Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Масово убийство потресе Румъния · Публикуваха секретен доклад за последиците от Брекзит без сделка · Енергийният министър: Без никакви отстъпки и компромиси за строителството на АЕЦ "Белене" · Това е най-опасната река на Земята - малко да се разсееш, и ще бъдеш изяден /ВИДЕО/ · Откриха втори труп до Негован, млад мъж е бил разстрелян и натъпкан в бидони с отрязана глава · Народът ни е в агония, няма читав лидер да го поведе ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Нед 18 Авг 2019, 15:00
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Стендов моделизъм
Ежедневник :)
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 4 от 25 [372 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, 6, ..., 23, 24, 25 Следваща
Автор Съобщение
eagle1

Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Съб 24 Дек 2005, 13:04    Заглавие:  

Ako спита не ти трябва, аз бих се сдобил с удоволствие с него Wink
ICQ Номер 
darky

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед 25 Дек 2005, 10:43    Заглавие:  

wolf_, aко решиш да шитнеш Зирото, пиши едно PM с подробности и колко му искаш. Oт доста време съм мераклия да направя едно Smile

И все пак за да съживим малко темата - оня ден накупих повечето бои за Hellcat-a и го започнах сериозно. Фюзелажът и крилата са готови, колесниците са боядисани и готови за монтаж - само трябва да си взема синьо, за да направя микстурата за основния цвят на самолета - 90% синьо и 10% черно. В тази връзка, някой има ли идея какъв цвят са шахтите на колесниците? Рових къде ли не, прегледах стотици снимки, ама нищо...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
eagle1

МнениеПуснато на: Вто 27 Дек 2005, 08:42    Заглавие:  

В US NAVY от тогава и до сега, шахтите на колесниците се боядисват в бяло. Допущам, че през войната е възможно да са оставяни и само по грунда (не безизвестният зеленикъв цинков хромат), в какъвто цвят са били почти всички кабини на щатската авиация изобщо и масата шахти на колесниците и всевъзможни други "скрити" под обшивка повърхности в US ARMY AIR FORCE.
ICQ Номер 
wolf_

МнениеПуснато на: Сря 11 Яну 2006, 21:51    Заглавие:  

еиме и мене пак ..
до одеве мазах Smile)
2 модела таман Smile)
няма да казвам какви че ще стана за смях Smile)/едни месершмити дето нинам кога ще ги заварша ако работя с такива темпове /
какво да се прави липса на време
та такам доволен съм от себеси
пуснах два модела на борсата въпреки че хич не ми се продават ама ади
да има .
За зерото мога и да го подаря на едно приятелче дето има 5-6 хелерски дървета /правил ги е за спортаSmile/ че има рд скоро Smile
с тъндара се размихаме иначе и едно В-22 щех да си гепя Smile
утре съм на пловдив и кои знае пък отам какво ще си намеря Smile)
и сега една тъжна новина.....
както се казва Реквием за една видео карта/осещам че ще ме навиакът Smile/
доброто старо Асус ЕН6800ГТ пци-е утре ще бъде прибрано в кутика и закарано .....
отстъпваики място на новия асус ЕН7800ГТ Smile)
Донеси радост на новия си собственик както и на мен през последните 9 месеца ще ми липсваш Smile)
ади стига толкоз лирични отклонения Smile

eagle1

МнениеПуснато на: Пет 13 Яну 2006, 09:41    Заглавие:  

В страни от темата моделизъм, но мисля важно за БГ като цяло:
http://tashev.org/podpiskalist.cfm
Понеже напоследък не влизам из другите раздели на форума, ако там този линк го няма, ще помоля да го пуснете

ICQ Номер 
nick_wolf1

МнениеПуснато на: Пон 16 Яну 2006, 14:28    Заглавие:  

Ето какво започнах в събота.
Click to see if image is larger
Имам го някъде от 2001 година майSmile Вдлъбната разшивка, макар и не най-фината. Геометрично си изглежда наред, мерих му разпереността - бива яSmile. Детайлите са прилични. На Academy предложенията (Ju-87 G1 и G2) са по-добри, обаче и този комплект си мисля, че не е за изхвърляне.
Това ми е първия витлов самолет, първия от ВСВ и за първи път ползвам акрилни боиSmile
Започнах с кабината. Жалко, че няма никакви детайли по страничните конзоли, но ще го преживеяSmile Иначе се състои от под с малко детайлчета, лост, пилотска седалка, приборно табло, седалка за стрелеца и централна преграда с радиооборудване. Седалката е добра, с отляти колани, само бедрените колани са някак късички.
Приборното табло е (почти) коректно, с изпъкнали прибори и за мащаба, по мое мнение, е напълно приемливо.
При сглобяването на кабината нямах проблеми. Боядисана е с акрилна боя Agama RLM 66 с четка (не ми се цапаше аерографа Embarassed ). За радиооборудването и приборите по таблото съм ползвал черно, като на последните отгоре съм нанесъл с клечка за зъби няколко слоя гланц Pronto за да "лъщят", доволен съм от резултатаSmile Тук-там съм минал със суха четка много светло сиво (почти бяло) за да откроя леко някои детайли. Седалката е в основния цвят RLM-66, а "тапицерията" е смес от кафяво и малко маслинено зелено. Коланите са светло кафяви с металик за катарамите. Накрая всичко (без приборното таблоWink) покрих с Humbrol MattCote пак с четка.
Click to see if image is largerClick to see if image is larger
Остава да изработя една преграда, която да затвори най-задната част на кабината и мисля, че с нея ще съм готов да мина нататък.
Върнете се в началото
wolf_

МнениеПуснато на: Сря 18 Яну 2006, 22:49    Заглавие:  

богат на събития ден ..
службата ме отведе в софия малко..
намерих временце и се отбих до вискяр/15 мин и похарчих пак 40 лв/
взех си един академски мустанг /с джип/ и
товаClick to see if image is larger
както и да е прибрах се към 4 в Пазарджик малко пред пц-то да се насладя на новото видео/лудо е това 7800ГТ/ и час два F.E.A.R
правих и др неща.
към 8:00 разопаковах такъмите седнах ....
...... и загубих 40 минути докато се начудя какво да подхвана щото склада...
е да малко финални краски по прословутите месершмити/хелер са ДЪРВЕТА направо ми се реве ама аи,поне ревелския е по добре/
ще им лепя декали като изсъхнат пак и лак си взех от вискяр ...
после към нещо по градивно
Ф-100ф правеше ми се нещо лесно без пилене и донагласяне със сравнително добра детаилност на кокпита и всичко останало.
какво да кажа италерския модел е приказка/за моите разбирания/
намацах стоиките на колесниците както са си на рамката.
отделих 2те части на тялото и ги напаснах.
боядисах частите на кабината като изсъхнат ще лепя/или когато имам време/.
не сам се придържал много по схемата за кабината ама сърце не ми даде да я боядиша черна.
Всех си едно зелено на Валехо/новите акрилки които не са никак лоши общо взето.съхнат барзо не меришат и на гъстота са точно както ми харесват боите.мога да кажа че през цялото време имах чувството че мажа с латекс Smile)
и ако е така от утре и аз почвам да произвеждам акрилни Smile)/
с две думи все "неблагодарна" подготвителна работа Smile)
оф утре заминавам на плд малко та ..
пак по служба ...
от там не сам взимал нищо,нямаше време

darky

МнениеПуснато на: Съб 21 Яну 2006, 10:33    Заглавие:  

Днес започнах съвсем леко един антикварен полски кит (сигурно е на 20 години поне...) - PZL-37 A/B Los. Става въпрос за лек полски бомбардировач от ВСВ. Никаква разшивка - само няколко изпъкнали линии по фюзелажа и крилата, колкото да личи къде има елерони, задкрилки и прочее, маса литъци, огромни луфтове при сухо напасване. От 7 сутринта пиля като луд и стържа с макетния нож. От друга страна - кабините са пълни с детайл - с прибори по стените, пилотското кресло е добре направено, приборното табло също е добро. В общи линии, яко ще се експериментира върху него, още повече, че е и гювеч Smile
Върнете се в началото
Thunderchief

МнениеПуснато на: Съб 21 Яну 2006, 14:42    Заглавие:  

Аз май отдавна не съм писал тука, ама да взема и аз да се похваля. Днес си прибрах от пощата последните поръчани неща и о радост - сдобих се с хасегавски Томкет с декали на VF-84 Jolly Rodgers(такова нещо търся от две години), както и с още една айова в 1/1200(която ще се присъедини към другарчетата си ВВ-62 USS New Jersey и BB-63 USS Missoury), сега се чудя само как да го кръстя - дали Айова дали Уисконсин. Сдобих се и с един М1А2 на Драгон. Сега само се надам да ми остане повече време, че мазохиста в мене пак се обажда и съм хвърлил око и на един Albatros и един Provider в 1/144 на Амодел, видях ги на доста прилична цена
Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Yahoo Messenger 
wolf_

МнениеПуснато на: Нед 22 Яну 2006, 22:42    Заглавие:  

ето ме и мене отново
ръцете ми още миришат на разредител Smile
и други гадории...
вчера братчето ми донесе УХУ бля бля това което е като дъвка Smile)
и сам мнго доволен от своиствата му Smile)
става и за времено лепене на някои неща та да видиш как ще стои
или пък за маскиране
лакирах кабината на ме-163 с мат на ревел и резолтата не е лош
не мяза на пластмаса стана леко не прозрачно но то в това хелерско дърво няма кои знае какво да се гледа Smile)
както и да е удобен полигон за тестване на техники стана...
ме-262 все повече заприличва на нещо ама на единия двигател точно където бях китвал се олющи боята !!!
и ще се преповтаря
ф-100 ех много сам доволен от това моделче ...
точно леене почти без напасване само на едно място са се ус***ли с извинение
ама ше се преживее
пробвах техниката с клечката за зъби и боя на връхчето върху кабината и приборните табла получи се
само незнам дали не згреших като боядисах таблата в тъмен цвят/хумбролски гън метал към които имам слабост/ а приборите бели...
остъклението е горе долу прозрачно ама след лака знам лиSmile
така
и др ...
бях изоставил як-23 но днес пипнах и него /омазах кабината и приборното табло ,оказа се че зее ядския луфт ... е копро с 1 дума/
скоро ше почна още 1-2 модела защото се нервя на час по лажичка и да чакам по цели дни да изсъхне ..
др ми то тоя месершмит -109 маи няма да го давам в бонус защото го по остъргах и него
залепих счупеното витло
едни читави гуми ще му намеря и може да замяза на нещо/чух се с приятелчото от щатите и се оказа че въпросния месер е мил в една кутия с 1 др модел и без да иска ми го е пратил като бонус но отливката е от 70 като гледам колко е зле свърнение с един др равелски густав които имам/+ 2 игли от спринцовка за някави си оръдия и така..
сега то не му е мястото тука но да попитам срещам трудност с правенето на ясно изразени и отсечени вертикални линии по фюзелажи те ...
ако някои би бил така добър да ми даде линк или да обясни собственоръчно как стават тия неща по наи елементарния начин
ще му бъда адски зъдалжен...
нещо и на последък ми се върти в главата идеята да си закупя няколко Кг фотоецвани глупости защото мога да споделя /без да се хваля / че си събрах в незглобено състояние почти всичко което ми е нужно (е има и липси ама ) но трябва да си избия тия мисли от главата
въздаржах се да си поръчвам няколко драгонски бижута от серията в фото ецваните нешица /ми един миг-15 +миг 17 някаво ляитнингче п-38 една черна вдовица п-61 ама ше е по нататак идваха на добра цена ама няма стотинки Sad(/
аде стига толкоз че стана ферман
надявма се в наи скоро време да пусна ревю на собствен модел като предварително подчертавам че се уча Smile)
та да се не смеете Smile)

Последната промяна е направена от wolf_ на Пон 23 Яну 2006, 15:11; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Thunderchief

МнениеПуснато на: Пон 23 Яну 2006, 10:29    Заглавие:  

Aз пък вчера и онзи ден натъкмих линкора в 1/1200 и М1А2.
Кораба ще се казва Айова, сега чака само да го боядисам и да измисля как да кръцотна тройката от бордовия номер, така че да замяза на единица(вместо 63 да стане 61) всъщност почти съм измислил, просто нямам време. Ейбрамса на драгон, въпреки че в Ontheway е обект на плюене с пълна мощ е супер, практически идеално си пасват чарковете, оръдийцето си е с отвор, дребните чарколяци са на ниво. Най тъпата част от него, беше беленето на тънка жичка от изолацията, за да мога да му сложа антена.
Сега чака да го добоядисам(само ходовата е омазана), и да му направя всякаквата стока, с която американците обичат да си кичат каруците. Ако не измисля от какво да я правя ще се сдобие само с камуфлажна мрежа - тя поне се прави лесно от марля. Последния етап ще е да свия на брат ми цифрвия апарат и да си пусна ревю на двата Ейбрамса - М1А1 на Ревел и М1А2 на Драгон

Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Yahoo Messenger 
nick_wolf1

МнениеПуснато на: Пон 23 Яну 2006, 14:36    Заглавие:  

Тази събота и неделя бяха сравнително богати на моделистки събития при менSmile В събота си взех от пощата пратчица от Squadron:) Дойде за 10-ина денаSmile Надявам се да не досадя много ако се изфукам и с малко снимки на "стоката" Embarassed
Чифт катапултни кресла 1/72 True Details GRU-7. Наречени са за A-6E.

Колела 1/48 True Details за моя Airfix Mosquito FB VI.

Колела и седалка(всъщност в комплектчето са двеSmile) 1/48 True Details за Academy P-47D.

Комплект въоръжение 1/72 Hasegawa. Засега имам ясни планове за напалмовите контейнери и бомбите Mk.82 с удължени взриватели. Ще ги окача на A-37B.

След като разгледах и се порадвах на новите придобивки се върнах към Ju-87 G-2 1/72. От календарче-пластик изрязах, боядисах и залепих задна стена на кабината. Получи се добре с оглед на това, че така няма да зее дупка към задната част, освен това там наистина си има преградаSmile След това преминах към "сухо" напасване на половините на фюзелажа и кабината. Събраха се добре и ги залепих. По шевовете мацнах малко гел Loctite и след като се стегна малко го изшлайфах последователно с шкурка 600, 1000, 1200 и 1500. Преминах към крилото. Долната половина е цяла, а отгоре има две отделни части за полукрилата. Тук-таме имаше малки дефектчета по ръбовете, които "забърсах" с шкурка. Пробих отворчета за радиаторите и оръдията BK-37 и залепих долната част към тялото. Пасна добре, само в задния край се образува мъничка фуга, която замазах с гел и изшлайфах. Горните части на полукрилата също се събраха прилично с мънички фуги до тялото. Отново гелът Loctite влезе в употреба. С него запълних и едни вдлъбнатини, там където са крилните оръдия на бомбардировъчните варианти. На снимките, които имам, атакуващият ръб на G-2 е гладък. Пак шлайфане. Залепих, китнах с гел и изшлайфах и хоризонталния стабилизатор. Накрая позамих остатъците от шлайфането с мокро памуче и ето го резултътSmile
Върнете се в началото
wolf_

МнениеПуснато на: Пон 23 Яну 2006, 19:52    Заглавие:  

тия смолни нещица са адските ще си поръчам и аз Smile
хехе
сега да представя едно дръвце лична изработка :ПП
нема да се смеете и сорка за смешнata снимкa ама толкоз мойе
АСуската веб камерка Smile)
приемам всякакви критики Smile))
чакам съвети колеги
особено за лините как да ги отсеча с четка
21.07 часа:
днес явно не ми е ден ....
опитах се да поработя малко но нещо не се получава
прекратявам преди да сам омазал нещо
малко F.E.A.R ще ми доиде добре отивам да избия няколко виртулани призрака ....

nick_wolf1

МнениеПуснато на: Вто 24 Яну 2006, 11:41    Заглавие:  

Wolf, кабината не изглежда злеSmile Само не се ориентирам от какъв модел е. И защо ръкохватките на лостовете са червени? От един от предните ти "репортажи" оставам с впечатлението, че лакираш и прозрачните части. Според мен не е необходимо, а ако лакът е нещо различно от гланцов си е направо вредно. По-добре се погрижи да са достатъчно добре полирани, ако имат дефектчета (най-фина шкурка, талк, паста за зъби...) и евентуално можеш да ги топнеш в гланц за подове Pronto. Да, наистина не е като истинското Future, обаче не е и съвсем за изхвърлянеSmile А можеш да ползваш и добре разреден гланцов акрилен лак (от магазин за художници), но по мое мнение не е необходимо. А за отсичането на линиите малко не е ясно каква е целтаSmile Във всеки случай равни линии (например ивиците по въоръжението) съм правил с маскировка. Маскираш от двете страни на линията и боядисваш с цвета на линията, или боядисваш приблизително линията, маскираш върху нея и нанасяш "околния" цвят. Аз предпочитам първия метод. Ако искаш хубава линия с отчетлив контур е добре да ползваш лента, която прилепва плътно (но все пак не особено здраво, за да не вдигне боята, ако има такава отдолу). Виж в "Ревю на собствени модели" моя A-4F. Там червените краища на въздухозаборниците така съм ги правил.

P.S. Да ме прощават модераторите, че пиша тези неща тук, а не в ""Чалъми".
Върнете се в началото
wolf_

МнениеПуснато на: Вто 24 Яну 2006, 12:04    Заглавие:  

от Ф-100 е Smile)
дам бива и вчера я дооправих /вече не ся червени лостовете/
така говоря за хоризонталните линии между 2 цвята от камуfлажа
като на този ме-163
около носа и на опашката неравната линия между жълтото и зеленото
аколкото до лака ами на мен ми харесва как става
не е мнго прозрачно но бива особено кадето сам уакал кабините Smile)

Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 4 от 25 [372 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, 6, ..., 23, 24, 25 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Стендов моделизъм
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0814s ][ Queries: 12 (0.0076s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker