Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Назарбаев сравни международната обстановка с Карибската криза от 60-те · Сражения, болести и мизерия - Йемен тихо умира · 137 милиона лева повече за министерството на отбраната · Северна Африка отхвърля плановете на ЕС да им "натресе" центрове за мигранти · Превъоръжаването на армията взе първата си жертва · Голямото църковно поражение на Путин ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Съб 20 Окт 2018, 05:17
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Действащи модели
За тези, дето тепърва почват...RC авиация
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 3 от 20 [297 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, ..., 18, 19, 20 Следваща
Автор Съобщение
dedal4o

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Съб 05 Мар 2005, 23:29    Заглавие: За съжаление  

Имам и един въпрос - откъде може да се намери свястно двигателче модел 280 (намерих в 2 електрически магазина, но е с метални четки, които много бързо се протриват.)
И друг такъв - ти ли си правиш редукторите, или купуваш готови ?[/quote]

не намерих из компа си програма за конвертиране на скапания куиктайм формат към ави.
Сина ми обеща, че ще намери нещо...Затова просто трябва да се сейвне на компа и ако имаш инсталиран куиктайм да го отвориш с него.... Embarassed
Редукторите си ги правя сам. Не ми се дават 70 лева за RS280 с редуктор... Rolling Eyes ..а и е доста тежък. Навремето се излъгах да си купя един такъв и до ден днешен съжалявам...тежи с мотора къде 120 грама... Shocked
А ми...метални са...50 полета и ги сменяш.../моторчетата/. Ама кой ти брои 1-2 лева...

Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя 
Гого55

МнениеПуснато на: Съб 05 Мар 2005, 23:39    Заглавие:  

да мога да сканирам, имам доста разчети -повечето са на големи хвърчила но принципа е еднакъв.ама много е като информация и едва ли някои от четяштите ще седне да ги повтаря всичките с подробности, мисля че като се знае усилието върху силовите елементи и масата спрямо площа като коефициенти,както и възможностите на по известните профили е достатъчно за всеки един модел.Незнам просто дали си струва и ще има ли интерес по принцип такива разчети могат да се направят от всеки които има няколко дебели учебника под ръка където всичко си е описано от А до Я.???Мисля четрябва да направим една тема с хитринки и видове механизми които се използват при моделите както бех написал и по рано,какво ще кажеш.А иначе за стандартната аеродинамика и разчети има прекалено много написано като книги и учибници та ся да вземем да ги преписваме тук???
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя 
ICQ Номер 
eE
Гост

МнениеПуснато на: Нед 06 Мар 2005, 10:58    Заглавие:  

Гледах Старт от скрапа по Дискавари.Бе6е посветено на 100 години Авиациа.Правеха 3 самолета-но аз гледазх посрояването на Френския Блерио,понеже ми е лубим.От там видях 4е тялото се прави от 2 панела,свьрзани по ме/ду.После с направените самолети летяха итн
Върнете се в началото
dedal4o

МнениеПуснато на: Нед 06 Мар 2005, 19:04    Заглавие: Не съм гледал  

точно този епизод на скрапа...но сигурно и така може да се прави..
Ето линк към RcCad.
Това е демо...но с достатъчно функции.
А тук пък е FMS симулатораl

Aragorn

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон 07 Мар 2005, 01:37    Заглавие:  

Ок, ясно :о) За съжаление куик тайм нямам, но нз, ще го конвертирам. Аз най накрая мога да покажа снимка на моето творение досега, т.е. в начален стадии... разчетите са за 280 с редуктор 3:1 и витло 25х15, макар че ще стане и с 23х15. В момента измислям закрепването на крилото, защото при щорха е малко чишитско...
Ето я и първата картинка :
Click to see if image is larger
Ще отделиш ли малко място за редукторите - как ги правиш, защото досега от 6 опита един успя, и той не е твърде добре ... много загуби има.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
ICQ Номер 
Гого55

МнениеПуснато на: Пон 07 Мар 2005, 04:00    Заглавие:  

това с редукторите е интересно, ще постнеш ли некви снимки с кратко обяснение да видя как и какво си направил /първите опити/,може и на мене да ми доиде на ум нещо.
Върнете се в началото
ICQ Номер 
dedal4o

МнениеПуснато на: Вто 08 Мар 2005, 00:51    Заглавие: Време е да напълним тялото с електроника...  

Разполагаме техниката както споменах преди: двигател, батерия, приемник, сервомашинки.../пак казвам-това правило може и да се нарушава.../.
Има няколко начина за закрепване на сервите, но за нашия случай поставянето им в легло от депрон е най-добър, лесен и безопасен.
Същото може да сторим и с двигателя, като предварително зададем на “отвора” видим наклон надолу и в дясно /за да се компенсира момента създаван от перката с дясно въртене/.
След като сме установили на място рулевите машинки, пробиваме с повода /стоманизирана тел, която ще предава усилието от сервите до опашните плоскости/ тялото отзад напред така, че да излезем на нивото на рогчето на сервомашинката и съответно на рогчето на опашната плоскост, която ще управляваме. Използвайки този “повод” като “подвеждаш косъм” нанизваме върху него /без да го вадим/ пластмасовата тръбичка, която ще му служи за “път” през тялото. Ако предварително е ясно мястото и габаритите на сервите, които ще използваме е по-добре тези тръбички да се положат в тялото преди да се затвори. Нооо...никога не е късно!

Последната промяна е направена от dedal4o на Вто 08 Мар 2005, 09:16; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
dedal4o

МнениеПуснато на: Вто 08 Мар 2005, 01:09    Заглавие: Редукторите...  

Направил съм си 5-6 опита и аз...Струват ми се успешни.
Единственото, което мога да добавя към снимките е, че трябва да се остави малък луфт между оста и тръбичката в която се върти. Така усилието от триене в зъбните колела ще е малко /естествено не трябва да се прекалява така, че зъбните колела за излизат от зацепване.../, а когато перката набере обороти, тя ще се центрира по оста на въртене с въздушна междина...Триенето ще става само в задния край, там където е предпазителя да не отлети напред заедно със зъбното колело. Пробвах няколко метода-спойка на тръбичката към корпуса, залепване с каноконлит и обмотаване с шивашки конец...няма никакво значение метода. Важното за зъбните колела. Хубаво е да са с големи хубави зъби и от добра пластична пластмаса /най-добре от самосмазващ се тефлон/-има ги много такива по магазините за ел.чаркалаци от видеорекордери, магнетофони и т.н....може да се ползват и от детски играчки.../на най-малкото двигателче например съм ползвал от разглобен електронен часовник.../.
Другата забележка е, че не трябва да се ползват стомана със стомана /създава много яки радиосмущения и може да ви побърка приемника/-винаги ползвайте сплав /алуминий, месинг, бронз....или тефлон, текстолит.../ и стоманена осичка...
Перката не се надява на остта, а се закрепва с ластици за перата така, че при удар да пада а не да се чупи! Е, може да има няква малка пъпка от оста, която да влиза на половин-един милиметър в перката за да я центрира...
http://mail.dir.bg/~dedal4o/sam/sam044.JPG
http://mail.dir.bg/~dedal4o/sam/sam056.JPG
http://mail.dir.bg/~dedal4o/sam/sam057.JPG
И още две /не са мои.../ май бяха от руския сайт RC дизайн
Дано съм бил полезен....
А това мисля да е следващия ми проект:

Последната промяна е направена от dedal4o на Вто 08 Мар 2005, 09:19; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
dedal4o

МнениеПуснато на: Вто 08 Мар 2005, 01:20    Заглавие:  

Aragorn написа:
... разчетите са за 280 с редуктор 3:1 и витло 25х15, макар че ще стане и с 23х15.

Струва ми се малко слабичко...а и този диаметър при 1:3...двигателчето ще се мъчи яко..Ще трябва да си вземеш и фирмен Speed280 /с онези от магазина...може и да летиш от ръка, но посмъртно няма да го вдигнеш от писта/. Също така редуктора...минимум 1:4 и нагоре...За 1:3 може и да не ти стигнат и диаметрите на колелата за да ги зацепиш. Тези моторчета работят на обороти, а не на мощност...Затова по-високо число на редуктора и по-голям волтаж на батерията.
Помисли си все пак за RS380...винаги ще имаш ако не излишна, то поне достатъчна мощност при 30% повече тегло.../все пак не е планер.../.
/даже докато чакаш, си направи заявка в Конрад за серията на Игараши аналог на RS380...много съм доволен от тях-ще ти дойдат на цена 4-5 лева...а и тъкмо докато направиш самолета ще дойдат/.

Aragorn

МнениеПуснато на: Вто 08 Мар 2005, 01:26    Заглавие:  

Аз си намерих един друг, страхотен по параметри, графитени четки и т.н. ... но не всички параметри са добре - 15 волтов е... Мабучи RS365-A. Само че правя slow/parkflyer, а той е по-скоро за нещо друго - по-бързо . А и 12 елементен акумулатор ще ми излезе и много скъп, и много тежък.
Върнете се в началото
ICQ Номер 
dedal4o

МнениеПуснато на: Вто 08 Мар 2005, 01:32    Заглавие:  

Aragorn написа:
- 15 волтов е... Мабучи RS365-A.

Уау!...този ще трябва да го нахраниш с половин кило батерия...
Аз си купих един от магазин "Моделист"-на снимката с бялото тяло...ама е 45 кинта... Crying or Very sad 27 000 оборота и 30 грама -6V...
15 наистина е много.../дори се съмнявам, че ще намериш спиид контролер за него.../

Aragorn

МнениеПуснато на: Вто 08 Мар 2005, 01:37    Заглавие:  

Мдаа, ще трябва да мисля решение... лошото е че мабучитата и сън правят различни двигателчете, външно неразличими (имат 3 варианта на серията 280 с доста различни показатели). Мога да разбера коя серия са, евентуално дори точно кой модел - съответно имам всички показатели на двигателя и мога да ги смятам в мотокалк ... но там пък параметрите на пропелерите са много неточни.
Върнете се в началото
ICQ Номер 
Гого55

МнениеПуснато на: Вто 08 Мар 2005, 09:41    Заглавие:  

както прочетох погоре за смущенията от стоманени зъбни колела чак сега разбрах от къде идват начи))))имам един кораб със редуктор със стоманено зъбно колело и алуминиево, а вала е стоменен прът от неръждавеика заваръчен електрод 3,25мм.положен в алуминиева тръбичка с бронзови втулки и бронзова гресъорка, и значи този кораб беше доста проблемен заради тези смущения-щом пуснех ел. мотора винаги кормилото даваше докраи наляво или надясно и беше неуправляем докато не обвих със алуминиево фолио от цигарена кутия целия двигател и редуктор и голяма част по дължината на вала за да изчезнат смущенията,но не се бях сетил че може би идват от стоманена зъбчатка.Мислех се че точно от този мотор искренето което идва от четките е виновно,но пък на други мотори пак искрят четките и няма смущения.
Върнете се в началото
ICQ Номер 
Гого55

МнениеПуснато на: Сря 09 Мар 2005, 16:45    Заглавие:  

дедалчо какво става с ваште модели даите некви снимки, нещо ако има ново?

Последната промяна е направена от Гого55 на Пет 11 Мар 2005, 20:31; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
ICQ Номер 
dedal4o

МнениеПуснато на: Сря 09 Мар 2005, 19:40    Заглавие: А бе братче..  

Гого55 написа:
арагон,дедалчо какво става с ваште модели даите некви снимки, нещо ако има ново?

...остават ми вертикалното и хоризонталното кормило да направя, да ги свържа и да метна снимки....ама кажи ми покрай тия празници как да стане... Very Happy Shocked

Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 3 от 20 [297 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, ..., 18, 19, 20 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Действащи модели
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0706s ][ Queries: 14 (0.0047s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker