Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Дрон ще бъде пригоден за насочване на ракети · Комплекси КРУС "Стрелец-М" получиха снайперистите от Западния военен окръг · Старите руски ракети, по-опасни от съвременните? · ИЗВЪНРЕДНО: ОБВИНИХА В ПРЕСТЪПЛЕНИЕ ПО СЛУЖБА БЪЛГАРСКИ ГЕНЕРАЛ! · ИЗВЪНРЕДНО: УВЕЛИЧЕНИЕТО НА ПЕНСИОННАТА ВЪЗРАСТ В АРМИЯТА ЗАБУКСУВА ЗДРАВАТА · ИЗВЪНРЕДНО: УВЕЛИЧЕНИЕТО НА ПЕНСИОННАТА ВЪЗРАСТ В АРМИЯТА ЗАБУКСУВА ЗДРАВАТА ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Пет 24 Яну 2020, 09:16
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Действащи модели
Още една депронка... Piper Cub J-3
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 2 от 5 [62 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5 Следваща
Автор Съобщение
Aragorn

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто 18 Апр 2006, 11:25    Заглавие:  

Какво стана, прави ли нови полети?
Ако да - как бяха?

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
ICQ Номер 
p_bakardjiev

МнениеПуснато на: Пет 21 Апр 2006, 20:59    Заглавие:  

Никакви полети Sad само работа, сега се връщам от командировка и утре заминавам към Бургас. Чак края на другата седмица ще мога да се спра и да направя нещо.
Върнете се в началото
p_bakardjiev

МнениеПуснато на: Нед 30 Апр 2006, 15:58    Заглавие:  

Най-накрая успях да видя самолета в полет, днес ходих да го пускам на игрището до УНСС. Тръпката е невероятна да видиш нещо , което си направил със собствените си ръце да лети Smile. За съжаление имаше доста силен вятър и не можах да се порадвам на дъгли полети. Приятелката ми имаше голям мерак да го хвърли тя, метна го на криво по вятъра и той заби носSad резулата е счупено витло и леко деформиран нос. Проблема ми е че нямам повече витла, тъй че ако някой има или знае къде има 9х7 да се обажда. Сега променям малко контрукцията при носа, заменям част от 3мм депрон с 6мм, сега разбирам защо по планове е трябвало целия самолет да бъде от 6мм. Но така или иначе самолета лети това е най-важното, а аз продължавам да търся EPS350 и имам планове да си направя още един, този път целия с 6мм депрон и с елерони.
Върнете се в началото
Aragorn

МнениеПуснато на: Нед 30 Апр 2006, 16:18    Заглавие:  

Мисля, че има при Станимир в Овча купел. Аз от там си купих 10х7 за Щорха. Звънни му, или прати мейл (по принцип отговаря в същия ден, но ако си нетърпелив по добре му звънни).

Честито за първия полет! Следващия като го правиш, ако можеш снимай или викай. За съжаление тия дни наистина не са много добри за полети, особено за първи полети.

Върнете се в началото
ICQ Номер 
Lazo

МнениеПуснато на: Чет 01 Юни 2006, 15:34    Заглавие:  

Какво става с Piper Cub-чето, има ли нови полети?
Върнете се в началото
p_bakardjiev

МнениеПуснато на: Чет 01 Юни 2006, 17:01    Заглавие:  

За съжаление нови полети няма, чакам събота и неделя. След като счупих витлото 10х4.7 ходих до станимир но имаше само 11х4.7, взех едно такова витло и едно сгъваемо 9х4.7. Ще ги пробвам и двете, 11 ми изгелжда че товари мотора доста но трябва да видя как е в полет.
Върнете се в началото
Lazo

МнениеПуснато на: Пет 02 Юни 2006, 13:42    Заглавие:  

Чакаме, чакаме, чакаме Very Happy
Върнете се в началото
p_bakardjiev

МнениеПуснато на: Вто 06 Юни 2006, 20:05    Заглавие:  

Тази вечер ми остана време за полет, който беше трагичен Sad. Ужас, тъкмо хвърлих самолета, моменти след излитането батерията отказа, двигателя спря, също и управлението. За щастие повредите са само счупено витло. Сега се прибрах и презапоих батерията, хубаво изпилих повърхнинитте на запояване и веднага ги покрих с припой, след това увих стегнато батерията в тиксо. Надявам се повече да не ми прави проблеми, самолета мина много сериозен тест за друсане. Остана ми само сгъваемото витло 9х4.7, то вади доста по-малко тяга от 11ката но се надявам да е достатъчно. Изкупих на станимир витлата, дано да е заредил ощеSmile.
Върнете се в началото
Lazo

МнениеПуснато на: Вто 06 Юни 2006, 20:52    Заглавие:  

Наистина неприятно. Confused Но моля те, само не казвай че трябва да чакаме до другата неделя за нов полет.
Върнете се в началото
Aragorn

МнениеПуснато на: Вто 06 Юни 2006, 21:39    Заглавие:  

Ух, честито. Sad За съжаление не може без такива проблеми отначало. При мене при Щорха пък отказа централния ключ за включване на цялата бордова апаратура, слава богу на ниско и нямаше повреди. А за батериите - аз затова предпочитам вече пунктшвайса (няколкоточков).
Надявам се с натрупването на време, опит и материална база все по-малко проблеми от този род да има.

Лазо - то зависи и от времето. Ние с електрическите депронки, за съжаление зависим още повече и от ДВГ-арите от времето, пък метеоролозите го дават дъждовно и с вятър поне още 4-5 дни. То и аз нямам търпение да похвъркам с Щорха, ама....

Върнете се в началото
ICQ Номер 
FOCKE

МнениеПуснато на: Вто 06 Юни 2006, 22:53    Заглавие:  

Aragorn написа:

Лазо - то зависи и от времето. Ние с електрическите депронки, за съжаление зависим още повече и от ДВГ-арите от времето, пък метеоролозите го дават дъждовно и с вятър поне още 4-5 дни. То и аз нямам търпение да похвъркам с Щорха, ама....

Давай следващия самолет , Щорха е ясно че лети.може да мислим и по проекта за каталината ,ако имаш желание ,не е проблем да му преправя тялото и крилото и облицовката.

dedal4o

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто 06 Юни 2006, 23:29    Заглавие:  

p_bakardjiev написа:
За щастие повредите са само счупено витло.

Поръчах си от Явор по 100 бройки, за съжаление само малки диаметри като за китайските. Точно поради същата причина... Колкото и да са ефтини, перките са консуматив и си трябва бройка... Надявам се, Явор да е доставил /както каза/ повече бройки от това дето съм поръчал.
GW/EP5030/6P- това е за RS180-280
GW/EP8060/6P- това е за редуктор системите 50-150
GW/EP1280/6P- това е за редуктор системите от 150 до 280
GW/EP2510/100P- тия двете последните са за малките мотори за китайските китове
GW/EP3020/100P

Но магазините в БГ все още "куцат" в този клас..
Дано да позабогатеем за хобито си, че да се престрашат и те да зареждат повечко...кат искаш, да идеш да си купиш. Не да чакаш половин сезон без полети...

Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя 
dedal4o

МнениеПуснато на: Вто 06 Юни 2006, 23:39    Заглавие:  

FOCKE написа:

Давай следващия самолет , Щорха е ясно че лети.може да мислим и по проекта за каталината ,ако имаш желание ,не е проблем да му преправя тялото и крилото и облицовката.

Донеси я Каталината събота/неделя да я огледам /ако летим някъде из полята.../. Мисля, че след седмица ще имам подходящата група двойка мотори. Може да я дигнем във въздуха. И без това на мен дизайна ми куца...останалото е ОК. Wink
п.п. И за Фокера можем да измислим нещо. Още не съм сложил безколекторния на никакво возило...нямам толкова голямо.

Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя 
FOCKE

МнениеПуснато на: Вто 06 Юни 2006, 23:43    Заглавие:  

Фокера е доста голям модел за 12-15 куб. ДВГ ,не знам дали ще стане с ел. мотор ,ако става сьм ОК
dedal4o

МнениеПуснато на: Вто 06 Юни 2006, 23:50    Заглавие:  

FOCKE написа:
Фокера е доста голям модел за 12-15 куб. ДВГ ,не знам дали ще стане с ел. мотор ,ако става сьм ОК

С моя сигурно ще лети. Но само ще лети... Кръгчета...над ливадката... 12 ампера на 2 клетки. Взех си го за паркфлайер...не за монстъртрък /или монстърфлайер Wink /. Но ще трябва да му измислим редуктор и голяма лека перка.

Последната промяна е направена от dedal4o на Вто 06 Юни 2006, 23:51; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 2 от 5 [62 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Действащи модели
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0657s ][ Queries: 12 (0.0037s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker