Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Японските системи за противоракетна отбрана не се оказаха на висота · ГОРЕЩО: ЗАЩО МЛАДИ ГЕНЕРАЛИ И ОФИЦЕРИ СИ ТРЪГВАТ ОТ РОДНАТА АРМИЯ? · Генерал Андрей Боцев: Армията обича смелите (Припомняме) · Тежки боеве в Триполи · National Interest изброи всички съветски убийци на самолетоносачи · Руският президент възложи на правителството си да подпише споразумение с Абхазия ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Вто 24 Сеп 2019, 10:43
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Стендов моделизъм
Ежедневник :)
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 24 от 25 [372 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, ..., 22, 23, 24, 25 Следваща
Автор Съобщение
Legolas

МнениеПуснато на: Пон 16 Юли 2007, 08:52    Заглавие: baned  

DELETED!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
pgp000
Гост

МнениеПуснато на: Пон 16 Юли 2007, 10:25    Заглавие:  

"аз съм пътят, и истината, и животът"...

не минавай на лична основа - аз не съм квалифицирал никого и не знам с какво точно теб съм те засегнал. аз имам мнение и като свободен гражданин на тази държава и докато не съм в разрез с правилника на настоящия форум имам право да го изкажа.

на мен не ми е за състезание - ако съм искал да се занимавам на състезателно ниво и да нося по изложби - да съм го направил. на мен това не ми е проблем. не ми е проблем и да се "изръся" за екстрите в моделизма, мога да си ги позволя - въпроса е какво считам за нужно и приятно за мен да вложа в това си забавление.

идеята не е колко съм онеправдан (ти го виждаш така, защото явно си се почувствал обиден от нещо по-горе) - аз модели съм правил преди да има сега популярните клубове, асоциации, рекламирани фирми и т.н. и надявам се още доста време ще се занимавам. на мен вашите организации не ми пречат по никакъв начин - нито да се развивам, нито да ми е приятно.

въпросът е какво е отношеието към хобито, което всичките тези разнобои (като брой на форуми и организации) и насочвания в русла оставят у хората, които могат да се захванат с нещо такова. че хобито не е само за състезание, а чисто удоволствие. че модел може да се направи с умение, а не само с ръсене за екстра детайли - за това става дума Rolling Eyes
Върнете се в началото
Gaden Gogi

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон 16 Юли 2007, 13:37    Заглавие:  

Пък на мене моделът на "онепраданият индивид" ми допада, но имам някой замечатки относно цветовете: брезентът който прикрива маската на оръдието определено не е черен, вентилационнат апластина на ауспуха същи, може да е ЛЕКО обгорена но не е черна, по-силно обгорена е металната пластина върху престилките, и имам чувството че веригите изобщо не са боядисани.
Просто конструктивни забележки.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
Legolas

МнениеПуснато на: Пон 16 Юли 2007, 14:05    Заглавие: baned  

DELETED!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
pgp000
Гост

МнениеПуснато на: Пон 16 Юли 2007, 14:41    Заглавие:  

господин Главен конструктор, покорно благодаря за ревюто!

пожълтен е брезентът върху основа от ревелско 78, но следобедното слунчице играе лоша шега на "фотографа" Laughing ламарината над ауспуха ползва тъмен ревелски бронз (деведесе и нещо) и аеротонски син металик за "опушване" и "претопляне", които са "черни" по същата причина (пък и "ламарината" я направих като огъната с малко престъргване тук-таме, та лъщи горница).

веригите: сребърен лак, смес кафяво-червено с нещо си, някакво жълто, сребърен лак (суха четка), шкурка да щръкнат грайферите (няколко трака и без нея "летят", ама здраве да е).

някой ден ще се науча и да снимам Wink

ей това вече е приказка, Леголасе, а не кой какъв бил.

това, което се опитвам да кажа е, че всеки си прави устата: видите ли в този форум са добрите, а в другия са лошите. че има един начин да сглобиш модела, един начин да го позираш и един начин да го боядисаш, маркираш и състариш.

не ходя аз лично по изложби - не съм си го поставил за цел, за мен това си е начин за разтоварване, три четвърти от живота си все в нещо съм се състезавал и ми писна да го правя. пък и аз не съм съдник никому, че да му кажа какво да прави. не казвам, че изложбите са лоша реклама на моделизма - обратното. и не в многото организации, форуми, сайтове и друго виждам лошото.

дразгите между отделни обособяващи се групички са проблема. и това с "единствения правилен път" на повечето места кара хората да мислят, че ще бъдат съдени за всеки опит да кривнат от "правата пътека". не всеки се е родил научен, не всеки иска да повтори щуката на рудел, нали така? ако някой иска да направи розов 109 със сини сърчица вместо кръстове пак е моделизъм, стига човекът да е вложил мерак. да съдиш някой за това, че не си е "изкалял" камиончето значи да му кажеш как да направи нещо, а той иска да го направи както на него му харесва.

това с изваждането на ръцете се постига с опит, а опитът се добива с грешки, които не заслужават да се караш на извършилия ги. помогни на хората да се учат, не ги плаши.

и нека знаят, че екстрите са избор, а не задължение. в същите тия прави космоси и прави ракети наградите "best OOTB" не са по-малко престижни от "best of show".

за организациите - ти може сега да не се сещаш за повече (може би защото си от управата на тази с главната буква), ама аз питах мистър гугъл още преди време, когато се записах в този форум заради борсата му (и търсих и други). трицифреното число може да е хипербола, ама другото - не мисля.

айде със здраве.
Върнете се в началото
Gaden Gogi

МнениеПуснато на: Пон 16 Юли 2007, 15:34    Заглавие:  

pgp000 написа:
господин Главен конструктор, .

Генерален, ако нямаш против,
За цветовете: тогава ще те помолим пак да щракнеш 'щото аз си написах как ги виждам. Особенно ламарината над ауспуха, на мене ми звучи интересно идеят и ми се ще да я видя от по-близо. веригите (тези които не са с гумени възглавнички) ги третирам по следният начин: целите с гън метал, после по грунтозацепите със сребрист маркер за дискове и отгоре с ръждив (май 70 на хумброу, ама си е на вкус) със суха четка, много лесно бързо и мързеливо, и добре изглежда IMHO. сег аако много ме е подгонил мерак горният край на гребените го мачвам с "потъмняло сребро" или с маркера и леко го тонирам, за Т-72 също и външните шернири на веригата където контактуват със задвижващото колело.
Понеже каза че ти е първи сухопътен, явно не си "привързан" към мащаб и тематика, тъй че ще се опитам да те изкуша с корабен модел, моя милост +1-2 другарчет асе каним да си спретнем "съвместно моделиране" на корабче, като целта не е състезателна а по-скоро обмяна на опит, обсъждане на техники, и не н апоследно място популяризиране на този вид моделизъм, лично аз често се узкушавам по чужди модели тъй че се надявам това да подействаSmile
тъй че ако искаш....
за сега сме се спрели на модел който е достъпен в българия, евтин е и според мене е един от най-добрите в този мащаб , имам доста модели в него, виждал съм още повече и мога да подкрепя твърдението си с факти, нищо че моделът е стар.
Върнете се в началото
pgp000
Гост

МнениеПуснато на: Пон 16 Юли 2007, 17:13    Заглавие:  

Gaden Gogi написа:
pgp000 написа:
господин Главен конструктор, .

Генерален, ако нямаш против,
За цветовете: тогава ще те помолим пак да щракнеш 'щото аз си написах как ги виждам. Особенно ламарината над ауспуха, на мене ми звучи интересно идеят и ми се ще да я видя от по-близо.

простете Wink ще опитам, но ограничението е в задапаратното устройство. другия вариант е да пробвам да разбутам контраста във фотожоп към по-червено.

за дуела - поласкан съм, но нямам време, наистина. в самия танк съм вложил около 14 часа работа общо, но общо от първия момент до този, в който можех да снимам минаха над два и половина месеца - просто няма кога да се занимавам...
Върнете се в началото
Gaden Gogi

МнениеПуснато на: Вто 17 Юли 2007, 07:38    Заглавие:  

pgp000 написа:

за дуела - поласкан съм, но нямам време, наистина.

To не е дуел, то е "съвместно моделиране", все пак се прави за кеф а не за да си мерим нещо.
За времето: ами никой няма, нито аз нито другите, за това се предвижда да се проточи, тъй че това не е проблемSmile
За фотошопа: не е въпроса да го нагласиш да изглежда някак, а да покажеш как наистина стои за да могат другите да преценят за себеси дали и те да пробват... е поне моите мотиви като чета някоя техника са такива.
Върнете се в началото
pgp000
Гост

МнениеПуснато на: Сря 19 Сеп 2007, 11:20    Заглавие:  

Официално: Avia В.135 с български декали от RS е при ритейлърите!!
Върнете се в началото
eagle1

Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Сря 19 Сеп 2007, 12:30    Заглавие:  

Много хубава новина! А ориентация кой в БГ го внася това? Или пак нета ще решава проблема с доставката...
ICQ Номер 
pgp000
Гост

МнениеПуснато на: Сря 19 Сеп 2007, 13:11    Заглавие:  

eagle1 написа:
Много хубава новина! А ориентация кой в БГ го внася това? Или пак нета ще решава проблема с доставката...

туй аз не мога да ти кажа, земляк. има едни други хора (с които ти се познаваш виртуално), които това може да го знаят. лично аз ще се опитам да си го набавя по другарски - нито ми се вади кредитна карта, нито ми се трепери над доставката от български пощи...
Върнете се в началото
pgp000
Гост

МнениеПуснато на: Нед 03 Фев 2008, 21:32    Заглавие:  

да се демонстрира малко активност Wink

Click to see if image is larger

Hummel (Work In Progress). знам, че късните машини (каквато е тази от ревелския кит) не трябва да са сиви, а жълти, така че това е малко artistic license - камуфлажът е вдъхновен от рисунка на машината в съветско списание от преди около 30 години. зелените линии едва ли са близки до оригинала и все пак - работата с модела си е истинско удоволствие, а и осъществяването на мечта си е "един път" преживяване.

забавно - на снимките опорните ролки изглеждат, сякаш изобщо не са пипани - всъщност са доста прашни, но цифровото фото не прощава. май съм прекалил с "калта" по бордовете или просто трябва да залегна над 130-те страници упътване на дивайса си и да се науча как да го ползвам Laughing Laughing Laughing

след седмица - още Very Happy
Върнете се в началото
Thunderchief

МнениеПуснато на: Пон 04 Фев 2008, 15:16    Заглавие:  

С гумени вериги ли е?
Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Yahoo Messenger 
pgp000
Гост

МнениеПуснато на: Пон 04 Фев 2008, 22:20    Заглавие:  

Thunderchief написа:
С гумени вериги ли е?

веригите са тип "А Вам слабо?" (link and length), като забавното е, че калника е излят заедно с ходовата част (т.е. дали си залепил рубката преди или след веригите - все там Laughing).

ще бъде забавно, аз за това съм ги оставил за накрая. оръдието още не е залепено (както и маса други стърчалки) именно с цел по-висока "килимодинамичност" (т.е. като го отърва да се счупят възможно по-малко работи). BTW return rollers също липсват все още, евентуалният коварен план включва да се залепят на веригите след сухо напасване и да влязат на място заедно с респективните сегменти.

едит: Драгонския модел е с DS tracks (една част са веригите, та там ще е по-лесно).
Върнете се в началото
Thunderchief

МнениеПуснато на: Вто 05 Фев 2008, 00:18    Заглавие:  

Абе да питам, някой да се е сблъсквал с произведенията на Minicraft, че са ме засърбяли ръцете да скалъпя нещо в 1/144(няколко самолета от ВСВ са ми се приискали)
Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Yahoo Messenger 
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 24 от 25 [372 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, ..., 22, 23, 24, 25 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Стендов моделизъм
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0853s ][ Queries: 12 (0.0079s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker