Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Назарбаев сравни международната обстановка с Карибската криза от 60-те · Сражения, болести и мизерия - Йемен тихо умира · 137 милиона лева повече за министерството на отбраната · Северна Африка отхвърля плановете на ЕС да им "натресе" центрове за мигранти · Превъоръжаването на армията взе първата си жертва · Голямото църковно поражение на Путин ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Съб 20 Окт 2018, 04:57
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Действащи модели
Летящи модели с електромотори
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 12 от 13 [187 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, ..., 10, 11, 12, 13 Следваща
Автор Съобщение
dedal4o

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет 22 Сеп 2006, 17:13    Заглавие:  

Едни елементарни чертежи на акробатчето:

http://mail.dir.bg/~dedal/Aerobatic1.pdf

И новите снимки със скъсения нос /резнах 10 сантима/ и махащите се колесници.
Click to see if image is larger
Wink

Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя 
p_bakardjiev

МнениеПуснато на: Съб 23 Сеп 2006, 09:27    Заглавие:  

Днес времето сутринта беше чудно. Аз до сега бях на УНСС, направих много добър полет с пайпъра, с меко кацане, презимих го срещу вятъра с почти нулева скорост, много се изкефих. Явно новото крило си казва думата, доста повече се постарах да направя профила. Сглобих си още една батериа nimh с 8 клетки 750mah 2/3AA, но явно не съм я заредил добре защото не искаше да дава ток. Ще поседи 10часа на 0.1C за да я напомпам хубаво.
Другото нещо е тази лента от стъкло-фибри която намерих, прилича на мрежа за комари навита на ролка като скоч, но какви чудеса прави с депрона не е за вярване. Пробвах няколко сандвични конструкции, най-добре е положението, когато лист депрон се облепи от двете страни с тази лента, става много по-здрав конст. елемент. За мен това е евтиния заместител на карбоновото усилване. Най-вероятно откривам топлата вода обаче Smile. Това е чудото:
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
Гого55

МнениеПуснато на: Съб 23 Сеп 2006, 15:15    Заглавие:  

това си е стъклоплат с много голямо разстояние между нишките,но с по малко по-дебели нишки= по ниско тегло от обикновен стъклоплат.Повече нишки стъкло/арматура /=повече здравина.смолата е по тежка от стъклото и затова при тези конструкции е добре да се гледа да има повече стъкло и по-малко смола в даден обем за да се получи по-малко тегло и по-голяма здравина за дадения обем или площ..
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя 
ICQ Номер 
Aragorn

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб 23 Сеп 2006, 18:52    Заглавие:  

Днеска си взех и аз от тази изолация и си направих един нископлощник с елерони и елеватор, подобен на Як-18 на Дедалчо. Отначало беше просто кошмар, не съм свикнал с толкова остри команди. Към края вече му свикнах, а и намалих хода на елеватора, но... тягата му е малка с 50-цата и след 10 минути полет вече не може да катери, единствено задържа височината, която вече има. Или двигателя вече е поотишъл, или батериите... Но май по-скоро е първото.
Върнете се в началото
ICQ Номер 
dedal4o

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Нед 24 Сеп 2006, 22:55    Заглавие:  

p_bakardjiev написа:
....най-добре е положението, когато лист депрон се облепи от двете страни с тази лента, става много по-здрав конст. елемент. За мен това е евтиния заместител на карбоновото усилване. Най-вероятно откривам топлата вода обаче Smile. Това е чудото:

А след това мажеш ли със смола или оставяш само на лепилния слой на "мрежата"?
Щото аз днес лепнах едно такова...и после и малко лепенка отгоре...ама си се отлепва /върху облечено със скоч крило де...не върху депрона/- това да пробвам.

А ето и клипчето от ветровития днешен ден. Лети си спокойно гъзара ...

http://www.youtube.com/watch?v=vSGkCoymCNc

Енджой! Very Happy

p_bakardjiev

МнениеПуснато на: Пон 25 Сеп 2006, 06:31    Заглавие:  

Само краищата ги хващам със смола, обикновенно го слагам на места където ще работи на опън и да, лепя го на самия депрон, но пак не е достъчно добро лепилото му че да си остане вечно. Най-добре си е със смоличка, само че в разумни количества и на най-критичните места.
Върнете се в началото
ristis

МнениеПуснато на: Вто 26 Сеп 2006, 08:03    Заглавие:  

Сигурен ли си, че това са стъклени нишки?
Прилича доста на обикновена рабица, която се използа в строителството за измазване на фибран?
Върнете се в началото
p_bakardjiev

МнениеПуснато на: Вто 26 Сеп 2006, 08:24    Заглавие:  

На етикета пише Adhesive Fiberglass Tape. Ти как мислиш?
Върнете се в началото
ristis

МнениеПуснато на: Вто 26 Сеп 2006, 14:37    Заглавие:  

Е щом така пише, ок. От къде закупи тази лента?
Върнете се в началото
p_bakardjiev

МнениеПуснато на: Вто 26 Сеп 2006, 15:46    Заглавие:  

От строителните складове в Дианабат. Често казано и аз се учудиш като го видях това чудо, реших да го пробвам, мислех че залепва добре и ще е нещо като много силно тиксо, но не му ли капнеш малко смола не става добре.
Върнете се в началото
ristis

МнениеПуснато на: Сря 27 Сеп 2006, 10:12    Заглавие:  

p_bakardjiev написа:
...ще е нещо като много силно тиксо, но не му ли капнеш малко смола не става добре.

Ама значи върху него има вече нанесен лепилен слой и ти допълнително му добавяш смола?
Върнете се в началото
p_bakardjiev

МнениеПуснато на: Сря 27 Сеп 2006, 10:42    Заглавие:  

Да, покривам това което искам с него и отгоре нанасям лек слой смола. Вре още съм начинаещ в работата с такива материали тъй че може и да греша, целия съм в слух ако имаш полезни съвети.
Върнете се в началото
ristis

МнениеПуснато на: Сря 27 Сеп 2006, 21:21    Заглавие:  

Аз бих оставил тази лента настрана и щях да се насоча към карбон. От кар систем - фирмата, която го продава ще си купя и епоксидна смола. LN1 или LN20 - рядка, за да мога да нанасям тънък слой (без да я пържа с пистолетът за горещ въздух). Понеже е 40лв/кг и ще ми стигне за 100-200 депронки щях да си я разделя с някой (например дедалчо Razz ). Карбонът е под 80лв/м (1.20Х1м), зависи колко е плътен. Въпреки, че ми трябват малки количества смола, под 10 грама няма да бъркам, заради грешката, която се получава при отмерването на компонентите. Тънките слоеве смола са особено чувствителни от нея и съществува опастност да останат дълго време меки.

От карбоновия плат можеш да разбридаш нишки, които да пропиваш предварително и поставяш на местата, където ще усилваш. Понеже не папкам достатъчно и съм слабичък, до сега не съм успял да счупя пропито 5-6 см парченце от 20тина карбонови нишки с ръце... С два слоя карбонов плат ще получиш същата здравина, която би се получила от 15тина такива ленти. В допълнение, като го грее слънцето няма да омеква и да се чанчи, както става със стъклото. Карбонът просто не се гъне. По никакъв повод.
Wink

пп. А в същност смолата залепва ли за депрона? Rolling Eyes
Върнете се в началото
Aragorn

МнениеПуснато на: Чет 28 Сеп 2006, 20:15    Заглавие:  

Мда, смолата се залепва доста добре за депрона... Всъщност отлично.

Днес тъкмо смятах да бракувам депроната дивотийка, която направих с тяло от изолация за тръби, но реших първо да го пробвам с друг двигател. Сложих му 300-ца с 4:1 редуктор и 10х7 витло. Гадината направо се изстрелва нагоре, а момента на витлото явно не е твърде голям. Проблема е, че май ще трябва да му правя друг спийд-контролер, защото с фабричния бека (всъщност "Low voltage cut-off") сработва твърде бързо, а не може да се регулира напрежението при което сработва и полета е около минута. Това е неприятния момент на Li-Ion-ките. Летя го с 1600 mAh пакет, с който летя и Щорха. Стана малко по-тежък, но лети повече от добре. Twisted Evil
В началото на другата седмица го дават хубаво време, а до тогава контролера трябва да е готов (тази седмица не сме у нас), та ако искате да направим една среща с летене. Very Happy

Върнете се в началото
ICQ Номер 
p_bakardjiev

МнениеПуснато на: Чет 28 Сеп 2006, 20:59    Заглавие:  

ЕЕ аз пък ще съм в Румъния по работа другата седмица и ще изпусна хубавото време Sad , между другото ако някой знае магазин за RC в Букурещ нека да каже.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 12 от 13 [187 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, ..., 10, 11, 12, 13 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Действащи модели
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0855s ][ Queries: 14 (0.0064s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker