Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Мощният трус в Турция разруши сгради и отне животи (ВИДЕО) · Русия оцени разсекретените документи на ЦРУ за Степан Бандера · Връчиха акт на издателството, осъвременило "Под игото". Глобата е до 20 000 лв. · Мощен трус от 6,8 по Рихтер удари Турция · Определиха слабото място на САЩ в случай на война · БСП иска оздравяване на ТЕЦ Марица Изток 2 ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Съб 25 Яну 2020, 04:04
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Действащи модели
Процеса на работа!
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 1 от 3 [34 Мнения]   Иди на страница: 1, 2, 3 Следваща
Автор Съобщение
Сириус

МнениеПуснато на: Пон 27 Мар 2006, 19:54    Заглавие:  Процеса на работа!  

Здравейте! Започнах да си правя самолет по инструкциите на дедал4о в темата първи RC самолет! ВАЖНО!: спазвайте много точно инструкциите, защото аз реших да се направя на пич и ги наруших и са ми е гадно да гледам самолетчета! Very Happy Rolling Eyes Не използвайте каниколит или други подобни лепила с разяждащо действие!!! Very Happy Като натиснеш елементите каниколита почва интензивно да разяжда и се променят мерките на частите и са самолетчето ми е некво недъгаво и криво! Shocked Пооправих ръбовете с тънък слой силикон и са реших да го продължа! Все пак за тва е учебно самолетче да се уча от грешките! Wink Cool Аз съм го направил малко по малко но пак си е яко! Very Happy Кат го гледам не очаквам да лети! Smile Първо ето тва са ми материалите! Едно огромно парче 6 мм и едно 3 мм! Click to see if image is larger Това е снимка на единственото дет съм направил за сега - корпуса! Click to see if image is largerТва ръбавото дет се вижда е силикон споко! Very Happy Ще го оправя! И още една пик на тялото! Click to see if image is larger За сега само тва съм направил щот трябваше да ходя на училище! Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
dedal4o

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон 27 Мар 2006, 21:31    Заглавие: Re: Процеса на работа!  

Сириус написа:
Здравейте! Започнах да си правя самолет Very Happy

Браво! Добре изглежда.
Ако обаче те дразни, изрежи наново частите за тялото и го налепи пак /те не са големи и материал ще отиде малко- в тези листове имаш за около 4-5 самолета материали../.
Не ползвай за лепене този силикон от тубичката, който виждам отстрани на снимката. Той не лепи депрона. За запълване на дупки става...но не и за лепене. Използвай пистолет за топъл силикон и силикон на пръчки. Това е най-бързия и най-здрав метод /освен ако не ползваш скъпоструваща 5 минутна смола/.
С каноконлита не трябва да се прекалява...трябва много тънко слойче...но и слоя става крехък, заради отслабването на материала отстрани на шевовете.
Като го облепиш с цветните лепенки отвън, няма да си личат недостатъците.
Успех! И ни показвай какво си направил за да даваме акъл /щот го немаме... Wink Laughing / овреме.

Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя 
Сириус

МнениеПуснато на: Пон 27 Мар 2006, 21:54    Заглавие:  

Здр! Оня самолет е вече минало! Laughing Сега е на около 10 оръфани парчета! Laughing Почнах от начало и става учудващо добре!!! Значи аз почнах с оня силикон но първо го тествах!!! Залаших две парченца и след 30 мин едвам ги разлепих и си бяха запазили гъвкавостта си за разлика от каниколита! Е разбирасе малко понадрасках с шкурката малко повърхностите! Cool Па ако не стане почвам от начало пак! Много съм запален да ме мързи а материала е мнооого! Very Happy А ако не стане ще го закърфича с карфички намазани с каниколит (понякога ствава) или ще разглобя самолета без да го чупя и ще ползвам частите кат ги почистя от силикона! Very Happy
Върнете се в началото
Сириус

МнениеПуснато на: Пон 27 Мар 2006, 22:04    Заглавие:  

Е до тук съм с новото пиле! Установих че кат се лепи с силикон требва да се притиска мноооого леко! Иначе всичкия силикон отива отстрани и не лепи!!! Rolling Eyes Click to see if image is larger Отзад опашката ще я залепя после с каниколит че в нея напрежението е доста по голямо и докато засъхне ще прави проблеми!!! Rolling Eyes
Върнете се в началото
ristis

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон 27 Мар 2006, 22:24    Заглавие:  

Браво Сириус, ще се радвам да видя самолетът ти завършен и летящ Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя 
velsi

Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Пон 27 Мар 2006, 22:32    Заглавие:  

Добре сте си вие... А тука даже не може да се намери 3мм депрон никъде Sad
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
ICQ Номер 
LinuX

Местожителство: Враца

МнениеПуснато на: Вто 28 Мар 2006, 07:54    Заглавие:  

И аз във Враца търсих депрон и никъде не намерих Sad Sad иначе с удоволствие бих започнал да си правя самолет !!!
Сириус

МнениеПуснато на: Вто 28 Мар 2006, 09:36    Заглавие:  

Здр! Вчера не можах да ви покажа какво съм свършил защото бях целия в циликон (оказа се че мноо гадно се мие Laughing ) и ако бах пипнал фотоапарата сестра ми щеше да ме отепе! Confused Такаааа начи вчера залепих горната и долната плоскост и направих част от крилото! Тая сутрин почистих от силикона и готово! Cool Ако не се бях престаравал толкоз със силикона уж да хване по-яко почти нямаше да чиста,а само да закръгля ръбчетата! Така че са е малко грозно пилето ама кат го увия с тиксо ще стане! Very Happy Абе не е чак толкоз грозно! Rolling Eyes Разбира се по масата и по мен имаше пет пъти повече силикон отколкото по самолетчето! Very Happy Ето снимки Click to see if image is larger етп пак тялото Click to see if image is larger и крилото не го гледайте че е оръфано от едната страна тва няма да се вижда Smile Click to see if image is larger И тва е за сега! Сега ще довършвам крилото! Very Happy
П.С. и аз намерих доста трудно депрон от окло 5 магазина в шестия! Very Happy И то беше в един склад специално за изолации! Very Happy

p_bakardjiev

МнениеПуснато на: Вто 28 Мар 2006, 09:40    Заглавие:  

Наистина ще ти препоръчам да използваш пистолет с топъл силикон, не е скъп самия пистолет струва 3лв, а една пръчка лепило е 15ст. За това пък разликата е много голяма. Също така може и да си купиш въпросното "лепило за депрон" което си живо ц-200 малко по-гъсто.
Върнете се в началото
Сириус

МнениеПуснато на: Вто 28 Мар 2006, 09:54    Заглавие:  

Ти ние имаме некво такова лепило за изолации, което става и за депрон! За пистолета са съм малко на фалид щот трябва да купувам едни неща за колелото! Very Happy
LinuX

Местожителство: Враца

МнениеПуснато на: Вто 28 Мар 2006, 12:02    Заглавие:  

Цитат:
П.С. и аз намерих доста трудно депрон от окло 5 магазина в шестия! И то беше в един склад специално за изолации!

колко пари?

Сириус

МнениеПуснато на: Вто 28 Мар 2006, 20:10    Заглавие:  

Еми 6лв. - 6мм депрон; 4лв - 3мм депрон! Ама парчетата са некви мноооого голями!!! Като питате по магазините пробвайте да кажете че търсите SELITRON в повечето магазини така го наричат! То е същото! Rolling Eyes Cool
velsi

МнениеПуснато на: Вто 28 Мар 2006, 23:27    Заглавие:  

Ето една идея за лепенето:

Click to see if image is larger
Върнете се в началото
ICQ Номер 
dedal4o

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто 28 Мар 2006, 23:32    Заглавие: Ммм!  

velsi написа:
Ето една идея за лепенето:...

Напредваш значи по летящата лодка... Very Happy
С какво лепило лепиш?

velsi

МнениеПуснато на: Вто 28 Мар 2006, 23:41    Заглавие:  

За съжаление не напредвам нищо. Тука няма депрон 3 мм. Обиколих всички складове и магазини. Намерих само 6 мм на едно място, но се опасявам, че ще тежи двойно (логично Very Happy ) Засега само съм намерил чертежи и съм принтирал и изрязал шаблоните. Евентуално ще лепя с 5 минутка или с горещ силикон.
Върнете се в началото
ICQ Номер 
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 1 от 3 [34 Мнения]   Иди на страница: 1, 2, 3 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Действащи модели
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.1167s ][ Queries: 12 (0.0060s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker