Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Старт на програмата MICA NG · Путин е гост сватбата на външния министър на Австрия Карин Кнайсл · Реновация на самолет C-32A "Air Force Two" · 70 години Българската военнотранспортна авиация · Почина бившият генерален секретар на ООН Кофи Анан · До 2021 г. Blue Angels вече със Super Hornet ·

Select Forum Language:

Hot topics: hot СНИМКИ: УЧЕНИЕ БРИЗ 2018 С УЧАСТИЕТО НА ВМС, ВВС И СВ(21)
В момента е: Пон 20 Авг 2018, 11:09
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Действащи модели
Кои честоти?
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 1 от 2 [22 Мнения]   Иди на страница: 1, 2 Следваща
Автор Съобщение
chwor
Гост

МнениеПуснато на: Пон 26 Дек 2005, 22:03    Заглавие:  Кои честоти?  

Кои честоти(от разрешените) са за препоръчване за апаратурата за летящи модели?
В 35 Мхц диапазон:

От 35,010(61 канал) до 35,200(80 канал),
От 35,820(182 канал) до 35,910(191 канал)
или
в 40 МХЦ диапазон:

От 40,665(50 канал) до 40,965(53 канал).

Интересува ме къде ефира е най чист!
Върнете се в началото
dedal4o

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто 27 Дек 2005, 00:33    Заглавие: Re: Кои честоти?  

chwor написа:
Кои честоти(от разрешените) са за препоръчване за апаратурата за летящи модели?
В 35 Мхц диапазон: Интересува ме къде ефира е най чист!

Аз карам на 54-ти..и не съм се оплаквал до сега.

Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя 
LooneyFlyer

Местожителство: Dallas, TX

МнениеПуснато на: Вто 27 Дек 2005, 05:15    Заглавие:  

Добрите RC трансмитери, като този който аз ползвам Multiplex, имат опциата да се инсталира честотен скенер. Той дава възможност да се провери дали някой друг не ползва честотата и също дали няма смущения на въпросния канал. Мойто скромно мнение е че не може да се каже кой канал е най-добър, най-общо това зависи от различни радио смущения в местноста където летиш.
N19174
N11VD (Reserved)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя AIM Адрес 
ICQ Номер 
Гого55

МнениеПуснато на: Вто 27 Дек 2005, 08:48    Заглавие:  

аз съм на 40мхц сега и нямам никви смущения,преди бех на 27мхц и смених старото управление точно заради многото смущения и няколкото кофти приземявания заради тези смущения които има на 27мхц.които при мене се изразявахе с кратко подаване на пълна команда по време на полет за не повече от 1-2 сек която команда правеше от самолета да прави както се лети доста интересни чупки и особено сложни маневри но поради краткоста си лесно се контрираше и оправяше ако имаше височина повече от 4-5 метра.
Смятам че за голям модел на които основното летене е на по голяма височина не са много фатални тези смущения освен при кацане и или излитане,а за малките самолетчета които летят на ниско може би ще са фатални ако са по начесто.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя 
ICQ Номер 
foxyflyer

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто 27 Дек 2005, 12:16    Заглавие: Безопасност или „десетте божи заповеди“ за RC моделиста  

Според директива на ЕО отпреди няколко години 35MHz е честотата определена за летящи модели в страните членки; 40 и 27 са за кораби и автомодели. Закупуването на телеуправлението изисква и регистрация в пощата плащането на символична годишна лицензия. Държавата е длъжна да осигури този обхват само за тази цел!!!
С приемането на България тази директива става задължителна и за нас! Друг е въпросът дали тъпата ни администрация ще спазва правилата. Колкото и да е смешно сега разрешената честота е 45MHz!!!
Радиоуправляемите модели не са играчки!!!
Чувството на отговорност не трябва да напуска пилота на летателното поле и когато моделът е във въздуха - това е първата гаранция за безопасност.
Проверявайте редовно електрическите и механическите връзки в модела!
Правете редовно така наречения range test! Със сгъната антена на предавателя и моделът с работещ двигател на разстояние 80 м, на височина 1м от земята и без физически препятсвия (кола или др.) между пилота и модела радиовръзката трябва да работи безотказно!
Включва се първо предавателя, след това приемника! Изключва се първо приемника, след това предавателя!
Преди включване съгласувайте разпределението на каналите с останалите пилоти!
Преди старт изтеглете цялата дължина на антената на предавателя!
Преди всеки старт извършвайте функционална проба на модела! Движат ли се всички кормила иклапи в правилна посока; достатъчно големи ли са отклоненията?
Правилно ли са включени и настроени миксерите за конкретния модел?
Вечерта преди стартове включете акумулаторите на зареждане!
Използвайте само кварцове препоръчани от производителя!
Ако имате съмнения за изправността на модела или апаратурата по-добре не стартирайте!
Над населено място и публика не се лети!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
foxyflyer

МнениеПуснато на: Вто 27 Дек 2005, 12:27    Заглавие:  

Поздравявам looneyflyer за избора му на multiplex - ако имаш нужда от някаква информация, компоненти или проблеми - насреща съм!
foxyflyer
Върнете се в началото
chwor
Гост

МнениеПуснато на: Вто 27 Дек 2005, 17:06    Заглавие:  

Не случайно съм посочил честотите и каналите.
35 Мхц обхват е наистина само за летящи модели.
27 Мхц е за всякакяи модели, но не е съм го посочил по обясними причини(там са и радиостанциите на такситата).
Посочените канали от 40 Мхц диапазон са за всякакви модели, другите които се използват са за наземни и плаващи.
Относно диапазаона 45-49 Мхц разрешен е за използване на радиотелефони.
Така е поне според наредбата за разпределение на честотите.
А тази сканираща функция на Мултиплекса наистина е впечатляваща.
Не разбрах само на каква честота работи, ако е тази на снимката, то тя е разрешена само в САЩ(72 Мгц).
Върнете се в началото
LooneyFlyer

Местожителство: Dallas, TX

МнениеПуснато на: Вто 27 Дек 2005, 18:09    Заглавие:  

Причината поради която избрахме Multiplex за наща лаборатория е че те са едни от най-универсалните. Имат опция за платка с честотен модулатор така че в зависимост от това дали честотата има смущения или някой друг я ползва, човек може да я смени в рамките на минута без да използва честотни кристали. Въпросните модyли идват за честотите 35MHz, 40/41MHz и 72Mhz, което ще рече че ако ви се наложи да летите в страна с различна честота единственото което ви трябва е модул за нея.
Това е линк към оригиналната станица на Multiplex.
Към foxyflyer, мерси за предложението! Multiplex са ни спонсори. Това е с каквото аз се занимавам http://www3.uta.edu/faculty/reyes/AVL/, доста е лоша страницата ама ако имаш въпроси, стреляй Smile .

Поздрави!

Венко

N19174
N11VD (Reserved)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя AIM Адрес 
ICQ Номер 
Гого55

МнениеПуснато на: Сря 28 Дек 2005, 08:47    Заглавие:  

съгласно няква наредба дето четох преди година две в германия в европата честота от 35мхц е за самолети,а 40 мхц е за въртолети-специално написана и вече спазваща се от почти всички в еврото съюза за да няма сблъсъци и конфронтации на една поляна където тренират няколко вида спортни модели,а 75мхц се използва предимно в хамериката пак по тази наредба и в европата не се ползва.по принцип честоти много -важното е ако ходиш някъде в европата по състезания да си в дадената честота /35 или 40 и да имаш знаменце на антената на предавателя дето да пише на кои канал си/за да те пуснат да литкаш,а ако си литкаш в БГ наи важното е да да нямаш смущения Smile .
Върнете се в началото
ICQ Номер 
pilot013

Местожителство: Aarhus, Denmark

МнениеПуснато на: Сря 28 Дек 2005, 08:52    Заглавие:  

Мойто,което го взех от Дубай е на 75Mhz.Доста е солидно,но и си струваше парите! Very Happy Very Happy
Фирмата е J-line ultimate

ICQ Номер 
ristis

МнениеПуснато на: Пет 30 Дек 2005, 20:38    Заглавие:  

Ами при 35 Mhz ефира в БГ е най-чист, кой диапазон от канали обаче не вярвам някой да може да каже. Поне до сега в FSR-ра тези хора, които карат на 35 никога не са им се случвали дублирания щото са малко. За самолетите - нямам представа.
При 40 Mhz (пак при FSR-ра) ефирът е зает изцяло и няма значение на кой канал си. Организаторите на състезания задължават участниците да си носят 3 (4) комплекта кварцове, които представят при регистрация.
27Mhz - според мен е отживелица и не си заслужава да се инвестира в нея.
В Германия 35Mhz е забранена честота и ако възнамеряваш да ходиш на международни състезания 40Mhz е по-добрият избор.
Миналата година от конрад доставиха 5 апаратури робе на 40Mhz (едната от които мойта) и доколкото си спомням бяха от 50-53 канали.
Ако аз например трябваше да си купувам апаратура, въпросът с честотата нямаше да седи, а щях да се чудя дали да е със синтезатор или да спестя някой лев и да си остана с кварцовете. Smile
Успех!
Върнете се в началото
chwor
Гост

МнениеПуснато на: Пет 30 Дек 2005, 22:00    Заглавие:  

Балгодаря!
Само че, не смятам да си купувам предавател, а евентуално да си спретна FM високочестотен предавателен блок(модулатора-PCM го имам). Може и синтезатор да има - схеми дал "господ".
Значи на 35 MHz.
Още веднъж благодаря за изчерпателния отговор.
Върнете се в началото
mmario777

МнениеПуснато на: Пет 30 Дек 2005, 23:08    Заглавие:  

При нас автомоделистите най използваната честота е 40Mhz но също така ползваме 27 и 75Mhz.
Както каза Ristis и при нас по време на състезания организаторите задължават представянето на поне 2 комплекта
кварцове с цел да се избегне дублиране на един и същи канал.
Аз лично карам на 27Mhz (синтезатор) и обикновенно нямам проблеми , в по вечето случаи използвам канал30 (27,255Mhz )
Click to see if image is larger

pilot013

Местожителство: Aarhus, Denmark

МнениеПуснато на: Чет 05 Яну 2006, 14:07    Заглавие:  

Момчета,извинявайте,но ви подведох...На мойто пише 40MHz....Това добре ли е или зле?! Smile
Но на упътването на самолета пише ,че е 70MHz..Но има още нещо друго,където пише 75....Не знам какво е!

П.С Апаратурата е на JR,но поредицата е J-line Ultimate series! Very Happy Very Happy

ICQ Номер 
mmario777

МнениеПуснато на: Чет 05 Яну 2006, 22:39    Заглавие:  

Ako e на 40Mhz възможно е 75 (40.755Mhz)да е номера на канала на които е , при 40Mhz са от 66 до 99 канал.
Упътванията за тези играчки обикновенно са универсални и може да са опоменати няколко различни честоти
или да са сложили упътване с грешна честота , аз лично за 70Mhz не съм чувал да има но все пак не съм много сигурен

Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 1 от 2 [22 Мнения]   Иди на страница: 1, 2 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Действащи модели
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0807s ][ Queries: 14 (0.0039s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker