Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Мадуро иска пряк диалог със САЩ · Манолова пуска жалба до Еврокомисията срещу привилегиите на банките · Пожарникарите готови за протест срещу нескопосана наредба · Руските власти сложили скрита камера в спалнята на опозиционерка /СНИМКИ/ · Премиерът на Либия призова за миротворчески контингент в страната · Ердоган разкритикува Гърция заради преговорите с Хафтар за Либия ·

Select Forum Language:

Hot topics:
The time now is Sun 19 Jan 2020, 12:12
All times are UTC + 2
 Forum index » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Стендов моделизъм
Ежедневник :)
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
Page 6 of 25 [372 Posts]   Goto page: Previous 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, ..., 23, 24, 25 Next
Author Message
nick_wolf1

PostPosted: Mon 13 Feb 2006, 11:42    Post subject:  

Продължавам с моя Ju-87 G2:) През почивните дни наред с обичайното шлайфане се занимах и с малко изработване на детайли от подръчни материали. Става дума за лайсните, които на по-късните варианти са занитвани по крилото от двете страни на кабината за защита от подхлъзване. В комплекта на Italeri те са представени от ..... ваденки. По принцип никак не съм привърженик на "направи си сам" философията, но в случая се касае за доста характерен детайл и си се наложиSmile От пластмасово фолио с дебелина 0.15мм, което се използва за корици при подвързване със спирала, изрязах лентички около 0.5 мм широки и ги залепих към крилото с Loctite. След като позасъхна, позабърсах с шкурка излишното лепило и самите лайсни за да ги направя по-тънки. Получи се не лошо, не като с фотоецвани лентички, но не лошоSmile Засега съм се отказал да възпроизвеждам главите на нитовете по лайсните, още повече, че по всички части не се вижда нито един нитSmile Освен това залепих шайбичките в краищата на хоризонталния стабилизатор и пошлайфах оръдията, маскирах остъклението с UHU Tac. Снимките съм ги правил преди финалното шлайфане на лайсните, за да не изпусна хубавата, дневна светлина, и затова се виждат малко лепило и лентите не са доизтънени, но основната идея е яснаSmile
Click to see if image is larger
Back to top
View user's profile Send private message 
Thunderchief

PostPosted: Mon 13 Feb 2006, 11:53    Post subject:  

Я да взема и аз да се пиша у ежедневника. Вчера омаскарих(довърших седмица маскарене) до прилична степен един Су-30 на Беркут. Като се изключи смотания кокпит и дървените пилоти(познайте къде се наложи да шлайфам единия за да си влезе на мястото лоста за управление, аз няма да кажа щот ма и срам) кита е приличен. Можете примерно да си направите крилната механизация и верикалните рули отклонени. и опрях пред трудната дилема с какво да го накачуля("склада" с АВ включва богат избор от С-25 до КАБ1500). Как да е спрях се на две Х-29Т, две Х-31П и 4 Р-73. Сега педстои процес на канибализация на два ПХО и една Х-31П от италерския ми Су-33, така че последния да си стане нормален Су-27(каквото всъщност е), а не сериен Су-27 с набухани ни в клин ни в ръкав ПХО и доомаскаряване(добоядисване) на докарания до Су-30 МК беркутски змей. Уви нямам цифров апарат а и скенер нямам та не мога да пусна едно ревю на окончателно довършения си М1А2 който за сметка на трима немски парашутисти от ревел се сдоби и с раници покачени на кошницата на кулата и сега съвсем си мяза на изваден от новините. Мислех че съм се сдобил и с готини американски фигурки за компания на танка, обаче след като си ги взех се оказа че съм се сдобил с пълнеж за кофата за боклук. Освен дето явно нелегално са крадени пози от фигурки на ESCI(с всички произтичащи от това идиотии, като например поза на кашик дето ще си счупи капачката ако спре малко по рязко, щото приклада на М16А2 ще го надъни баш там, един дето държи автомата си като за стрелба, но не държи ръкохватката и спусъка а шийката на приклада и други дървении, нуждаещи се от отделен пост), пластмасата след 17то миене със сапун продължи обилно да пуска червена боя а при опити да се отдели кашика от рамката пластмасата става на влакна вместо да се реже нормално....Но рискове има навсякъде. Да се похваля - чакам три руски чудовища в 1/144(1/200) - Ту160(Звезда), Ту22М3(моделист) и Ту-95(или Драгон или много дърт Ревел - не знам още)
Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger 
Fighterland

PostPosted: Mon 13 Feb 2006, 12:48    Post subject:  

Сашо, това Су-30 на Беркут да не би да е било преди т'ва модела, дето беше в малкия ЦУМ? Ако е така - пусни снимки га моеш Wink
ICQ Number 
Thunderchief

PostPosted: Mon 13 Feb 2006, 14:31    Post subject:  

Fighterland wrote:
Сашо, това Су-30 на Беркут да не би да е било преди т'ва модела, дето беше в малкия ЦУМ? Ако е така - пусни снимки га моеш Wink

Не, това си го взех от младост. Като канибализирам нужните ми чаркове от италерския кит и си боядисам окончателно машината(в момента е боядисана само отдолу и само на една ръка) ще се пробвам най-накрая да найда някой да я снима(заедно с абрамсите дето им се каня да ги показвам)

Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.
Back to top
Aragorn

PostPosted: Mon 13 Feb 2006, 14:37    Post subject:  

След дълъг застой, най-накрая реших да си взема нещо и май се пре**** яко - Взех си PzKfw VI Тигър E на Хелер. Много за чистене, винилови вериги... неам думи. Още не съм сравнявал пропорции и размери, но утре и това ще стане... Сега, докато съм на работа, ще потърся малко хубави снимки на камуфлаж и детайли.
Back to top
ICQ Number 
Thunderchief

PostPosted: Mon 13 Feb 2006, 14:39    Post subject:  

Aragorn wrote:
След дълъг застой, най-накрая реших да си взема нещо и май се пре**** яко - Взех си PzKfw VI Тигър E на Хелер. Много за чистене, винилови вериги... неам думи. Още не съм сравнявал пропорции и размери, но утре и това ще стане... Сега, докато съм на работа, ще потърся малко хубави снимки на камуфлаж и детайли.

Koлега, не ми е работа да те съветвам ма вземи хвърли това дърво и иди си вземи ревелския Тигър от Лозенец

Back to top
Aragorn

PostPosted: Mon 13 Feb 2006, 15:08    Post subject:  

Ааабе, да ти кажа, не съм никак далеч от тази мисъл... Ама ще видим де...
Back to top
ICQ Number 
wolf_

PostPosted: Mon 13 Feb 2006, 20:33    Post subject:  

офф аз неска няма с какво много да се похваля ...
поредния проект маи ще ходи у кофата Smile
ама аи ще видим като го състаря може и да замяза на нещо
каня се да шлаифам малко пак каквото доиде ...
от жалките ми опити да правя оръдия нищо не излезе...
Е вече на собствена глава /кат ме марзи да чета из нета/ знам каво не трябва да се прави с един модел ..
снимки няма да поствам че не ми се заниамва пък и веб камерата не е мнго подходяща ...
оптимизирах вчера склада и си намерих едно хасе простичко и лесно ама ще поизчакам
повече допълнения довечера /може би/
А колега /с тигъра/ недеи го изхвърля по накупи си разни нешица или го омацаи с кал/има спецове дето ще ти кажат как се прави/ и туко виж заприличало на нещо Smile
аз имам един тотално скапан шърман на французите и обещавам някои ден да го омажа че не ми се хвърля

me4o_puhh

PostPosted: Mon 13 Feb 2006, 21:01    Post subject:  

В къщи вече втора седмица има ремонт и направо ме хвана нервите вече , не мога да почна нито да свърша нищо Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Почнал съм един Huey на Luftwaffe замислил съм малко да го подоработя ама ще видим. Прочетох днес в "Криле " за изложбата през Май в Пловдив та мисля да пчовам големия дзвер Ту-22Б , да участвам с него обаче знам ли дали ще се справя дано не го съсипя само че го мълна чак от Берлин , избрах камуфлаж на ОБАП участвал във войната в Афганистан базиран в Озерное .
Иначе онзи ден сложих ваденките на R/A- 5 Villiginte , стана горе-долу Sad
Поздрави

eagle1

PostPosted: Tue 14 Feb 2006, 16:33    Post subject:  

Винаги съм знаел че германците са сериозни хора! Нали се жалвах преди време че ми липсва инструкцията на А321... Е след писъмце до Revell с молба да си дръпна от някъде инструкцията или да ми я пратят по e-mail, днес в пощата установих че хората са ми го пратили готовинко разпечатаничко в пликче по добрата стара класическа поща! Хвала на таквизи производители - машала евала и каквото още възклицание ви дойде на ум! Very Happy Сега остава да докопам читава бяла гланцова че жалките ми останки на споменатата субстанция произведена от Gunze Sangio взе че свърши безславно на сред бояджийския процес... Crying or Very sad
ICQ Number 
nick_wolf1

PostPosted: Tue 14 Feb 2006, 17:25    Post subject:  

Ха, като стана дума за коректни производители, на мен Italeri ми пратиха преди години ново фанарче за един моделSmile
Back to top
Thunderchief

PostPosted: Tue 14 Feb 2006, 17:32    Post subject:  

Аз пък преди време така и не си дочаках липсващите вериги на един Центурион и се наложи да се оправям с квото попадна Confused
Back to top
wolf_

PostPosted: Tue 14 Feb 2006, 20:35    Post subject:  

днес се здобих с 50мл сребриста акрилна боя от магазин за художници и одеве я тествах
Какво да кажа на първо четене съм очарован просто е невероятно Smile
няма навика да съхне докато е на четката не мирише/или поне не много лошо/ разрежда се с вода луда работа
само където като я разреждам с вода и се пени та се къса ....
не е газирана /водата/
тя жената в магазина каза бял спирт да си взема ама се посвених за 2 лева и ше видим
иначе мнго интересни цветове имаше /някава българска в тубички дори с звучните наименования като черна земя ,не съвсем черна земя и нинам си какво / продават ги в огромни разфасовки и .....
/ааа само някои да си не помисли че правя реклама или анти реклама всеки си е с правото да маже с кавото ще/
и маи за четка са най подходящи/те с тази цел са измислени/
ще видя на чистичък модел как ще стане че яка имаше 2 ръце емамел отдолу Smile))
----oт малко по късно----
на чисто сребристото изглежда ептен реално Smile)
и съхне за 20 мин .....

me4o_puhh

PostPosted: Tue 14 Feb 2006, 22:05    Post subject:  

wolf съжалявам за вапроса обаче ти коло ръце боя слагаш..?
аз съсщо боядисвам с четка ибаче гледам повече от веднъж да не минавам , само ако останат петна минавам леко , това важи за напослдък иначе и аз съм мацал яко в ощи линии боята ми е най-слабата част срам голям Very Happy
само че съм забелязъл че бойте придобиват най-досбри качества след каот са употребявани имам предвид покриват равномврно като дебелина след като малко са се сгъстили , но в общи линии аерограф му е майката ама пусти пари не стигат за всичко .
Поздрави

wolf_

PostPosted: Tue 14 Feb 2006, 22:45    Post subject:  

oф мани мани ---
то за чалъми отиват тия разговори ама...
аз 2 ръце правя наи малко ...
не че много съм боядисъл ама ади...
месершмитите сигурно 3-4 станаха /1с мнго разредена и нищо не стана после се улюпи и .... 1 в печката другия дълбоко скрит/
яка е на трета с акрилна /2 емамел/ мисля да му пренарязвам разшивката доколкто мога защото не устанна нищо след пиленето..
ама ще видим какво да кажа емамела някаси дебело ляга като е с четка а това не ми харесва
акрила/кабината на ф-100 е почти цялата така направена/
все едно с аерограф си го пръскал виж на ник_волф1 кабината на шуката
по снимки съм гледал същото
някаде четох за едно 10-12 год лапе дето с четка така беше докарало един корсар та ми се дощя да потъна в земята от срам /с акрилни бои/
толкоз за днеска

Page 6 of 25 [372 Posts]   Goto page: Previous 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, ..., 23, 24, 25 Next
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
 Forum index » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Стендов моделизъм
Jump to:  

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum

[ Time: 0.0835s ][ Queries: 12 (0.0049s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker