Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Израелски министър към френските евреи: Елате си у дома · ДАЕШ засилват партизанските атаки в Сирия · През 2020 г. се прекратява смяната на стрелките за лятно и зимно часово време в ЕС · Президентът Радев: Да кажем на Левски какво стана с неговата и нашата България · ДНК разкрива тайните на голямата бяла акула - може да помога срещу болести /ВИДЕО/ · Президент и премиер на церемонията по повод 146 г. от обесването на Левски ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Вто 19 Фев 2019, 19:57
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Действащи модели
Радиоуправляем ЯК-18Т
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 7 от 9 [122 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 Следваща
Автор Съобщение
Aragorn

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет 24 Ное 2005, 12:50    Заглавие:  

Съмнявам се някой да трие мненията ти нарочно, но при промяната на сайта/форума може да се е получил фал, а така също и от време на време е нормално (за съжаление) да има проблеми с хостинга, при което се връща последния backup на базата данни - т.е. всички нови мнения изчезват. Случвало ми се е и на форума, който аз администрирам.

Но кажи какво става с Яка.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
ICQ Номер 
Гого55

МнениеПуснато на: Чет 24 Ное 2005, 18:46    Заглавие:  

Яка стои и чака да му обърна внимание,това може да стане когато нямам други поръчки и по принцип зимата ми е мъртъв сезон и тогава би трябвало да го завърша.
А относно щорха ще сложиш ли няква снимка да видя ко става и как върви и тои.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя 
ICQ Номер 
Aragorn

МнениеПуснато на: Чет 24 Ное 2005, 20:22    Заглавие:  

Ще, но на другата тема Razz Иначе на мен пък точно зимата ми е най-живия...
Върнете се в началото
ICQ Номер 
Lazo

МнениеПуснато на: Пет 10 Фев 2006, 15:22    Заглавие:  

Какво става с Як-а? Жив ли е проекта или не ?
Върнете се в началото
Гого55

МнениеПуснато на: Пет 10 Фев 2006, 18:29    Заглавие:  

жив е ,седи си и си чака да му обърна внимание.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя 
ICQ Номер 
Гого55

МнениеПуснато на: Нед 19 Фев 2006, 15:51    Заглавие:  

и така значи след доста голяма пауза продължавам с пантичките на елероните-4бр. общо по 2 на елерон.направих ги от тънка ламаринка от консервена кутия от нескафе-става наи добре и ламарината си я бива проверена е многократно.лентичките се изрязват по размер3Х24мм-3бр за една пантичка и по средата за ос обикновенна карфица.единственото нещо което трябва да се гледа тук е много добре с клещи да се сплесне така около карфицата че да се получи правилно заобляне с формата на точен кръг плътно около оста/карфицата/.след това леко закривяване за да влезне поне 1-2мм в стироформа края на пантатичката,проба за съосие и мацане със няколко капки смола.
другото нещо което успях да направя е да лепна две подсилващи квадратчета от стъклопласт но вече от руския -по дебел и по-твърд 0,3мм. които ще служат за якостна основа на планките на които ще се захващат тягите за мърдане на елероните.отиде по малко от 1мл смола и около 2гр за пантичките като тегла-и точно заради теглото и здравината съм се спрял на този вид саморъчни пантички, а не на купешките пластмасови от конрад или от някъде другаде който се продават за тази цел готови.
Click to see if image is larger

Върнете се в началото
ICQ Номер 
Гого55

МнениеПуснато на: Съб 04 Мар 2006, 16:05    Заглавие:  

продължавам с елероните -обличане със стъклоплат180гр.кв.м.,0,1мм.Внимателно и много тънко мацане с епоксидната смола, много добро размазване върху стироформа за да иде минимално количество,полагане на плата отгоре, много добро топиране и размазване,и където има нужда леко още се слага смола ,гледа се да не остане никъде въздух и всичкия плат да е равномерно пропит със смолата и се окачва на възможно наи топлото място което имаме-при мене точно под климатика ги виснах на конец да си съхнат.отиде по около 10мл. смола на елерон.
/мързеше ме да ида до гаража и да пусна компресора за да ги вакумирам и затова доста си играх да топирам./
ето го и другия

Върнете се в началото
ICQ Номер 
FOCKE

МнениеПуснато на: Съб 04 Мар 2006, 16:14    Заглавие:  

Гого,(какви размери ) е този ЯК и какво тегло гониш,какьв ДВГ ще му слагаш,по каква технология го вакумираш
Aragorn

МнениеПуснато на: Съб 04 Мар 2006, 16:58    Заглавие:  

Виж на първата страница (май там беше)...
Цитат:
Седнах и сметнах за около два три часа че наи добре е да бъде в мащаб 1:6 тоест да има разпереност 1,86метра на крилото,и 1,39 да е дълго тялото.

http://krile.net/forum/viewtopic.php?t=2526&postdays=0&postorder=asc&start=1

Върнете се в началото
ICQ Номер 
Гого55

МнениеПуснато на: Съб 04 Мар 2006, 17:53    Заглавие:  

да в началото на темата съм започнал наи обстоино и подробно съм описъл малко за самия самолет,после с какво разполагам като апаратура и двиг. за него, и какви размери и тегла тярбва да гоня според това какво съм получил за избрания от мене мащаб,вид на кострукцията и технология на изработване, след това вече съм почнал стъпка по стъпка да описвам как и какво правя по него.Верно е че съм го почнал преди година, но не го бързам много и както се вижда по датите от темите от време на време сядам да направя нещо по него, но това е поради долоизброените причини:
1.имам няколко летящи модела и като ме засърби крастата отивам и си ги летя.
2.нямам почти никво свободно време да седна и на спокоиствие да се занимавам с хобита,щото преди тях идват на ред къщата,жената,и кучето Laughing .
3.наи важното е да имам муза, мерак, и настроение за да правя нещо по този ЯК-18Т тъи като ще бъде максимално близко копие към оригинала и не искам да го претупам.
4.имам и още едно хоби свързано вече с истинско летене и гледам и там да навъртам часове щото там часовете са доста важни и не може да се пропускат и затова и не може да се правят пропуски в сравнение с това).
вакума го постигам от въздушния филтър на зилов компресор които иначе използвам за пръскане и боядисване като съм сложил една тетка с кран за регулиране и манометър,детаила които ще се вакумира го поставям в наилонов чувал,между два тефлонови листа за да не залепне смолата и да стане наи идеално гладък измуквам му въздуха и като го държа под вакуум го слагам в една пещ която също някъде съм я описъл е от стар хладилник заради добрата топлоизолация която има и 4 крушки от по 60вата вътре за нагревател който се включват и изключват от обикновен живачен ел.термометър през контактор щото ел.термометъра не може да издържи на силния ток, ако го бех вързал директно към крушките които награвят.това е цялата философия и технология описана накратко.

Върнете се в началото
ICQ Номер 
FOCKE

МнениеПуснато на: Съб 04 Мар 2006, 18:23    Заглавие:  

Благодаря ти за отговора ,винаги ми е било интересно да видя и други начини на работа.интересно ми е какви тефлонови подложки слагаш преди найлоновия чувал,от какво са Questionкакви са тези тефлонови подложки
Гого55

МнениеПуснато на: Съб 04 Мар 2006, 18:40    Заглавие:  

наи обикновен тефлон не знам точно за какво се използва,но мисля че по нищо не се различава от домакинското тефлоново фолио което се използва да не залепва готвененото към метал/скара,котлон,тенджера/този които имам е с дебелина около 2,5мм и режа такъв размер къвто е детаила примерно ако правя крило за планер колкото крилото така че тефлонивия лист да притиска плата и смолата и по този начин се изгонва въздуха които е останал в самата смола във вид на малки мехурчета,и самата слепка става много по финна тънка и здрава, тефлона не залепва към смолата тоест тои освен че прави притискането,дава идеална гладкост,също служи и за отделител.
Върнете се в началото
ICQ Номер 
FOCKE

МнениеПуснато на: Съб 04 Мар 2006, 18:46    Заглавие:  

Явно не сьм виждал такьв тефлон или не се сещам Embarassed добре де как излишната смола излиза ,аз знам че трябва да се сложи вьлнен парцал за да поеме от излишната смола?абе не мога да се сетя какво е това фолио Confused Question Question
Гого55

МнениеПуснато на: Съб 04 Мар 2006, 19:07    Заглавие:  

смолата излиза от краината част на крилото-демек от наи малката хорда и няма нужда от вълнен парцал,тефлона които аз ползвам е бял на цвят и на листове с различна дебелина ,домакинския тефлон е кафяв и много тънък като хартия,повече техническа информация за тефлона като видове и марки не знам щото не съм се интересувал до сега но мога да разбера като питам тук там.
Върнете се в началото
ICQ Номер 
FOCKE

МнениеПуснато на: Съб 04 Мар 2006, 19:18    Заглавие:  

Ще ти бьда много благодарен ако разбереш от кьде мога да си купя този на листовете който ползваш ти.
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 7 от 9 [122 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Действащи модели
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0503s ][ Queries: 12 (0.0037s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker