Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Апаратурата за радиотехническо разузнаване оборудване CARABAS · Най-високата цена за предлаган глас давали от ДПС, а след това ГЕРБ и БСП · Шведският самолет за въздушно разузнаване Tp-86 Sabreliner · Цветанов: В сложната ситуация избрахме стабилността · Регатата "Тол шипс" в Черно море, спонсорирана от руската "Совкомфлот", беше отменена без обяснения · Непознат досега комплекс за ПВО на базата на КамАЗ ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Съб 23 Фев 2019, 13:09
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Действащи модели
БОРСА - търся/предлагам
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 12 от 13 [188 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, ..., 10, 11, 12, 13 Следваща
Автор Съобщение
The^day^of^DooM

Местожителство: Г.Оряховица

МнениеПуснато на: Чет 21 Сеп 2006, 15:33    Заглавие:  

Ми купих си го ама претърпя малък инцидент... Поправен е, но ми се искаше все пак да сменя частта а не да я лепя Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя 
dedal4o

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет 22 Сеп 2006, 00:26    Заглавие:  

The^day^of^DooM написа:
Ми купих си го ама претърпя малък инцидент... Поправен е, но ми се искаше все пак да сменя частта а не да я лепя Smile

Ако твърде често го чупиш... вземи си LPS-50. По компактен и по-здрав е...но е с по-малко съотношение на редуктора.

Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя 
Alexxx

МнениеПуснато на: Вто 24 Окт 2006, 13:39    Заглавие:  

Продавам Сорбитол - тези, които се занимават с ракетомоделизъм знаят за какво се използва.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
vlatku

МнениеПуснато на: Пон 13 Ное 2006, 23:05    Заглавие:  

Търся да си закупя двигателчета от 2,5 до 5 куб.см. от тези старите дето бяха едно време в клубовете по моделизъм.Без значение дали е за самолет или за кола, лодка.Цени и снимки може да пращате на vlatku@gmail.com
А ако някой случайно подарява такава антика няма да го върна.Може и повредена аз обичам да се занимавам и ремонтирам Laughing
Върнете се в началото
Д.Димитров

Местожителство: Шумен

МнениеПуснато на: Пет 17 Ное 2006, 08:52    Заглавие:  

Здравейте, маняци! Very Happy За първи път успявам да напиша нещо във форума и бързам да ви питам:
1. Използвате ли двигатели на СО2 ?
2. Как или къде зареждате балончета с СО2 ? Sad
3. Мога ли да заместя СО2 с друг газ ? Confused
Може и други да са дискутирали този проблем, но форумъте огромен и може да не съм попаднал на темата. Sad
Благодаря
Върнете се в началото
ajcinema

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пет 17 Ное 2006, 20:35    Заглавие:  

Двигатели на СО2 тук едва ли някой е чувал. Стандартно пълнителите им са за патрони от сифон за газирана вода. Аз имам такова моторче, но тъй като не ме удовлетворяваше оригиналният резервоар, аз взех, че го одесеторих. Балон от титан върши страхотна работа с почти 10 пъти по-голям обем и е със същото тегло. Само с подобен резервоар за газа виждам смисъл от тези мотори. Иначе работят само 30-60 секунди.
В Пловдив все още зареждат патрони в Баня Старинна. С големия балон двигателят работи до 12-15 минути, като се зарежда с 3 или 4 патрона.

ICQ Номер 
dedal4o

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет 17 Ное 2006, 22:23    Заглавие:  

Д. Димитров написа:
Здравейте, маняци! Very Happy За първи път успявам да напиша нещо във форума и бързам да ви питам:
1. Използвате ли двигатели на СО2 ?
2. Как или къде зареждате балончета с СО2 ? Sad
3. Мога ли да заместя СО2 с друг газ ? Confused
Може и други да са дискутирали този проблем, но форумъте огромен и може да не съм попаднал на темата. Sad
Благодаря

Не сме го дискутирали. Учудвам се, че има все още някой, който да притежава такова моторче.
Преди 20-ина години подкарвах планерчета с общо тегло до към 120-130 грама /преди родителите да ми дръпнат ушите за това къде отиват патроните с сСО2 .. Laughing / с червените перки 20х20см на "Игра".
Доколкото чух преди 2 години, в София пълнели само на 2 места. Сега не знам.
Не бих се занимавал сега... или бих го направил само от гъдел. Принципа на удобството. Very Happy Само като си представя, че трябва да ходя да ми пълнят патроните /а и дали все още ги има някъде в продажба Rolling Eyes /.
Но моторчето е уникат и ако го имаш...поне от моделарски гъдел трябва да го завъртиш из въздуха. Very Happy
п.п. Все още имам от червените перки 2-3...

Aragorn

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет 17 Ное 2006, 23:25    Заглавие:  

ajcinema написа:
Двигатели на СО2 тук едва ли някой е чувал. Стандартно пълнителите им са за патрони от сифон за газирана вода. Аз имам такова моторче, но тъй като не ме удовлетворяваше оригиналният резервоар, аз взех, че го одесеторих. Балон от титан върши страхотна работа с почти 10 пъти по-голям обем и е със същото тегло. Само с подобен резервоар за газа виждам смисъл от тези мотори. Иначе работят само 30-60 секунди.
В Пловдив все още зареждат патрони в Баня Старинна. С големия балон двигателят работи до 12-15 минути, като се зарежда с 3 или 4 патрона.

Най-накрая нещо конструктивно и от теб. Иначе - и на мен ми се намира едно такова, за съжаление в окаяно състояние... взех го без пари едно време. Иначе - виждал съм да се позват пластмасови бутилки (тип от кола) за резервоар - издържат докъм 7 атмосфери само, но обемът им е голям.
Колкото до патроните - в момента се продават (не твърде евтино) същите такива, но малко по-големи - за пневматичните пистолети, пак с въглероден двуокис. Проблемът е, че понеже са по-дълги не влизат в по-малкото пространство предназначено за другите.

Върнете се в началото
ICQ Номер 
RC FishBone

Местожителство: Хасково

МнениеПуснато на: Нед 19 Ное 2006, 23:08    Заглавие:  

Я покажете на мадото поколение какво представляват тези мотори Rolling Eyes
hahorat

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет 29 Дек 2006, 16:35    Заглавие:  

Click to see if image is largerClick to see if image is larger

Продавам радиоуправляем Тигър. Точно това, което виждате на снимките.
Мащаб: 1:72
Цена: 120 лева

kartof4o

МнениеПуснато на: Съб 30 Дек 2006, 01:18    Заглавие:  

Продавам руска резонансна тръба за 2.5 кобиков двигател.
Снимка:
http://i.data.bg/06/12/29/171053_orig.jpg
Цената на тръбата е 15лв (може бартер за МК-17, МК-16, Колибри или някакъв друг работещ двигател)
От София съм.
За контакт E-Mail SpeedLink@abv.bg ; Skype: Speedlink_
Върнете се в началото
Stalker

МнениеПуснато на: Пон 01 Яну 2007, 18:25    Заглавие: Кпувам кварцове  

Купувам двойка кварцове за SIGNAL FM7- черен приемник ( 465 KHz междинна) до 15 лв.
Върнете се в началото
Гого55

МнениеПуснато на: Пет 08 Юни 2007, 11:19    Заглавие:  

Във връзка с многото запитвания който получих за мойте трифазни спиид контролери правя обавя.
Изработвам и продавам трифазни спиид контролери два вида-до 7А, и до 20А.Разликата между тях е в теглото и в размерите.първия вид е с размери7Х20Х45мм,и тегло от 8грама,втория вид е с малко по големи размери-някъде 20Х30Х45мм. и тегло от 20гр.Като екстри имат- разпознаване на батериите чрез бибиквания,спиране на мотора при напрежение в батерийте под 6 волта,спирачка,мотора не тръгва ако не си дал лоста на газта до 0 първоначално,и също спиране на мотора при излизане от обхват на радиоуправлението.Захранването им е с батерии от 7 до 27 волта.Цената и на двата вида е по 80лв. за брои.
тука и едно видео на работата на трифазния спиидконтролер включен към един трифазен ел. двигател от цдром:
http://www.vbox7.com/play:8f0abca3

Продавам също и оптичен оборотомер с двуредов ЛЦД дисплеи.
На ЛЦД дисплея се изписва информация за оборотите в -об/сек, или об/мин. на горния ред,като се избира единия от двата режима чрез копче,на долния ред се изписва информация за броя на лопатите който може да се сменят от 1 до 256 броя.,пак с копче, според това колко лопатно витло ще се мери,или ако се мерят оборотите на няква шаиба с много отвори по нея,велосипедна джанта със спици ,колянов вал от ДВГ и прочие-има доста приложения.
Click to see if image is larger
техническите данни са:
1.захранване-от батерия с напрежение от 7 волта до 27волта.
2.започва да отчита при въртене над 30об/мин.
3.точност - 30 об/мин при максимални обороти
4.време за обновяване на информацията на ЛЦД дисплея-1сек.
5.работен диапазон от 30 об/мин. до 99 999 об/мин.
6.Като екстра предлагам софтуерно изписване на точно определена дума, или Име на ЛЦД дисплея,която дума, или Име ще стои изписана на ЛЦД дисплея винаги когато уреда е захранен с напрежение Very Happy.
цена:55лв.

Последната промяна е направена от Гого55 на Чет 13 Сеп 2007, 18:57; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
ICQ Номер 
LinuX

Местожителство: Враца

МнениеПуснато на: Нед 17 Юни 2007, 19:19    Заглавие:  

Търся гайка или конус с резба 1/4 цол, 28 навивки на цол.
Гого55

МнениеПуснато на: Чет 13 Сеп 2007, 18:56    Заглавие:  

вече имам модифициране на спиид контролерите от обявата едно мнение по нагоре дето съм пуснал.Мода се състои в това че вече са само от малките размери и амперите са от 30 до 40А според мотора.Тоест при някои мотори държат до 40А,а при други мотори до 30А.При желание може да се направят и до 50-60А.Второто им предимство е че са с части който ги има на БГ пазара и дори да изгори нещо по тях вследствие на грешно свързване,или кофти мотор, ремонта им е лесен и бърз.
Върнете се в началото
ICQ Номер 
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 12 от 13 [188 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, ..., 10, 11, 12, 13 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Действащи модели
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0665s ][ Queries: 12 (0.0056s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker