Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Баща прегази нападател на сина си и смаза с бухалка негов приятел ВИДЕО 18+ · ЕС посече Албания и Северна Македония · Тази кола се продава на търг · Турската армия търпи погром в Сирия · 77 българи заложили, че България ще падне от Англия с повече от пет гола · Важен шеф във "Фолксваген" обяви ще го бъде ли завода в Турция ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Сря 16 Окт 2019, 02:14
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Действащи модели
STC
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 1 от 2 [17 Мнения]   Иди на страница: 1, 2 Следваща
Автор Съобщение
LinuX

Местожителство: Враца

МнениеПуснато на: Вто 26 Дек 2006, 14:02    Заглавие:  STC  

Започваме с разпечатване на чертежа.
Сваляте го от тук
Отваряте го с Adobe Reader цъкате на File->Print и го настроивате така:
Click to see if image is larger
После свързвате листовете 1 за друг, без да режете от тях, ето така:
Налагате чертежа, очертавета и изрязвате тялото, като си отбелязвате къде се намира карбоновате пръчка, от къде започва крилото и къде трябва да е дупката за стабилизатора.
Намирате си една летвичка 5х5х55мм
Режете тялото на 2 части, там дето сте си отбелязали че е карбоновата пръчка.
Мажете с епоксидна смола пръчката и депрона и ги лепите. После с 4-5 лепенки опъвате силно та да се залепи отвсякъде.
Оставяте го да се втвърди смолата и на другия ден, като махнете лепенките трябва да стане така
Изпилвате стабилизатора и тялото отзад, да стане остро и равно от 2-те страни, където ще се свържат по-натам
Режете си 2 крила 40х22см
и стабилизатора от чертежа
Отрязвате си и дупката за стабилизатора
После преминаваме към огъването на крилата.
Начертаваме си линии през 1см от 1-вата 1/3 от крилото, т.е. 7 линии - от долната страна, а от горната си слагаме по 1 точка от 2-те страни на крилото отново 7, през 1см и също така на 10см , 14см и 19см, по който ще гледаме да се падат на ръба на масата и ще огъваме.
Слагаме крилото на 1-вите 2 точки, от ляво и отдясно на ръба на масата и застъпваме с дълга линия или летва отгоре. Натискаме с длан докато не се огъне леко надолу.
Правиме същата процедура и за останалите 9 точки.
Когато пасне точно на тялото, оттам дето отбелязахме че започва крилото, тогава е готово.
След като са готови и 2-те крила ги лепваме едно за друго в V образна форма
После се заемаме с обличането на тялото, крилата и стабилизаторите.
Взимаме си фолио за стъкла на кола (може и с лепенки, но става скапано, като се застъпват), отрязваме си малко по-голямо парче, отлепваме единия слой слагаме на мазата другия (лепкавия) и слагаме тялото отгоре
После объщаме и с шпаклата (която върви с фолиото) минаваме навсякъде, докато се залепи перфектно
После с ножчето (което върви с фолиото) отрязваме излишъка точно по ръба на тялото. За да не се разлепва лепиме тиксо, което да хване фолиото от 2-те страни на тялото. Правиме и крилата и стабилизаторите по същия начин
След това лепваме хоризонталния стабилизатор за тялото с епоксидна смола
На следващия ден, като е втвърдила смолата си изтязваме от тялото и от крилата по 5-6мм точно там където ще се залепят
После слагаме вертикалния стабилизатор, както е показано на снимката с малко тиско, за да се фиксира точно и равно отсекъде
Слагаме лепенки от 2-те страни по 2, които ще вършат работата на панти, като не пипаме вертикалния, за да не се размести мястото м/у тялото.
След като са сложени и залепени се маха тиксото отгоре и лепенките се натискат лекичпо и по равно от 2-те страни за да се залепят една за друга
После трябва да залепиме крилата за тялото. Взимаме се няколко книги и слагаме тялото под прав ъгъл
След като го залепите и да е равно от 2-те страни заливаме с много силикон мястото което беше предвидено за него
Става много добре, докато още не е истинал, да го минете с мокър пръст, за да се заглади нявсякъде по равно.
Ето го самолета до тук
Ще продължа с сервото и монтирането му после. Сега отивам да търся вибриращ мотор за гсм. Също така и сламките още не съм сложил.

Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя 
AGENTA

МнениеПуснато на: Вто 26 Дек 2006, 14:56    Заглавие:  

Браво и ааз така направих но като сложих батерията и др. работи ЦТ беше мн напред и като го метнах се заби Embarassed така пишеше там да се сложат и нещо нестана
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
K0ceTo

МнениеПуснато на: Вто 26 Дек 2006, 15:22    Заглавие:  

ЛИНУКС айде плс ако не са много големи прати ми чертежите на мейла, той е konstantin_ig@abv.bg , защото имам адобе акробат 9, ама не мога ги отворя.
Върнете се в началото
LinuX

МнениеПуснато на: Вто 26 Дек 2006, 15:52    Заглавие:  

Ето ти чертежите:
http://store3.data.bg/amxcs/Cherteji/STC/
Ето взех си и моторче

Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя 
AGENTA

МнениеПуснато на: Вто 26 Дек 2006, 16:27    Заглавие:  

e добре ама на вас как ви летят на мене се заби Sad Sad
Върнете се в началото
LinuX

МнениеПуснато на: Вто 26 Дек 2006, 18:03    Заглавие:  

ааааа е**л съм му кайката. Сложих му зъбни колела, въртеше горе-долу добре, но не успях да го тествам на опашката, щото нещо мотора му стана , може би са се допрели четките и 2 транзистора от платката почнаха да пушат, малииииииии бесен съм, слагам му 20 грамовия мотор и съм му е**л майакта..... сега тря дам 15 лв за нова количка Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad езък че ми дадоха 20 лв за коледа, та ги опрасках за нищо вместо да върви на добре, върви на зле и от тъпите магнити вчера пак нещо и стана на платката, може би като съм я връзвал на късо през намотката която е била малко омове. ААаааааааааааааааа що се на мен.
K0ceTo

МнениеПуснато на: Вто 26 Дек 2006, 18:15    Заглавие:  

Линукс, ако това ще те успокои, аз имам по-големи проблеми от теб при направата на първото си тренерче.Искам да го довърша до нова година, но едва ли ще оспея.Намислил съм да го пусна да хвърчи с трите обикновенни батерий от количката щото не мога си намеря малки Sad дали ще хвръкне?
Върнете се в началото
LinuX

МнениеПуснато на: Вто 26 Дек 2006, 18:16    Заглавие:  

Отвори друга тема.
Ако батериите са 1.2в едва ли ще има тяга. Земи си 2 ли-ион по 6лв са на 950мач Razz

K0ceTo

МнениеПуснато на: Вто 26 Дек 2006, 18:18    Заглавие:  

Да де аз не питам (не искам да ти оспамвам темата) само без да се осетя отворих дума.Аз знам какви ми трябват и колко струват, ама незнам отде да си взема.Аве няма значение.Ще потърся.
Върнете се в началото
AGENTA

МнениеПуснато на: Вто 26 Дек 2006, 19:03    Заглавие:  

Споко линуксе и аз съм така (са за са немам мн проблеми Smile ) не си само ти
Върнете се в началото
dando

Местожителство: град София

МнениеПуснато на: Вто 26 Дек 2006, 19:58    Заглавие:  

Aз колко мъка и нерви имах покрай това СТЦ......най-големия проблем обаче е МОСФЕТ-а.Взимам си и аз 2 като твоите P-FET IRF9640 и имах 1 стара платка...и не става с тая схема,дето XmanG , я постна в моделистика!После си взех 1 друга количка от била и пак не стана...мотора върти дори и без подадена команда.Та добре че като се видяхме с дедалчо и той ми даде неговия приемник от количка от била със запоен мосфет,та сега съм с него.....но лошото беше когато средното краче на фет-а се счупи и остана 1 мм от него....как съм се мъчил да запоявам....та после когато стана спойката сложих силикон,за да не се разпоява повече и да не мърда Laughing ....а дедалчо,понеже скайпа ми дава,че си под въпрос,демек че си ме блокирал (или махнал от списък),може ли да ме добавиш пак или скайпа се бъгва пак Sad ...и откъде взе тези MOSFET-и J120? Както писах и в моделистика,сега се двуомя дали да не започна 1 СТС....да му сложа поплавъци (за лятото Rolling Eyes ),но засега и СТЦ-то върши работа.......само да спре тоя гаден вятър Evil or Very Mad
Върнете се в началото
ICQ Номер 
dedal4o

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря 27 Дек 2006, 02:16    Заглавие:  

LinuX написа:
ааааа е**л съм му кайката. Сложих му зъбни колела, въртеше горе-долу добре, но не успях да го тествам на опашката, щото нещо мотора му стана , може би са се допрели четките и 2 транзистора от платката почнаха да пушат, малииииииии бесен съм, слагам му 20 грамовия мотор и съм му е**л майакта..... сега тря дам 15 лв за нова количка Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad езък че ми дадоха 20 лв за коледа, та ги опрасках за нищо вместо да върви на добре, върви на зле и от тъпите магнити вчера пак нещо и стана на платката, може би като съм я връзвал на късо през намотката която е била малко омове. ААаааааааааааааааа що се на мен.

От бързането е Валери. Хобито е спокойно нещо...калява нерви.
За намотката си има закон на Ом. Като сметнеш по него с изходни данни захранващото напрежение и съпротивлението на намотката, ще получиш тока, който ще харчи (U=I*R). Максимума на крайните транзистори обикновено е 400мА. В повечето случаи е 100мА постоянен товар. Всичко нагоре /включително и "късо"/ ги прегаря и трябва смяна...
Затова не трябва бързане, а мерене.
Магнитният актуатор е по-доброто решение и единственото задължително нещо е силният магнит. Ако ползваш от оптика на СД, магнита трябва да е цял. За такъв, навивам бобината върху сламка /6 мм/ и в нея се подвизава магнита. Растоянието му стига /поставен с плоската страна вертикално/. С такъв управлявам доста голям самолет:
и нямам оплакване от управлението му- 1,20 м. разпереност.

Иначе те поздравявам за темата и труда, който си положил. Не се отчайвай.. във всеки моделизъм има такива моменти, в които достигаш до някаква граница на знанието и трябва да я преодолееш. Smile Става хубаво и ще лети точно толкова добре.

dedal4o

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря 27 Дек 2006, 02:22    Заглавие:  

dando написа:
....а дедалчо,понеже скайпа ми дава,че си под въпрос,демек че си ме блокирал (или махнал от списък),може ли да ме добавиш пак или скайпа се бъгва пак Sad ...и откъде взе тези MOSFET-и J120?

Махнах те, защото ми пълниш ежедневно скайпа с разни "албански" вируси- (...препратете това съобщение на всичките си ххх познати, или ще бъдете нещастни ххх подред години..). Според теб след такава лавина от съобщения на безумни узъри, как точно требе да работи скайпа или кюто?! Между другото доста от хората в списъка ти са решили да те бивнат срещайки те F2F.
МОСфета съм го взел от Пулсатор. Май има и с дълги крака, но аз предпочетох с късите.

LinuX

МнениеПуснато на: Сря 27 Дек 2006, 10:53    Заглавие:  

Хмм значи ще стане и с магнити Confused мислех че няма да има сила да завърти кормилото. Няма значение. Следващият ще е с магнитно управление, че вече съм бесен Embarassed съспиах си и втората платка и си пропилях цел ден от 2 до 10ч ... сега ще ода да дира транзистори, и ако няма - още 15 лв ... Evil or Very Mad

ПП: Относно скайпа и аз трябва да почна да ги трия че на ден ме вкарват по 50 чата кати имам почти 100 абоната Twisted Evil

orto

Местожителство: Gorna Orqhovitza

МнениеПуснато на: Чет 28 Дек 2006, 14:10    Заглавие:  

Ето го и моя парполет Smile http://www.youtube.com/watch?v=W2qIKx8hu_w
Върнете се в началото
ICQ Номер 
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 1 от 2 [17 Мнения]   Иди на страница: 1, 2 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ФОРУМИ ЗА МОДЕЛИЗЪМ » Действащи модели
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0760s ][ Queries: 12 (0.0039s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker