Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Стана ясна фаталната причина за смъртта на Жорж Ганчев · Шефът на "Луфтханза": Въздушният транспорт ще се сведе до дванайсетина авиокомпании · Ердоган отмени посещението си в Белград · Няма повишена радиация в България след взрива в Русия · Израел иска военно сътрудничество с Украйна · Туск обвини Джонсън, че подкрепя връщането на ирландската граница ·

Select Forum Language:

Hot topics:
Aktuelles Datum und Uhrzeit: Di 20 Aug 2019, 15:45
Alle Zeiten sind UTC + 2
 Forum-Index » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Действащи модели
Още една депронка... Piper Cub J-3
Neues Thema erцffnen   Neue Antwort erstellen Vorheriges Thema anzeigen :: Nдchstes Thema anzeigen
Seite 2 von 5 [62 Beitrдge]   Gehe zu Seite: Zurьck 1, 2, 3, 4, 5 Weiter
Autor Nachricht
Aragorn

Beitrдge: 951

BeitragVerfasst am: Di 18 Apr 2006, 11:25    Titel:  

Какво стана, прави ли нови полети?
Ако да - как бяха?

Benutzer-Profile anzeigen Private Nachricht senden 
ICQ-Nummer 
p_bakardjiev

Beitrдge: 114

BeitragVerfasst am: Fr 21 Apr 2006, 20:59    Titel:  

Никакви полети Sad само работа, сега се връщам от командировка и утре заминавам към Бургас. Чак края на другата седмица ще мога да се спра и да направя нещо.
p_bakardjiev

BeitragVerfasst am: So 30 Apr 2006, 15:58    Titel:  

Най-накрая успях да видя самолета в полет, днес ходих да го пускам на игрището до УНСС. Тръпката е невероятна да видиш нещо , което си направил със собствените си ръце да лети Smile. За съжаление имаше доста силен вятър и не можах да се порадвам на дъгли полети. Приятелката ми имаше голям мерак да го хвърли тя, метна го на криво по вятъра и той заби носSad резулата е счупено витло и леко деформиран нос. Проблема ми е че нямам повече витла, тъй че ако някой има или знае къде има 9х7 да се обажда. Сега променям малко контрукцията при носа, заменям част от 3мм депрон с 6мм, сега разбирам защо по планове е трябвало целия самолет да бъде от 6мм. Но така или иначе самолета лети това е най-важното, а аз продължавам да търся EPS350 и имам планове да си направя още един, този път целия с 6мм депрон и с елерони.
Aragorn

BeitragVerfasst am: So 30 Apr 2006, 16:18    Titel:  

Мисля, че има при Станимир в Овча купел. Аз от там си купих 10х7 за Щорха. Звънни му, или прати мейл (по принцип отговаря в същия ден, но ако си нетърпелив по добре му звънни).

Честито за първия полет! Следващия като го правиш, ако можеш снимай или викай. За съжаление тия дни наистина не са много добри за полети, особено за първи полети.

ICQ-Nummer 
Lazo

Beitrдge: 71

BeitragVerfasst am: Do 01 Jun 2006, 15:34    Titel:  

Какво става с Piper Cub-чето, има ли нови полети?
p_bakardjiev

BeitragVerfasst am: Do 01 Jun 2006, 17:01    Titel:  

За съжаление нови полети няма, чакам събота и неделя. След като счупих витлото 10х4.7 ходих до станимир но имаше само 11х4.7, взех едно такова витло и едно сгъваемо 9х4.7. Ще ги пробвам и двете, 11 ми изгелжда че товари мотора доста но трябва да видя как е в полет.
Lazo

BeitragVerfasst am: Fr 02 Jun 2006, 13:42    Titel:  

Чакаме, чакаме, чакаме Very Happy
p_bakardjiev

BeitragVerfasst am: Di 06 Jun 2006, 20:05    Titel:  

Тази вечер ми остана време за полет, който беше трагичен Sad. Ужас, тъкмо хвърлих самолета, моменти след излитането батерията отказа, двигателя спря, също и управлението. За щастие повредите са само счупено витло. Сега се прибрах и презапоих батерията, хубаво изпилих повърхнинитте на запояване и веднага ги покрих с припой, след това увих стегнато батерията в тиксо. Надявам се повече да не ми прави проблеми, самолета мина много сериозен тест за друсане. Остана ми само сгъваемото витло 9х4.7, то вади доста по-малко тяга от 11ката но се надявам да е достатъчно. Изкупих на станимир витлата, дано да е заредил ощеSmile.
Lazo

BeitragVerfasst am: Di 06 Jun 2006, 20:52    Titel:  

Наистина неприятно. Confused Но моля те, само не казвай че трябва да чакаме до другата неделя за нов полет.
Aragorn

BeitragVerfasst am: Di 06 Jun 2006, 21:39    Titel:  

Ух, честито. Sad За съжаление не може без такива проблеми отначало. При мене при Щорха пък отказа централния ключ за включване на цялата бордова апаратура, слава богу на ниско и нямаше повреди. А за батериите - аз затова предпочитам вече пунктшвайса (няколкоточков).
Надявам се с натрупването на време, опит и материална база все по-малко проблеми от този род да има.

Лазо - то зависи и от времето. Ние с електрическите депронки, за съжаление зависим още повече и от ДВГ-арите от времето, пък метеоролозите го дават дъждовно и с вятър поне още 4-5 дни. То и аз нямам търпение да похвъркам с Щорха, ама....

ICQ-Nummer 
FOCKE

Beitrдge: 179

BeitragVerfasst am: Di 06 Jun 2006, 22:53    Titel:  

Aragorn hat Folgendes geschrieben:

Лазо - то зависи и от времето. Ние с електрическите депронки, за съжаление зависим още повече и от ДВГ-арите от времето, пък метеоролозите го дават дъждовно и с вятър поне още 4-5 дни. То и аз нямам търпение да похвъркам с Щорха, ама....

Давай следващия самолет , Щорха е ясно че лети.може да мислим и по проекта за каталината ,ако имаш желание ,не е проблем да му преправя тялото и крилото и облицовката.

dedal4o

Beitrдge: 564

BeitragVerfasst am: Di 06 Jun 2006, 23:29    Titel:  

p_bakardjiev hat Folgendes geschrieben:
За щастие повредите са само счупено витло.

Поръчах си от Явор по 100 бройки, за съжаление само малки диаметри като за китайските. Точно поради същата причина... Колкото и да са ефтини, перките са консуматив и си трябва бройка... Надявам се, Явор да е доставил /както каза/ повече бройки от това дето съм поръчал.
GW/EP5030/6P- това е за RS180-280
GW/EP8060/6P- това е за редуктор системите 50-150
GW/EP1280/6P- това е за редуктор системите от 150 до 280
GW/EP2510/100P- тия двете последните са за малките мотори за китайските китове
GW/EP3020/100P

Но магазините в БГ все още "куцат" в този клас..
Дано да позабогатеем за хобито си, че да се престрашат и те да зареждат повечко...кат искаш, да идеш да си купиш. Не да чакаш половин сезон без полети...

Benutzer-Profile anzeigen Private Nachricht senden Website dieses Benutzers besuchen 
dedal4o

BeitragVerfasst am: Di 06 Jun 2006, 23:39    Titel:  

FOCKE hat Folgendes geschrieben:

Давай следващия самолет , Щорха е ясно че лети.може да мислим и по проекта за каталината ,ако имаш желание ,не е проблем да му преправя тялото и крилото и облицовката.

Донеси я Каталината събота/неделя да я огледам /ако летим някъде из полята.../. Мисля, че след седмица ще имам подходящата група двойка мотори. Може да я дигнем във въздуха. И без това на мен дизайна ми куца...останалото е ОК. Wink
п.п. И за Фокера можем да измислим нещо. Още не съм сложил безколекторния на никакво возило...нямам толкова голямо.

Benutzer-Profile anzeigen Private Nachricht senden Website dieses Benutzers besuchen 
FOCKE

Beitrдge: 179

BeitragVerfasst am: Di 06 Jun 2006, 23:43    Titel:  

Фокера е доста голям модел за 12-15 куб. ДВГ ,не знам дали ще стане с ел. мотор ,ако става сьм ОК
dedal4o

BeitragVerfasst am: Di 06 Jun 2006, 23:50    Titel:  

FOCKE hat Folgendes geschrieben:
Фокера е доста голям модел за 12-15 куб. ДВГ ,не знам дали ще стане с ел. мотор ,ако става сьм ОК

С моя сигурно ще лети. Но само ще лети... Кръгчета...над ливадката... 12 ампера на 2 клетки. Взех си го за паркфлайер...не за монстъртрък /или монстърфлайер Wink /. Но ще трябва да му измислим редуктор и голяма лека перка.

Zuletzt bearbeitet von dedal4o am Di 06 Jun 2006, 23:51, insgesamt einmal bearbeitet
Beitrдge der letzten Zeit anzeigen:   Sortieren nach:   
Seite 2 von 5 [62 Beitrдge]   Gehe zu Seite: Zurьck 1, 2, 3, 4, 5 Weiter
Neues Thema erцffnen   Neue Antwort erstellen Vorheriges Thema anzeigen :: Nдchstes Thema anzeigen
 Forum-Index » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Действащи модели
Gehe zu:  

Du kannst keine Beitrдge in dieses Forum schreiben.
Du kannst auf Beitrдge in diesem Forum nicht antworten.
Du kannst deine Beitrдge in diesem Forum nicht bearbeiten.
Du kannst deine Beitrдge in diesem Forum nicht lцschen.
Du kannst an Umfragen in diesem Forum nicht teilnehmen.

[ Time: 0.0693s ][ Queries: 12 (0.0040s) ][ Debug Ein ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker