Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Вто 31 Мар 2020, 00:58
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Стендов моделизъм
Ежедневник :)
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 5 от 25 [372 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, ..., 23, 24, 25 Следваща
Автор Съобщение
nick_wolf1

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто 24 Яну 2006, 12:46    Заглавие:  

А, разбрахSmile Имаш предвид рязка граница между два цвятаSmile Ми то с четка плавно преливане по принцип си е трудно да бъде направено. А ако искаш да е права самата граница или с форма, която ти е трудо на постигнеш само с ръка, тогава маскирай по границата (лента, UHU Tac Wink ) По-добре първо направи светлия цвят.
И аз пак за лака на фанаритеSmile Ако искаш да прикриеш вътрешността на кабината можеш да измислиш някакво покривало от фолио, хартия, плат, отколкото да замъгляваш фанара. Това е, все пак, ако гониш някакъв реализъм. Не ме разбирай като да ти налагам мнението си. Важно е личното удоволствие в крайна сметкаSmile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
wolf_

МнениеПуснато на: Вто 24 Яну 2006, 20:19    Заглавие:  

ми ето гi таблata на ф-100ф
nomer 2 е по омазан ама подлежи на ремонт Smile)

Click to see if image is larger
дано не съм досяден за по опитните с жалките си творения Smile)
но чакам съвети и предложения та да направя нещо наистина добро ..
за по късните етапи се надявам да имам цифрак та да са качествени снимките .
за сега правя всичко възможно за да се забележат всички малки дефектчета и тн Smile)
надявам се още хорица на моето ниво да се престрашат да постват та да
се учим взаимно пък и да ни дават съвети Smile)
22:19
до сега се занимавах с мазохизми Smile
управих табло номер 2
попилих малко и тялото ще се съедини без ползване на кит или минимално такова
сега искам да попитам...
мисля че ще срешна трудности с правенето на кабината
и полагането и в тялото/достраша ме да лепя/
как наи лесно да я залепя/Ц200 може би/ та да имам възможност за шаване и донапасване ..
приборните дъски ще оставят луфтове ... с каво ги пълните ?
и тн и тн
ползваи ки се от щедрите съвети на Nick_Wolf маскирах ме-262 с уху и хартия за да изравня линиите
ще видя след малко какво е станало ...
та така
ади стига толкоз за днес
време е за Ш.У.Б.Е

eagle1

Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Сря 25 Яну 2006, 12:25    Заглавие:  

Както вече писъх, удари ме темата цивилна авиация... Успях да се похваля за липсващата инструкция, сега да се пхваля че освен нея ми липсваше и единият хоризонтален стъбилизатор. Е от снощи втората липса е може да се каже на 90% запълнена - остъргах си нов от листов полистирол. Сега остава малко фина шкурка и линии от разшивката. А между временно си барнах и малко ецвани части за дреболийки като капаци на шахтите на колесника, антенки и прочее.
Малко фото от мястото на събитието:

ICQ Номер 
wolf_

МнениеПуснато на: Пет 27 Яну 2006, 18:52    Заглавие:  

побеседвах дълго с eagle1
и се позагледах в снимки на ф-100ф ,е кабината на модела няма нищо общо с истинската.Ляга прекалено ниско таблата няма да се виждат и така значи след малко ще почвам да кълцам и режа .
получих доста цени съвети за окабеляване на кабини и др подобни
ще хапна и ади на операционата Smile)
ще драснa някои ред по късно ....
от малко по късно.....
Разгледах няколко снимки на кокпита на ф-100ф
и се убедих че приборите са всякави други но и не бяли на цвят .
значи таблото ще е бяло....
а и др се чудя предполагам доста нород работи по нещо в момента постваите снимки и каквото има да гледаме
на мен би ми било интересно Smile
ако на някои не му харесват словестните ми излизания да казва Smile)
и колкто гледах все ми се струваше че кабината е постна ... ама много постна ...
е де да знам да доработвам или ...
защото ще остане затворена .../не ми се отделя капака а и незнам как а и ме е страх / или да добавя някои неща и да си зглобявам нататак ...
още не сам решил
свалих си едно пдф за моделинг и сядам да чета Smile
това е за сега от мене
от 22.34
хех какво се оказа
нанасяики поредния слои боя върху едни прословути месери
или по точно след като пак ги намазах/сигурно вече слоя е станал 2 пръста дебел еле на хелерското дръфце/ ме досарбя да наклепя още нещо
а стари модели от детските години бол
и се изтествах на един И-153 е в един момент правите линии само с четка станаха доста по добре отколкото с Уху или хартиено тиксо Smile
утре други ден ще налепя някакви декали и ще лакирам за пробата
и после ще постна снимки да се посмеем Smile
[/img][/list]

wolf_

МнениеПуснато на: Нед 29 Яну 2006, 22:49    Заглавие:  

е днес се занимавах с глупости
довърших количката за теглене на ме-163 процеса на състаряване се оказа обратим и изчистих нелепостите около ската за кацане ...
оставяики все пак малко мръсотия да има .
взех и ме-262 да доработвам но определено и тои не се получи та чак се дразня .
отлепих стъклото на кабината защото зее луфт поне 2 мм с близката повърхност ./която си нямам и на идея как да запълня/
С остро телче олющих тук таме зеления цвят и после с клечка за зъби и клечка за уши нанесох ревелски алуминии.
Своевремено се научих да правя сажди и други мрасотии имам идея какво да сложа по отворите за зареждане с гориво...
прилагам и снимка на подвизите си...
i и цветовете нямат нищо общо/на снимката/
изобщо не съм доволен от себе си ...

me4o_puhh

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон 30 Яну 2006, 09:45    Заглавие:  

_wolf , недей да се дразниш важното е че работиш по това да се усъвършенстваш , засега резулатаите не са толкова важни Wink
Аз сигурно правя всички модели който съм правил някога и пак не ми се получават както искам и сигурно след време пак ще ги копувам , важното е да се чустваш добре от това с което се занимаваш , другото не е важно , в крайна сметка това е хоби и единствната му цел е да т носи радост Very Happy .
Поздравления за опитите ( аз не мога да стиган до работилницата вобще сигурно 3-та седмица ).
Поздрави

nick_wolf1

МнениеПуснато на: Пон 30 Яну 2006, 11:53    Заглавие:  

Тази седмица успях само в неделя да се позанимавам с моделизъм, защото мъдрото чиновничество реши, че 02.01 трябва да е почивен и се отработваше в събота... Та прогресът ми не е особено голям (не че бързам за някъдеSmile). Успях да събера капотажа на двигателя, като в него са затворени втулката на витлото и един радиатор. Пасването беше сносно. Присъединих носовата част към фюзелажа. И тук има един тъп момент. На корема, между задната част на капотажа има още една част, която по неведоми причини не е отлята заедно с фюзелажа и трябва да се вмъкне допълнително. Съответно останаха фуги... Предполагам, че тази част е там, защото на G-2 е махнат трапеца за бомбомятане от пикиране и може би Italeri са предвидили да ползват частите на фюзелажа и за други модели на бомбардировъчните варианти. Както и да е, проблемът не беше нещо страшно, след запълване на фугите с гел Loctite (чудна работа вършиWink) и шлайфане с шкурка, резултатът от 2-3 часа работа е този:
Върнете се в началото
wolf_

МнениеПуснато на: Пон 30 Яну 2006, 22:44    Заглавие:  

E провала си е провал както и да го маскираш....
до одеве надеждата беше жива ....
че единтотално збъркан модел може да заприлича на нешо..
седнах да лепя колесника иии
единия така хубаво пасна както и носовата стоика
а другия неще и неще да залепва ....
олях го целия с локтаит и неще маи локтаита ми беше менте или аз сам доста некадърен ...
заболяха ме очите от парите и така ....
докато не се залепи и псоледва моя непохватност ....
изпуснах модела и поломих всичко изградено до сега .....
писна ми и МЕ-262 отиде в крематориума /печката/
б****си
малко почивка явно това че отказах цигарите ме прави прекалено нервен ...

/горе на снимката лявото полукрило на бившия ме-262, а отлющванията не бяха никак зле ...../

31.01.2006 да не отварям нов пост днеска се видях ме с тъндара и след това си купих нов МЕ262 от вискяр хехе сега ще отмарям с F.E.A.R

nick_wolf1

МнениеПуснато на: Пон 06 Фев 2006, 12:52    Заглавие:  

Този уикенд имах възможност да поработя малко по моя Ju-87 G2. Напредъкът не е кой знае колко голям, но никой не ме гони все пакSmile Боядисах вътрешността на крилните радиатори с RLM 02, сглобих ги и ги залепих на местата им. След това се заех с колесниците. Стойките са от две части, които като се съберат оформят вилката, която държи колелото. Интересното в този модел е, че ги няма обтекателите на колелата, което си е добре за представяне на "полева" машина. Имало е практика в лошо време обтекателите да се махат, за да не се задръстват с кал. Боядисах джантите на колелата с RLM 02, гумите с леко изсветлено черно, покрих ги с матов лак и ги събрах. Където имаше леки разминавания и фугички нанесох гел Loctite и позабърсах с шкурка, но ще има още да се шлайфа. Стойките на колесника са направени да се залепят в едни ниши, които са съжаление са по-широки и след като монтирах стойките останаха фуги, който запълних с, изненадаSmile, гел Loctite. Не съм ги шлайфал, защото още не беше засъхнало добре лепилото. Залепих козирката на остъклението и частта, която представлява остъклението на стрелеца и централната част. Остана подвижната част, която е над пилотското място, но нея мисля да я сложа накрая, отворена. Прозрачните части ги лепих с ClearFix на Humbrol. Паснаха приличноSmile Последното нещо, което направих беше да събера гондолите на оръдията BK-37. Пасването е гадничко, частите се разминават на места дори и след няколко опита за сухо сглобяване и леки корекцийки с шкурка. Пак гелът Loctite влезе в употреба, но и тях не съм шлайфал още. Толкоз за този пътSmile
Върнете се в началото
wolf_

МнениеПуснато на: Пон 06 Фев 2006, 21:50    Заглавие:  

Само "БРАВО" мога да кажа колега Smile
аз и в ICQ ти казах ама да те похваля и пред всички Smile
седалката изби рибата ,поне на мене адски ми харесва....
А иначе от моделна гледна точка какво правих аз ....
Мазохизми ...
Така и не пробих местата за оръдията а измислих др решение като стане краиния продукт готов и се получи евентулано добре ще се похваля.
Та така и така рязах та викам даи да направя Въздухозаборника като хората и за 45 мин го опатках...
Смисъл изрязах го така че да има проходно сечение и след това замислям с някакво фолио да имитирам я турбинка на двигател я нещо такова което да се загатва само ако се погледне в дупката ../ще боядиша черничко та хептен да несе вижда защото нямам коизнае какво за гледане /

МИК

МнениеПуснато на: Пет 10 Фев 2006, 14:55    Заглавие: Декали  

Здравейте,абе някой знае ли има ли начин да се отлепят декали от някой модел,така че да не се повредят и после да се използват за друг да кажем?
Върнете се в началото
скипаджията

МнениеПуснато на: Пет 10 Фев 2006, 15:18    Заглавие:  

МИК, един път опитах с тиксо. Плътно го залепваш и внимателно го вдигаш. Аз просто исках да очистя декала, та фърлих тиксото и декала и толкоз. Ако ще ползваш декала другаде, евентуално мож го третира с декален разтворител, та да се "стопи" тиксото..? Ама гаранции няма
Върнете се в началото
eagle1

Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Пет 10 Фев 2006, 15:19    Заглавие:  

Откажи се... Макар че ако не са лакирани, като ги накиснеш във вода може и да се отделят... Все пак вероятноста и двата модела да се окажат без ваденки е огромна
ICQ Номер 
wolf_

МнениеПуснато на: Пет 10 Фев 2006, 22:49    Заглавие:  

ето ме и мене Smile
за кои ли път сякаш си пиша сам Smile
е днес се занимавах с това :
пак съм с неясни снимки но толкоз можем за момента
това би следвало да е кабината на як-23
обеснявам.
1.Тук е някава дупка би следвало да има детаил някакъв но маи съм го загубил правих безуспешни опити да го запълня с кит но не стана ...
имам няколко идеи но ще са утре
2.Моята "гордост" коланчета на пилотското кресло направени от цветен лист хартия и залепени +някави имитацики на закопчалки
е нямат нищо общо с произведенията на ариес и др подобни фирми но си ги харесвам./вчера цяла вечер се занимавах с тях и с "кабината"/
3. е тука ползвах ме уху таг иде ми да разцелувам тоя дето го е измислил..
Сравнително здраво лепи за моделистки цели освен това се моделира лесно и след запечатване с каникулит а после мисля и да го боядисам Smile)
ще заприлича на нещо иначе там имаше луфт и ...

така личат си фугите защото вчера слагах локтаит гел и мацнах с малко алумин да си личи иначе иглежда измамно прозрачно
сложих и соплото което си беше чиста проба мачение ама Копро какаво да ги правиш.
е толкоз от мен и моите жалки моделистки опити Smile
учим се
а да и вчера като тъкмях кабината взех че отделих елероните и задните плоскости
оф събота и неделя се кане да мацам Smile
чак ми се реве

me4o_puhh

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Съб 11 Фев 2006, 10:48    Заглавие:  

wolf_ , това дето ти липсва на модела е малко прозорче , понеже имам същия на същата фирма сега го погледнах , там ще трябва да е прозрачно опитаи с лепилото с което лепиш просъо един тънък слой ще свърши същата работа че и по добра Eagle го беше споменал тоя трик в "Чалъми" и поне при мен работи безотказно, за останалите елементи , коланите ника не се виждат на това фото , а пък аз съм решил проблема с луфта в педния край на кабината с Plasto Confused , странно . Успех нататък Wink
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 5 от 25 [372 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, ..., 23, 24, 25 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Стендов моделизъм
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0746s ][ Queries: 13 (0.0078s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker