Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Пентагонът потвърди смъртта на сина на Осама бин Ладен · Иран мисли да освободи танкера "Стена Имперо" · Две турски военни колони са пресекли границата и са се отправили към Идлиб · Зловещи подробности за мъжа, убит в леглото до любовницата си · Борис Джонсън ще е една от звездите на предстоящата среща на Г-7 · Зеленски зове Канада да не допуска Русия обратно в Г-8 ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Пет 23 Авг 2019, 04:18
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Действащи модели
Летящи модели с електромотори
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 1 от 13 [187 Мнения]   Иди на страница: 1, 2, 3, ..., 11, 12, 13 Следваща
Автор Съобщение
Гост
Гост

МнениеПуснато на: Пон 26 Дек 2005, 13:43    Заглавие:  Летящи модели с електромотори  

Има ли желаещи да говорим на та зи тема?
Очаквам въпроси...
Върнете се в началото
dedal4o

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон 26 Дек 2005, 15:19    Заглавие: Re: Лешящи модели с електромотори  

Anonymous написа:
Има ли желаещи да говорим на та зи тема?
Очаквам въпроси...

Предполагам ти си фоксифлайера та затова тук...
Понеже настана кофти време за летене, а и да си намериш подходящо място значи да запалиш колата и да отидеш на 15-20 километра /много често като пристигнеш установяваш, че вятъра има съвсем друга идея от твоята, както и от вятъра на мястото от което си тръгнал Laughing /, напоследък /имам предвид от година насам/ работя само по бавнолетящи, малки и леки самолети.
Днес например не ми се ходеше чак до Младост и излязах навън наблизо до блока да пофъркам. За да имаш идея за какво място иде реч...ти пращам снимка от лятото /червената стрелка/:
Click to see if image is larger
Сега е още по-гадно и тясно...а и спрели коли има..
Първо похвърках с този контурен STC :
Определено ми е любимец, много е маневрен, бавнолетящ и лекичък. За съжаление първо го млатнах в кабела на някаква "ефирно-земна" кабелна телевизия опънат между блоковете и къщите, после закачих с пълна газ на перката крайчето на клончето на близкостоящото дърво. Ефекта е счупен носач на редуктора /пластмасата на рогчетата на кормила, серви и особено твърдата пластмаса на моторното ложе на повечето производители става крехка на температури под 10 градуса и лесно се кърши/. Ще го позалепя, но именно затова ми се ще да го летя не на такива места, а на по-широчки.
После излязах с ето този:
но и на него растоянието му беше малко. Дължината на улицата стига. Мога да ползвам чисто около 30-35 метра. На по-широката част ширината е около 15 метра, а в по-тясната около 9. Има и дървета и както казах жици на кабеларки. Със завоя на широкото се оправях чудесно, но за втория завой...едвам едвам. А тази "макина" е доста бърза, когато лети в тихо време.
Та ето разказах набързо за днешния си ден и това, което се опитвам да правя.
Разкажи и ти за твоите модели и къде летиш. На ливадите ли само или пробваш и нещо по-екстремно?
Имаш ли любим модел и какво го отличава от другите?

Последната промяна е направена от dedal4o на Чет 29 Дек 2005, 18:27; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя 
foxyflyer

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто 27 Дек 2005, 13:26    Заглавие:  

Поздрави Дедалчо,
Радвам се на опонента и съмишленика - и двамата под името dedal4o!
Депронки могат да се пускат зад музея земята и хората, а сигурно и в южния парк.
Самият аз още не съм правил депронки, а само балзови облечени с фолио, с моторче 280 Multiplex (подобно от сешоар, но по нисковолтово), контролер schulze (www.schulze-elektronik.com).
Апаратурата ми е Multiplex Cockpit mm. (www.multiplexrc.de).
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
dedal4o

МнениеПуснато на: Вто 27 Дек 2005, 18:48    Заглавие: Ха!  

Защо пък и опонент!? Laughing
Зад "Земята и хората" е добро предложение! Бях забравил за това място...Визуалния ми спомен е, че има достатъчно място а и малко и ниски дръвчета...Трябва да мина да поогледам! Тъкмо и паркинга на Хилтън ще ми свърши работа за колата...

Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя 
foxyflyer

МнениеПуснато на: Сря 28 Дек 2005, 11:20    Заглавие:  

Опонент, дедалчо, защото имаш и свое мнение!
Нищо лошо, нали!
Charge up and fly high!
Върнете се в началото
dedal4o

МнениеПуснато на: Сря 28 Дек 2005, 21:05    Заглавие: Ааа!  

foxyflyer написа:

Charge up and fly high!

Бабата от "Двамата капитани" викаше: "И да летиш по-нисичко...!"
Wink Laughing
На високо всички могат...Wink
Айде постни някой параметър на твоите или снимки /може и на подобни модели/ . Аз си правя ГЛОГ в ДИР.бг или мейл в ДИР-а и от там поствам снимките. Ако имаш и чертежи... Всички тук се радват като има нещо за оглед или повторение, особено ако е добре летящ модел.
Последния с ...полу-балзова/полу-борова конструкция облечен с монокот беше този:

А може би и този планер:
Спрях отдавна с балзовите заради скъпия микрофилм и балзата и многото разправия около обличането /а после и всяка суха клечка ме кара да поставям "лепенки" върху иначе добре изглеждащото самолетче.../. Те и тези конструкции са смесени...тялото е като STIK серията, а крилото от стиро облечено с монокот. Така това дето трябва да е яко /тялото/ може и да е малко по-тежко, а това дето трябва да е еластично /крилото/ е такова каквото ми трябва с доста точен профил. Имам и няколко гарги с композитно тяло /около 60 грама ги докарвам/ ама ги позабравих /заради миризмата...Shocked /. Последния път на поляната в Лесново обаче си харесах един горноплощник тласкач и мисля лятос на двора пак да пробвам някое телце..

п.п. Забравих да добавя, че депронките стават готови за около половин ден /или една по-дълга вечер/, а тези...за поне седмица. А и аз съм конструктор. Не съм пилот. Като се убедя, че нещо лети ..ми омръзва моменталически и минавам към следващото.. Laughing

foxyflyer

МнениеПуснато на: Чет 29 Дек 2005, 09:40    Заглавие:  

Драги ми Дедалчо,
На последната снимка са моите модели на Лесново... „Тласкача“ е моя бозайнерска разработка за моторче 280 директ драйв.
Не съм много силен в работата с компютъра и интернет и това ми пречи да прилагам снимки, чертежи и рисунки....
Върнете се в началото
dedal4o

МнениеПуснато на: Чет 29 Дек 2005, 13:14    Заглавие: Юпии!  

foxyflyer написа:
Драги ми Дедалчо,
На последната снимка са моите модели на Лесново... „Тласкача“ е моя бозайнерска разработка за моторче 280 директ драйв....

Хаха! Wink Хванах те! Very Happy

Ай сега давай параметри, можеш ли да излееш тела, за колко ще ги продаваш и т.н. Very Happy Щото ще са те нападнали клубарите след 2-3 дена с въпроси.../Дядо Мраз е вече тука/
Тъй като вече рядко ходя по полетата, тези по-големите ми хвъркати прашасват по гардеробите. Иначе преди много карах с този от Сашо Денкин:
1,80 размах, 600-700 грама тегло /в зависимост от батерията и центровката, която искам да постигна/ и директдрайв 380 на Игараши.
Имам още два с по къси тела пак за 380-тки и три 60 см. дълги моя разработка /те вече са за 280/. Но ...както казах рядко ходя чак до ливадите... Crying or Very sad

dedal4o

МнениеПуснато на: Сря 04 Яну 2006, 01:03    Заглавие: По празниците  

/имам впредвид вчера през ноща/ си спретнах едно хвърчипланче.
В къщи планира оборудван добре /към леглото Laughing /, но все пак при тази ниска скорост и 4-5 метра...не може да се прецени добре.
Размери :
размах- 60 см;
хорда и на двете крила 13 см;
дължина с перката 55см;
две piko серви, спиид и GWS LPS-RXC-AS моторна група с EP5043 перка за слоуфлайъри. Приемника е пак piko и батериите от тези малките китайски самолетчета /за сега...ако лети добре ще му сложа 450мА Li-Pol/.
Общо тегло около 130 грама, но имам да му слагам още колела, да го оцветя или олепя с цветен скоч... /да приемем 150-180гр/

п.п. До фоксифлайера /а и до другите/
Цитат:
"Не съм много силен в работата с компютъра и интернет и това ми пречи да прилагам снимки, чертежи и рисунки...."
- Винаги можеш да ми пратиш нещо на мейла и аз да го кача някъде из сървърите и да го постна тук. За мен ще е удоволствие! dedal@dir.bg

п.п.2 Можеш ли да доставиш това?: http://www.raidentech.net/3rareco3trfo.html от посочената от теб страница за спиидконтролера е.../предполагам е само препратка... Sad / заедно с кварцове и приемник?

Последната промяна е направена от dedal4o на Нед 08 Яну 2006, 18:39; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
chwor
Гост

МнениеПуснато на: Сря 04 Яну 2006, 12:06    Заглавие:  

Ч.Н.Г.
Аз бих се присъединил към питането на dedal4o от същия сайт за
този хеликоптер.
Върнете се в началото
Aragorn

МнениеПуснато на: Сря 04 Яну 2006, 12:51    Заглавие:  

Има ли някаква допълнителна информация за това дистанционно ??? Честота, пропорционално/дискретно ?
Върнете се в началото
ICQ Номер 
dedal4o

МнениеПуснато на: Сря 04 Яну 2006, 14:43    Заглавие: 3 канално  

Aragorn написа:
Има ли някаква допълнителна информация за това дистанционно ??? Честота, пропорционално/дискретно ?

пропорционално с два стика и плъзгач за газта на мотора /точно както аз обичам ! Very Happy /.
Единствения приемник за 3 канала дето предлагат там е за 27 МГхц, предполагам и предавателя...

p_bakardjiev

МнениеПуснато на: Сря 04 Яну 2006, 14:45    Заглавие:  

ее ако някой ще внася, да вземе повече бойки и аз съм навит на тази цена.
Върнете се в началото
Арагорн
Гост

МнениеПуснато на: Сря 04 Яну 2006, 14:47    Заглавие:  

В такъв случай съм навит на един предавател и приемник Very Happy Ако може, разбира се Wink
Върнете се в началото
dedal4o

МнениеПуснато на: Сря 04 Яну 2006, 14:55    Заглавие: Не очаквай  

p_bakardjiev написа:
ее ако някой ще внася, да вземе повече бойки и аз съм навит на тази цена.

че цената ще е тази в сайта... Laughing
Моя опит показва, че с начислен транспорт, мита, ДДС /тези си се плащат кат стой та гледай на митницата и не могат да се елиминират/ и минимална печалба /колкото да не заспи доставчика/ цената в долари от сайта излизат умножени къде по 3,5 в лева тук.

Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 1 от 13 [187 Мнения]   Иди на страница: 1, 2, 3, ..., 11, 12, 13 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Действащи модели
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0790s ][ Queries: 12 (0.0052s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker