Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Атентатори-самоубийци окървавили Великден в Коломбо! Съобщиха имената им · В Турция арестуваха двама агенти на ОАЕ, пътували с българска кола · Русия следи НАТО в България и Румъния! Защитава интересите си в областта на отбраната и сигурността · Иво Христов: В България е автокрация, Борисов решава еднолично · Трети медал за Боряна Калейн от Световната купа в Ташкент · Колата, която надминава Aston Martin на Джеймс Бонд ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Нед 21 Апр 2019, 15:02
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Действащи модели
За тези, дето тепърва почват...RC авиация
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 19 от 20 [297 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, ..., 17, 18, 19, 20 Следваща
Автор Съобщение
MMFSR

Местожителство: pleven

МнениеПуснато на: Чет 02 Фев 2006, 18:31    Заглавие:  

Това, дето си поръчал за 100 лв. е Acoms- АМ 27 мнц. i e 2- kanala. Цена 39.95 Евро, плюс 20 процента ДДС, плюс 1.05 надценка при предплата, та общо около 100 лв. CONRAD каталог- 2006 стр. 205 , поз. 3. Това е най евтиното там. Поръчай си мини машинки-по 5 ЕВРО са и са 8 гр. - 1.2 кг. тяга.кат номер23050079.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
Гост
Гост

МнениеПуснато на: Чет 02 Фев 2006, 20:32    Заглавие:  

да,така е но има и 3 канален вариант, проверих изрично номер 227723 е. При поръчката потвърдиха че е така.
Върнете се в началото
p_bakardjiev

МнениеПуснато на: Чет 02 Фев 2006, 20:36    Заглавие:  

Съжалявам, предния пост беше мой, освен това e 40Мhz, а не 27.
Върнете се в началото
MMFSR

МнениеПуснато на: Чет 02 Фев 2006, 21:19    Заглавие:  

Каталога ми е в рацете и нищотакова не видях. Дано всичко да е точно!Click to see if image is larger
За тия пари можеше да си вземеш това. Малко е мътно. Сори.
Върнете се в началото
dedal4o

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет 02 Фев 2006, 23:44    Заглавие: Нищо.  

koce66 написа:
какво ще искаш за тях и от де да ги взема?

Аз нямам време да се занимавам да ги възстановавам.
Ще ги занеса на Арагорн заедно с 40 мгхц-овия му кварц, а вие се разберете...Така или иначе и двамата сме в София. Но ако не разбираш от електроники и не разполагаш с осцилоскоп...по добре ги остави за някой друг моделист.

Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя 
koce66

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет 03 Фев 2006, 08:56    Заглавие:  

Ще се справя. Осцилоскопа си го продадох но ще намеря
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
foxyflyer

МнениеПуснато на: Пет 03 Фев 2006, 10:13    Заглавие: не съм...  

Не съм толкова богат, за да купувам ефтини неща - така казал англичанина... Моя скромен 30-годишен опит в кинкалерията „моделист“ ми сочи същото. Пример още един - dedal4o показва че има 3 (три) предавателя - ще ги вари на чорба. Не се знае обаче дали има читави приемници?!? Добре е когато имаш един (1), но достатъчно качествен предавател и няколко свестни приемника, а не преработени ала-бала жълтурчета. И друго - имайте винаги на ум, че сервомашинките са консуматив, но пак е по-добре да имаш качество, макар и на по-високи цени!!! Не купувайте машинки за 5 евро които се повреждат дори във въздуха, а при по-грубо „кацане“?!?!
Хубавото на авиомоделизма е че те учи да бъдеш разумен и дисциплиниран, защото грешките струват скъпо...
Върнете се в началото
Aragorn

МнениеПуснато на: Пет 03 Фев 2006, 11:10    Заглавие:  

От една страна си прав.
От друга страна обаче, аз обичам да човъркам и първото нещо, което правя когато си взема нещо е да го отворя. При условие че имам умения и знания защо да купувам една скъпа апаратура и да я гледам като писано яйце, вместо да си взема и преправя (или направя изцяло) нещо евтино и да го юркам до пределите му?
Освен това, от това което виждам като цени и качество на апаратурите (особено предавателите) реалната цена за един некомпютърен предавател е 20-30 евро. Всичко над това са надчисления за заплати, интелектуална собственост на разработчиците и т.н. до 100-200 евро пазарна цена. Да не говорим, че разликата в един двуканален и петканален предавател от един и същи клас като електроника е мизерна, като цена на елементите - още по-мизерна, а понякога дори никаква, а като цена на крайния продукт - голяма.
Ок, ще разбия няколко самолета в процеса на усъвършенстване. И какво от това, ако е на затънтена поляна и наоколо няма хора? Самолетите аз си ги правя, не купувам скъпи (или дори евтини) китове или ARF-и. Цената на Щорха до сега ми е 10 лева за материалите (а от тези които съм купил имам за още един щорх) + 30 за сервотата и двигателя.
Нека просто го кажем така - има хора, които ходят на сервиз и за най-малката повреда в колата, а има и такива, които обичат да си я човъркат и сами да си правят ремонтите, за които им стигат сили и умения.

Върнете се в началото
ICQ Номер 
foxyflyer

МнениеПуснато на: Пет 03 Фев 2006, 11:28    Заглавие:  

В едно изделие като нашите предаватели най-скъпото е интелектуалния труд, инструментите и производството на кутията и джойстиковете. Интелектуалния труд у нас не се цени - това си е рецидив от социализъма на „тато“.Електронните компоненти са пренебрежително ефтини.
Върнете се в началото
ristis

МнениеПуснато на: Пет 03 Фев 2006, 12:33    Заглавие:  

Определено подкрепям казаното от foxyflyer , въпреки че всеки гледа от неговата камбанария.
Не мога да си позволя да отида на състезание в чужбина, да дам хиляди левове разходи и да ми се прецака машинка, ключе или каквото и да било. Същото важи и за състезанията в БГ.
Не може двигателят ми да струва XXX лв и да сложа машинка за руля от 20лв. Виждал съм достатъчно инциденти с пострадали хора и работата е сериозна, аз лично съм удрял човек на понтона с FSR-ра.
Най-гадно е да отидеш някъде на майната си и да отпаднеш заради детски болести. Ето защо гледам по моделът ми всичко да е перфектно и най-вече сигурно. Не ме интересува какво има в апаратурата и как работи, искам като я включа да бачка безотказно и да не мисля за това по време на каране.

Ако си караш малко моделче зад блока, сигурно и машинки от 10лв ще вършат работа. В крайна сметка в началото, всички почваме с нещо просто и елементарно и впоследствие търпим развитие. Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя 
Aragorn

МнениеПуснато на: Пет 03 Фев 2006, 14:00    Заглавие:  

До някъде съм съгласен с Фоксифлайер, макар че в повечето от тези предаватели обикновено няма нищо принципно ново - просто реализацията е малко по-различна. Когато излезе нещо принципно ново (както едно време PCM или дигиталните сервота, компютърните апаратури и т.н.) тогава скока на цената е оправдан - разработчиците са направили нещо принципно ново. А какво ще кажеш за разликите в цените между дву-три и седемканалните апаратури от един клас?

А сега да отговоря на Ристис - Както виждаш тази тема се казва "За тези, дето тепърва почват...RC авиация", което ще рече, че не става дума за състезателни модели, а за първи модели. Те не е задължително да са малки, както казваш, а дори напротив - колкото по-големи, толкова по-стабилно летят. На тях не се слагат безколекторни или суперскъпи двигатели. Така че, когато става дума за състезания там си абсолютно прав, освен това правилата забраняват самоделни апаратури. Но тук говорим за друго. И в контекста на конкретната тема не си прав. Човек не слага на първия си самолет, на който се учи и който вероятно ще издържи най-много година ако е добър интуитивен пилот апаратура за **** евро/лева/долара...

Върнете се в началото
ICQ Номер 
Гого55

МнениеПуснато на: Пет 03 Фев 2006, 14:02    Заглавие:  

това е така и всички сте прави щото едно е да караш моделче за 10 лв и съвсем друго да караш модел дето само материалите са над 100лв и отделно работата по него е минимум 2-3 месеца за това някои които бачка с мерак и удоволствие 2 месеца,па може и година и горе доло дава 2 заплати само за материали не може да си позволи да кара после това нещо с преправена електроника,както и обратното правиш самолета за една вечер с материали за 5-10 лв.и тогава ти е все тази дали ще се парчоса или ще подлитка някак си във въздуха имитираики летене.
Върнете се в началото
ICQ Номер 
foxyflyer

МнениеПуснато на: Пет 03 Фев 2006, 14:14    Заглавие:  

Налага се да го кажа в прав текст: днес 10, утре 30, вдругиден 5 лв, вложено време, усилия, емоции и като се тегли калема - сметката излиза пак дебела, само дето не я правим предварително...
Върнете се в началото
dedal4o

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет 03 Фев 2006, 19:45    Заглавие: Това обаче ако  

foxyflyer написа:
Налага се да го кажа в прав текст: днес 10, утре 30, вдругиден 5 лв, вложено време, усилия, емоции и като се тегли калема - сметката излиза пак дебела, само дето не я правим предварително...

нещата летят...а не се забиват в асвалта... Very Happy - полет съвсем характерен за начинаещите...
И аз до ден днешен за първи полет си слагам в самолетите глупавата аналогова 27 мгх-цова апаратурка /от която в интерес на истината не мога да се оплача/ и чак като се убедя, че самолета лети..му слагам Хайтек-а.
За предавателя си прав обаче. И аз предпочитам да имам 1 предавател /достатъчно добър/ и много приемници. Предавател не се чупи...
Сега съм си взел 10 микро приемника от GWS и ги карам в зависимост от желанието ми или с GWS предавателя или с Hitek-а. Определено Хайтека е много по-удобен, а и можеш да си запазиш модела на регулировките на самолетите и после с една команда да избереш този, който ти трябва. Но и разликата в цените...Хайтека 350 кинта, GWS-а 70кинта... Wink И ако отивам да си карам самолета в обедната почивка и през това време го оставям в багажника на колата...определено предпочитам там да стои GWS-а.. Laughing сещате се защо. Wink

MMFSR

МнениеПуснато на: Пет 03 Фев 2006, 20:08    Заглавие:  

КЪМ ГОСТА, ДЕТО СИ Е ПОРЪЧАЛ (АПАРАТУРАТА). Пич. номер 227723 е 3 канален приемник на 40 мнц. Иди и си отмени поръчката. Успех!
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 19 от 20 [297 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, ..., 17, 18, 19, 20 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Действащи модели
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0597s ][ Queries: 12 (0.0050s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker