Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Китайските медии публикуваха материали за възможностите на руските РЕБ-комплекси · ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМКИ: СТРОЕЖЪТ НА НОВОТО ПРИСТАНИЩЕ В КРАЙМОРИЕ Е В ЗАКЛЮЧИТЕЛЕН ЕТАП! · В близко бъдеще перуанският флот ще получи първия самолет за радиоелектронно разузнаване Fokker- 50 · Съединените щати предадоха два контрабатарейни радара AN / TPQ-36 на Украйна · Одобрено е еврофинансирането за възстановяването на синагогата във Видин · Русия разширява военното присъствие и предприема офанзива. Дания я чака с бойни самолети ·

Select Forum Language:

Hot topics:
The time now is Thu 23 May 2019, 03:17
All times are UTC + 2
 Forum index » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Действащи модели
КОНВЕРСИЯ на радиоуправляема количка в САМОЛЕТ.
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
Page 4 of 5 [66 Posts]   Goto page: Previous 1, 2, 3, 4, 5 Next
Author Message
p_bakardjiev

PostPosted: Thu 08 Dec 2005, 13:42    Post subject:  

Anonymous wrote:
Да според мен наистина ще добре да поизчакаш и да си вземеш самолет с управляеми плоскости, а не само с двигатели. Значи за събота или неделя аз ще пиша утре кога точно ще съм на игрището. То е до МЕИто, зад залата където е басейна,няма начин да не го видите, все пак е бейзболно. Да се надяваме че ще съм сглобил самолета до тогава че сега съм го разпарчетил пак да върна посоката на въртене на десния двигател.

Значи най-накрая се регистрирах във форума Smile , вече не съм гост. Ще направя нова тема да не спамим тази полезната тема.
Back to top
View user's profile Send private message 
Guest
Guest

PostPosted: Thu 08 Dec 2005, 14:14    Post subject:  

Anonymous wrote:
Здравейте, купих си двуканално РЦ самолетче, управлява се с двата двигателя на приципа на диферециалната тяга. Но като лети направо прави ляв завой(или десен,не помня в момента), не съм сигурен дали единия двигател не се върти с по-високи обороти от другия. Може ли да ми кажете къде да гледам и да замеря за да разбера какъв е проблема. От гледна точка на геометрия на крилата и стабилизаторите няма проблем, тялото на самолета не е осукано. Другия ми проблем е с батерията на самолета тя е от пет малки цилиндърчета приличащи на кондензатори и на нея пише че е 6 волта никел-метал хидридна, не пише обаче колко милиампер часа е, реално издържа към 5мин полет, което ми е недостатъчно. Искам да я сменя с някоя с по-голям капацитет, може ли да ми предложите.

опитай да изместиш ъгъла на поставяне на едното двигателче ( спрямо осевата линия на самолета) съвсем малко, за да компенсира въртящия момент. ще трябва да опиташ няколко пъти , но трябва да се получи прав полет
Back to top
dedal4o

PostPosted: Thu 08 Dec 2005, 18:49    Post subject: Вземи си  

Габи wrote:
Мога да си поръчам по нета за около 120 долара с 3 команди някакъв пилот беше, ма не си спомням какво точно но в овча къпел го продават за 400лв.

натисни тук!

Click to see if image is larger
Пробвано е, лети много стабилно, сравнително бавно, понася "груби " команди поради малките площи на кормилата и е готово за полети почти след изваждането от кутията. Има си зареждачка и единствено трябва да си вземеш батерии за предавателя.
Филмче можеш да видиш тук от поляната в Лесново: С17Е, като натиснеш десен бутон върху "С17Е" И МУ ДАДЕШ СЕЙВ АЗ...някъде из компа ти. После го отваряш с BS player или Уиндоус Медия Плейър.

Има го и в Конрад, ако те притеснява плащането по Е-бай с кредитна карта.
В Овча Купел при Станимир мисля, че има Пайпър, който е също добра машинка и оборотите на мотора се управляват пропорционално. Не съм карал такъв, но и той също става за начинаещи.
Click to see if image is larger
Линка към страничката е тук

View user's profile Send private message Visit poster's website 
chwor
Guest

PostPosted: Thu 08 Dec 2005, 20:42    Post subject:  

Двумоторен Су-27 за 65 лв. цена на дребно има в магазина(склада) на "ДИЛОР", намиращ се на втория етаж в сградата зад София-прес на окръжна болница. Дистанционното му е двуканално и е бая голямо така че може и да се очаква добър обхват.

П.С. Не зми еясно защо липсва постът ми от снощи???
Back to top
Габи
Guest

PostPosted: Thu 08 Dec 2005, 21:32    Post subject: Re: Вземи си  

Значи при станимир най евтиното самолетче е 165лв. - с два двигателя и управление чрез промяна на оборотите на някои от двигателите. С 3 команди ( като тези които си дал ) модел Парк пилот - 410лв което ми е доста. Някои знае ли някъде в софия дали има самолетчета с 3 команди на нормални цени ( към 200лв. ). Аз съм се поогледал от няколко дни и това което за сега разбирам е, че само тоя Станимир внася такива неща и ги продава на двойна цена. Казваите от къде да си купя самолетче и ще си литкаме заедно....
Някой карал ли е двата вида управление да каже разликите а не само - разликата е от земята до небето....

Със здраве Габи
Back to top
d
Guest

PostPosted: Thu 08 Dec 2005, 21:37    Post subject: Re: Вземи си  

Габи wrote:

Някой карал ли е двата вида управление да каже разликите а не само - разликата е от земята до небето....
Със здраве Габи

Ако този с двата мотора го подеме термиката ще си с 165 лева назад....не можеш да го върнеш на земята.
А полета с кормила позволява да се правят фигури и да кацаш там, от където си излетял... Наистина разликата е от земята до небето... Very Happy
Back to top
Габи
Guest

PostPosted: Thu 08 Dec 2005, 22:01    Post subject: Re: Вземи си  

Добре а от къде в София може да се купи управляем самолет за под 400 лв.

Със здраве Габи !!!
Back to top
dedal4o

PostPosted: Thu 08 Dec 2005, 22:22    Post subject: Re: Вземи си  

Габи wrote:
Добре а от къде в София може да се купи управляем самолет за под 400 лв.

Ето това е РАЗЛИКАТА
А за нещо под 400 лева...имаш няколко избора.
Конрад! и чакаш месец или повече.
Купуваш си апаратура.../пак чакаш/ и си правиш сам...
Купуваш си от тези миниатюрните с 2 мотора и си хвъркаш докато решиш да почакаш... Wink
Още не съм стигнал до идеята да продавам нещо направено, макар в хола да имам 11 .. Embarassed /жената ще ме утрепе някой ден../ не ми е това работата, а удоволствието. Целта на постингите ми тук са именно защото и аз искам да има под 200 лева и да покажа, че човек може лесно да си ги спретне и сам.
Приятелчето от GWS обеща, че ще се огледа за ефтини апаратурки. Аз така или иначе си взимам микро серви, спиидконтролери и моторгрупи на съвсем поносими цени от там.
Надявам се скоро да можете и вие...
А Станимир все още е ориентиран към по-високия състезателен клас модели. И ако моя С17 от Конрад ми струваше 260 и няколко лева със 100% предплащане и месец и половина чакане, ако го бях платил чак след доставката щеше да ми струва 300. А сега си представи ако си доставил нещо такова за да го имаш в наличност и го държиш "в склада" за половин или една година докато някой го купи... Ей затова цените са такива... Да не говорим за митата и транспорта. Конрад сигурно внасят по някви общи ставки и правят сухопътни групажи за да излезе транспорта с малка тежест в цената... Пример: поръчах си хеликоптер струващ 119 USD- след всички платени такси, мита, транспорт и разправии кацна в ръцете ми за малко под 400 лева. Усещаш ли разликата? Laughing
Та и Станимир ще свали цените ако има оборот, а оборот ще има ако станем по-платежоспособни, и ако има още вноситери да се получи конкуренцията...докато станем като чехите например... Шапката ми падна в два от техните магазини! Безколекторен мотор 12А -30 евра, спиидконтролер за същия-35 евра... Cool Исках да се върна за една "Фадрома" и да изрина целия магазин и да си го докарам тука...ама нали и аз съм от "бивша соц държавичка с премиер бивш цар и учителска заплата 180 лева..." както ни пишат по вестниците на 2 граници от тука...

Guest
Guest

PostPosted: Thu 08 Dec 2005, 22:45    Post subject: Re: Вземи си  

Много ти благодаря за разяснението. Филмчето е много яко, но някои може ли да ми прати филмче на самолетче с 2 мотора без управление за да сравня.... Това за 260 от Конрад готино ли е ? Колко команди има ? Могат ли да се регулират оборотите на перката ?

Със здраве Габи
Back to top
Aragorn

PostPosted: Fri 09 Dec 2005, 00:10    Post subject:  

Quote:
Приятелчето от GWS обеща, че ще се огледа за ефтини апаратурки. Аз така или иначе си взимам микро серви, спиидконтролери и моторгрупи на съвсем поносими цени от там.

Дай малко повече информация Wink Wink ...
Аз съм си взел две микро серви от Конрад, още ги чакам... И след някой друг месец смятам да си взема и апаратура, та да вдигна щорха... Та ако в GWS има нещо интересно на поносима цена ...

А относно филмчето: http://www.littlemotos.com/media/video/supersonic_syma.wmv

Back to top
ICQ Number 
dedal4o

PostPosted: Fri 09 Dec 2005, 00:22    Post subject: Re: Вземи си  

Anonymous wrote:
Мможе ли да ми прати филмче на самолетче с 2 мотора без управление за да сравня.... Това за 260 от Конрад готино ли е ? Колко команди има ? Могат ли да се регулират оборотите на перката ?

Озори ме но намерих! Първия клип е wmv формат /уиндоус медия плейър/ така, че първо десен бутон върху линка и "сейв аз..." някъде на диска. После го стартирраш.
Едно професионално рекламно клипче /но за голям модел ...къде 1м. разпереност/. За малките не успях да намеря ... Embarassed
http://www.omp.com.au/videos/firebird_outlaw_high.wmv
Още едно на готово за полети:
http://free.data.bg/dedal/xec_100.avi
Другите са на "пиптнати" модели...сиреч преправени или с друга апаратура и леки литий-йон батерии. Дръпнал съм ги от RC-zone форумите за индор флайъри.
http://free.data.bg/dedal/20725Movie.avi
http://free.data.bg/dedal/28622473487.avi
http://free.data.bg/dedal/42114Aeroace_2.avi
Но пак казвам...за парите си /60-ина лева/ и тези самолетчета си заслужават /докато чакаш/.
Онова червеното двуплощниче от Конрад си заслужава. 3 команди /приемника и предавателя са 4 канални та нищо не ти пречи след време да го ъпгрейднеш, а и сервите са микро../. Мотора е само ON/OFF, но с този мотор и перка и този самолет повече не ти и трябват. Ако решиш след време да регулираш оборотите и да преместиш апаратурата на нещо друго, можеш да и ползваш пълните възможности. Но и така си е ОК!
Ако държиш да имаш и пропорционално управление на оборотите на мотора си вземи Пайпъра-същите пари е, а не вярвам да лети по-лошо. Провери в страницата на Конрад. Има достатъчно линкове във форума...или отиди до 5-те кюшета и си вземи за 5 лева хоби каталога. Тъкмо ще ти обяснят как и колко ще ти струва като си поръчваш.

dedal4o

PostPosted: Fri 09 Dec 2005, 00:32    Post subject: Еййй! Супер! Намерил си!  

Aragorn wrote:
А относно филмчето: http://www.littlemotos.com/media/video/supersonic_syma.wmv

Аз се поболах да търся.. Laughing Кви ли не филтри из Гугъла ползвах...стееринг 2 моторс RC...ала бала...
А за GWS-а...на мейла! Или в събота на стадиона до ТУ.

Aragorn

PostPosted: Fri 09 Dec 2005, 01:17    Post subject:  

Ок, мерси! Дано е хубаво времето, тъкмо да разтъпча и моята бълхичка.
А по темата все пак : Оказва се, че не са изгорели само тези два транзистора... цялата крайна част (мостовете) не е съвсем наред - при команда назад дава само волт и малко, а надясно - около 3... Като капак на всичко и тока е твърде малко за всички команди - едва едва около 20 mA... Ще се наложи да я прегледам основно.
Иначе съм направил едно малко самолетче бипланче за това дистанционно. За съжаление в момента ми е малко трудно и да намеря мощно малко двигателче за него от типа на тези, които са на двумоторните китайски самолетчета. Намерих няколко подобни, но те са много по -слаби и за по-високо напрежение. От тях най-близко беше това от едно CD, което движи главата. Интересна в случая обаче е системата за управление на опашните плоскости (в случая - само кормилото за посока) - чрез постоянен силен магнит и соленоидна намотка, като в нормално положение неговите полюси са на 90 градуса от тези на намотката при каквото и да е включване. А при самото включване на намотката в едната или другата посока, тя прави магнитно поле и постоянния магнит се опитва да се ориентира по него и да се завърти. При това той отклонява плоскостта за която е закачен.
Пример за такава конверсия и управление има тук :
http://members.aol.com/rchelicam/microszr/microszr.htm

Back to top
ICQ Number 
p_bakardjiev

PostPosted: Fri 09 Dec 2005, 09:13    Post subject:  

Охх как ме сърбят ръцете за един пайпър.Май ще си подаря един за коледа Smile. Дали ще стане да сменя управлението от вертикалния стабилизатор към елерони? Момчета колкото повече пишете толкова повече ме навивате, до сега си бях сам и нямаше кой да ме навива, ама сега виждам че има и други луди Smile. Мислех че авиомоделизма умря преди 10 години.
Back to top
Aragorn

PostPosted: Fri 09 Dec 2005, 11:33    Post subject:  

Колеги моля не спамете темите... Така се оеднаквяват. Всичкото това от последната страница на практика е за по-общата тема "Летящи авиомодели"
Back to top
ICQ Number 
Page 4 of 5 [66 Posts]   Goto page: Previous 1, 2, 3, 4, 5 Next
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
 Forum index » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Действащи модели
Jump to:  

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum

[ Time: 0.0761s ][ Queries: 12 (0.0112s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker