Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
ИЗРАЕЛ УДАРИ АВИОБАЗА В ПРЕДГРАДИЯТА НА ДАМАСК · КОЛКО РАКЕТИ И ТОРПЕДА СА НЕОБХОДИМИ, ЗА ДА СЕ ПОТОПИ ЕДИН САМОЛЕТОНОСАЧ · ВИДЕО: XВ-70 "ВАЛКИРИЯ" - НАЙ-БЪРЗИЯТ БОМБАРДИРОВАЧ НЕ ВЛИЗА В УПОТРЕБА · Вижте кои хрнани поевтиняват драстично · Факти и мистерии от величествената Амазонска джунгла · Най-големият производител на домати у нас задържан и пуснат под гаранция срещу 100 000 лв. ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Нед 25 Авг 2019, 12:04
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Действащи модели
Микро самолети
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 6 от 8 [118 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 Следваща
Автор Съобщение
Aragorn

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед 23 Апр 2006, 15:35    Заглавие:  

Може би при това е по-добре да се сложат елерони, вместо кормило за посока... и с елерони и елеватор да се управлява....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
ICQ Номер 
dedal4o

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Нед 23 Апр 2006, 21:47    Заглавие: Айдие народе на клиповетееее!!!  

Aragorn написа:
Може би при това е по-добре да се сложат елерони, вместо кормило за посока... и с елерони и елеватор да се управлява....

Може.. Ще стане малко по-тежко, но ще се загуби упрявляемостта на земята, а във въздуха ще се подобри, но елероните така или иначе нарушават потока на крилата. Като че ли не му трябва за сега.. Very Happy

Първо клипчето на синьото планерче.
Click to see if image is larger
Няма кво толкова да го обсъждам, освен наклона на вертикалното кормило. Погледнете на предишните снимки, че остта на въртене е наклонена напред. Това означава, че то действа и като леко отклонено надолу хоризонтално кормило в завоите. Ако остта се наклони назад, ще действа и като кормило нагоре, с което в завоите ще се подпира планера да не се срине в спирала. В моя случай е обаче добре дошло, щото влизам в завоите с газ и ако искам да летя в една плоскост, вместо да пулсирам по ръчката /копчето/ за газта, просто вкарвам самолета с работещ мотор в завой.
Този е по-бърз от жълтата осичка и прави по-мудно завоите. Ако не беше насрещния вятър да го държи пред носа ми, след първия завой и вече съм извън радиуса на апаратурата /към 30м./. Може би ще трябва да вдигна радиуса поне до 50м за да мога да летя и в тихо време.
Ето и клипа:
http://dedal.data.bg/MOVIES/rusOPEN.WMV
П.п. В този самолет има оборудване за около 40 лева ако броим моторчето, перката, батерията от двата битчарджа, които разкостих /взимам пълната им стойност х10 кинта, въпреки, че другото си остава свободно за ползване../, както и единя предавател и единя приемник от битчарджовете с малкото МОСфетче за пуск на мотора.

А сега е ред на червеното /Сима ли се вика... знам ли../

Това самолетче уби всичко детско в мене.. Laughing Laughing Laughing
Естествено след днешните стартове от асвалта му пробих още една по-близка дупка на рамото на сервото и направих вертикалното кормило с отклонение към 10-15 градуса в двете посоки. Вертикалното така или иначе е някъде към 5-7 градуса отклонение, но не съм се и надявал да правя лупинги. Very Happy То аз бях и скептичен дали изобщо ще лети де... Laughing Cool
Отказах се и от 4х90 мА батерия от битчарджовете щото му сработва бека на пълна газ. Сложих му 5 елементна 190мА от китайската джвъчка така, че в полетно състояние тежи 100 грама. Нарочно не съм прикачил музика, за да чувате вятъра и ... Cool Laughing моите възгласи... Laughing Very Happy
Клип на първия старт / Shocked ..с такова недоверие го пуснах във въздуха, все едно перце по вятъра пускам.. Very Happy /.
http://dedal.data.bg/MOVIES/simafullOPEN1.WMV
Втория му полет/със същата батерия без презареждане/, вече доста по-уверено. Cool
Втори полет:
http://dedal.data.bg/MOVIES/simafullOPEN2.WMV
Понеже бях планирал да си ходя до къщата да си направя няколко неща и докато си врътках на струга пропелер сейвъри /по скоро опитах/ и се ядосвах защо ми няма инструментите, батериите се заредиха пак. В 19.30 вече нямаше грам вятър и небето беше като от коприна.. / Very Happy е те това вече е моята Родина!/. Красив спокоен полет... Очарован съм!!! Cool Още клипове няма, щото камерката на жена ми е само с 32 мгб и повече от 10-12 минути не снима.. Ся ще я сюрпризирам с 1Г та да видим... Оператора също беше в затруднение, щото визьор няма, а на малкото 1,6" екранче насочено срещу слънцето нищо се не вижда. Но и на него поздравления за чудните клипове и стоицизма! Cool
Пускахме и Кавана и дзилената гад /която сина ми я караше/... някъде към 2 часа полети.
А бе въобще...обичам почивните дни! Very Happy Cool

п.п. Ако отваряте АСФ файлове /мпег4/, да ги мяткам както са си, защото иначе при конвертирането им към WMV яко им пада качеството...ама тоя древен формат го използвам за да може повечето от вас да ги гледат..

Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя 
Гост
Гост

МнениеПуснато на: Сря 17 Май 2006, 18:33    Заглавие: Mosfet  

Zdraveite na Vsi4ki
Ot kyde moje da se nameriat tezi mosfet-i za koito spomenavate.
Uspeh na vsi4ki:)
Върнете се в началото
Нов
Гост

МнениеПуснато на: Нед 21 Май 2006, 21:57    Заглавие:  

http://babelfish.altavista.com/babelfish/trurl_pagecontent?lp=ja_en&trurl=http%3a%2f%2fblog.goo.ne.jp%2ftoko0131%2f

http://babelfish.altavista.com/babelfish/trurl_pagecontent?lp=ja_en&trurl=http%3a%2f%2fwww.cityfujisawa.ne.jp%2f%7etoko%2fpic%2findex.html
Върнете се в началото
§
Гост

МнениеПуснато на: Нед 21 Май 2006, 22:03    Заглавие:  

най-евтино mosfet-i от стари компютърни дъна
Върнете се в началото
ventzi67

МнениеПуснато на: Пон 22 Май 2006, 15:24    Заглавие:  

Привет на всички, случайно попаднах на този форум преди време ,и се запалих и аз да си направя ено микро самолетче.Започнах от тук
Върнете се в началото
ventzi67

МнениеПуснато на: Пон 22 Май 2006, 15:30    Заглавие:  

След като го разглобих вутре имаше тези чаркалаци

Върнете се в началото
ventzi67

МнениеПуснато на: Пон 22 Май 2006, 15:34    Заглавие:  

Имах една битчардж количка разглобих я и нея и извадих ресиверчето,за да го ползвам за самолета

Върнете се в началото
ventzi67

МнениеПуснато на: Пон 22 Май 2006, 15:43    Заглавие:  

След като запоих всичко се оказа , че моторчето не може да се развърти когато е запоено за ресивера.Като го допра направо на акумолатора ниама никакъв проблем само излита, а на ресивера не иска.Явно трябва да се постави този мосфет за които пишете.Аз имам стари дъна но не разбирам много от електоника може ли някой да ми покаже къде точно се намират тези мосфети и по каква схема трябва да ги свържа към ресивера.Например на това дъно.

Предварително благодря на всички който могат да помогнат Smile
Върнете се в началото
p_bakardjiev

МнениеПуснато на: Пон 22 Май 2006, 16:03    Заглавие:  

Значи, на това дъно, долу до слотовете за IDE кабелите, този елемент с трите краче(от дясно на двата кондензатора) е мофсет. Поне така мисля Embarassed . Обаче не разбирам как ще ти оправи проблема това. Опиши по подробно как си свързал двигателчето към приемника, какви батерии използваш, какво е двигателчето.
Върнете се в началото
ventzi67

МнениеПуснато на: Пон 22 Май 2006, 16:28    Заглавие:  

Двигателчето съм го свързал както беше свързано преди това на количката т.е.:

Батерията която ползвам е от количката,а двигателчето е от самолетчето, което беше с подобна батерия но но не работеше.
Върнете се в началото
ventzi67

МнениеПуснато на: Пон 22 Май 2006, 16:51    Заглавие:  

Върнете се в началото
Aragorn

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон 22 Май 2006, 17:12    Заглавие:  

Чудесно и би било много интересно ако можеше да се види нещо. Моля те намали снимките до 640x480 пиксела.
Иначе браво за самолетчето пътят е правилен. Но няма ли да му сложиш управление на вертикалното кормило?
Колкото до мосфета - за съжаление не мога да помогна.

Върнете се в началото
ICQ Номер 
chwor
Гост

МнениеПуснато на: Пон 22 Май 2006, 18:59    Заглавие:  

Толкова ли е трудно да се потърси в Гугъл например по надписа на корпуса.
Тези трикраките мощни транзистори, на които пише СЕТ и под него CEB6030L.
Аз лично смятам, че не е добра идея да се ползват MOSFET-и от компютърни устройства, защото обикновено са "Logic level", т.е работят с логически нива(каквито са и CEB6030L), обикновено TTL-5V и 0V. Не е много ясно дали и как ще се отпушват с по ниски напрежения. Нищо не пречи обаче да се пробва.
Върнете се в началото
dedal4o

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон 22 Май 2006, 19:09    Заглавие: Re: Mosfet  

Anonymous написа:
Zdraveite na Vsi4ki
Ot kyde moje da se nameriat tezi mosfet-i za koito spomenavate.
Uspeh na vsi4ki:)

Аз ползвам този, купен от Пулсатор:
http://eshop.bg/eshop3/phps/addord.php?myid=28064
Цената му е добра, а параметрите -нужните.
Разсейва достатъчно мощност /20 вата/, а тока е 3А.

Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя 
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 6 от 8 [118 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Действащи модели
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0845s ][ Queries: 12 (0.0037s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker