Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Египет ще си създаде сателитна групировка в Космоса · Видео: "Локхийд Мартин" предложи на Индия съвсем нов F-21, който да се сглобява на място · Естония се готви за война · Експерти: Оставка няма, защото не вярват, че могат да спечелят изборите · БСП бойкотира пускането на Македония в НАТО (обзор) · Починаха седемте близнаци, родени наведнъж, едва 8 дни след появата им на бял свят ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Чет 21 Фев 2019, 09:54
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » krile.net - ПЪРВИЯТ БЪЛГАРСКИ ВОЕНЕН АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Българските военни самолети
Ми-24 в България
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 55 от 56 [839 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, ..., 53, 54, 55, 56 Следваща
Автор Съобщение
GENIZ

МнениеПуснато на: Пет 24 Юли 2015, 18:26    Заглавие:
Описание на темата: отговор на AH-1 (Attack Helocopter-1

борт № 118 летя до края на април на 2001 г изтекал техническия ресурс по време и 2008г е продаден на музея Cold War Air Museum в САЩ .Първо е възстановен да лети №143 юни 2001г а след това ,№125 и № 138 през юли и август същата година на тях са извършени мероприятия за възстановяване на летателна годност - двигатели , лопати НВ и ОВ и други основни части .Мисля че последно летяха през 2008 г тогава им изтече техническия ресурс по време
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
venkata 21

МнениеПуснато на: Пон 27 Юли 2015, 21:10    Заглавие:  

Не трябваше ли вече 1 вертолет за ВВС да е полетял след ремонт ?
Върнете се в началото
Gremlin

МнениеПуснато на: Нед 18 Окт 2015, 10:04    Заглавие:  

Някой знае ли за стрелби с ПТУРС, резултати и т.н. Като гледах снимките, май не видях такава с окачени управляеми ракети.
И въобще за времето между 1979-81 в 44-ти ВАП аз ПТУРС не видях. Confused Допускам, че по това време операторите не са били дотам обучени, ама...въобще да не летят с ракети. По същото време на МиГ-21 в Графа подкачвахме от двата вида ракети. Като си помисля, се чудя на акъла на командването тогава. 18-годишни новобранци и инструктаж на място: ... единия хваща отпред, втория отзад, пазете крилата, онова там да иде там, гледайте направляващите и се пазете от ключа, че на един му отнесе зъбите... Laughing
Аз лично имам лоши спомени от 24-ката и най вече от картечницата - доста сложна конструкция, а да търкаш 4 цеви...
Бях в ТЕЧ-1 в групата по АВ, а тя като състав въобще не съответстваше на работата - началник ст. лейтенант, заместник лейтенант, двама старшини и един волнонаемен (пенсиониран старшина). Волнонаемният се занимаваши само със сигналните ракети, старшините са по-старши от ефрейтора, офицерите си имаха достатъчно друга работа и на мен се падна картечницата. Визуално обучение на място и започвай. По едно време след престой при нас на една машина се разпадна картечницата във въздуха. Май при презарядка. По-късно началника на групата ми разказа, че командването първоначално се е канело да ни наказва - мене и началника, но при рзследването се оказало, че в съответната ескадрила (доста преди мене), оръжейниците са се борили с тази картечница като прасе с тиква.
Имам някакъв спомен, че голяма група машини дойде на собствен ход със съветски летци в Крумово някъде в средата на 80-та и до есента на 81-ва повече машини не дойдоха и общия брой беше 24 по това време, а на първа страница пише друго. Но може и да бъркам. Ех, спомени... Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
Super Flanker
[Admin]

МнениеПуснато на: Чет 29 Окт 2015, 13:38    Заглавие:  

Не са наши Крокодили, но добре показват част от маневрените възможности, плюс музика, дето си е точно на мястото!

Върнете се в началото
T-72
[Admin]

Местожителство: Burgas

МнениеПуснато на: Чет 19 Ное 2015, 06:12    Заглавие:  

Вече имаме и летящ Ми-24В
Борд 142, излязал от ремонт от Завод "Летец" София!

ICQ Номер 
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Чет 10 Мар 2016, 12:20    Заглавие:  

ВЕЧЕ У ДОМА: МИ-24 ОТНОВО ГОТОВ ЗА ИЗПЪЛНЕНИЕ НА ЗАДАЧИ В 24-ТА АВИАЦИОННА БАЗА
http://www.pan.bg/view_article-1-325786-MI-24-OTNOVO-GOTOV-ZA-IZPYLNENIE-NA-ZADAChI-V-24-TA-AVIACIONNA-BAZA.html#sthash.9c2vvMt2.dpuf

30 ное 2015

Click to see if image is larger
Click to see if image is larger
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
petttto

МнениеПуснато на: Пон 14 Мар 2016, 13:01    Заглавие:  

Все си мисля какви ли модели щяхме да имаме ако бяхме задържали самолетостроенето Smile Smile Smile
Върнете се в началото
Super Flanker
[Admin]

МнениеПуснато на: Пон 14 Мар 2016, 21:40    Заглавие:  

petttto написа:
Все си мисля какви ли модели щяхме да имаме ако бяхме задържали самолетостроенето Smile Smile Smile

Айде без глупости.
Върнете се в началото
plevenski

Местожителство: България

МнениеПуснато на: Вто 15 Мар 2016, 23:42    Заглавие:  

Super Flanker написа:
petttto написа:

Айде без глупости.

Що бе, научната фантастика развива мисленето...

Някаква идея, дали има планове за ремонти по други бордове на Ми-24? Има ли запазени, макар и не в строя, крокодили в България някъде?
Върнете се в началото
Super Flanker
[Admin]

МнениеПуснато на: Сря 16 Мар 2016, 10:03    Заглавие:  

Планове има, ама нещо пари няма...

Отделно, че освен някво КВР и мин. модернизация на В-та, то голям смисъл от друго няма. Нови Ми-35М трябват.
Върнете се в началото
plevenski

МнениеПуснато на: Сря 16 Мар 2016, 17:01    Заглавие:  

Super Flanker написа:
Планове има, ама нещо пари няма...

Отделно, че освен някво КВР и мин. модернизация на В-та, то голям смисъл от друго няма. Нови Ми-35М трябват.

Да, трябват, не знам дали ще имаме ресурса да ги поддържаме обаче. Пак научна фантастика Smile
Доколкото знам са доста по-модерни машини, особено по отношения на електрониката. Rolling Eyes Нашите какви модификации са?

Може би не е това правилната тема, но ми е интересно от какво в момента се състои хеликоптерната авиация на ВВС?

Кугарите ли ще влизат в обувките на Ми-8ците, като транспортен/многоцелеви хеликоптер? В интернет намирам данни за 12 български Кугъра, но ми се виждат много? Rolling Eyes

Super Flanker
[Admin]

МнениеПуснато на: Сря 16 Мар 2016, 21:53    Заглавие:  

plevenski написа:
Да, трябват, не знам дали ще имаме ресурса да ги поддържаме обаче. Пак научна фантастика Smile

Напротив - на точно този вертолет е най-лесно да мине пподготовката на пилоти и техници. Все пак имаме колосален опит в експлоатацията на по-старите версии.

plevenski написа:
Доколкото знам са доста по-модерни машини, особено по отношения на електрониката. Rolling Eyes

Има и много други нови неща там.

plevenski написа:
Нашите какви модификации са?

В и Д.

plevenski написа:
Може би не е това правилната тема, но ми е интересно от какво в момента се състои хеликоптерната авиация на ВВС?

Бел-206, Кугър, Ми-17, Ми-24.

plevenski написа:
Кугарите ли ще влизат в обувките на Ми-8ците, като транспортен/многоцелеви хеликоптер? В интернет намирам данни за 12 български Кугъра, но ми се виждат много? Rolling Eyes

Толкова са, но се използват за различни задачи - Ми-17 гаси пожари, може да работи с НУРС, а Кугър се използва за доста неща, сред които и търсене и спасяване на хора.
Върнете се в началото
Чукча

МнениеПуснато на: Пет 18 Мар 2016, 10:04    Заглавие:  

Super Flanker написа:

....а Кугър се използва за доста неща, сред които и търсене и спасяване на хора.

Забравяш най-важната задача - развоз на делегации нагоре-надолу.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
plevenski

МнениеПуснато на: Пет 25 Мар 2016, 22:03    Заглавие:  

Дано не разводнявам темата извън допустимото, но точно това ми е интересно - какъв е стратегическият смисъл конкретно на Кугарите?

Пожари гаси и Ми-8цата и с нея един пожар излиза по-евтин. Спасяването на хора не го ли може всичко с перка отгоре? Rolling Eyes Простете за лаишкото разбиране, не съм запознат със спецификата, но руснаците не използват ли Ми-17 за абсолютно същите цели?
Върнете се в началото
Super Flanker
[Admin]

МнениеПуснато на: Нед 27 Мар 2016, 13:56    Заглавие:  

plevenski написа:
Дано не разводнявам темата извън допустимото, но точно това ми е интересно - какъв е стратегическият смисъл конкретно на Кугарите?

Пожари гаси и Ми-8цата и с нея един пожар излиза по-евтин. Спасяването на хора не го ли може всичко с перка отгоре? Rolling Eyes Простете за лаишкото разбиране, не съм запознат със спецификата, но руснаците не използват ли Ми-17 за абсолютно същите цели?

Кугър са купени за замяна на Ми-17.

Предвид на ресурса, който имат наличните Ми-17, плюс подготвените хора и инфраструктура, се взима решение за паралелно използване и на двата типа, докато това е възможно.

И още - спасяването на хора е препоръчително да се прави от предвидена за това техника, с подготвени за течи задачи екипажи. Една трета от Кугърите са точно в модификация за търсене и спасяване, при това в бойни условия.

ИМХО - личното ми мнение е по-различно, а именно, че трябваше да купим не транспортни, а щурмови вертолети, предвид на ресурса, който имат наличните машини.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 55 от 56 [839 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, ..., 53, 54, 55, 56 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » krile.net - ПЪРВИЯТ БЪЛГАРСКИ ВОЕНЕН АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Българските военни самолети
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0721s ][ Queries: 12 (0.0093s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker