Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
ВЪЗКРЕСЕНИЕ ЗА ВВВУ "ГЕОРГИ БЕНКОВСКИ" · САЩ с доклад за богатството на турския президент Ердоган · Заев: Ако не получим дата за преговори с ЕС, значи Европа отхвърля Преспанското споразумение · Нoвaя гaзeтa: Американците бягат панически от турската армия · ЧЕСТИТ ПРАЗНИК И ВЕСЕЛО НАСТРОЕНИЕ : ОТНОВО ЗА ПИЛОТИТЕ И СТЮАРДЕСИТЕ ... И САМОЛЕТОНОСАЧИТЕ · Германската преса: България отмъква завода на Volkswagen със смел ход ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Сря 16 Окт 2019, 21:17
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Действащи модели
Такаа. Айде пак отначало! Конверсия на RC количка в самолет2
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 2 от 6 [83 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, 6 Следваща
Автор Съобщение
RC FishBone

Местожителство: Хасково

МнениеПуснато на: Сря 14 Дек 2005, 23:51    Заглавие:  

Как да направя така че да мога да гася двигателя когато си поискам Rolling Eyes Question за да не свършват толкова бързо батериите.Нещо чрез приемника неможе ли да се направи Question или трябва да се сложи серво което да го гаси Shocked
dedal4o

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря 14 Дек 2005, 23:52    Заглавие: Малий!  

RC FishBone написа:
Значи ето ми я перката. А ето го и двигателчето

Това е перка 20х20 за гуменомоторни скъсена до 15х20 и мотор поне 230грама! /прилича на серия 550 или 600/
За това ще ти трябват 2 куфара батерии брато!

Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя 
dedal4o

МнениеПуснато на: Сря 14 Дек 2005, 23:56    Заглавие: Погледни темата  

RC FishBone написа:
Как да направя така че да мога да гася двигателя когато си поискам Rolling Eyes Question за да не свършват толкова бързо батериите.Нещо чрез приемника неможе ли да се направи Question или трябва да се сложи серво което да го гаси Shocked

за моновибраторите!

Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя 
Aragorn

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет 15 Дек 2005, 12:24    Заглавие:  

Двигателя ти ми прилича на Mabuchi RS 365 SA , който е за 15 волта... Сигурен ли си, че е 280 ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
ICQ Номер 
chwor
Гост

МнениеПуснато на: Чет 15 Дек 2005, 14:18    Заглавие:  

Двигателя може и да е от серията 540 на Mabuchi поне като го сравня с моя (извинявам се за лошата снимка)
Click to see if image is larger
който е RS-540RH-7516, за напрежение 2,5-4,5В. При 3,6В. развива около 20 000 об/мин. без товар и мощност около 25Вт. Но е крайно неподходящ за целта цели 147гр.
Върнете се в началото
RC FishBone

МнениеПуснато на: Чет 15 Дек 2005, 18:27    Заглавие:  

Ееее неска дадах 10лв за още една батерия вии пък ся викате че двигателчето ми не става тц-тц-тц Sad и ся ко нито перката я бива нито моторчето Confused
Aragorn

МнениеПуснато на: Пет 16 Дек 2005, 13:21    Заглавие:  

Разделих темата, защото и тази за двигателчетата е важна, но се отклоняваме от тази тук.
Върнете се в началото
ICQ Номер 
dedal4o

МнениеПуснато на: Пет 16 Дек 2005, 22:14    Заглавие: Споко бре!  

RC FishBone написа:
Ееее неска дадах 10лв за още една батерия вии пък ся викате че двигателчето ми не става тц-тц-тц Sad и ся ко нито перката я бива нито моторчето Confused

Very Happy
И перката си я бива, и моторчето... Ама не на директ драйв...
Пробвал съм и не става. Както каза, че използваш 3-тия мотор от снимката /RS380-твърдо/.
Перката- само с редуктор минимум 1:4 за 280-цата /за 380-тката може и до 1:2,6-7/. Обаче крилата ти трябва да са големички...щото мотора си тежи.
Мотора- трепач е за директ драйв 6х3 до 6х6. С него дигам големия електролет с полетно тегло 600-700 грама.
Батериите както са две вече ще ти стигнат. 7,2 V са достатъчни.
САМО СЕ СЪОБРАЗИ С ПОЛЕТНОТО ТЕГЛО И НАТОВАРВАНЕТО НА КРИЛОТО!

НЕ ПУСКАЙ МОТОРА БЕЗ КОНТРОЛ С ЛИТИЕВИТЕ БАТЕРИИ! ПРЕРАЗРЕЖДАНЕТО ИМ ОБИКНОВЕНО ВОДИ ДО ЕКСПЛОЗИЯ! КАКТО И ПРЕЗАРЕЖДАНЕТО ИМ ИЛИ ЗАРЕЖДАНЕТО С НАПРЕЖЕНИЕ ПОВЕЧЕ ОТ 4,1V. ЗА ЗАРЕЖДАНЕ ВИНАГИ ПОЛЗВАЙ МОБИЛНИЯ СИ ТЕЛЕФОН- КЛЕТКА ПО КЛЕТКА ИЛИ ФИРМЕНА ЗАРЕЖДАЧКА ЗА 1,2 ИЛИ 3 КЛЕТКИ!

Aragorn

МнениеПуснато на: Пет 23 Дек 2005, 17:31    Заглавие:  

Днеска си взех транзистори, като на дистанционното от количката и ще заменя прецаканите. Надявам се скоро да ми хвръкне самолетчето. Остава само двигателче да му сложа, и да му измисля как да закрепвам батерията (вероятно с ластици). Скоро ще му пусна и снимките.
Върнете се в началото
ICQ Номер 
RC FishBone

МнениеПуснато на: Пет 23 Дек 2005, 21:17    Заглавие:  

Вчера аз моите батерии го закрепих със ластици и като фарлих самолетчето той зе че фракна обаче едно дърво пак му попречи Mad и самолетчето падна във снега и изгубих батериитеCrying or Very sad така че от личен опит ти казвам но както си решиш апък аз ще чакам снега да се стопи и да си намеря батериите ако не са раждясали до тогава Rolling Eyes
Aragorn

МнениеПуснато на: Съб 24 Дек 2005, 00:34    Заглавие:  

Дотогава ще са отишли. Няма смисъл.
Върнете се в началото
ICQ Номер 
dedal4o

МнениеПуснато на: Пон 26 Дек 2005, 17:54    Заглавие: Продължаваме.  

Тъй като проблема при правенето на модели управлявани с радиоуправленията от колички и тям подобни е радиусът на действие, значи имаме два подхода. За първия вече писах /удължаване на антените, по-високо захранващо напрежение, настройка на честотата за максимално пасване, намаляване на съпротивлението в колекторната верига на изходния транзистор и т.н./.
Втория метод е да направим самолет, който да можем да управляваме в този малък радиус. Ако предположим, че радиусът на действие ни е САМО 50 м., това означава полетно поле от 100 м. Напълно достатъчно /ако ме питате мен де.../.
Преди да продължим, бих желал да прегледате тази тема:
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=354237
и ако искате да си изтеглите някое и друго клипче /стахотни са/ и да си изпринтите чертежите от тук:
http://www.tornlogic.com/avov/stc.pdf
http://www.tornlogic.com/avov/stc2.pdf или да ги изчертаете на подходящо голяма хартия гледайки от екрана,
както и да си изтеглите ръководството за правене от тук:
http://www.tornlogic.com/avov/stcbg.pdf
Не се притеснявайте от това, че самолета е "електричка". От него става и чудесен планер! Твърдо! Лети като перце... Very Happy

Ама този път дайте да го направим в "диалогов" режим! Сиреч, всеки който почне да прави нещо да описва...така, че всички да вземат участие или да прочетат за опита на другите. Иначе само ще гледате умно "dedal4oви"работи и ще викате - това е сложно и не става.... Shocked
За материала...или си купете депрон 3 и 6 мм /като мене щот съм мързелив/ или си изрежете от стиродур къфто искате цвят подобни плоскости. Тогава и дебелината на плоскостите няма да е критична...движете се около 5-6 мм.

dedal4o

МнениеПуснато на: Сря 04 Яну 2006, 00:41    Заглавие: И кво сега?!  

Никой ли не иска да си направи това чудо на техниката?! Sad
Никой ли не използва почивните дни да изреже 5 пластинки депрон?! Е аз за кво ли пиша тогава... Embarassed
Не мога да повярвам, че на никой не му се лети ТАКА на ливадка 30-40 метра...

Гого55

МнениеПуснато на: Сря 04 Яну 2006, 07:15    Заглавие:  

интересен полет-прави ми впечатление че винаги се лети с леко горна команда и доста голям ъгъл на атака- това защо е така-заради ниската хоризонтална скорост ли?Колко тежи това самолетче ,ще може ли да подлитне със стандартни сервота и приемник?
Върнете се в началото
ICQ Номер 
Aragorn

МнениеПуснато на: Сря 04 Яну 2006, 12:31    Заглавие:  

Дедалчо, абе то на мен ми се лети, ама нещо нямам обхват на приемника от количката - обхвата е към 2 метра максимум. И антената си е както трябва, и напреженията - просто не ще и толкоз. Ще си купувам друга, ама ще е чак на заплата, че от тия празници ...
Върнете се в началото
ICQ Номер 
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 2 от 6 [83 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, 6 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Действащи модели
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0724s ][ Queries: 12 (0.0040s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker