Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Случаят с непроверения самолет на "Летище София" бил поредица от случайности · Преди век с разстрел болшевиките слагат край на 300-годишната династия на Романови · Лекарите масово бягат от България и Румъния, но причината не са само заплатите · Държавата опитва да се намеси "силово" в работата на вероизповеданията, смята Св. Синод · Русия намалява военните разходи, НАТО ги увеличава! Но, според НАТО, Русия е .... · Албания остана без Конституционен съд, заради корупция ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Вто 17 Юли 2018, 23:21
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Действащи модели
Такаа. Айде пак отначало! Конверсия на RC количка в самолет2
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 4 от 6 [83 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, 6 Следваща
Автор Съобщение
Гого55

МнениеПуснато на: Нед 19 Мар 2006, 19:19    Заглавие:  

към Дедалчо и Арагорн може ли да пуснете една снимка на тези магнитчета от обици дето са и да напишете какви им са размерите,и ако имате възможност и теглото?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя 
ICQ Номер 
ivailo stefanov

Местожителство: Лом

МнениеПуснато на: Нед 26 Мар 2006, 03:09    Заглавие:  

Дедалчо как смяташ една количка като твоята от 18лв ще ми свърши ли работа за планер (за склон) с крило 1.5-1.8м???40 метра обхват ми изглеждат малко.
Ако някой е правил подобна конверсия и е постигнал по голям обхват нека пише какъв модел е количката и колоко струва.
И още един въпрос ще се бърка ли и как може да отдиференцирам сигнала за да нестават проблеми с колата на съседа (аз живея в къща и попринцип пускам гаргите в двора щото има доста място)????
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя 
dedal4o

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Нед 26 Мар 2006, 22:58    Заглавие: За  

ivailo stefanov написа:
Дедалчо как смяташ една количка като твоята от 18лв ще ми свърши ли работа за планер (за склон) с крило 1.5-1.8м???40 метра обхват ми изглеждат малко.
Ако някой е правил подобна конверсия и е постигнал по голям обхват нека пише какъв модел е количката и колоко струва.
И още един въпрос ще се бърка ли и как може да отдиференцирам сигнала за да нестават проблеми с колата на съседа (аз живея в къща и попринцип пускам гаргите в двора щото има доста място)????

планер на склоново -ДА.
Виж за планер на термика...дето ще трябва да го "разхождаш" по цялото небе за да търсиш повдигането...няма да стане.
Все пак и с тези 40 метра, ще имаш полоса пред хълма къде 80 метра, което никак не е малко. Хубавото е, че така или иначе планерите за склон правят къси и рязки завои /например летенето в осмица/ и почти няма да усещаш разликата между пропорционални и дескретни команди.
Но все пак се подготви да си прибираш самолета някъде от доста далече....излезе ли от обхват....няма връщане! Laughing
Приготви си предварително"маршрут" на полета и го спазвай стриктно от излитането до кацането.
А това с колата на съседа ти не го разбрах?! И той има количка като твоята и се опитва да ти управлява самолета през оградата ли?! Laughing

ivailo stefanov

Местожителство: Лом

МнениеПуснато на: Нед 02 Апр 2006, 02:54    Заглавие:  

Да това ме притеснява. Аз натози етап нямам радио но като си взема от количка може и да стават обърквания или поне така си мисля за сега? Question
Върнете се в началото
hWnd

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Чет 11 Май 2006, 15:17    Заглавие:  

@Aragorn: Прочел съм я отдавна.

Може ли да се направи *лесно* перка в домашни условия (или да се приспособи нещо)?

-- Abelson & Sussman, SICP, preface to the first edition

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
ICQ Номер 
Niki

Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Чет 11 Май 2006, 16:57    Заглавие: Количка-самолетче  

За hWnd
Ако ти е интересно да си преправяш количка в самолет може да следваш инструкциите в темата.Дедалчо е описал процеса много обстойно и разбираемо.Но ако срещаш трудности и имаш някой свободен лев може да погледнеш тук:

http://www.modelistika.com/viewtopic.php?t=642&highlight=

има снимка на едно самолетче - струва 60лв.Видях го на живо как лети.За парите си е просто супер.Трудно е да го счупиш,обхвата му е около 150-200м и лети много добре.Като за начинаещ е много добре.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
christolilov

МнениеПуснато на: Чет 31 Авг 2006, 19:31    Заглавие:  

Добре имам един въпрос.
На самолетчето,което прави dedal4o в първия пост не виждам нито задкрилки,нито подвижни части на хоризонталния стабилизатор.В такъв случай как се задават командите "горе" и "долу"?
П.С. Аз съм абсолютно начинаещ така че може и просто да не съм разбрал нещо... Embarassed
Върнете се в началото
Aragorn

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет 31 Авг 2006, 22:06    Заглавие:  

Задкрилки не му и трябват. А и те нямат пряко (имат косвено обаче) отношение към командите "горе" и "долу". Колкото до самото самолетче - ами когато даваш газ то се издига. Спираш газта - планира с леко пикиране.
Върнете се в началото
ICQ Номер 
dedal4o

МнениеПуснато на: Пет 01 Сеп 2006, 22:36    Заглавие:  

christolilov написа:
Добре имам един въпрос.
На самолетчето,което прави dedal4o в първия пост не виждам нито задкрилки,нито подвижни части на хоризонталния стабилизатор.В такъв случай как се задават командите "горе" и "долу"?
П.С. Аз съм абсолютно начинаещ така че може и просто да не съм разбрал нещо... Embarassed

Арагорн ти го е казал.
За да се издига самолета, подаваш максимална газ. За да лети на едно ниво...тупкаш по ръчката или копчето. За да докараш примерно съотношение 50/50 команда/стоп. Но понеже тези самолети имат много малък радиус на действие на апаратурата- се карат непрекъснато в завой, на 8-мици примерно. А при завой, носа се свежда към змемята от плъзгането на крилото /разликата между центъра на тежеста и центъра на налягането/ . Затова последващата настройка е важна. Като го караш направо- трябва да се издига, като го караш в завой, трябва да държи нивото или съвсем леко да пропада. Другия вариант е 2 /или 3 скорости като на китайските "боклуци"/. Максимум газ- издигне. Крейсерска скорост- задържане на нивото. Минимална газ- управление на посоката плюс леко снижаване.
Тези самолети се правят лесно, но после трябва да го "научиш да лети"...с настройките на ъглите на атака на стабилизаторите и крилото и наклона на остта на перката. Не е страшно, но ако нямаш опит си иска търпение.

Aragorn

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб 02 Сеп 2006, 14:11    Заглавие:  

Всъщност винаги е полезен преди такъв самолет опита със свободнолетящите планери. Там тези настройки са най-важното.
Върнете се в началото
ICQ Номер 
christolilov

МнениеПуснато на: Нед 03 Сеп 2006, 22:04    Заглавие:  

Абе тука имам един USB джойстик с вибрация и се чудих дали няма да е по-добре да му сложа вибромотора вместо моторчето от количката понеже тая количка дето мисля да я разглабям си е чиста антика-движи се с темпо на костенурка.Проблема е,че не знам на какъв ток е тва моторче а и в нас нямам абсолютно нищо с което мога да измеря... Sad
Върнете се в началото
dedal4o

МнениеПуснато на: Нед 10 Сеп 2006, 16:57    Заглавие:  

От подаръка /в началото на темата/
Click to see if image is larger
Кратко клипче: http://mail.dir.bg/~dedal/DSCI0014.AVI

брат ми си направи негова Гупа и премести апаратурата на нея.
Вижте сами резултата:

Клипче с полетите може да видите тук:
http://www.youtube.com/watch?v=RkAIid2I6Mo

Моторчето е LPS50, перката 8043, батерията 5 клетки NiMh-300mA. Приемника си е същия от количката с дискретни газ и ляво/дясно.

Чертежи може да си изтеглите от тук /за гупата оставете само горното крило/:

http://www.rcgroups.com/forums/attachment.php?attachmentid=787143
http://www.rcgroups.com/forums/showatt.php?attachmentid=793531
http://www.rcgroups.com/forums/showatt.php?attachmentid=787137
http://www.rcgroups.com/forums/showatt.php?attachmentid=787138
Разпечатвате си титлените странички на листове А4, слепвате ги по общата картинка, изрязвате си контурите и действате. Very Happy

LinuX

Местожителство: Враца

МнениеПуснато на: Пет 13 Окт 2006, 19:36    Заглавие: Re: Надявам се да е видима и от чужбина сега!  

dedal4o написа:

И едно клипче от апарата на Арагорн

това клипче с този модел ли е ?

dedal4o

МнениеПуснато на: Нед 15 Окт 2006, 20:07    Заглавие: Re: Надявам се да е видима и от чужбина сега!  

LinuX написа:

това клипче с този модел ли е ?

Да.
Това тук http://mail.dir.bg/~dedal/DSCI0014.AVI също.

LinuX

Местожителство: Враца

МнениеПуснато на: Пон 16 Окт 2006, 12:41    Заглавие:  

охоо ама то могло да лети. Аз като видех миналото клипче почти се бех отказал да си правя, защото мислех че нема да стане, слетобяд отивам да си купя количка за 15 лв Smile
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 4 от 6 [83 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, 6 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Действащи модели
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0670s ][ Queries: 12 (0.0042s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker