Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
БОЙКО БОРИСОВ СЪС СКАНДАЛНАТА ИСТИНА: ИЗРИТАХА ЕДИН БЪЛГАРСКИ ГЕНЕРАЛ ОТ ПРЕЗИДЕНТСТВОТО, ЗАРАДИ ОГРОМНИТЕ СКАНДАЛИ ТАМ!!! · Арктическият Тор застъпи бойно дежурство в Заполярието · Израел е заподозрян в нанасянето на удар по военна база в Ирак · Обявиха конкурс за 198 вакантни длъжности в Сухопътните войски · Турция се зарече да не напуска Северозападна Сирия · ДАМИ КАНЯТ : Ели има нови плочки в банята, а Ана те чака с кафе ·

Select Forum Language:

Hot topics:
The time now is Sat 24 Aug 2019, 04:40
All times are UTC + 2
 Forum index » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Стендов моделизъм
"Фигуризъм"!
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
Page 1 of 4 [51 Posts]   Goto page: 1, 2, 3, 4 Next
Author Message
norman

PostPosted: Sun 27 Mar 2005, 08:42    Post subject:  "Фигуризъм"!  

Позволих си подобна стилистична волност - да слея думите "моделизъм" и "фигури", за да изкуша повече от посетителите на форума да надникнат в новата тема. А тема за фигури тук болезнено липсва.
Предполагам просто много малко са хората, които правят фигури, а колко от тях ровят във форума на "Криле" - освен ако не са от фен-клуба на Икар, защото и аз не знаех, че тук има подобен форум и че в него блуждаят сродни души, докато не ми казаха. Т.е. - всичко е въпрос на лични контакти, каквито предимно нямаме. Да не говорим,че откакто г-н "Италери", или както сам казваше Иван Димов -"ИталИери",се зае да цивилизова дивия Люлин-10, пресъхнаха сезонните изложения на "Кирил и Методий", където можехме да се видим и поизфукаме с по нещо ново. И сега общуването "на живо" е функция на организаторите на "Шампионата", а на това май много не може да се разчита, като се има предвид, че честотата на изложения при тях е през 2 години. Дано не стане само на високосна...
Но така или иначе на 12.04.05. във Военно-Историческия се открива изложение и около витрината с фигурки можем перманентно да се виждаме и да общуваме in persona.
Очаквам, макар и рядко, в тази тема да се получи говорене относно фигуризма - мисля, че има какво да си кажем и с какво да сме си полезни. Защо не и да придадем на жанра полагащия му се ореол на напълно равностоен сред останалите моделистки раздели...
Бъдете здрави!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail 
eagle1

PostPosted: Sun 27 Mar 2005, 20:32    Post subject:  

Norman, имаш ли възможност да качиш тук някоя и друга снимка на твои фигури?
ICQ Number 
norman

PostPosted: Sun 27 Mar 2005, 22:03    Post subject: снимки  

Мина ми през ум да публикувам снимки, но реших да изчакам малко мнения по темата. А и нямам много направени...
Е, като се е стигнало до тук - ще се поизложа с някои отпоследните си опуси:[img]http://C:\Documents and Settings\User\My Documents\wwII\army\Models\100_0367.JPG[/img]
[img]http://C:\Documents and Settings\User\My Documents\wwII\army\Models\100_0957.JPG[/img]
[img]http://C:\Documents and Settings\User\My Documents\wwII\army\Models\100_0958.JPG[/img]
[img]http://C:\Documents and Settings\User\My Documents\wwII\army\Models\100_1005.JPG[/img]
[img]http://C:\Documents and Settings\User\My Documents\wwII\army\Models\100_1019.JPG[/img]
[img]http://C:\Documents and Settings\User\My Documents\wwII\army\Models\100_1023.JPG[/img]
Back to top
dragunov

PostPosted: Sun 27 Mar 2005, 22:05    Post subject:  

първо трябва да ги качиш на някой сървър .
или в галерията на форума.
Back to top
eagle1

PostPosted: Mon 28 Mar 2005, 07:45    Post subject:  

Виж тук за инструкции по качване на снимки във форума Wink
ICQ Number 
helldiver

PostPosted: Sun 17 Apr 2005, 12:26    Post subject:  

Вие пък не се ли сещате кой е Norman ,кой ли не му е виждал фигурите само дето ако ги включи във Wargames както беше решил от една друга тема ще има-язък Laughing .
Миленчо
Guest

PostPosted: Mon 18 Apr 2005, 12:10    Post subject: WARGAMING-а не е толкова страшен  

Добре де, аз продължавам да не разбирам защо всички толкова се плашат от WARGAMING - в края на краищата защо са ни моделите ако не ги показваме по-често и не им се радваме. Това именно е и основната идея в WARGAMING. И ако наистина при мащаб 1/35 има някакъв риск за счупване или повреда (според мен минимален), то при фигурки 1/72 този риск напълно не съществува. Аз самият се занимавам с WARGAMING вече 5 години и още нямам нито 1 повредена фигурка. Колкото до моделите на Norman, извън всякакво съмнение той е the best.
Back to top
venko

PostPosted: Thu 22 Jun 2006, 21:38    Post subject:  

Здравейте! Видях случайно темата и ме заинтригува, тъй като и аз съм запален по фигурите и съм събрал доста(най-вече от Наполеоновата ера). Относно Wargaming не знам почти нищо, но ми стана интересно. Дали има някакви достъпни правила и някаква друга информация Smile
Back to top
View user's profile Send private message 
BeNZiN

PostPosted: Sun 17 Dec 2006, 19:50    Post subject:  

nqkoi moje li da mi kaje ot kade moga da si namerq na Esci Roman Legion
Back to top
Thunderchief

PostPosted: Mon 18 Dec 2006, 10:25    Post subject:  

BeNZiN wrote:
nqkoi moje li da mi kaje ot kade moga da si namerq na Esci Roman Legion

Търси Италери в нета. ЕSCI няма да намериш никъде

Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger 
BeNZiN

PostPosted: Tue 19 Dec 2006, 19:29    Post subject:  

на Италери същите ли са?
Back to top
Thunderchief

PostPosted: Wed 20 Dec 2006, 11:28    Post subject:  

BeNZiN wrote:
на Италери същите ли са?

Съвсем
www.plasticsoldierreview.com - разгледай ги тука

Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.
Back to top
BeNZiN

PostPosted: Wed 20 Dec 2006, 18:39    Post subject:  

да знам го сайта много е добър но в България имали го този модел в някой магазин да си го поръчам по нета в www.hobymodels.com i hobbystrong.com ги няма точно тези фигури
Back to top
Thunderchief

PostPosted: Thu 21 Dec 2006, 09:48    Post subject:  

BeNZiN wrote:
да знам го сайта много е добър но в България имали го този модел в някой магазин да си го поръчам по нета в www.hobymodels.com i hobbystrong.com ги няма точно тези фигури

Ако ти се щат в някакъв обозрим срок, поръчай си ги по нета от чужбинско. Иначе другия ти вариант е да се замъкнеш до Лозенец или Овча Купел(горните два сайта са на тия магазини). Имай предвид че в магазина в лозенец има неща дето ги няма в сайта им(hobbymodels.com) щото на хората не им остава време да го ъпдейтват. Ако ги няма в момента просто питай кога ще имат фигурки на Звезда примерно(адски е възможно те също да са преиздали матрицата понеже си сътрудничат с Италери)

Back to top
BeNZiN

PostPosted: Thu 21 Dec 2006, 14:36    Post subject:  

какво мислиш за фигурите на ХАТ добри ли са имат голямо разнообразие но в сайта не изглеждат кой знае колко добре?
Back to top
Page 1 of 4 [51 Posts]   Goto page: 1, 2, 3, 4 Next
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
 Forum index » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Стендов моделизъм
Jump to:  

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum

[ Time: 0.0717s ][ Queries: 12 (0.0058s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker