Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
ГЕРБ и ДПС се разбраха - хем 1 лв. партийна субсидия, хем отворено финансиране · Baшингтoн подготвя cypoви caниции за Aниapa зapaди пoиyпиaтa нa pycиитe µ-400 · Започва ремонт на Паметника на връх Шипка · Акушерката нанесла на бебето 30 удара по главата и тялото, поиска по-ниска присъда! · Хванаха над 16 тона кокаин за над $1 млрд. на кораб във Филаделфия (ВИДЕО) · Астронавти от мисиите "Аполо" отпразнуваха 50 години от стъпването на Луната ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Сря 19 Юни 2019, 11:26
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Действащи модели
За тези, дето тепърва почват...RC авиация
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 16 от 20 [297 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, ..., 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 Следваща
Автор Съобщение
Aragorn

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря 18 Яну 2006, 00:38    Заглавие:  

1. RCFishbone Научи малко български! Не може в едно изречение да правиш 11 грешки.... такава неграмотност вече дразни!
Цитат:
Най-лесно изрежи една джапанка(чехла) с-- кръгла форма да я използваш като гума, апък за джанта сложи алумин, пак кръгъл и после вземи няква 5-6мм арматурка и я огъни ей-така като на снимката, да стане като амортисьор тва навитото

2. Ристис, не си съвсем прав. За стойката и амортисьора - да, трябва стоманизирана тел, която е еластична, а не пластична - т.е. не можете да си я огънете в тази форма... Обаче за самите колела самоделни от китайски чехли, врътнати на дрелка (на практика струговани), с втулка на оста дори от дебела сламка стават идеално и са леки. ВЕРВАЙ МИ. Wink Виж тук за по-подробна технология:
http://www.rcdesign.ru/articles/avia/lightweels

Като цяло - в много от случайте заводското си е без алтернатива. Въпреки това много части, елементи и възли могат да се направят в домашни условия не по-зле от фабричните, като дори да са по-добри в конкретния случай, тъй като са проектирани специално за този модел. Не бъдете чак толкова скептични към самоделките.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
ICQ Номер 
ristis

МнениеПуснато на: Сря 18 Яну 2006, 17:26    Заглавие:  

Aragorn написа:

Като цяло - в много от случайте заводското си е без алтернатива. Въпреки това много части, елементи и възли могат да се направят в домашни условия не по-зле от фабричните, като дори да са по-добри в конкретния случай, тъй като са проектирани специално за този модел. Не бъдете чак толкова скептични към самоделките.

Със сигурност има някой руснак дето си прави колела за самолета успешно. Въпросът е дали си заслужава, има ли смисъл и стават ли по-хубави от купешките?
През 2006, отговорът на този въпрос е ясен.

пп. в FSR-ра само двигателя, дистанционното и разни дреболии (като маркучи и щипки) не правя собственоръчно. Не съм скептичен, а реалист. Целта ми е да добия модел за каране по възможно най-бързия и практичен начин, а не да си губя времето.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя 
Aragorn

МнениеПуснато на: Сря 18 Яну 2006, 18:04    Заглавие:  

Със сигурност си струва, при условие че има да бия много път за тях, и като капак са ми твърде тежки. Предпочитам сам да си ги направя с точния размер и тегло, които искам. По нищо не отстъпват на фабричните, защото на практика колелата не са се променили от изобретяването им преди n-хиляди години и ако ги правиш както трябва си стават както трябва.
Върнете се в началото
ICQ Номер 
glaskeram

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет 19 Яну 2006, 17:08    Заглавие: Как да се науча да летя?  

Здравейте. Аз съм съвсем нов. Миналата година си купих модел на Graupner "Траинер 400". Сглобих го много внимателно. Разработих му двигателя ( ОС) на място. Ходих да го пускам на Лесново но там бяха заградили и не можах да вляза. Ходих 2 пъти на летището на Сливница. Втория път се престраших да го дигна с прелитания на 1, 2 мерта над земята.Усещам че нямам никакъв опит и ме е страх да не го разбия. Търсих в нета някакво ръководство но не можах да намеря. Търсих и на немски (ползвам го) също не можах да намеря.
Може ли да ми помогнете да намеря някакво ръководство за летене?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
dedal4o

МнениеПуснато на: Чет 19 Яну 2006, 18:52    Заглавие: Re: Как да се науча да летя?  

glaskeram написа:
Търсих в нета някакво ръководство но не можах да намеря.

Ако четеш английски:
http://www.rcuniverse.com/university/showtopic.cfm?level1=1&topicid=0&classid=0
На руски:
http://www.rcdesign.ru/articles/avia/flight_study
http://www.rcdesign.ru/articles/avia/basic_aerodyn
http://www.rcdesign.ru/articles/avia/planes_intro
http://www.rcdesign.ru/articles/avia/construct_advices
Както и книгато от Niki
http://mail.dir.bg/~niki-niki/BOOKS/Book.rar
И най-добре е първо /така и така е зима/ да се подготвиш на симулатора
http://www.rcdesign.ru/articles/avia/rcsims_overview
Ще добавям...

Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя 
glaskeram

МнениеПуснато на: Чет 19 Яну 2006, 20:54    Заглавие:  

Благодаря. Супер са. Руски разбирам. Ако се сетиш за още някой сайт ще съм ти благодарен.
Върнете се в началото
foxyflyer

МнениеПуснато на: Пет 20 Яну 2006, 11:31    Заглавие:  

Най-добре нещата се получават когато на полето се ходи с вече опитен RC пилот!...
Върнете се в началото
glaskeram

МнениеПуснато на: Съб 21 Яну 2006, 16:44    Заглавие:  

За съжаление не познавам опитен пилот. Ходил съм на Лесново и на Сливница. Знаете ли къде другаде може да се ходи?
Върнете се в началото
FOCKE

МнениеПуснато на: Съб 21 Яну 2006, 17:07    Заглавие:  

Можеш да ходиш и на 10 км.от дупница по пьтя за самоков, там пистата е 4км и се лети супер спокойно
STI
Гост

МнениеПуснато на: Пон 23 Яну 2006, 15:58    Заглавие: AVTOPILOT ZA SAMOLET ILI HELICOPTER  

Zdraveite iskam da vi predstavia nai novata si predobifka a imenno avtopilot za Helicopter,Samolet ili siakakva letatelna mashina.Ustroistvoto predstavliava datchik + programiran kontroler koito se vkliuchva mejdu priemnika i servotata.
KAK raboti ,chrez termalni dachici se orientira za poziciata na nebeto i zemiata i pri zadeistvane horizontira samoleta ili helikoptera.
S tozi avtopilot siako 10 godishno hlape moje da kara dori i nai skupata mashina bez da ia razbie v zemiata.
Stabiliziraneto na mashinata v vazduha vodi i do drugi udopstva kato naprimer video nabliudenie ot vazduha.
Tozi avtopilot e super udobstvo za vsichki koito ne jelaiat da razbiat 100 samoleta ili 100 helicoptera dokato se nauchat.
Kakvo se sluchva zimate novia si samolet ili helicopter slagate mu avtopilota puskate go da leti ,stava taka che go zasilvate kam zemiata prosto puskate rachkata AVTOPILOTA se zadeistva i horizontira letatelnia aparat ,saostvetno vie otnovo mojete da poemete rulia.

Koito jelae takaf avtopilot moga da mu go dostavia za 350 leva.
Imam klipove kak raboti koito iska da vidi,da mi pishe na wildsti@abv.bg
ZA kontakt 032 634329 Stoian se kazvam GSM 0886 075 226

1. Пиши на кирилица!!!!!!!!!
2. Повечето подобни машинки са с дигитален жироскоп изпълнен в корпус тип интегрална схема. Това с термалните датчици хич, ама хич не ми се връзва.
3. Научи малко български.
Aragorn
Върнете се в началото
one
Гост

МнениеПуснато на: Вто 24 Яну 2006, 22:40    Заглавие:  

за glaskeram
Very Happy
Ако наистина си дигал модела на метар два и той е здрав значи си ok.
Но ако ти се иска а те е страх търси задалжително някои който може да кара . Нещата не са толкова прости както пред компютъра .От 2 метра е достатъчно да падне за да почнеш от начало . На симулатор карай но ствоята апаратура. С клавиши е много по различно. И най-трудното е кацането .Като излетиш не барзаи да кацаш Very Happy щот може да е за последно от собствен опит го знам Very Happy
Върнете се в началото
FOCKE

МнениеПуснато на: Вто 24 Яну 2006, 23:53    Заглавие:  

ARAGORN за колелцата си апсолютно прав,но вместо да ги вартиш на бормашина ми званни ище ти ги завартя на струга Smile
aap_corp

МнениеПуснато на: Сря 25 Яну 2006, 09:09    Заглавие: Въпрос за опашката  

Имам самолетче с два мотора. Вече се специализирах с правенето на крилете, но опашката е друга работа. Използвам депрон 6мм. но не мога да накарам самолета да се вдигне. Въпросът ми е дали с 3мм. депрон за опашка ще стане, в момента перките обдухват опашката но не могат да я разтворят (има V образна форма) ?
Върнете се в началото
Aragorn

МнениеПуснато на: Сря 25 Яну 2006, 10:42    Заглавие:  

Чакай малко бе човек, какво ще рече "да я разтворят" ???? Защо ти е да я разтварят?
Как се държи самолета като го пуснеш (не ми казвай "не лети", а ми опиши траекторията по която не лети). И как всъщност го пускаш?
Изобщо преди да почнете да правите самолети, научете поне най-основните неща от аеродинамиката и конструкцията на самолетите (по-специално кое за какво служи и защо се прави ТОЧНО така.)

Focke - мерси, но имам стругче "умелиe руки". Предпочитам бормашината, понеже мога да си нагласям оборотите доста по-финно при довършителните работи.

Върнете се в началото
ICQ Номер 
aap_corp

МнениеПуснато на: Сря 25 Яну 2006, 11:01    Заглавие:  

Ето за тази опашка говоря Click to see if image is larger
Значи, както се досещаш я строших, когато подадеш макс. тяга на двигателите опашката се разтваря тоест въздушната струя натиска крилото и самолета тръгва нагоре. При използване на 6мм депрон това не се случва, траекторията на полета е само надолу и затова питам дали с 3мм. ще стане.[/img]
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 16 от 20 [297 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, ..., 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Действащи модели
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0717s ][ Queries: 12 (0.0057s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker