и една С лодки ама не знам дали в днешно време още някой ги прави

Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.
Benutzer-Profile anzeigen Private Nachricht senden Yahoo Messenger 
Pirin

Beitrдge: 2297

BeitragVerfasst am: Mo 26 Okt 2009, 15:33    Titel:  

Ей за такова нещо винаги ще си намеря място, пък и стотина лева цената й ще ги прежаля.

Click to see if image is larger

Benutzer-Profile anzeigen Private Nachricht senden 
Thunderchief

Beitrдge: 6311

BeitragVerfasst am: Mo 26 Okt 2009, 19:01    Titel:  

Ей за такова нещо винаги ще си намеря място, пък и стотина лева цената й ще ги прежаля.

Mи нямаш особен проблем. Нещото със сигурност ще се вести из софийските магазини по Коледа ако го няма някъде в момента. Из моделисткия раздел можеш да откриеш адресите на магазините. На дължина е колкото стандартна масичка за кафе макета

Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.
Benutzer-Profile anzeigen Private Nachricht senden Yahoo Messenger 
1159

Beitrдge: 812

BeitragVerfasst am: Di 27 Okt 2009, 11:30    Titel:  

Трумпетер я прави същата в маалко по-малък мащаб 1/144 в два вариянта - 1942 и 1944 година .Моделът е много добър(аз ли4но го имам),побира се в соц.холна секция Very Happy и е на нормална цена-30-40 лева, а и най-важното имаго в София нали4ен.
Benutzer-Profile anzeigen Private Nachricht senden E-Mail senden 
1159

BeitragVerfasst am: Di 27 Okt 2009, 11:48    Titel:  

72 мащаб е леко голям за мен и на размер и на цена Very Happy .На примависта се сещам за модела на Ревел на U boat type VII C в 1/72 но той е близо метър дълаг и цена 120 лева преди 3 години.Украинците от ICM правят немската "джобна" подводница U boat type XXVII Seehund - приятно модел4е с дължина около педя и цена 15-17 лева(продава се в България).Същата фирма прави в 1/144 модел и на U boat type XXIII на приблизително същата цена 15-20 лева.Revell имат серия немци в 1/144-U boat type VIIC,U boat type VIIC/41,U boat type VIID и U boat type XXI , добри модели в хубав мащаб и на добра цена - преди 2 години си ги взех вси4ките за по 25-30 лева на модел.Има и други фирми но техните модели са редки,по4ти не се намират в България(трябва да се поръ4ва от нета) а и цените са малко.... не български Very Happy - Special Navy продават своята U boat type IIA за скромната сума от 80 $.
Gaden Gogi

Beitrдge: 1407

BeitragVerfasst am: Di 27 Okt 2009, 13:06    Titel:  

Aз подкрепям предложението на Тъндъра. Хоби бос правят доста лодки, с много добро качество и на смешни цени....а качествот е наистина високо. Други в 1/700 с хубави лодки са Такара и Питроуд, но те дори в специализираните магазини трудно се намират. Драгон и Арии иимат разни, но те на нищо не приличат поне СССР-ските.
Ето и моята лавица с лодки, за съжаление в средат ана подводната еуфори с еналожи да сменям квартира, пък посл еси дадох аерот на едно другарче....та така си и стоят...горният рафт е дългостройSmile...един от няколкотоSmile
някой ако иска може да направи опит за разпознаванеSmile
1159

BeitragVerfasst am: Di 27 Okt 2009, 14:21    Titel:  

Доста добра колекция - запо4вам да завиждам Very Happy
Е ще се опитам да ги класифицирам доколкото мога Very Happy - поправяй ме ако някъде сгреша Very Happy
И така от ляво на дясно
1. Китаец type 33 , или с други думи руски пр.633 като нашата "Слава"
2.USS Los Angeles
3.пр.971 "Щука-Б"
4.SSN-21 Sea Wolf
5.японец I-400
6.U Boat type VIIC
7.тази която е легнала на борд немога да я разпозная
8.китаец тип 039
9.U Boat Type IXB
10.SSN-23 Jimmy Carter
11.U boat type IX C
12.пр.949А "Антей"
13.пр.941 "Акула"(Тайфун)
14.пр.671 РТМ "Щука"
15. USS Gato или USS Balao
16.USS Nautilus
17.японец клас Harushio
18.U Boat type XXI
19.дълаг Лос-USS San Francisco
20.U Boat type VII
21.И накрая две мой любими подводници-пр.665 Whiskey Longboy на Такара Very Happy
Beitrдge der letzten Zeit anzeigen:   Sortieren nach:   
Seite 35 von 36 [532 Beitrдge]   Gehe zu Seite: Zurьck 1, 2, 3, ..., 33, 34, 35, 36 Weiter
Neues Thema erцffnen   Neue Antwort erstellen Vorheriges Thema anzeigen :: Nдchstes Thema anzeigen
 Forum-Index » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Стендов моделизъм
Gehe zu:  

Du kannst keine Beitrдge in dieses Forum schreiben.
Du kannst auf Beitrдge in diesem Forum nicht antworten.
Du kannst deine Beitrдge in diesem Forum nicht bearbeiten.
Du kannst deine Beitrдge in diesem Forum nicht lцschen.
Du kannst an Umfragen in diesem Forum nicht teilnehmen.

[ Time: 0.0786s ][ Queries: 12 (0.0089s) ][ Debug Ein ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker