Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Фрегатата Адмирал Макаров стреля с Калибър в Средиземно море · Немски журналист: Под огъня в Сирия не са позициите на кюрдите, а западния свят · Новият американски посланик Херо Мустафа пристигна в София · Русия плаши Гърция, че ще има "съдбата на кюрдите" · Лаура Кьовеши е новият европейски главен прокурор · Гешев замина за Америка, Панов пита къде са му обвинителните актове ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Чет 17 Окт 2019, 07:09
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Действащи модели
КОНВЕРСИЯ на радиоуправляема количка в САМОЛЕТ.
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 3 от 5 [66 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5 Следваща
Автор Съобщение
Гост
Гост

МнениеПуснато на: Вто 06 Дек 2005, 14:51    Заглавие:  

Здравейте, купих си двуканално РЦ самолетче, управлява се с двата двигателя на приципа на диферециалната тяга. Но като лети направо прави ляв завой(или десен,не помня в момента), не съм сигурен дали единия двигател не се върти с по-високи обороти от другия. Може ли да ми кажете къде да гледам и да замеря за да разбера какъв е проблема. От гледна точка на геометрия на крилата и стабилизаторите няма проблем, тялото на самолета не е осукано. Другия ми проблем е с батерията на самолета тя е от пет малки цилиндърчета приличащи на кондензатори и на нея пише че е 6 волта никел-метал хидридна, не пише обаче колко милиампер часа е, реално издържа към 5мин полет, което ми е недостатъчно. Искам да я сменя с някоя с по-голям капацитет, може ли да ми предложите.
Върнете се в началото
Aragorn

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто 06 Дек 2005, 17:05    Заглавие:  

Ако и двата ти пропелера се въртят в една посока, вероятно е заради това - реактивния момент се опитва да накрени самолета, поради което той завива в посока обратна на въртенето на винта.
А откъде и за колко си го взел това?

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
ICQ Номер 
Гост
Гост

МнениеПуснато на: Вто 06 Дек 2005, 17:14    Заглавие:  

Да за това не се бях сетил , ще пробвам да реверсирам единия от двигателите и да обърна едното витло. А иначе самолетчето е китайско, купих си го от Бургас зала малдост за 60 лв, ето това е http://www.hobbytron.com/Sky-F-727-Mini-RC-Plane.html. Гледах че има подобни в подлеза на НДК в един детски магазин, може би следващия ще е от там. Ходя да летя с него на бейзболното игрище на техническия университет че ми е най-близо.
Върнете се в началото
Гост
Гост

МнениеПуснато на: Вто 06 Дек 2005, 17:16    Заглавие:  

опс грешка в предния пост и линка
http://www.hobbytron.com/Sky-F-727-Mini-RC-Plane.html
това е Smile
Върнете се в началото
Aragorn

МнениеПуснато на: Вто 06 Дек 2005, 17:20    Заглавие:  

Я пък ти... къде в подлеза на НДК ??? Дай малко по подробна информация, моля.
Не знам дали това, което си намислил ще ти помогне - трябва ти пропелер с обратно въртене, а така като гледам тия са малко по-специфични.
Просто от време на време компенсирай с повече газ на другия двигател.
А колко ти е обхвата на дистанционното ?

Колкото до батериите - 5 минути е горе долу нормално. Иначе (обикновенно) с нарастването на капацитета се вдига и теглото им. Просто начина е да имаш и втори комплект.

Върнете се в началото
ICQ Номер 
dedal4o

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто 06 Дек 2005, 17:28    Заглавие: 190mA!  

Anonymous написа:
не пише обаче колко милиампер часа е,.. Искам да я сменя с някоя с по-голям капацитет, може ли да ми предложите.

Можеш да я смениш с 300мА NiMh - в Конрад се продават по 1,80 лв батерийката и да ги занесеш да ти ги лепнат на пунктшвайс. Батерии с подобен капацитет и с възможност да отдават така енергията няма...
Тези за преносимите телефони не стават /по-тежки са/, а LiPol -литий полимер все още не продават в БГ.
Този комплект в самолетчето купен като резервна част ми струваше 36 лева. Twisted Evil
Затова, от безистена срещу малкия цум си купуваш свободнолетящи електрички за по 20-30 лева или от магазините за 1 лев /в някои от тях понякога докарват такива радиоуправляеми/.

Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя 
Гост
Гост

МнениеПуснато на: Сря 07 Дек 2005, 09:15    Заглавие:  

ЕЕ къде срещу малкия ЦУМ сега пък ти ме изненада. Значи за магазина в подлеза на НДК(става дума за подлеза на кръстовището на НДК),не мога да се сетя как да ви го обясня той е за детски играчки но последния път видях че има един такъв самолет, магазина се намира от страната на канала, където има едно кафе мисля някаква дискотека имаше там долу, е там е и магазина, пообиколете малко и ще го намерите. За витлото се сетих чак след като обърнах посоката на въртене на двигателя Smile, замерих напрежението, което отива към двигателите си абсолютно еднакво, тъй че е 100% от посоката на въртене, в коплекта имам още две резервни витла,сега пробвах променя едното като го отрежа и залепя перата на обратно, ще видим какво ще стане Smile. В краен случай ще си летя както е в момента не е чак толкова зле положението. Самолета много ми харесва като управление, защото като дам наляво или надясно, не завива директно около вертикалната си ос, а се накланя и си прави вираж. Обхвата е доста добър, на бейзболното игрище си лети нормално и до сега не съм губил обхват. Общо взето докато го виждам мога да го управлявам, няма проблем с обхвата. Доста съм доволен от самолет за 60лв, вярно че не е истински самолет но за забавление става.
Върнете се в началото
Aragorn

МнениеПуснато на: Сря 07 Дек 2005, 12:49    Заглавие:  

Отивам да гледам, и ако го намеря ще си го подаря за коледа, та да има с какво да фъркам, докато завърша Щорха...
За съжаление това с обръщането вероятно няма да стане, освен ако не си невероятен късметлия-факир
1. защото след като веднъж го срежеш, намаляваш якостта му.
2. защото много трудно можеш да направиш двете лопати с еднакъв ъгъл на атака
и
3. Защото лопатите на пропелера не са симетрични и не може просто да ги обърнеш.
Но ако все пак стане - БРАВО !

Върнете се в началото
ICQ Номер 
Гост
Гост

МнениеПуснато на: Сря 07 Дек 2005, 14:06    Заглавие:  

Значи първия път не стана просто обърках и ги залепих с профила на обратно, за това пък бяха достатъчно здрави и не се разхвърчаха като дадох газ, за съжаление заради моята грешка нямаше достатъчно тяга и мотора с нормалното витло изпреватва, тази вечер ще пробвам пак. Ако някой иска да се съберем в събота на въпросното игрище да полетим малко, аз ще съм там.
Върнете се в началото
Aragorn

МнениеПуснато на: Сря 07 Дек 2005, 18:19    Заглавие:  

С удоволствие стига да съм тук.
За другите като мен , дето искат да си вземат таз джаджа да хвърчат докато направят нещо по-добро - в момента няма, до края на тази, или началото на следващата ще докарат... но цената е 82 и 92 лв за различните модели...

Върнете се в началото
ICQ Номер 
dedal4o

МнениеПуснато на: Сря 07 Дек 2005, 18:35    Заглавие: Безистена!  

Anonymous написа:
ЕЕ къде срещу малкия ЦУМ сега пък ти ме изненада.

Като застанеш на улицата с гръб към "малкия цум", тръгваш наляво към пазара, пресичаш първата пряка и след нея на 20-ина метра /отдясно-северната страна на улицата/ е безистена. Дълъг е и е отворен към въздух /отгоре/. От лявата страна вътре в безистена има магазин за нови и стари ЖСМ-и, шивачница, май фризьорски салон и едно магазинче малко тип "направи си сам". Вчера имаше свободнолетящи-28 лв, радиоуправляеми като твоя /и аз имам такъв/-75 лв., хеликоптерче без нищо -20лв. и радиоуправляемо хеликоптерче с 2 команди-90лв.
Бабето на магазина е доста любезно и предлага да разгледаш кво има в кутиите, а и явно редовно зареждат.

Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя 
dedal4o

МнениеПуснато на: Сря 07 Дек 2005, 22:00    Заглавие: Идеята не е лоша!  

Anonymous написа:
Ако някой иска да се съберем в събота на въпросното игрище да полетим малко, аз ще съм там.

Това стадион "Икономист" ли е? Дай карта.
Но като всеки друг път, или времето ще е кофти или ще съм командировка.. Evil or Very Mad

Габи
Гост

МнениеПуснато на: Чет 08 Дек 2005, 00:02    Заглавие: Re: Идеята не е лоша!  

Еи здравейте юнаци !!! Значи аз преди няколко дни си купих едно самолетче с 2 двигателя и две команди от Метро за 120лв. Имаше и за 180 пак с 2 двг и 2 команди. Поблема на моя Спидер Бърд беше, че след като го хвърля с пъснати двигатели и заредена докрай батерия - лети 2 метра, прави рязък ляв завой и се забива в земята Shocked
Върнах го и ми върнаха парите ! Shocked
Та сега се чудя какво да си купя. Мога да си поръчам по нета за около 120 долара с 3 команди някакъв пилот беше, ма не си спомням какво точно но в овча къпел го продават за 400лв. Та според вас какво да направя, да чакам ли 1 месец за самолетче с 3 команди ( има две сервота ) и един двигател в средата, или да си купя от тия без сервота и управление с двата двигателя. Огромна ли е разликата в управлението на двата типа ?

Със здраве Габи
Върнете се в началото
d
Гост

МнениеПуснато на: Чет 08 Дек 2005, 13:15    Заглавие: Идеята е лоша!  

Габи написа:
Еи здравейте юнаци !!! Значи аз преди няколко дни си купих едно самолетче с 2 двигателя и две команди от Метро за 120лв. Имаше и за 180 пак с 2 двг и 2 команди. Поблема на моя Спидер Бърд беше, че след като го хвърля с пъснати двигатели и заредена докрай батерия - лети 2 метра, прави рязък ляв завой и се забива в земята Shocked
Върнах го и ми върнаха парите ! Shocked
Та сега се чудя какво да си купя. Мога да си поръчам по нета за около 120 долара с 3 команди някакъв пилот беше, ма не си спомням какво точно но в овча къпел го продават за 400лв. Та според вас какво да направя, да чакам ли 1 месец за самолетче с 3 команди ( има две сервота ) и един двигател в средата, или да си купя от тия без сервота и управление с двата двигателя. Огромна ли е разликата в управлението на двата типа ?

Със здраве Габи

По-добре изчакай 1 месец. И без това иде зима... А разликата е от небето до земята.
Върнете се в началото
Гост
Гост

МнениеПуснато на: Чет 08 Дек 2005, 13:39    Заглавие:  

Да според мен наистина ще добре да поизчакаш и да си вземеш самолет с управляеми плоскости, а само с двигатели. Значи за събота или неделя аз ще пиша утре кога точно ще съм на игрището. То е до МЕИто, зад залата където е басейна,няма начин да не го видите, все пак е бейзболно. Да се надяваме че ще съм сглобил самолета до тогава че сега съм го разпарчетил пак да върна посоката на въртене на десния двигател.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 3 от 5 [66 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Действащи модели
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0754s ][ Queries: 13 (0.0133s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker