Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Ту-160 над Балтийско море (ВИДЕО) · Rheinmetall и BAE Systems откриват съвместно предприятие във Великобритания · Десантният кораб-док L9012 FS Sirocco / G40 Bahia · Италианската полиция откри УР въздух-въздух при операция срещу десни екстремисти · Искат въвеждане на минимална работна заплата за целия ЕС · Проверяват за изтичане на лични данни на милиони българи от НАП ·

Select Forum Language:

Hot topics:
The time now is Tue 16 Jul 2019, 06:00
All times are UTC + 2
 Forum index » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Действащи модели
КОНВЕРСИЯ на радиоуправляема количка в САМОЛЕТ.
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
Page 3 of 5 [66 Posts]   Goto page: Previous 1, 2, 3, 4, 5 Next
Author Message
Guest
Guest

PostPosted: Tue 06 Dec 2005, 14:51    Post subject:  

Здравейте, купих си двуканално РЦ самолетче, управлява се с двата двигателя на приципа на диферециалната тяга. Но като лети направо прави ляв завой(или десен,не помня в момента), не съм сигурен дали единия двигател не се върти с по-високи обороти от другия. Може ли да ми кажете къде да гледам и да замеря за да разбера какъв е проблема. От гледна точка на геометрия на крилата и стабилизаторите няма проблем, тялото на самолета не е осукано. Другия ми проблем е с батерията на самолета тя е от пет малки цилиндърчета приличащи на кондензатори и на нея пише че е 6 волта никел-метал хидридна, не пише обаче колко милиампер часа е, реално издържа към 5мин полет, което ми е недостатъчно. Искам да я сменя с някоя с по-голям капацитет, може ли да ми предложите.
Back to top
Aragorn

PostPosted: Tue 06 Dec 2005, 17:05    Post subject:  

Ако и двата ти пропелера се въртят в една посока, вероятно е заради това - реактивния момент се опитва да накрени самолета, поради което той завива в посока обратна на въртенето на винта.
А откъде и за колко си го взел това?

Back to top
View user's profile Send private message 
ICQ Number 
Guest
Guest

PostPosted: Tue 06 Dec 2005, 17:14    Post subject:  

Да за това не се бях сетил , ще пробвам да реверсирам единия от двигателите и да обърна едното витло. А иначе самолетчето е китайско, купих си го от Бургас зала малдост за 60 лв, ето това е http://www.hobbytron.com/Sky-F-727-Mini-RC-Plane.html. Гледах че има подобни в подлеза на НДК в един детски магазин, може би следващия ще е от там. Ходя да летя с него на бейзболното игрище на техническия университет че ми е най-близо.
Back to top
Guest
Guest

PostPosted: Tue 06 Dec 2005, 17:16    Post subject:  

опс грешка в предния пост и линка
http://www.hobbytron.com/Sky-F-727-Mini-RC-Plane.html
това е Smile
Back to top
Aragorn

PostPosted: Tue 06 Dec 2005, 17:20    Post subject:  

Я пък ти... къде в подлеза на НДК ??? Дай малко по подробна информация, моля.
Не знам дали това, което си намислил ще ти помогне - трябва ти пропелер с обратно въртене, а така като гледам тия са малко по-специфични.
Просто от време на време компенсирай с повече газ на другия двигател.
А колко ти е обхвата на дистанционното ?

Колкото до батериите - 5 минути е горе долу нормално. Иначе (обикновенно) с нарастването на капацитета се вдига и теглото им. Просто начина е да имаш и втори комплект.

Back to top
ICQ Number 
dedal4o

PostPosted: Tue 06 Dec 2005, 17:28    Post subject: 190mA!  

Anonymous wrote:
не пише обаче колко милиампер часа е,.. Искам да я сменя с някоя с по-голям капацитет, може ли да ми предложите.

Можеш да я смениш с 300мА NiMh - в Конрад се продават по 1,80 лв батерийката и да ги занесеш да ти ги лепнат на пунктшвайс. Батерии с подобен капацитет и с възможност да отдават така енергията няма...
Тези за преносимите телефони не стават /по-тежки са/, а LiPol -литий полимер все още не продават в БГ.
Този комплект в самолетчето купен като резервна част ми струваше 36 лева. Twisted Evil
Затова, от безистена срещу малкия цум си купуваш свободнолетящи електрички за по 20-30 лева или от магазините за 1 лев /в някои от тях понякога докарват такива радиоуправляеми/.

View user's profile Send private message Visit poster's website 
Guest
Guest

PostPosted: Wed 07 Dec 2005, 09:15    Post subject:  

ЕЕ къде срещу малкия ЦУМ сега пък ти ме изненада. Значи за магазина в подлеза на НДК(става дума за подлеза на кръстовището на НДК),не мога да се сетя как да ви го обясня той е за детски играчки но последния път видях че има един такъв самолет, магазина се намира от страната на канала, където има едно кафе мисля някаква дискотека имаше там долу, е там е и магазина, пообиколете малко и ще го намерите. За витлото се сетих чак след като обърнах посоката на въртене на двигателя Smile, замерих напрежението, което отива към двигателите си абсолютно еднакво, тъй че е 100% от посоката на въртене, в коплекта имам още две резервни витла,сега пробвах променя едното като го отрежа и залепя перата на обратно, ще видим какво ще стане Smile. В краен случай ще си летя както е в момента не е чак толкова зле положението. Самолета много ми харесва като управление, защото като дам наляво или надясно, не завива директно около вертикалната си ос, а се накланя и си прави вираж. Обхвата е доста добър, на бейзболното игрище си лети нормално и до сега не съм губил обхват. Общо взето докато го виждам мога да го управлявам, няма проблем с обхвата. Доста съм доволен от самолет за 60лв, вярно че не е истински самолет но за забавление става.
Back to top
Aragorn

PostPosted: Wed 07 Dec 2005, 12:49    Post subject:  

Отивам да гледам, и ако го намеря ще си го подаря за коледа, та да има с какво да фъркам, докато завърша Щорха...
За съжаление това с обръщането вероятно няма да стане, освен ако не си невероятен късметлия-факир
1. защото след като веднъж го срежеш, намаляваш якостта му.
2. защото много трудно можеш да направиш двете лопати с еднакъв ъгъл на атака
и
3. Защото лопатите на пропелера не са симетрични и не може просто да ги обърнеш.
Но ако все пак стане - БРАВО !

Back to top
ICQ Number 
Guest
Guest

PostPosted: Wed 07 Dec 2005, 14:06    Post subject:  

Значи първия път не стана просто обърках и ги залепих с профила на обратно, за това пък бяха достатъчно здрави и не се разхвърчаха като дадох газ, за съжаление заради моята грешка нямаше достатъчно тяга и мотора с нормалното витло изпреватва, тази вечер ще пробвам пак. Ако някой иска да се съберем в събота на въпросното игрище да полетим малко, аз ще съм там.
Back to top
Aragorn

PostPosted: Wed 07 Dec 2005, 18:19    Post subject:  

С удоволствие стига да съм тук.
За другите като мен , дето искат да си вземат таз джаджа да хвърчат докато направят нещо по-добро - в момента няма, до края на тази, или началото на следващата ще докарат... но цената е 82 и 92 лв за различните модели...

Back to top
ICQ Number 
dedal4o

PostPosted: Wed 07 Dec 2005, 18:35    Post subject: Безистена!  

Anonymous wrote:
ЕЕ къде срещу малкия ЦУМ сега пък ти ме изненада.

Като застанеш на улицата с гръб към "малкия цум", тръгваш наляво към пазара, пресичаш първата пряка и след нея на 20-ина метра /отдясно-северната страна на улицата/ е безистена. Дълъг е и е отворен към въздух /отгоре/. От лявата страна вътре в безистена има магазин за нови и стари ЖСМ-и, шивачница, май фризьорски салон и едно магазинче малко тип "направи си сам". Вчера имаше свободнолетящи-28 лв, радиоуправляеми като твоя /и аз имам такъв/-75 лв., хеликоптерче без нищо -20лв. и радиоуправляемо хеликоптерче с 2 команди-90лв.
Бабето на магазина е доста любезно и предлага да разгледаш кво има в кутиите, а и явно редовно зареждат.

dedal4o

PostPosted: Wed 07 Dec 2005, 22:00    Post subject: Идеята не е лоша!  

Anonymous wrote:
Ако някой иска да се съберем в събота на въпросното игрище да полетим малко, аз ще съм там.

Това стадион "Икономист" ли е? Дай карта.
Но като всеки друг път, или времето ще е кофти или ще съм командировка.. Evil or Very Mad

Габи
Guest

PostPosted: Thu 08 Dec 2005, 00:02    Post subject: Re: Идеята не е лоша!  

Еи здравейте юнаци !!! Значи аз преди няколко дни си купих едно самолетче с 2 двигателя и две команди от Метро за 120лв. Имаше и за 180 пак с 2 двг и 2 команди. Поблема на моя Спидер Бърд беше, че след като го хвърля с пъснати двигатели и заредена докрай батерия - лети 2 метра, прави рязък ляв завой и се забива в земята Shocked
Върнах го и ми върнаха парите ! Shocked
Та сега се чудя какво да си купя. Мога да си поръчам по нета за около 120 долара с 3 команди някакъв пилот беше, ма не си спомням какво точно но в овча къпел го продават за 400лв. Та според вас какво да направя, да чакам ли 1 месец за самолетче с 3 команди ( има две сервота ) и един двигател в средата, или да си купя от тия без сервота и управление с двата двигателя. Огромна ли е разликата в управлението на двата типа ?

Със здраве Габи
Back to top
d
Guest

PostPosted: Thu 08 Dec 2005, 13:15    Post subject: Идеята е лоша!  

Габи wrote:
Еи здравейте юнаци !!! Значи аз преди няколко дни си купих едно самолетче с 2 двигателя и две команди от Метро за 120лв. Имаше и за 180 пак с 2 двг и 2 команди. Поблема на моя Спидер Бърд беше, че след като го хвърля с пъснати двигатели и заредена докрай батерия - лети 2 метра, прави рязък ляв завой и се забива в земята Shocked
Върнах го и ми върнаха парите ! Shocked
Та сега се чудя какво да си купя. Мога да си поръчам по нета за около 120 долара с 3 команди някакъв пилот беше, ма не си спомням какво точно но в овча къпел го продават за 400лв. Та според вас какво да направя, да чакам ли 1 месец за самолетче с 3 команди ( има две сервота ) и един двигател в средата, или да си купя от тия без сервота и управление с двата двигателя. Огромна ли е разликата в управлението на двата типа ?

Със здраве Габи

По-добре изчакай 1 месец. И без това иде зима... А разликата е от небето до земята.
Back to top
Guest
Guest

PostPosted: Thu 08 Dec 2005, 13:39    Post subject:  

Да според мен наистина ще добре да поизчакаш и да си вземеш самолет с управляеми плоскости, а само с двигатели. Значи за събота или неделя аз ще пиша утре кога точно ще съм на игрището. То е до МЕИто, зад залата където е басейна,няма начин да не го видите, все пак е бейзболно. Да се надяваме че ще съм сглобил самолета до тогава че сега съм го разпарчетил пак да върна посоката на въртене на десния двигател.
Back to top
Page 3 of 5 [66 Posts]   Goto page: Previous 1, 2, 3, 4, 5 Next
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
 Forum index » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Действащи модели
Jump to:  

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum

[ Time: 0.1216s ][ Queries: 13 (0.0320s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker