Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Lockheed Martin разработва необитаем подводен апарат · Le Bourget 2019 MBDA ПРЕДСТАВЛЯВА ВИЖДАНИЯТА СИ ЗА БЪДЕЩИТЕ ВЪЗДУШНИ СИСТЕМИ · Полската тактическа ББМ LPU-4 WIRUS · ВКС на Русия получиха първите изтребители МиГ-35 · Контраадмирал Митко Петев дари на ЦВК книги за флота · Впечатляваща демонстрация на Специалните сили ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Пон 17 Юни 2019, 13:37
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Действащи модели
RC АВТОМОДЕЛИЗЪМ
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 1 от 3 [38 Мнения]   Иди на страница: 1, 2, 3 Следваща
Автор Съобщение
APP

Местожителство: Deutschland

МнениеПуснато на: Сря 30 Мар 2005, 20:52    Заглавие:  RC АВТОМОДЕЛИЗЪМ  

Предполагам, тук е най-правилното място да изразя учудването си, че във форума ни няма RC-автомоделисти. Има ли някакво обяснение за
този факт? Бих се радвал и автомоделизмът да бъде тема за дискусия тук! Ще си позволя да пусна в тази тема снимки на два мои модели Very Happy .

Поствам снимката на първия си автомодел Lancia Beta в М 1/12, конструиран и изпълнен от мен, както и снимка на каросерията му (свалена от Интернет, моята отдавна е счупена Sad):

Click to see if image is larger

А това е последният ми купен от GM модел на MB CLK M 1/10 Smile:

Опитах се да открия автомоделистки български форум, но без успех!

От модератора:
Форумът е отворен за всеки... така че спокойно можеше да направиш темата, а не аз да я отделям от "Предложения" Cool

vader

Местожителство: Botevgrad

МнениеПуснато на: Чет 31 Мар 2005, 21:40    Заглавие:  

ето и моя дзвер Laughing купих го преди няколко години от магазина в малкия ЦУМ

малко е поочукан и гумите са поизтъркани но това е от многото каране Wink
иначе твойто CLK е голяма красота...аз си мечтая за бъги с двигателче с вътрешно горене..... Rolling Eyes
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
APP

МнениеПуснато на: Пет 01 Апр 2005, 18:24    Заглавие:  

vader написа:
малко е поочукан и гумите са поизтъркани но това е от многото каране Wink
иначе твойто CLK е голяма красота...аз си мечтая за бъги с двигателче с вътрешно горене..... Rolling Eyes

Снимките по-горе са няколко дена след като го купих Very Happy . Каросерията (за чието боядисване отидоха три дена Evil or Very Mad ) в момента не изглежда толкова добре (все пак тя пази шасито!), но механиката му е също толкова запазена, колкото тогава Very Happy . Например има начини да бъдат защитени триещите се части, с дунапренени маншони на шарнирите, които ограничават достъпа на абразивен прах. Чистенето, както и смазването, е също много важно след каране, но пък тук става въпрос и за лично отношение към модела.

По принцип карам на мокет, в зала. Не харесвам асфалт.

А колкото до моделите с двигатели с вътрешно горене, аз съм пристрастен. Електродвигателят е много елегантно и чисто решение, което винаги ме въодушевлявало. Решаваш да караш и тръгваш Smile.

steldi_air

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед 17 Апр 2005, 20:56    Заглавие: за колите  

Ходите ли по състезания? Страхотен купон е и човек научава много нови неща, защото е сред съмишленици. Има всякакви модели от всички видове. Тази година са около 10-12 състезания. Wink
vader

Местожителство: Botevgrad

МнениеПуснато на: Пон 18 Апр 2005, 14:18    Заглавие:  

хехехе моето бъги не е дорасло за състезания иначе знам..шоу си е :]ама е за по добри машинки...на мен най-малко ми трябва един електронен speed controler иначе с тоя първобитния не си е работа ;[
Върнете се в началото
APP

МнениеПуснато на: Вто 19 Апр 2005, 18:48    Заглавие: Re: за колите  

steldi_air написа:
Ходите ли по състезания? Wink

steldi_air,
не, за мое голямо съжаление Exclamation . Карам от време на време с колеги, но за удоволствие. Всъщност не съвсем, защото все се чупи по нещо Evil or Very Mad .

Ти какво караш?

Можеш ли да постваш модела (моделите) си?

dedal4o

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто 19 Апр 2005, 19:34    Заглавие: Сина ми кара  

едно електро, но нито ходи на състезания нито се е захванал по-сериозно /например да си спретне ново купе различно от фабричното... Confused /. Steldi-air все ми вика да го докарам някой ден та да се запали истински...Май ще ида на следващото. Правят ги по софийските училища щот са добре асвалтирани за разлика от улиците ни...Laughing
Инваче имаше снимка някъде около моделите на самолетите в темата за начинаещите...
Може би ще постна следващия път една снимка...но е нищо особено. 20 А спиидконтролер с реверс, RS540-дори не е спорт тунед..., двуканално радио Acoms-Futaba
Това му е клипчето... спидер

Последната промяна е направена от dedal4o на Сря 20 Апр 2005, 07:47; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя 
APP

МнениеПуснато на: Вто 19 Апр 2005, 22:18    Заглавие:  

dedal4o написа:
едно електро, но нито ходи на състезания нито се е захванал по-сериозно /например да си спретне ново купе различно от фабричното... Confused/. ***/ стелди-еър/ все ми вика да го докаравм някой ден та да се запали истински...

dedal4o,

с голям респект към теб, твоите знания, умения и чувство за хумор Very Happy (най-вече Exclamation ) се обръщам със следните забележки спрямо твоя постинг:

1. Всеки участник в този форум изживява мечтите си по специфичен за него начин, който трябва да бъде респектиран Exclamation . Израз на твоето отношение, изказано по-горе е по-скоро деструктивно, защото явно не познаваш емоционалния аспект на вижданията (погледа) на steldi_air. Само пример: аз също карам с боядисано от мен фабрично купе, защото тежи грамове и държа на това! Правил съм свои собствени (с невероятно удоволствие), но просто излизат тежки и не са толкова красиви колкото бих искал да бъдат!

2. По повод споменатото от теб име на steldi_air: Когато някой използва друго име, различно от собственото му, представяйки се в този форум, има своя причина (повод). Това също трябва да се респектира, защото е негово право! Трудно ми е да се съглася с теб, когато с коментарите (постингите) си какърняваш подобна свобода. Аз също комуникирам лично с участници от форума!

П.П. Ако желаеш да ми опонираш, нека да стане с ЛС или Е-Поща за да не отклоняваме вниманието от темата Very Happy.

dedal4o

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто 19 Апр 2005, 23:47    Заглавие: Аз  

APP написа:
Ако желаеш да ми опонираш

ли криво говорих, ти ли грешно ме разбра...
Щото ставаше дума за сина ми /ако погледнеш заглавието- аз от там си и почвам... Very Happy /.
Прочети пак за да не почваме на Л.С... Smile А за Стани мога само добри думи да кажа и да използвам темата за да му благодаря, че се отзова на поканата да се включи в темата "Адреси на моделистки магазини". По повод името...вярно, може би сбърках да го споменавам...но мислех, че едва ли има сериозен моделист в БГ, който да не го познава...СОРИ СТАНИ! Ше черпя виновно....ама кой да мисли вместо мене...
А за сина ми...не ми харесва това, че се държи всъщност консуматорски. Не се опитва да създаде нещо от себе си.../ти си се опитал преди да прецениш кое е по-доброто ..нали?/, а по скоро да употреби нещо в което друг е влагал труд /включително и аз за да му го купя.... Laughing /. И точно затова споменах поканата на Стани да го заведа на някое от състезанията...щото човек се пали като вижда кво правят другите хора...То верно, че днешните младежи са по-често така настроени...ама ми се ще поне сина ми да го обърна към творческото начало...щото света няма как да го променя...
Та по въпроса.../трябва да погледна календара на състезанията-мисля, че ги има на уеб страницата на "Моделист"/ аз ще гледам да отида заедно със сина. Гледам ти имаш наистина красиви модели...ако имаш време ела и ти. Ако има и други юнаци ...па да земем да се съберем /ако трябва и като зрители за по бира... Very Happy /.
Какви батерии ползваш между другото? Щото на спидера са NiCa за да са по-тежички. То и с тях на завоите приплъзва....ама ако сложа леки LiIon със същия капацитет съвсем ще го овапцам /така си мисля...но гледайки мисълта ти за тежкото купе е точно наобратно на моето мислене/.

Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя 
APP

МнениеПуснато на: Сря 20 Апр 2005, 02:33    Заглавие:  

dedal4o написа:
ли криво говорих, ти ли грешно ме разбра...Rolling Eyes

dedal4o,

моля за извинение по първата точка от моя постинг Exclamation . Игнорирайки заглавието, което беше грешка от моя страна (!), написаното от теб приема съвсем друг смисъл Smile .

dedal4o написа:
Какви батерии ползваш между другото?Rolling Eyes

Карам с NiCd на Graupner (ECO Power 6N-2000 RC 7,2 V 2 Ah), които на времето купих доста изгодно. Честно казано за Li-Ion не съм се замислял заради цената...

dedal4o написа:
Щото на спидера са NiCa за да са по-тежички. То и с тях на завоите приплъзва....ама ако сложа леки LiIon със същия капацитет съвсем ще го овапцам /така си мисля...но гледайки мисълта ти за тежкото купе е точно наобратно на моето мисленеRolling Eyes

Темата съотношение тегло на автомобила спрямо способността му да поема надлъжни и странични сили е доста обширна. Смятам при малко свободно време в следващите няколко дни да постна някои според мен интересни познания в тази насока.

Мерси за поканата за състезанията и бирата Very Happy , но за съжаление няма да мога.

Barona

МнениеПуснато на: Вто 03 Май 2005, 11:42    Заглавие:  

някой може ли да ми каже сайтове за тунинг?
Върнете се в началото
APP

МнениеПуснато на: Пет 13 Май 2005, 13:46    Заглавие:  

Barona написа:
някой може ли да ми каже сайтове за тунинг?

По принцип всяка фирма предлага и тунинг-детайли към моделите си. Можеш да погледнеш при съответния производител на модела, който те интересува. Conrad, Carson, Tamiya, например, предлагат части, но са преди всичко стандартни: гуми пружини, амортисьори (както и масло за тях с различен вискозитет), гуми джанти, съединители и т.н.

APP

МнениеПуснато на: Пет 13 Май 2005, 14:22    Заглавие:  

За да мога да мога да обясня механичните процеси при движението на един автомобил (валидни също и за всеки автомодел), ще се опитам да изложа в рамките на няколко постинга максимално просто основните познания, необходими за разбиране на поведението му и начина, по който може да му се повлияе. Предполагам, че с елементарни познания по физика не би било трудно да се разбере написаното Very Happy .

Целта ми е да дам определение на основните фактори, от които зависят:
- стабилността при движение направо,
- стабилността при движение в завой,
с мисълта да дам отговор на въпросите: на какво се дължат типични състояния на модела в завой, при какви условия може да се вземе завой с по-голяма скорост при еднакво тегло на модела, какво става при изместване на центъра на тежестта на модела (напр. чрез преместване на акумулаторите), значението на материала на гумите.

За да постигна целта си ще дам определение на видовете сили, моменти, тяхната посока, както и от какво зависят. С идеята да се oпрости написаното, няма да взимам предвид аеродинамичното влияние, въздействието от въртящите се маси (колела и пр.), както и трептене.

За описването на силите и моментите, действащи върху един автомобил, е целесъобразно да се въведе локална (прикрепена към тялото, с начало центъра на тежестта-S ) координатна система. Чрез нея се отчитат посоките, големината им, както и тяхното взаимодействие. Умишлено не съм нанесъл векторите им, засега искам само да ги спомена.

1. По нормалната ос (Z) действат силата на тежестта, сила на реакцията на пътя (опората), инерционни сили, породени например от неравности на пътя. Моментът около нормалната ос е известен като момент на рискание (трябваше да проверя в речника Smile ). От този момент зависи стабилността на автомобила при движение направо, както и в завой. Ефектите са:
- "лъкатушене" при движение на право,
- "изхвърляне" на предната част от завоя,
- "изхвърляне" на задната част от завоя (познато с израза "взимам завоя с вратите напред"Smile ).

2. По надлъжната ос (X) действат сили при ускоряване и спиране (закъснение) и момент (Mx) около нея при завиване. Ефектът е накланяне на автомобила странично (напречни колебания).

3. По напречната ос (Y) действат инерционни сили при завиване и момент (My) около нея при ускоряване и закъснение. Ефектът е накланяне на автомобила, потъване или повдигане на предната или задната част (надлъжни колебания).

На скицата прави впечатление ъгъл α-ъгъл на косо движение. Буквалният превод от немски (Schraeglaufwinkel) е ъгъл на косо движение, предполагам и на български е така. Oпростено казано, определен е от теоретичната и фактическата посока на движение на предното колело (в случая) и лежи в основата на обяснението на поведението на автомобила в равнината. Зависи от някои фактори, но за това по-нататък.

Забележка:
Позовавам се на материали на IVK, Universitaеt Stuttgart.
На скицата е един от моделите ми (1/24) на Kyosho Smile .

APP

МнениеПуснато на: Съб 14 Май 2005, 16:51    Заглавие:  

Бях запитан в ЛС дали имам чертежи на модела Lancia Beta от първия постинг в темата. За съжаление вече не Evil or Very Mad .

"Порових" из чешките сайтове, но успях да намеря само броя и годината на издаване на списанието, от което съм ползвал основни размери като геометрия на шасито, джанти, гуми и т.н. В статията е представен вариант на окачване, различно от моето, но значително по-просто и бързо за правене.

Списанието е MODELAR, бр. 6 от 1986 г., статията се казва: Lancia Beta, podvozek zаv. automobilu M 1/12.

Информацията е свалена от: http://jio.hyperlinx.cz/planky.php?nocache=1115452365.

Интересен линк (случайно попаднах на него) с доста чертежи на автомобили, както и малко бойна техника: http://www.sssbrno.cz/monako/auta-planky.htm.

pilot013

Местожителство: Aarhus, Denmark

МнениеПуснато на: Нед 29 Май 2005, 07:24    Заглавие:  

ТОва е не серизно,купувайте си,коли с бенсинови двигатели,това са децки играчки-с електро моторчета! Rolling Eyes Wink Wink
ICQ Номер 
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 1 от 3 [38 Мнения]   Иди на страница: 1, 2, 3 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Действащи модели
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0851s ][ Queries: 12 (0.0041s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker