Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
ВИДЕО: XВ-70 "ВАЛКИРИЯ" - НАЙ-БЪРЗИЯТ БОМБАРДИРОВАЧ НЕ ВЛИЗА В УПОТРЕБА · Вижте кои хрнани поевтиняват драстично · Факти и мистерии от величествената Амазонска джунгла · Най-големият производител на домати у нас задържан и пуснат под гаранция срещу 100 000 лв. · Тръмп склонен да покани Русия на срещата на Г-7 през 2020 г. · Тръмп: Ще има голямо търговско споразумение с Великобритания ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Нед 25 Авг 2019, 10:56
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Действащи модели
Ел. тренер
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 6 от 8 [108 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 Следваща
Автор Съобщение
LinuX

Местожителство: Враца

МнениеПуснато на: Съб 02 Дек 2006, 13:49    Заглавие:  

Пробвах го, но не му стига тяга да се вдигне, тежи 260 грама Sad по-късно клипче..
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя 
LinuX

МнениеПуснато на: Нед 03 Дек 2006, 13:54    Заглавие:  

No Comment...
http://www.youtube.com/watch?v=hZTfJvKdjhc
Първо вижте после ще коментирам..

Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя 
dedal4o

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Нед 03 Дек 2006, 14:29    Заглавие:  

LinuX написа:
No Comment...
http://www.youtube.com/watch?v=hZTfJvKdjhc
Първо вижте после ще коментирам..

Ако го караш с моята батерия, ще имаш само 2-3 минути полетно време /след това силицата ще и падне/. За този е подходяща по лека батерийка /450мА Литий-Йон или 6х300мА ААА размер никел-металхидрид от пакетите за преносими телефони за да си покаже "рогата" Very Happy .
Тренера е с по-голяма площ и моите батерии ще му паснат.
Въпеки това, премести батерията половин сантиметър назад /носа ти е тежък в момента, а при тези модели при подаване на пълна газ, носа трябва да се вдига- хоризонталният полет се прави или като се кара в завой или като се "помпа" на стика/ и след това коритираш с хоризонталното кормило докато получиш плавно планиране. След това отново с мотора- да провериш дали повдига носа и пак коригираш положението на батерията и отново планирането с кормилото. Така, докато получиш баланса, но внимаваш да не стане надлъжно неустойчив.
Добре лети. Стабилно както и се очаква.
А с тренера?

LinuX

МнениеПуснато на: Нед 03 Дек 2006, 15:15    Заглавие:  

За батериите, да за 3-4 минути и почва да пада малко по малко.

СТЦ-то значи 1-вия път като го пуснах литна нагоре и падна рязко надолу. После сложих 20ст. на носа и беше по-добре, после 40, и накрая с 60 лети плавно (второто пускане от клипа) ако се наложи ще сложа още 20ст.
Самолета сам си завива на ляво, но това е добре че се върти с кръг Razz и аз само му преча Embarassed

Тренера ще му махна колесника ще залепя крилата с силикон за кабинката че ке клатят и ще го пусна от ръка, като коригирам кабинката напред и назад.

dedal4o

МнениеПуснато на: Нед 03 Дек 2006, 16:19    Заглавие:  

LinuX написа:
За батериите, да за 3-4 минути и почва да пада малко по малко.

СТЦ-то значи 1-вия път като го пуснах литна нагоре и падна рязко надолу. После сложих 20ст. на носа и беше по-добре, после 40, и накрая с 60 лети плавно (второто пускане от клипа) ако се наложи ще сложа още 20ст.
Самолета сам си завива на ляво, но това е добре че се върти с кръг Razz и аз само му преча Embarassed

Тренера ще му махна колесника ще залепя крилата с силикон за кабинката че ке клатят и ще го пусна от ръка, като коригирам кабинката напред и назад.

Сега изгледах клипа и с обясненията ти за настройките, имам следното предложение. Направи настройката 50 ст. Laughing
Положението е точно между първия сниман полет и последващия.
Значи вместо последните 20 ст. сложи 10.. Very Happy

LinuX

МнениеПуснато на: Нед 03 Дек 2006, 17:27    Заглавие:  

сложих една батериика от малките и лети перфектноооо виж как лети, даже и нещо наподобяващо фигурка направих по едно време та щех да го разбия у земята, и карах минута и половина без спирка, отначалото на височиса около 2-3 метра, това вече си заслужаваше.
http://www.youtube.com/watch?v=JhQkduBx_2A

LinuX

МнениеПуснато на: Нед 03 Дек 2006, 20:34    Заглавие:  

Извадих второто моторче с 300 зора без да повредя тялото, сложих няколко надлъжника 2х1мм отпред на носа (на снимката се вижда) че от толкова падания малко се поогъна. Останах с 2х20ст. и ето резултата.
Моливите са на 6.6см от началото на крилото (22см хорда). ЦТ добре ли е или е вирнал малко нос? да махна ли едото 20ст или да видя така как ще лети? а м/у другото на последния клип/полет бех сложил една батерия от малките, сега ще е с около 30-40 грама по-лек
Click to see if image is larger
Ето тази линия е карбоновата пръчка дето дедалчо е вкарвал и нз тя хоризонтално ли трябва да бъде?
http://i.data.bg/06/12/03/142380_orig.jpg

LinuX

МнениеПуснато на: Нед 03 Дек 2006, 22:25    Заглавие:  

Ауу ми че аз бех забравил да сложа перката Laughing
Сложих я, махнах 2х20 ст (бих махнал и клечките, ама ще се разпадне самолета) и ето какво стана
Да местя ли батерията назад или да го пробвам така ?

dedal4o

МнениеПуснато на: Нед 03 Дек 2006, 22:28    Заглавие:  

LinuX написа:
Ауу ми че аз бех забравил да сложа перката Laughing
Сложих я, махнах 2х20 ст ...
Да местя ли батерията назад или да го пробвам така ?

Така мисля, че е добре. Но си носи и стотинките утре като пускаш.
Принципно подпрян в ЦТ самолета трябва лееекичко да е свел нос, както на снимката.
Принципно ЦТ на оригиналното СТЦ трябва да се намира там, дето са хванати сламките. Но това крило е с малко по-големи размери и хорда, та може и да е сантиметър назад. Все пак е правено да носи тежка апаратура от количка и редуктор от задните колела.
Браво за полета и настройките. Very Happy

LinuX

МнениеПуснато на: Пон 04 Дек 2006, 13:26    Заглавие:  

Днес ще отида да го пусна още 1-2 пъти и другиден да покажа на приятела ми от Враца - Явор и ще слагам платката на тренера, а м/у другото мисля да си направя с буксички и само да си сменям платката на различните модели Smile ама как да я закрепя за тялото освен с силикон?" , че тиксото не лепи, ама изобщо.. а онази лепенка дето беше за батериите, когато ми даде стц-то от какво беше? (че се беше залепило супер здраво). На колко см трябва да е Цт от началото на крилото, което с 14см хорда?
LinuX

МнениеПуснато на: Пон 04 Дек 2006, 17:24    Заглавие:  

Опааа окачих го на 1 дърво, ама преди това направи яка камбана. Ще преместя батериите с 1см наопреди ще сложа платката над тях па барем увисне носа на долу...
http://www.youtube.com/watch?v=z5AWTC8-UsA

LinuX

МнениеПуснато на: Пон 04 Дек 2006, 20:44    Заглавие:  

Извадих си букси за всичко Cool
Сложих в/у интегралката едно картонче 2мм и после залепих мосфета, да не предава топлина. Наредих всички кабели по платката и залепих от секъде с много силикон, а нека се отпой некой кабел Twisted Evil (днес бех бесен като се откачи кабела за тока Evil or Very Mad Evil or Very Mad

iavi22

МнениеПуснато на: Вто 05 Дек 2006, 10:22    Заглавие:  

Интересуват ме тези размери за да започна да го правя. Click to see if image is larger Ще съм ти много благодарен ако ми ги дадеш. Иначе си се справил доста добре. Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
LinuX

МнениеПуснато на: Вто 05 Дек 2006, 15:32    Заглавие:  

Кабинката - 5см отпред и 4см отзад и дълга 25 см останалите размери "random", да изглежда като на чертежа Arrow Arrow нека дедал4о допълни ако съм пропуснал нещо
K0ceTo

МнениеПуснато на: Вто 05 Дек 2006, 16:54    Заглавие:  

А само какво ще рече електрически тренер?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 6 от 8 [108 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Действащи модели
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0703s ][ Queries: 12 (0.0034s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker