Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Есента чука на вратата! Дневните температури ще се понижат · Сноудън иска в интервю Макрон да му даде убежище във Франция · Турските дронове в Либия - една семейна история · Талибаните отмениха забрана над Червения кръст · Земетресение от 5.9 удари Индонезия · Поне един убит и много ранени при стрелба в Торонто ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Нед 15 Сеп 2019, 11:47
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Действащи модели
За съвсем начинаещи авиомоделисти
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 3 от 5 [69 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5 Следваща
Автор Съобщение
dedal4o

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон 13 Фев 2006, 23:07    Заглавие: Виж,  

ristis написа:
Дедалчо, не си кривя душата и ще ти кажа, че този модел ме кефи (а също и темата щото явно има полза). Първо има готина форма, не стърчат кабелаци и чаркове за управление, и второ си го боядисал (облепил) значително по-добре от някои подобни показани от теб тук Razz .
Като гледах снимките се сетих, че едно време си бях направил едно Pinto (още му пазя чертежа щото ми беше първият модел), та тва пинто беше с витло и ластик и летеше доста надалече. Защо не им слагате ластик?

този беше за подарък... Smile
Както казах, на мен тръпката ми е в правенето и пробата...после общо взето ги захвърлям или тествам нещо друго върху тях/я мотор, я батерия, я крило.../.
Същото ме попита и това майче, на което го дадох за подарък на сина и: "защо другите ти самолети изжглеждат толкова невзрачни, а този е такъв?!" Там е отговора... Непрекъснато нещо разкоствам по тях и сменям. За какво да ги обличам или да им придавам някакъв "слънчев" вид.. Very Happy Още повече, че направата им отнема около един ден или една вечер...а довършването ...поне още два. А аз съм в ужастно отношение със свободното си време- почти не си говорим.. Laughing А мен като ме напали идеята, искам да я видя в краен летящ вид /без значение как изглежда/. Ако много ми хареса, ще си направя труда да го повторя с красива опаковка.
Ще стигнем и до ластика. Първо ми се щеше да покажа как се прави планер от летвички, което се облича с нещо /за да е уж стъпка по стъпка.../.

Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя 
!
Гост

МнениеПуснато на: Вто 14 Фев 2006, 00:41    Заглавие:  

такива се ползват за улични боеве.
Състезание за кацане в цел, за най-дълго пролетяно растояние или за сбит самолет мятат ги един срещу друг за да се сблъскат от далече и на кой първи докосне земята-губи
Върнете се в началото
LinuX

Местожителство: Враца

МнениеПуснато на: Вто 14 Фев 2006, 23:26    Заглавие:  

свалих си самолета от дървото ... настъпиг го с крак и огънах крилата ; ама проблема беше че като го хвърлих и крилата се огънаха под ъгъл 90 градуса на самолета Sad Sad Sad Sad Sad

А искам малко повече инфо за ластиците и за летвата.
Преди 20-тина дни изкубах един колец от доматите на баба ми (тежичук си беше - 1-2 кила) и сложих крила от картон (напраих ги за 2 минути ама беха много дълго) и един стабилизатор от заде колко да не е без ич и самолета/колеца литна 2-3 метра Idea Idea Rolling Eyes Rolling Eyes Idea Idea Rolling Eyes

Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя 
Aragorn

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто 14 Фев 2006, 23:44    Заглавие:  

Цитат:
настъпиг го с крак и огънах крилата
...
Цитат:
Преди 20-тина дни изкубах един колец от доматите на баба ми (тежичук си беше - 1-2 кила) и сложих крила от картон (напраих ги за 2 минути ама беха много дълго) и един стабилизатор от заде колко да не е без ич и самолета/колеца литна 2-3 метра

Е неам думи! Ти изобщо с авиомоделизъм ли се занимаваш или ... ? Кой е казал нещо за настъпване с крак? Прочети внимателно какво е писал дедалчо, и не прави такива глупости.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
ICQ Номер 
LinuX

Местожителство: Враца

МнениеПуснато на: Чет 16 Фев 2006, 09:05    Заглавие:  

Aragorn написа:
Цитат:
...
Цитат:
Преди 20-тина дни изкубах един колец от доматите на баба ми (тежичук си беше - 1-2 кила) и сложих крила от картон (напраих ги за 2 минути ама беха много дълго) и един стабилизатор от заде колко да не е без ич и самолета/колеца литна 2-3 метра

Е неам думи! Ти изобщо с авиомоделизъм ли се занимаваш или ... ? Кой е казал нещо за настъпване с крак? Прочети внимателно какво е писал дедалчо, и не прави такива глупости.

ами аз направих така защото самоета ме ядоса метах с камъни половин час докато го свала от дървото, апъ и без тва носът му се беше поизкривил малко Sad но ме и пързеше да года до нас да огъвам крилата с остър предмет ...

orto

Местожителство: Gorna Orqhovitza

МнениеПуснато на: Чет 16 Фев 2006, 09:43    Заглавие:  

LinuX написа:
Aragorn написа:
Цитат:
...
Цитат:

ами аз направих така защото самоета ме ядоса метах с камъни половин час докато го свала от дървото, апъ и без тва носът му се беше поизкривил малко Sad но ме и пързеше да года до нас да огъвам крилата с остър предмет ...

по-добре се откажи от начинанието ти като моделист ....
Върнете се в началото
ICQ Номер 
Aragorn

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет 17 Фев 2006, 21:43    Заглавие:  

Petko_91 написа:
Тая тема за свсем на4инае6ти моделисти дет си я нарпавил сас какво лепи6 самолета с тиксо нали 6тото на такова ми прили4а пак несам сигурен

1. Чети внимателно - Крилото е лепено с епоксидна смола, а скоча е само обличане, което придава допълнителна (НО НЕ ОСНОВНА) здравина.

2. Не пускай нови теми като отговори/въпроси към съществуващи
3. Човеко, моля те научи малко български.

Върнете се в началото
ICQ Номер 
^CrAzY_FrOGG^

Местожителство: rousse

МнениеПуснато на: Чет 23 Фев 2006, 21:00    Заглавие:  

RC FishBone написа:
Ем като незнаеш каде е центъра на тежеста ко са очудваш че не лети.
Ц.Т. е на 1/3 от челния ръб на крилото.

...................
кое е черния ръб на крилото ? къде е ?

Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
ICQ Номер 
dedal4o

МнениеПуснато на: Чет 23 Фев 2006, 21:15    Заглавие: ЧЕЛНИЯТ!  

^CrAzY_FrOGG^ написа:
RC FishBone написа:
Ем като незнаеш каде е центъра на тежеста ко са очудваш че не лети.
Ц.Т. е на 1/3 от челния ръб на крилото.

...................
кое е черния ръб на крилото ?

Не черният, а челният. Челото, началото...ръба, който е отпред на крилото. Дългата страна /не краищата/.
Изхода или края на крилото се нарича изходящ ръб.

^CrAzY_FrOGG^

Местожителство: rousse

МнениеПуснато на: Чет 23 Фев 2006, 21:20    Заглавие: Re: Абре пич!  

dedal4o написа:
LinuX написа:
мойто литна 5-10 метра

вижте сники http://store3.data.bg/bladee/Snimki/mk-17samodelec/ има и клипче ама е 3gp

А къде му е V -образността на крилото?! Shocked Твоето гледайки го на снимките е като една плоска летва.
Направи му онова срезче по средата на крилото и го огъни нагоре, както е на снимките в темата. Като поставиш крилото на пода легнало на едното полукрило, края на другото полукрило трябва да е на 10-ина сантиметра от пода. Виж на този синия как му изглежда крилото и се ориентирай по него. Тази V-образност е много важна за полета.
Click to see if image is larger

то по-скоро е \_/ образност Smile

Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
ICQ Номер 
dedal4o

МнениеПуснато на: Чет 23 Фев 2006, 21:22    Заглавие: Нц!  

^CrAzY_FrOGG^ написа:

то по-скоро е \_/ образност Smile

\_/ образно, е когато има две чупки доста надалеч от корпуса. А средната част е равна. Като ей това:
А когато и центроплана е с V, а има и чупки се казва двойно V-образен.
Виж, срещни се с Владо и там наистина ще ти разяснят доста неща. По-лесно е отколкото на писане. Имат си цял гараж пълен със самолети и материали.

dedal4o

МнениеПуснато на: Съб 25 Фев 2006, 10:23    Заглавие: За размерите и съотношенията!  

Използвайте този PDF лист за предварително ориентиране на съотношенията на дължини, площи и управляващи повърхности.
http://www.palosrc.com/instructors/basicdes.pdf

dedal4o

МнениеПуснато на: Съб 11 Мар 2006, 16:50    Заглавие: Докато навън  

духа гаден вятър, може да си направите забавление за вкъщи.
От изрезки от депрон, стиродур, стиропор, или например дъната от стиропорените кутии за китайска манджа, може да си направите произволни форми и да ги оцветите.
Стават интересни, а и доста добре летят. На тях може да се научите и да тренирате настройките за гладък полегат полет- ъгли на крилете и стабилизатора, положение на центъра на тежестта и т.н.
Давам малко идейки:
Разпереността е около 20 см., ширината на крилата около 5-6 см.
Центъра на тежестта се нагласява с метална шайба, залепено болтче или стотинка в носовата част на планерчетата.
гледайте центъра на тежестта да е на 1/3 от началото на крилото и всичко ще е ОК. За корекции на полета може съвсем лекичко да огъвате нагоре /или надолу/ края на хоризонталния стабилизатор.

Само да споделя! Днес докато чаках жената да си направи "шопинг терапията" в Била, на паркинга с щерката пускахме това измислено копие на Р-38 /закръглих му вертикалните стабилизатори вече, както на оригинала/ и нейния "спортен" самолет Р-1.. Laughing /требвало да е спортен и номбър 1 естествено Laughing /. Вятъра точно беше утихнал /щото се стъмваше Evil or Very Mad / и Р-38мицата с по-яка засилка прави лупинг, после една лека "камбанка" и след това успокоява и каца като перце. Жената, понеже тоя самолет днес за именния и ден и го направих реши да го кръсти "федър".- перце от "федърбал". Наистина е невероятно забавление особено за малки дечурлига. Дори щерката дето няма 4 годинки се научи да му прави "хенд лънч" държеики го за края на крилото и завъртайки се да го мята доста добре и с прилична скорост.
Онзи LZ-та вече е лепен на поне 100 места и нито веднъж не е чупен в полет. Обикновено на него се сяда, някой го настъпва или носейки го го натиска във вратата, стената и други твърдици. Те затва изглежда един такъв крив и облепен...
А снимките говорят по-добре и от описание. Няма нищо сложно. Позашкурва се предният ръб на крилото да е овален, после задния да се изтънява и се лепят крилото и стабилизатора на равната горна повърхност на тялото.Останалите размери и форми, практически нямат никакво значение и можете да проявите творчество.

dedal4o

МнениеПуснато на: Нед 12 Мар 2006, 03:43    Заглавие: Ето едно  

с по обемно тяло и "гумено". Отскача при удар и е май нечупливо.
Тялото е от пенополиетилен. Крилото от депрон, стабилизатора е облечен със скоч за здравина.
Снимал съм го до линеала за да станат ясни размерите. Тежи 14 грама. Дори и тежести не са му необходими за настройка на центъра на тежестта- кабината стига.

dedal4o

МнениеПуснато на: Нед 02 Апр 2006, 12:59    Заглавие: Още  

един калкулатор за центъра на тежестта и разни други параметри...
Имайте в предвид, че мерките са в инчове, унции и т.н.
/1" = 2,54 см, унцията беше май 28 грама.../
CG calculator - Excel 2000
CG calculator - Excel V5

Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 3 от 5 [69 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Действащи модели
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0918s ][ Queries: 12 (0.0043s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker