Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Пет 28 Фев 2020, 22:48
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » krile.net - ПЪРВИЯТ БЪЛГАРСКИ ВОЕНЕН АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Българските военни летища
Летище Бършен-Сливен
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 3 от 6 [86 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, 6 Следваща
Автор Съобщение
Ginev

МнениеПуснато на: Нед 08 Юли 2007, 07:52    Заглавие:  

Стояне би ли казал какъв беше паркът-активният и неактивният на самолетите...Какво ще кажеш за последните полети на Ан-2 и Л-410UVP-E3 на спец.частите ако си ги виждал де...Разкажини някой спомени... Smile Smile Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
Vihren

МнениеПуснато на: Сря 11 Юли 2007, 07:12    Заглавие:  

Как старателно са се погрижили за Бланика Very Happy. Това ме кара да мисля, че може би има още животец в него.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
Ginev

МнениеПуснато на: Пет 13 Юли 2007, 09:38    Заглавие:  

Click to see if image is larger Eruk Sinica И това го имаше в Сливенския аероклуб до преди 10 години нали Vihren
Върнете се в началото
onufrii

Местожителство: вилает Боляристан

МнениеПуснато на: Пет 13 Юли 2007, 10:33    Заглавие:  

Каква е тая Вилга Confused ?

Si vis pacem, para bellum - 26030

Прайм червени шишета на бели!
Върнете се в началото
Alexxx

МнениеПуснато на: Пет 13 Юли 2007, 11:04    Заглавие:  

Това е пример.
Върнете се в началото
stoian

Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Нед 15 Юли 2007, 12:54    Заглавие:  

Някъде съм си затрил снимките от сливенското летище... Имах цяла лента щракана от Антоновката.. Когато ги намеря ще ги сканирам и ще ги пусна... Антоновката е голям човек! Или беше... Някои казват че е на части в Казанлък но не знам точно.... Според инструктора ми, Цачев, това било единствената машина от този тип с едно управление... за което ме беше много яд, защото много ми се искаше да вземам от време на време летенето в мои ръце.... Всички приятели от другите аероклубове са управлявали , а аз така и не можах.. Smile Спомням си че преди излитане , освен редовния оглед, се бъркаше в образуващите се свободни пространства между крилото и елероните, да се извадят гнездата от косери и врабчета Smile ... Имаше живот в хангара, постоянно нещо се правеше, ремонтираше, запускаше... Имаше Гаврон, два Бланика, Вилга, Як 50т, Тренер, Злин42-Му... И тези врати отпред с надписа почти не се затваряха.. Отвреме на време , домуваха два-три самолета на някой си... не се интересувах толкова тогава... Имаше стол, винаги пълен... имаше живот... беше страшно когато имаше лагер там...
Спомени...
После станаха промените, после спряха водата, спряха тока, уволниха състава, остана един човек да пази и да храни кучетата, сега и кучета няма....
Силно, ама силно се надявам нещо да стане, да се възобнови всичко, и тази база да се използва по предназначение.... Ама кога..
Радвам се че съм се родил в точното време, на точното място и можах да гледам от моя роден град цяло лято безмоторни самолети кръжащи и плашещи пуйките..
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя 
Hapag

МнениеПуснато на: Нед 15 Юли 2007, 16:07    Заглавие:  

stoian написа:
Радвам се че съм се родил в точното време, на точното място и можах да гледам от моя роден град цяло лято безмоторни самолети кръжащи и плашещи пуйките..

За това искрено ти завиждам Very Happy Сега, когато ми се иска да е активно повече от всичко, виждам само гонки на измислени състезатели Rolling Eyes

ICQ Номер 
Vihren

МнениеПуснато на: Вто 17 Юли 2007, 11:45    Заглавие:  

NORD-Cc Страхотна снимка! От къде я намери. Супер е! Very Happy

А за сливенската антоновка Ан-2М (LZ - 904 ако не се лъжа)- на пръв поглед не се различава от Ан-2 само с по-набито око може да се види разликата в опашката и в краищата на крилете. Действително е с щурвал само от ляво, и последно я видях на казанлъшкото летище преди около 1-2 години приземена за винаги. В момента незнам каква е съдбата и, там нали се вихри аквапарк и летището е купено от частник, ноо това е друга тема.
Върнете се в началото
Ginev

МнениеПуснато на: Чет 27 Дек 2007, 18:08    Заглавие:  

На 26 реших да посетя бършен с един приятел.Летището не бях посещавал скоро.За наша радост случихме на познат-охраната.С нея се бяхме запознали преди 2 години-при последните полети на това летище.Успях ме да влезем вътре за пръв път.Вътре пусто ама пусто...Самолетите били изнесени преди няколко седмици от полска фирма...това доказва,че са били годни за полети.Успяхме да съберем доста информация-стари книги,документи-всичко от онова време.Ръководства на АН-2,безмоторни самолети,Вилга,Гаврон и пр.Утре се уговорихме да ни отворят кулата...Искам част от това летище да отиде МУЗЕЯ-Това е моето желание.Дано успеем...
Върнете се в началото
Ginev

МнениеПуснато на: Чет 27 Дек 2007, 18:08    Заглавие:  

ще кача малко документи скоро...
Върнете се в началото
T-72
[Admin]

Местожителство: Burgas

МнениеПуснато на: Пет 28 Дек 2007, 07:49    Заглавие:  

NORD-Cc написа:
На 26 реших да посетя бършен с един приятел.Летището не бях посещавал скоро.За наша радост случихме на познат-охраната.С нея се бяхме запознали преди 2 години-при последните полети на това летище.Успях ме да влезем вътре за пръв път.Вътре пусто ама пусто...Самолетите били изнесени преди няколко седмици от полска фирма...това доказва,че са били годни за полети.Успяхме да съберем доста информация-стари книги,документи-всичко от онова време.Ръководства на АН-2,безмоторни самолети,Вилга,Гаврон и пр.Утре се уговорихме да ни отворят кулата...Искам част от това летище да отиде МУЗЕЯ-Това е моето желание.Дано успеем...

След малко ще минавам от там и ще поснимам,макар че в тая мъгла незнам какво ще излезе
но поне ще се опитам
да те питам нещо- как може частно лице да вземе документи от държавно учреждение еи така?
То е ясно че ако не ги вземете ще отидат за подпалки - затова спор няма!
но поне някакви координати за обратна връзка оставихте ли?

ICQ Номер 
T-72
[Admin]

МнениеПуснато на: Пон 18 Фев 2008, 15:50    Заглавие:  

От преди малко:
Click to see if image is larger

ICQ Номер 
T-72
[Admin]

МнениеПуснато на: Пон 18 Фев 2008, 16:03    Заглавие:  

и нещо реално и красиво,единственният летец останал в Бършен:

ICQ Номер 
torta

МнениеПуснато на: Нед 31 Авг 2008, 00:41    Заглавие:  

Върнете се в началото
vasilam

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря 30 Сеп 2009, 17:38    Заглавие:  

Хора дайте още снимки на терминала, от към перона.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 3 от 6 [86 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, 6 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » krile.net - ПЪРВИЯТ БЪЛГАРСКИ ВОЕНЕН АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Българските военни летища
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0998s ][ Queries: 12 (0.0052s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker