Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Тръмп заплаши Китай с още мита, имал много патрони · 24 души са убити и повече от 60 са ранени при терора в Иран · Трагични подробности ужаса с детенцето, убило баба си в благоевградско село · Снимки: Отбелязването на Деня на независимостта в Бургас с участието на флота! · Сърбия почисти поругания български паметник-костница в Ниш · Арести и протести: Разкриване на корупция или соросоиден преврат ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Съб 22 Сеп 2018, 13:16
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Действащи модели
За тези, дето тепърва почват...RC авиация
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 20 от 20 [297 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, ..., 18, 19, 20
Автор Съобщение
^CrAzY_FrOGG^

Местожителство: rousse

МнениеПуснато на: Чет 23 Фев 2006, 21:43    Заглавие: Re: Така, така....  

dedal4o написа:
Very Happy Но усилието е равно на масата /на която ти наблягаш заради здравината/ умножено по КВАДРАТА на скоростта. Very Happy
отговор! В дискусията ако не се роди истината, поне си тръгваме с по една идея в повече...не е като да си размениме по една ябълка... Very Happy

............
dedal4o братле навитак съм да си направя самолетчета "хвърчилото " с 2 серво машинки и дистанционно , но то ми е от рс количка ( играчка) тя работи на 4,5 волта моля те кажи ми двигателчето и ще стане ли за самолета или трябва някакво друго .. ако трябва олко $ ще струва и от къде мога да си взема в русе , зашото никаде не намирам .. а и имам още 1 въпрос .... имам перка за двигател КОМЕТ нвкъде 20 сантима дървена , но е доста лека .... тя ще стане ли за самолета също .. говоря за самолета този от ДЕПРОН ...... как мислиш ще ми стане ли хвърчилото ?

Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
ICQ Номер 
dedal4o

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет 23 Фев 2006, 21:59    Заглавие: Re: Така, така....  

^CrAzY_FrOGG^ написа:

............
dedal4o братле навитак съм да си направя самолетчета "хвърчилото " с 2 серво машинки и дистанционно , но то ми е от рс количка ( играчка) тя работи на 4,5 волта моля те кажи ми двигателчето и ще стане ли за самолета или трябва някакво друго .. ако трябва олко $ ще струва и от къде мога да си взема в русе , зашото никаде не намирам .. а и имам още 1 въпрос .... имам перка за двигател КОМЕТ нвкъде 20 сантима дървена , но е доста лека .... тя ще стане ли за самолета също .. говоря за самолета този от ДЕПРОН ...... как мислиш ще ми стане ли хвърчилото ?

Знам, че си навитак, затова отиди при Владо. Твоят от количката може и да стане /не го знам какъв е все пак/, но не с тази перка. Трябва да направиш самолета много лек, а и да сложиш друга батерия /не тези дето се слагат на количката/. Затова ти казвам, отиди при Владо. Той ще ти помогне дори и с депронките и ще прецени каква перка може да се сложи на редукторчето от количката /или ще бъде директно на моторчето без редукция/.
Но моя съвет е: първо почни с планер!

Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя 
dedal4o

МнениеПуснато на: Сря 27 Сеп 2006, 20:52    Заглавие: Перфектният тренер!  

Едно лесно за правене тренерче за спокойни и лесни полети.
Размерите са в чертежа:
http://mail.dir.bg/~dedal/Treiner1.pdf

Мотор- LPS-50, перка 8060, батерия- 6х 350мАч NiMh - може да се сглоби от два пакета 3хХХХ за преносими телефони (става и с тези от китайските самолетчета около 180-220 мАч, но кабинката трябва да се премести назад за да се коригира Центъра на Тежестта ЦТ).
Разпереност 110 см, хорда 11,5 см, дължина 55 см, тегло 150 грама.
След близо 10-12 минути полет, не усещах да има някакво изтощавана не батерията. В полет се лети на 1/3 газ, за изкачване и старт от земя 2/3. Кацане само при изключен мотор /има хубаво плоско планиране както се вижда от клипа/.
В полет почти през цялото време планира с леко въртяща се перка на някаква минимална газ, колкото перката да не служи за спирачка ... Laughing

Тялото се изрязва от 2 см фибран /стиродур/ и се облича с цветен скоч. Кабинката може да е отделно парче и после да се лепне на тялото отгоре /добър метод да се нагласи ЦТ на мястото му- около 4 см от челния ръб на крилото/. опашката е от депрон 6 мм, но става и от изрязано 4-6 мм парче стиродур.
Крилото е изрязано от стиропор /може пак да ползвате стиродура щото е по-твърд/ и на 2/3 по дължината му е залепена стоманена тел ф1 мм за здравина на 3 см от челният ръб от долната страна на крилото. Облечено е пак с тиксо. Профила е Eppler 205, но спокойно става и всяко подобно подобие /например Clark-Y/.
Крилото е захванато към кабината с ластици през две парчета пръчици от шишове за пилешки хапки залепени за кабината.
Това е..
Click to see if image is larger
Click to see if image is larger

А ето и клипа /сниман с камера закрепена за шапката ми Laughing /

http://www.youtube.com/watch?v=vQmtL26b4Ws

Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя 
LinuX

Местожителство: Враца

МнениеПуснато на: Съб 21 Окт 2006, 16:57    Заглавие:  

Иеееее най-после и аз карах RC самолет (тренера в горния пост), много е яко направо немам думи Cool Cool Cool немам търпение да си направя моя модел Embarassed
dedal4o

МнениеПуснато на: Съб 21 Окт 2006, 20:32    Заглавие:  

LinuX написа:
Иеееее най-после и аз карах RC самолет (тренера в горния пост), много е яко направо немам думи Cool Cool Cool немам търпение да си направя моя модел Embarassed

Радвам се, че ти хареса. Very Happy
Пожелавам ти успех с твоя тренер!

п.п. Валери е приятно и сериозно момче. Не се отказвайте да му помагате. Smile

LinuX

МнениеПуснато на: Съб 21 Окт 2006, 21:16    Заглавие:  

Искма пак да благодаря на Сашо че ми даде да покарам тренера Smile и че ми подари един самолет, 3 витла и лепенки
dedal4o

МнениеПуснато на: Съб 21 Окт 2006, 21:29    Заглавие:  

LinuX написа:
Искма пак да благодаря на Сашо че ми даде да покарам тренера Smile и че ми подари един самолет, 3 витла и лепенки

Моторчето и перките са същите като на тренера дето кара.
При твоето 120 см крило и батерията би трябвало нещата да изглеждат същите.. Very Happy

LinuX

МнениеПуснато на: Нед 22 Окт 2006, 11:04    Заглавие:  

А тялото 60 см добре ли е?
dedal4o

МнениеПуснато на: Нед 22 Окт 2006, 22:07    Заглавие:  

LinuX написа:
А тялото 60 см добре ли е?

Ще стигне.

stopi94air

МнениеПуснато на: Чет 04 Сеп 2008, 23:40    Заглавие:  

LinuX написа:

И аз сега сам си направил остава само перката ! иначе сам започнал да правя от оребрен алуминий ! от най-малките детайли до големите части до сега сам похарчил около 100 лева но самолета е от старите модели изтребител ! перките са ми най-големия проблем Sad
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
Гого55

МнениеПуснато на: Нед 07 Сеп 2008, 21:53    Заглавие:  

stopi94air написа:
И аз сега сам си направил остава само перката ! иначе сам започнал да правя от оребрен алуминий ! от най-малките детайли до големите части до сега сам похарчил около 100 лева но самолета е от старите модели изтребител ! перките са ми най-големия проблем Sad

даи да видим какво си направил,снимки нещо,или е тайна?

Върнете се в началото
ICQ Номер 
venci_1993

МнениеПуснато на: Вто 14 Апр 2009, 13:28    Заглавие:  

Здравейте аз се казвам Венци и сам от Пазарджик. Dedal4o правя един молел на самалетче които ти си направил . 1 Каква е тази батерия и колко струва. 2 можели да снимаш една снимка на самолетчето отзад. 3 Какъв е този механизам за управление на самолета\от зад на задната конструкция\ . Dedal4o: Принципно:
Избира се играчка, която има две ръчки за управление на предавателя- едната от ляво за напред и назад с пружинен възврат в средно положение и подобна отдясно, накланяща се в ляво и дясно също с пружинен възврат до средно положение /а бе кат пуснеш ръчките те застават по средата.../-тоест 4 дискретни команди.
Второто нещо за което се гледа е /при включена играчка/ като се даде ляво/дясно ../без да е подадена команда напред назад/ и радиоуправлението и така нататък.......................
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 20 от 20 [297 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, ..., 18, 19, 20
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Действащи модели
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 3.1081s ][ Queries: 12 (0.0077s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker