Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Ердоган: Офанзивата в Сирия ще бъде възобновена, ако кюрдските милиции не се изтеглят за пет дни · ИЗВЪНЗЕМНИ МИГОВЕ: ВЕЛИКИЯТ РУСКИ ПИЛОТ СЕРГЕЙ БОГДАН ПРАВИ КАКВОТО СИ ИСКА С ИЗТРЕБИТЕЛЯ СУ-57! ВИДЕО! · Първи кадри от изграждането на Балкански поток · Зрелищна акция в Германия: Преследваха агресивна крава с полицейски хеликоптер · АМЕРИКАНЦИТЕ ПОЩУРЯХА ОТ ТОВА ВИДЕО: ИЗВЪНЗЕМНИЯТ РУСКИ СУ-35 - НАЙ-ДОБРИЯТ В СВЕТА - Самый-самый · Каракачанов: Не вярвам Ердоган да пусне мигрантите към Европа, това ще е краят на властта му ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Нед 20 Окт 2019, 21:17
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Действащи модели
Процеса на работа!
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 2 от 3 [34 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3 Следваща
Автор Съобщение
dedal4o

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто 28 Мар 2006, 23:43    Заглавие: А не ти  

velsi написа:
За съжаление не напредвам нищо. Тука няма депрон 3 мм. Обиколих всички складове и магазини. Намерих само 6 мм на едно място, но се опасявам, че ще тежи двойно (логично Very Happy ) Засега само съм намерил чертежи и съм принтирал и изрязал шаблоните. Евентуално ще лепя с 5 минутка или с горещ силикон.

ли се занимава да изрежеш с гореща жичка стиродур/фибран например?

Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя 
velsi

Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Вто 28 Мар 2006, 23:46    Заглавие:  

Това беше първото, което ми хрумна, но не знам дали ще се реже на 3 мм. Трябва да пробвам. А и резачка трябва да се прави. Тоя депрон 3 мм може ли да се навива на руло? Да взема да накарам някой да ми купи един лист и да ми го изпрати.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
ICQ Номер 
dedal4o

МнениеПуснато на: Вто 28 Мар 2006, 23:57    Заглавие: Става  

velsi написа:
Това беше първото, което ми хрумна, но не знам дали ще се реже на 3 мм. Трябва да пробвам. А и резачка трябва да се прави. Тоя депрон 3 мм може ли да се навива на руло? Да взема да накарам някой да ми купи един лист и да ми го изпрати.

да си режеш и 1 мм. Аз поне го правя...с по-леко нагряване на жицата. А 3мм. си е дебелина еййй.. Very Happy Спокойно можеш да пробваш.
А виж..депрона на руло не става да го навиеш. Чупи се. Крехък и твърд е. Но можеш да си поръчаш в някой магазин да зредят малко листове. Или поне да ти купят като зареждат. С питане става. Избираш някой по-интелигентно изглеждащ собственик и ...му носиш шише домашна ракийка... Wink примерно.
А "горещия трион" ще ти трябва и за в бъдеще. Като почнеш да си режеш обемни крила или профили за лодки. Навремето си направих супер корпус за крайцер към 120 см. дълъг от стиропор. Обляках го със смола и стъклоплат, но явно не бях нанесъл добре отделителя /щото реших да си направя матрица и да повтарям/ и ...корпуса залепна здраво за матрицата. Сещаш се къде е сега.. Laughing

Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя 
Сириус

МнениеПуснато на: Вто 28 Мар 2006, 23:58    Заглавие:  

Ето каде съм сега! Доста напреднах са само крилото ми прави един проблем ама утре ще го оправя!!! Very Happy Click to see if image is larger и с крилото Click to see if image is larger
Сириус

МнениеПуснато на: Сря 29 Мар 2006, 00:04    Заглавие:  

dedalcho, можеш ли да обясниш пак как да направя V образното на крилото щот от онова нещо не схванах! Embarassed Very Happy
dedal4o

МнениеПуснато на: Сря 29 Мар 2006, 00:05    Заглавие: Мдааааааааа  

Сириус написа:
Ето каде съм сега! Доста напреднах са само крилото ми прави един проблем ама утре ще го оправя!!! Very Happy ....

Cool
Добре изглежда! Можеш ли да ми дадеш размерите както аз ги описвам в темите със снимките за да ти сметна горе долу параметрите на модела? Имаше някъде из темите линк към екселски файл дет съм си го правил за мен за бързо изчисляване на самолета, натоварване на крило, местоположение на центъра на тежеста и прочее гадости..за да си го смяташ сам след време. Утре ще го потърся.

Сириус

МнениеПуснато на: Сря 29 Мар 2006, 00:15    Заглавие:  

Са остава да имах и апаратура и всичко щеше да е ОК Rolling Eyes ! Very Happy Нз мога ли да му сложа апаратура от количка? Rolling Eyes
dedal4o

МнениеПуснато на: Сря 29 Мар 2006, 00:18    Заглавие: Ами  

Сириус написа:
dedalcho, можеш ли да обясниш пак как да направя V образното на крилото щот от онова нещо не схванах! Embarassed Very Happy

най-разбираемото е като срежеш крилото на две половики, запилиш леко под ъгъл вътрешните краища с шкурка обвита около дървено трупче за да е равно мястото на залепването /там, където ще ги лепиш едно за друго/ - повече горната обшивка така, че като ги опреш полукрилата едно в друго /едното примерно ти е сложено на пода/, края на другото да ти е повдигнато примерно на 15-тина сантиметра от пода, а цепнатината между двете полукрила да се е затворила.
В онази тема съм написал по-неясния, но по-лесния метод за правене на диедър. Вместо да режеш и пилиш, изрязваш малко от материала в горната обшивка и сгъваш докато цепнатината се затвори. Но по-добре режи на две крилото и залепвай. Така или иначе това се прави след като напреднеш. Само внимавай като лепиш двете полукрила едно за друго, да бъдат успоредни. Тоест краищата, които лепиш да бъдат добре легнали на равно. А...ъъъ...и гледай двете полукрила да са ти еднакво дълги... Laughing да не стане "тръц" с разлика в площите...

Сириус

МнениеПуснато на: Сря 29 Мар 2006, 00:32    Заглавие:  

Мерси мноо ама тва ще остане за утрре че са мързела ме мъчи! Laughing
chwor
Гост

МнениеПуснато на: Сря 29 Мар 2006, 10:06    Заглавие:  

Ще си позволя да препоръчам едно лепило, което аз ползвам за лепене на депрони, стиропори и прочее - SUPER MontaFix на BISON. Тубичките са 150гр. в синьо оцветяване. Аз лично го намерих в "Мосю Бриколаж". Харчи се много малко и би стигнало за доста моделчета. Всъщност лепи всякакви материали стига единия да е поне малко порьозен(да позволява проникване на лепилото). Остава еластично(10 години гаранция) и безцветно. Пише че замества винтовете и пироните при работа сдърво Very Happy . Не съдържа разтворители. Не е от най-евтините(май някъде около 6-7лв., когато го купих преди около година и половина). Лично аз го купих за лепене на стереопори.
Върнете се в началото
ristis

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря 29 Мар 2006, 13:43    Заглавие:  

Не съм работил никога с депрон, но ако трябваше да го лепя, щях да пробвам с петминутна смола, С400 или каквото препоръча chwor по-горе.
Горещият силикон ми се струва тежък.
И още нещо, защото видях, че някой препоръча пистолет за 3лв - аз изхвърлих няколко такива (от по 6лв) защото или пръчките се топяха вътре в тялото на пистолета или им се чупеха спусъците...
Върнете се в началото
chwor
Гост

МнениеПуснато на: Сря 29 Мар 2006, 19:03    Заглавие:  

Ползвам и една епоксидна смола Epoxy Elastic на JIP, но се втвърдява за около 4 часа. Удобна е за използване защото е в 2 спринцовки. Купувал съм от един магазин за " лев"(но сам не помня къде беше) или от магазините Т-Market. Опаковката е в жълто.
Върнете се в началото
velsi

МнениеПуснато на: Сря 29 Мар 2006, 19:15    Заглавие: Re: Става  

dedal4o написа:

Навремето си направих супер корпус за крайцер към 120 см. дълъг от стиропор. Обляках го със смола и стъклоплат, но явно не бях нанесъл добре отделителя /щото реших да си направя матрица и да повтарям/ и ...корпуса залепна здраво за матрицата. Сещаш се къде е сега.. Laughing

А защо не изчегърташ стиропора и да ползваш корпуса?!
Върнете се в началото
ICQ Номер 
dedal4o

МнениеПуснато на: Сря 29 Мар 2006, 19:25    Заглавие: Re: Става  

velsi написа:

А защо не изчегърташ стиропора и да ползваш корпуса?!

това беше преди 15 години бре... Laughing когато почвах по сериозно със смолите... Wink

velsi

МнениеПуснато на: Сря 29 Мар 2006, 19:30    Заглавие:  

А я кажи ти това за "горещия трион" и 3-те милиметра колко голям детайл си успявал да изрежеш от фибран? Щото основата на тая лодка си е доста голяма. Към 60х40 см някъде.
Върнете се в началото
ICQ Номер 
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 2 от 3 [34 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Действащи модели
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0815s ][ Queries: 12 (0.0043s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker