Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
ЗА СЪЖАЛЕНИЕ: ВОЕННИТЕ ЗАПЛАТИ НЯМА ДА СЕ УВЕЛИЧАТ ДРАСТИЧНО В ПРЕДВИДЕНИЯ БЮДЖЕТ ЗА 2019 Г... · РАЗДЕЛЯЙ И ВЛАДЕЙ: КИРИЛ ДОМУСЧИЕВ И СИЕ ИЗКАРВАТ НАД 20 000 В МОЩЕН КОНТРАПРОТЕСТ СРЕЩУ МАЙКИТЕ В СРЯДА! · ТОКУ ЩО: ВАЛЕРИ СИМЕОНОВ КЪМ МАЙКИТЕ - КАЗАХ ВИ ИСТИНАТА, ОТ ИСТИНАТА БОЛИ, НАЛИ!!! НЯМА ДА СЕ ИЗВИНЯ! · УВЕЛИЧАВАТ ЗАПЛАТИТЕ В БЪЛГАРСКАТА АРМИЯ С 20 ПРОЦЕНТА?! · Бюджет 2019: Няма я очакваната сериозна промяна на военните заплати · Euronaval 2018 - Naval Group представя своите иновации ·

Select Forum Language:

Hot topics:
The time now is Tue 23 Oct 2018, 01:56
All times are UTC + 2
 Forum index » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Действащи модели
Такаа. Айде пак отначало! Конверсия на RC количка в самолет2
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
Page 3 of 6 [83 Posts]   Goto page: Previous 1, 2, 3, 4, 5, 6 Next
Author Message
dedal4o

PostPosted: Wed 04 Jan 2006, 15:03    Post subject: Мда.  

Гого55 wrote:
интересен полет-прави ми впечатление че винаги се лети с леко горна команда и доста голям ъгъл на атака- това защо е така-заради ниската хоризонтална скорост ли?Колко тежи това самолетче ,ще може ли да подлитне със стандартни сервота и приемник?

В повечето случаи това е маниер на каране на слоуфлайърите за да се движат бавно и да правят къси маневри. Естествено това си е по команда...ако искаш бързо движение си връщаш плъзгача обратно на център или малко долна... /също при много силен вятър/.
Затова и крилата са с такива измислени профили за да могат да носят при доста голям обхват от ъгли на атака.. Определено обаче обратен лупинг или гръбно летене не става... Laughing Аз поне така опитах... Laughing И се чудя на себе си защо /това беше лятото като го облитах и му се чудех още на възможностите/ след като първите 15-20 метра на отвесно спускане самолета не се завъртя в обратен лупинг очаквам, че ще го направи в последните 2-3 метра до земята.. Laughing Поне овреме му спрях мотора.. Е, нищо му нямаше де...само едното крилце се счупи при носача, но го залепих бързо.
Тежи около 180 грама в последния си вид...в първоначалния и с директдрайв 280 беше около 230-250. Той затова моя има няколко дупки по тялото докато пробвах различни батерии... Laughing . И със стандартни ще лети... сигурно по-бързо, но ще лети. Може да се увеличат малко размерите /примерно 1,5 п ъти за да се компенсира крилното натоварване/- при моя площа е 14 кв.дм. В онзи чуждестранния форум има доста различни модели базирани на този и някои са си с доста тежко оборудване.

View user's profile Send private message Visit poster's website 
Guest
Guest

PostPosted: Thu 05 Jan 2006, 02:45    Post subject:  

От къде намирате тез перки
Back to top
dedal4o

PostPosted: Fri 06 Jan 2006, 00:59    Post subject: При Станимир  

Anonymous wrote:
От къде намирате тез перки

в овча купел. СТЕЛДИ. Има интернет страница с адреса, карта и телефоните. Моля Ви четете темите преди да питате едни и същи повтарящи се неща?! Shocked Стар човек съм ...неам нерви вече..
При него са 10 кинта, но му звънни за да питаш как да ти ги прати ако не си в София.
http://web.need.bg/MODELISTSTELDI/contactus.html
Другия вариант е НИКИ в малкия цум на Пиротска на втория етаж /там се е преместил явно/, но доколкото помня има само сгъваеми, но не и за слоуфлайъри.
http://www.modelist-bg.com/magazin.html
Третия вариант е Конрад. Също има теми за това къде как и тема с линкове към каталозите. Обаче ще чакаш минимум месец и половина.
Мястото от където аз си ги купувам GWS все още не е достъпно за БГ и ми ги взимат на приятелски начала...надявам се скоро да стане достъпно.

dedal4o

PostPosted: Fri 13 Jan 2006, 23:31    Post subject: Ето обратния случай.  

Гого55 wrote:
.. и доста голям ъгъл на атака-

При планерите за склоново летене /отново са депронки/ можеш да видиш точно обратния случай...летене с много отрицателен ъгъл щото са леки а вятъра бърз.
http://www.plawner.org/video/p51.wmv

п.п. Между другото това е също много удобен начин да оползотвориш 2-каналната си апаратурла с почти никакви инвестиции.. Wink Малко стиропор и цветни лепенки... Very Happy

chwor
Guest

PostPosted: Fri 13 Jan 2006, 23:37    Post subject: Пропорционално управление от дискретно(електромеханично).  

Ето какво изрових от древните моделистки манускрипти. При големините на вибромоторчетата това нещо би могло да се монтира във всеки предавател от китайска количка(включително и а кое от микросайзер). Двуполярно захранване от еднополярно лесно се прави с изкуствена маса. Остава въпроса някой да измисли миниатюрни редуктори с предавателно отношение около 200.
Back to top
dedal4o

PostPosted: Sun 22 Jan 2006, 00:53    Post subject: Значи  

поразгледайте този сайт:
POLYCLUB
и непременно си изтеглете филмчето накрая. Very Happy
Прилича на този от първата страница:
Click to see if image is larger
но е с U-образно крило. И не се шашкайте, че в сайта е с безколекторен мотор. В оригинал е с GWS150 с редуктор /или RS280, с или без редуктор/. http://www.csvaero.com/polyclubepp.htm
Самолетчето на полето:
http://csvaero.free.fr/poluclubatfield_PC.avi
http://william.rohmer.free.fr/polyclubpatrol.wmv
И как го кара идно маци Wink http://perso.wanadoo.fr/csvaero/polycrash.wmv
И накрая инструкцията за построяването...нищо по-сложно от тази в първата страница на темата. Можете да ползвате спокойно и апаратура от количка...самолета е толкова устойчив и управляем, че може да си го фъркате над главата... Very Happy
http://csvaero.free.fr/polyclub_building_instructions.pdf

p_bakardjiev

PostPosted: Sun 22 Jan 2006, 10:51    Post subject:  

Много добър модел, ще стане ли да се преработи с два двигателя и диференциална тяга , а не с управляващи повърхности?
Back to top
View user's profile Send private message 
Aragorn

PostPosted: Sun 29 Jan 2006, 11:38    Post subject:  

Че защо ти е? По-добре е с управляващи повърхности.
Back to top
View user's profile Send private message 
ICQ Number 
ti6o_vt
Guest

PostPosted: Fri 03 Feb 2006, 22:04    Post subject:  

пи4ове, в4ера видях темата и реших да си направя като на дедал4о самолета.
Мотор4ето ми е същото като на неговия самолет, приемника-подобен и за батерий мисля да използвам: 2бр. li-polymer, 3.6V, 700mAh oт сони-ериксон джей 200 (доста са леки4ки). незнам дали това 4удо на техниката Wink ще полети но мисля 4е ще стане готина "пти4ка".
та въпроса ми беше, дали ще стане с тези батерий или въобще да не си хар4а парите?
също така искам да попитам ,колко трябва да е размаха на крилете защото неможах да видя информация за тях. но мисля 4е 80-90см. са достата4ни.
Back to top
dedal4o

PostPosted: Fri 03 Feb 2006, 23:28    Post subject: Ще помагам.  

ti6o_vt wrote:

също така искам да попитам ,колко трябва да е размаха на крилете защото не можах да видя информация за тях. но мисля 4е 80-90см. са достата4ни.

"Изрязваме си две крила /примерно с дължина 80см и ширина 17см."
Размерите не са критични. Къвто материал имаш...

ti6o_vt wrote:
и за батерий мисля да използвам: 2бр. li-polymer, 3.6V, 700mAh

Ще станат. Клетката тежи по около 23-25 грама. Общо пакета- 50-ина..Дават поне 3С ток...сиреч около 2-3 Ампера.
Прочети и темата "летящи модели". Там съм понаписал как си правя пакет литиеви и как ги зареждам. Ползвам 650, 750 мА купени от
www.pulsator.bg за около 5 -6 лева клетката
и от мобилен телефон 1,3А /тия са скъпи- 25 кинта клетка/
Click to see if image is larger
Моторчето с което се движи подобен род хвърчило развива тяга от 60 -100 грама. Така, че избора на мотор и перка...не би трябвало да направи голям проблем. Проблема е лекото тегло, а той се решава с лека батерия и леко тяло. Wink

AwIoFeNа
Guest

PostPosted: Thu 16 Feb 2006, 18:30    Post subject: От къде?  

Само да попитам от къде взе депрона?Имам предвид от какъв магазин?И на всиякаде ли се намира? Shocked
Back to top
RC FishBone

PostPosted: Thu 16 Feb 2006, 20:51    Post subject:  

Отиваш във някой по-голям строителен магазин и казваш че ти трябва Fibran(фибран за изолация на домове) и те ще ти дадат Exclamation
dedal4o

PostPosted: Thu 16 Feb 2006, 21:20    Post subject: Re: От къде?  

AwIoFeNа wrote:
Само да попитам от къде взе депрона?Имам предвид от какъв магазин?И на всиякаде ли се намира? Shocked

В повечето магазини за строителни материали има. Снежно бял на цвят, 1,20х0,8 м лист с дебелина 3 или 6 мм. Струва 4 и 6 лева.
От там можеш да си вземеш и фибран -обикновенно е син на цвят ако не ме лъже паметта и много плътен, но скоро не съм срещал, а виждам често стиродур- жълт, розов, зеленикав... Той е по-рехав, но и той става чуден материал.

AwIoFeNа
Guest

PostPosted: Fri 17 Feb 2006, 21:29    Post subject: 10x  

Благодария пичове! Laughing
Back to top
one
Guest

PostPosted: Sun 19 Mar 2006, 10:57    Post subject:  

Преработване на предавателя
http://home.versanet.de/~b-konze/xtwin/tx2_mod/tx2_mod.htm
Back to top
Page 3 of 6 [83 Posts]   Goto page: Previous 1, 2, 3, 4, 5, 6 Next
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
 Forum index » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Действащи модели
Jump to:  

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum

[ Time: 0.1588s ][ Queries: 14 (0.0160s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker